[Zagreb] - Construction update 2018/19 - Page 129 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 12th, 2018, 06:22 PM   #2561
Boyledd
Organ nereda

Boyledd's Avatar

Likes (Received): 11756

Quote:
Originally Posted by Croatia2020 View Post
Pametnije sredine koriste sredstva Europske unije za infrastrukturne projekte. Zagreb trenutno koristi manje europskog novca od Bihaća...

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/e...lipik/7714302/
Zagreb već 6, 7 puta na čelo grada bira ekipu polaznika kumrovečke specijalne škole.

A u toj školi nisu nikada učili o EU i njenim fondovima, već o sasvim drugim temama.

Old September 12th, 2018, 06:44 PM   #2562
tomi9
Međimurec

tomi9's Avatar

Likes (Received): 2955

Quote:
Originally Posted by Emperor Diocletian View Post
Pusti ga, kenjki misli da su mu Hercegovci krivi što je Zagreb leglo kriminala. Jelte, fina zagrebačka gospoda ne kradu.
A nego ko je kriv ak je ne hercegovacka mafija z Bandicom? Covek je napisal realno kak stvari stoje, grad je dno dna.

5tom5 liked this post
tomi9 no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2018, 07:39 PM   #2563
Limun
Registered User

Likes (Received): 173

Quote:
Pametnije sredine koriste sredstva Europske unije za infrastrukturne projekte. Zagreb trenutno koristi manje europskog novca od Bihaća...

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/e...lipik/7714302/
Ne želim opravdavati Velikog Delatelja i njegovu bandu, ali Zagreb dugo nije imao jednake mogućnosti koristiti EU fondove kao drugi, manje razvijeni dijelovi RH, baš zbog toga što je najrazvijeniji. Naravno, ovo što se koristi je nedovoljno, ali treba uzeti u obzir i druge ograničavajuće faktore (Bandić nije jedini )
Limun no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2018, 07:49 PM   #2564
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

Likes (Received): 3379

Gradom drma ekipa u kojoj je iznadprosječno velik udio Hercegovaca, definitivno. I da se gradom loše upravlja - apsolutno se slažem.

Ali zanimljivo da Bandić aposlutno najveću podršku ima kod domaćih Prigoraca. Npr sela oko Sesveta gdje nema doseljenika nego je autohtono stanovništvo - Glavnica, Drenčec, Planina.... Bandić dobiva 70-80% a zašto - vatrogasni dom, vatrogasne zabave, lokalni KUD - sve financira grad. A kad se na vatrogasnom domu mijenja crijep onda i pol sela krene u obnovu krovišta
Old September 12th, 2018, 08:22 PM   #2565
Love ZG
NEW YORK-PARIS-PECKHAM

Love ZG's Avatar

Likes (Received): 3546

Što je sa Miškovićem i hotelom InterContinental? Rekli su da će u 6 mj. završiti kupnji i objaviti lokaciju zemljišta.

Ima li kakvih Informacija, možda mi je promaklo?
Old September 12th, 2018, 09:18 PM   #2566
Emperor Diocletian
Neoliberal

Emperor Diocletian's Avatar

Likes (Received): 12655

Quote:
Originally Posted by tomi9 View Post
A nego ko je kriv ak je ne hercegovacka mafija z Bandicom? Covek je napisal realno kak stvari stoje, grad je dno dna.
Dečec dragi, puno je tu raznih interesa, od kojih neki imaju, a mnogi bome i nemaju veze s hercegovačkom mafijom.
Emperor Diocletian no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2018, 09:20 PM   #2567
Emperor Diocletian
Neoliberal

Quote:
Originally Posted by Troopchina View Post
Gradom drma ekipa u kojoj je iznadprosječno velik udio Hercegovaca, definitivno. I da se gradom loše upravlja - apsolutno se slažem.

Ali zanimljivo da Bandić aposlutno najveću podršku ima kod domaćih Prigoraca. Npr sela oko Sesveta gdje nema doseljenika nego je autohtono stanovništvo - Glavnica, Drenčec, Planina.... Bandić dobiva 70-80% a zašto - vatrogasni dom, vatrogasne zabave, lokalni KUD - sve financira grad. A kad se na vatrogasnom domu mijenja crijep onda i pol sela krene u obnovu krovišta
Kad jednom crkne, cijeli klijentelistički sustav će se raspasti, jer interesne skupine ne mogu lako naći drugog manipulatora tog kalibra.

tomi9 liked this post
Old September 12th, 2018, 10:10 PM   #2568
ZagiHr
Registered User

ZagiHr's Avatar

Likes (Received): 762

Gradišćanska ulica preko puta laube, SIGMADOMUS projekt.

