[Polska] Parkowanie w miastach - Page 276 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Architektura i Urbanistyka

Architektura i Urbanistyka Problemy i Wydarzenia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 4th, 2011, 09:57 PM   #5501
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 546

dziś miałem swoją okazję udzielić się obywatelsko całkiem zresztą przypadkowo w sprawie parkowania. Sam jeżdżę dużo samochodem, do śródmieścia Katowic nie wjeżdżam samochodem przynajmniej od poniedziałku do piątku. Choć dziś musiałem na szczęście tylko w pobliże os. Paderewskiego a i tak było ciężko.
Ale nie o tym. Na Warszawskiej bezczelnie spotkałem 3 przykłady złego parkowania. Dwa centralnie na chodniku, trzeci to jakaś babka która jechała chodnikiem i wyjeżdżała na jezdnię przez przejście dla pieszych ze światłami Normalnie bym tego nie zgłosił gdyby nie przypadkowe spotkanie straży miejskiej która akurat kasowała inny źle zaparkowany pojazd na ul. Wojewódzkiej. Co ciekawe chyba tylko tym się zajmowali bo mieli w samochodzie kilkanaście blokad. Powiedziałem im o tych przypadkach na Warszawskiej i co ciekawe dowiedziałem się że oni nie są za ten rejon odpowiedzialni mimo że to kilkaset metrów w linii prostej
Ale obiecali przekazać tą sprawę kolegom
bregi no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 4th, 2011, 10:35 PM   #5502
bad455
54Y MY N4M3

bad455's Avatar

Likes (Received): 9430

Katowicka straż miejsca nie jest za nic odpowiedzialna. Oni potrafią nawet ze stoickim spokojem przejść obok samochodu, który tarasuje tory tramwajowe.
bad455 no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2011, 02:04 PM   #5503
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 7446

Tydzień temu, w niedzielny wieczór zgłosiłem na 112 porzucony na środku niewydzielonego torowiska radiowóz. Odjechał po 20 minutach, gdy zatrzymał już kilka tramwajów. Miejsca do zaparkowania w okolicy pełno, choćby w tym samym miejscu, ale przy krawężniku.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2011, 03:00 PM   #5504
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Likes (Received): 535

Na wyciągnięcie konsekwencji nie ma co liczyć, ale może chociaż dostaną burę od szefa.
Boogie no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2011, 09:03 PM   #5505
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 2374

Strażnicy zablokowali karetki pogotowia

Blokady na kołach dwóch karetek pogotowia i mandaty w wysokości stu złotych - taki był efekt wizyty patrolu straży miejskiej na ulicy Kłuszczyńskiej w Poznaniu. "Teraz mamy blokadę na karetce, która wozi krew do szpitali przez 24 godziny na dobę" - mówi Piotr Awuku, dyspozytor poznańskiego pogotowia, który poinformował nas o zdarzeniu. "Przepisy powinny być respektowane przez wszystkich"- odpowiada Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej.

Bokadę na kołach karetki zauważył kierowca ambulansu, prawdopodobnie zaalarmowany przez jednego z siąsiadów. "Na szczęście nie miał wtedy wezwania" - mówi Piotr Awuku, dyspozytor pogotowia.

"To wygląda tak, że karetki są zaparkowane pod domem kierowców, którzy mogą być wezwani w każdej chwili. Wtedy muszą wsiąść i jechać, ale jak jechać do pacjenta z blokadą na kole?" - tłumaczy.

Nie są uprzywilejowane

"W tej sytuacji karetki nie były pojazdami uprzywilejowanymi, więc ich kierowców obowiązywały dokładnie takie same przepisy, jak wszystkich innych" - tłumaczy Przemysław Piwecki. I dodaje, że sytuacja miała miejsce nie po raz pierwszy, choć po raz pierwszy jej finałem były blokady na kołach ambulansów.

"Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że karetki notorycznie parkowane są w tym miejscu w taki sposób, że utrudniają ruch" - mówi rzecznik. Obecnie obie blokady zostały już zdjęte przez opatrole straży miejskiej. Kierowcy obu karetek zostali ukarani mandatami w wysokości 100 złotych każdy.

ja/jaś

http://kontakt24.tvn.pl/
Old March 7th, 2011, 09:48 PM   #5506
Erni79
Registered User

Erni79's Avatar

Location: Królewskie Stołeczne i Rezydencjalne Miasto Wrocław
Likes (Received): 3945

Z wątku poznańskiego:
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1334303

zdjęcia:GreGorian*

Last edited by Erni79; March 7th, 2011 at 10:07 PM.
Erni79 no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2011, 10:05 PM   #5507
cyrkiel
BANNED

Likes (Received): 20

To nie ja!
cyrkiel no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2011, 08:25 AM   #5508
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 7729

Quote:
Roman Pietrasik zaparkował swojego opla na ul. Próchnika 17, tuż przed znakiem, za którym zaczynają się miejsca postojowe w płatnej strefie.