Old September 12th, 2018, 11:35 PM   #2569
Croatia2020
Registered User

Croatia2020's Avatar

Likes (Received): 519

Quote:
Originally Posted by Boyledd View Post
Zagreb već 6, 7 puta na čelo grada bira ekipu polaznika kumrovečke specijalne škole.

A u toj školi nisu nikada učili o EU i njenim fondovima, već o sasvim drugim temama.
Zagreb već više od 20 godina bira takve, najčešće zato jer se na izborima bira između takvih i jednako takvih. Kakti široka ponuda kandidata i stranaka, a sve isti drek.

Sramota je da jedan sveučilišni grad ima tako nerazvijenu kritičku svijest o politici i da nema medija koji se bavi zagrebačkom razvojnom politikom. Mentalni doseg "starosjedioca" (oni koju su došli do 1990.) je Univerzijada, a "dotepenaca" (onih koji su došli nakon 1990.) je Bundek.

Nego, čudi me da nema protesta zbog neke ledine na periferiji... valjda je i ova ekipica oko Mrakove posustala ili se sve uhljebilo kod Bandića.
Old September 13th, 2018, 02:31 AM   #2570
Sleipnir
Registered User

Likes (Received): 330

Opet nas je sve zajebala ova seljačina!

Unatoč nacrtu koji je dostupan online, gdje se izričito navodi popločavanje... ipak stavljaju asfalt na Kamenitu, vjerojatno i kroz prolaz Kamenitih.

https://ibb.co/kbim9p

Ma opanak treba podebljat još malo sloj ispred katedrale.. mislim da asfalt nije baš najbolje ušao skroz do oltara

Zabonz, tomi9, renco, 5tom5 liked this post
Sleipnir no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 07:44 AM   #2571
passat1717
ZAG-DMK

passat1717's Avatar

Likes (Received): 13389

Zabonz liked this post
passat1717 no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 09:09 AM   #2572
Emperor Diocletian
Neoliberal

Ta Kamenita se obnavljala prije par godina i stavili su kocke... Bože sveti!

Zabonz liked this post
Old September 13th, 2018, 09:34 AM   #2573
Boyledd
Organ nereda

Boyledd's Avatar

Likes (Received): 11756

Quote:
Originally Posted by Emperor Diocletian View Post
Ta Kamenita se obnavljala prije par godina i stavili su kocke... Bože sveti!
Kocke, asfalt, beton ... potpuno svejedno!

Bitno da se lova vrti ...
Boyledd no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 09:35 AM   #2574
Emperor Diocletian
Neoliberal

Škola u Koturaškoj. Osim dvorane, dogradili su i jedan dio s učinionicama.

stric, dastefan, renco, ZagiHr, xyz Split liked this post
Old September 13th, 2018, 12:02 PM   #2575
Prieure
Registered User

Likes (Received): 768

Quote:
Zagreb već više od 20 godina bira takve, najčešće zato jer se na izborima bira između takvih i jednako takvih. Kakti široka ponuda kandidata i stranaka, a sve isti drek.

Sramota je da jedan sveučilišni grad ima tako nerazvijenu kritičku svijest o politici i da nema medija koji se bavi zagrebačkom razvojnom politikom. Mentalni doseg "starosjedioca" (oni koju su došli do 1990.) je Univerzijada, a "dotepenaca" (onih koji su došli nakon 1990.) je Bundek.

Nego, čudi me da nema protesta zbog neke ledine na periferiji... valjda je i ova ekipica oko Mrakove posustala ili se sve uhljebilo kod Bandića.
Dakle,
bilo bi puno drukčije da kandidati za javne dužnosti u HR i u Gradu zadoovoljavaju ove kriterije:

Hrvatsko

Imam hrvatsko državljanstvo koje sam stekao rođenjem ili u trenutku stvaranja Republike Hrvatske.
Obrazovanje
Imam visoko obrazovanje, koje sam stekao na sveučilištu (redovno, ne uz rad niti sa plaćanjem), u Hrvatskoj ili inozemstvo. Moja naobrazba je istinita.
Rat
Tijekom domovinskog rata boravio/boravila sam u Hrvatskoj, odnosno, ukoliko sam bio/bila duže od mjesec dana u inozemstvu, to je bilo na zahtjev ili u službi hrvatskih vlasti ili državne službe.
Vojska
Nisam nikada radio/radila vojsci SFRJ niti za SDB, UDB, KOS, policiju, niti sam bio/bila polaznik njihovih škole.
Agresor
Tijekom rata nisam svojevoljno boravio/boravila na okupiranim područjima RH niti sam zahvaćen zakonom o oprostu.
Tajkun
Nisam sudjelovao/sudjelovala u pretvorbi i privatizaciji i nemam udjele u nijednoj tvrtci koja je prošla taj proces. Nemam ni jednu tvrtku prenesenu na odvjetnička društva. Osobno ja, niti bilo koja od mojoj tvrtki ne dugujem državi, odnosno nisam na popisu dužnika. Ukoliko ja ili jedan od tih tvrtki ima kredit, u redovnoj je otplati.
Stanovanje
Nija ja, niti moji najbliži (roditelji, djeca), ne živim niti imam status zaštićenog stanara u niti jednoj nekretnini koja je prošla kroz nacionalizaciju ili konfiskaciju.
Komunist
Nisam nikada bio član/članica Saveza komunista.
Osude
Nisam nikada bio zatvaran / zatvarana, a također niti kazneno osuđivan (nepravomoćno ili pravomoćno).

Croatia2020, Sleipnir liked this post
Prieure no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 12:09 PM   #2576
Emperor Diocletian
Neoliberal

Bilo bi dovoljno da niej osuđen i da se protiv njega ne vode istrage.

brba, stric, pikoc89 liked this post
Old September 13th, 2018, 12:13 PM   #2577
Sarcastic Saracen
Sarkimetal Death

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 22102

Quote:
Originally Posted by Prieure View Post
redovno, ne uz rad niti sa plaćanjem
Ovo ti je poprilično glup kriterij. Bitno je što je osoba naučila i koje je kvalifikacije stekla, a ne kako. To čak ni diplomci s Harvarda ne bi zadovoljili jer oni plaćaju.

Osim toga, sve ove kriterije ti zadovoljava Mile, tako da su svi glupi
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 01:28 PM   #2578
pikoc89
Registered User

pikoc89's Avatar

Likes (Received): 2491

Sta bi falilo da radi tijekom skolovanja? 3/4 Amerike tako zavrsi faks...
Realno, ja ne ispunjavam pola uvjeta...

Zabonz, Emperor Diocletian liked this post
pikoc89 no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 01:52 PM   #2579
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

SJEDNICA SKUPŠTINE

Bandić želi još garaža u centru: Može i kod nas biti kao u Beču

AUTORSTELA LECHPAMMER

Prometni stručnjaci se slažu, ni oporba nije rezolutno protiv, no bune se aktivisti

Trebaju li Zagrebu nove podzemne javne garaže u centru, za gradonačelnika Milana Bandića uopće ne bi trebalo biti predmet rasprave.

– To je isto kao da ljude pitate trebaju li svaki dan piti vode – zaključio je te poručio kako će se o tome ipak govoriti na današnjoj sjednici Skupštine, i to “zahvaljujući onima koji su 2010. usvojili zaključak kojim je zabranjena gradnja javnih garaža u Donjem i Gornjem gradu”.

Pa nismo bedasti

To je i dandanas, čini se, bolna točka gradonačelnika koji je 2009. izišao iz SDP-a, a godinu dana poslije mu je njegova bivša stranka, koja je tada imala većinu u Skupštini, okrenula leđa te usvojila zabranu gradnje garaža i izmijenila Generalni urbanistički plan (GUP).

– Bilo je to vrijeme kada nisam imao nikoga u Skupštini. To je tada napravljeno. I to sam preživio – objasnio je već više puta gradonačelnik koji je sada konačno dočekao priliku da ukine toliko mu mrsku zabranu, odnosno ponovno izmijeni GUP.