Wielkie było jego zdziwienie, gdy wrócił do samochodu i zobaczył, że inspektor z Zarządu Dróg i Transportu wlepił mu mandat za... brak biletu parkingowego. Według urzędników, źle zinterpretował znak.

- Strefa płatnego parkowania na ulicy Próchnika zaczyna się od jej początku, o czym informuje inny znak - mówi Aleksandra Kaczorowska z biura prasowego Zarządu Dróg i Transportu. - Kierowca, zostawiając auto przy nr 17, zaparkował je już w strefie. To, że stało w miejscu, które nie jest do tego przeznaczone, niczego nie zmienia. Bilet parkingowy powinien być wykupiony.

Wjazd w obszar płatnej strefy oznacza więc, że postawienie auta bez biletu nawet tam, gdzie parkować nie wolno, np. na zakazie czy na środku skrzyżowania, skończy się - poza ewentualnym mandatem wystawionym przez policję - także karą nałożoną przez inkasenta z zarządu dróg.

- Dla mnie to jest absurd i wyłudzanie pieniędzy od kierowców - mówi Roman Pietrasik. - Dlatego rozważam skierowanie tej sprawy na drogę sądową.

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/8...odaj-komentarz

Mistrzostwo! Jeżeli koleś naprawdę myślał że stając tuż przed znakiem parkingu uniknie opłaty i chce się o to sądzić, to ja nie mam pytań Nie dziwię się, że nasze miasta wyglądają jak wyglądają, jeśli niewiedza kierowców jest tak porażająca... W dodatku zrobił zdjęcia dokładnie pokazujące, że stoi w miejscu w którym jest to zabronione (do 10m od skrzyżowania) Ciekawe czy SM może na tej podstawie wystawić mandat?
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2011, 10:30 AM   #5509
youknow
IdP

youknow's Avatar

Likes (Received): 1780

Co chcesz, spójrz na inteligencję bijącą z jego oczu.
youknow no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2011, 10:43 AM   #5510
parapet
BANNED

Likes (Received): 0

Zalezy od sformulowania

np. w Poznaniu regulamin mowi:

LINK

Quote:
Originally Posted by regulamin SPP
2. Opłaty, o których mowa w ust. 1, pobiera się za parkowanie pojazdów samochodowych w wyznaczonym miejscu w SPP, w dni robocze , od poniedziałku do piątku, w godzinach od 1000 do 1800
Zatem:

1. stajac na miejscu bez znaku zakazu i poza wymalowanymi miejscami jestes legalny
2. stajac na miejscu z zakazem i poza wymalowanymi miejscami jestes nielegalny ale ukarac mozna mandatem za postow w miejscu niedozwolonym a nie za parkowanie

poszukam jak jest w Lodzi

EDIT:

LINK

Mozliwe, ze jest wyznaczona powierzchniowo i p. Roman nie ma racji.
parapet no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 04:02 PM   #5511
jar_007
bezrobotny

jar_007's Avatar

Likes (Received): 3445

Porcja świętych krów z wrocławia

Parkowanie na trawniku? nie ma problemu.
1,5m? Po co przecież da się przejść.
Parkowanie równoległe... owszem równolegle do już zaparkowanych aut.
Szeroki chodnik? Super! Nie dość, że można po nim jeździć to jeszcze stawać po obu stronach.
Jak widać niektórych to już naprawdę wkurza i puszczają nerwy:

Warto dodać, że zdjęcia zostały wykonane jednego tylko dnia na odcinku 1,3 km, i że nie chciało mi się fotografować wszystkich.
Nie ma też tak dobrej żeby jej zaszkodziły.
jar_007 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 10:41 PM   #5512
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Podniosłeś mnie na duchu - nie tylko w Poznaniu są buraki.

...chociaż nie - załamałeś, to jakaś plaga, z którą chyba się nie wygra...
Chyba nie ma sensu się denerwować.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2011, 11:07 PM   #5513
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

Quote:
Originally Posted by youknow View Post
Co chcesz, spójrz na inteligencję bijącą z jego oczu.
I ten le moustache.
Old March 9th, 2011, 11:31 PM   #5514
youknow
IdP

youknow's Avatar

Likes (Received): 1780

I bulwa zamiast nosa. Typowy przedstawiciel spryciarzy na ulicach, z twarzą idealnie nadającą się do tych meme (?) w rodzaju tego
youknow no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 01:13 AM   #5515
Boogie
keep jaywalking

Boogie's Avatar

del

Last edited by Boogie; March 1st, 2013 at