– Bude li razumijevanja većine u Skupštini, a nadam se da hoće, to ćemo konačno skinuti s dnevnog reda – poručio je Bandić te u svom stilu zaključio kako njemu garaža ne treba, jer je on već ima, ali su građani ti kojima je potrebna.
A kako sada stvari stoje, čini se kako bi prijedlog sutra mogao biti prihvaćen, s obzirom na to da je predsjednik Gradske skupštine, HDZ-ov Andrija Mikulić već najavio da će klub te stranke podržati prijedlog pokretanja postupka izrade cjelovite prometne studije Donjega grada s lokacijama moguće gradnje javnih garaža jer će ona stvoriti preduvjete za konkretne projekte.

Također, zeleno svjetlo garažama u centru daju i prometni stručnjaci. Tako studija iz 2007. godine iza koje stoji danas umirovljeni prometni stručnjak Ivan Dadić podrazumijeva još četiri garaže u centru, na Strossmayerovu trgu, u Preradovićevoj i Gajevoj ulici te ispod Trga Republike Hrvatske. A oko pitanja jesu li garaže potrebne, dileme nema ni sudski vještak za promet Goran Husinec.

– Naravno da su potrebne! Prednosti garaže su višestruke. Kao prvo, važne su za estetiku jer miču automobile s gradskih ulica. Također, automobili su u garažama puno sigurniji i od krađa i od oštećenja – kazao je Husinec te dodao kako je argument kritičara da se garaže ne bi trebale graditi u centru zbog povećanja gužvi neutemeljen jer one miču automobile s gradskih prometnica, a ne suprotno. Ipak, udruge Pravo na grad i Zelena akcija već su se digle na noge i pobunile protiv prijedloga koji će se danas naći pred skupštinarima.

– U središtu Zagreba postoji 11 javnih garaža i nove nisu potrebne jer bi to dovelo do povećanja dolazaka automobila u centar i još većih gužvi. Umjesto toga, potrebno je kvalitetnije organizirati prometni sustav i dati prednost javnom prijevozu i biciklističkom prometu. To će rezultirati i smanjenom potrebom za korištenjem automobila te manjim gužvama i zagađenju – poručili su aktivisti te upozorili da bi bilo skandalozno ukinuti odluku o zabrani iz 2010. godine.

– Nek’ se ti koji se bune malo ugledaju na druge velike gradove. Uzmimo za primjer Beč, gdje se može parkirati ispod katedrale svetog Stjepana ili ispod Državne opere. Ja ne želim u Zagrebu ni manje ni više od toga, a ako su oni u Beču bedasti jer su to napravili prije 30 godina, onda sam bedast i ja. No, ja tvrdim da je to odlična ideja, a sve drugo je nonsens – objasnio je Bandić, koji ne skriva da mu je već godinama velika želja garaža ispod Hrvatskog narodnog kazališta.

Da karta vrijedi i za ZET

A protiv gradonačelnikova prijedloga, za promjenu, nije rezolutno ni oporba.

– Mislim da nam javne garaže trebaju jer će se tako uvelike riješiti problem parkiranja. No, držim i da ih ne bi trebalo smjestiti u sam centar, nego na njegov obod, odnosno na potez Heinzelova, Vukovarska i Savska – poručio je HNS-ov Tomislav Stojak te dodao kako pri usporedbama Zagreba i Beča treba uzeti u obzir da austrijska metropola u centru ima puno veće ulice i avenije. Anka Mrak-Taritaš ipak bi se garažama približila još više centru, pa ih tako predlaže kod Koncertne dvorane Lisinski te kod srednjoškolskog igrališta u Klaićevoj ulici, što je jedna od lokacija koja se već godinama spominje.

– Glavni je cilj smanjiti promet u centru i ovo je dobar način da se to učini. Da vozači ostave auto u garaži i onda da su samo dvije ili tri stanice udaljenosti od Trga bana Jelačića. Još bi bila dobra ideja da parkirna karta vrijedi i za ZET, to bi bio dodatni poticaj za vozače – rekla je Mrak-Taritaš.

Izvor :
https://www.google.hr/amp/s/www.vece...u-becu-1269573

stric no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 02:03 PM   #2580
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

VIDEO Radovi na Gornjem gradu
https://www.google.hr/amp/s/www.vece...-ce-ga-1269504
stric no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement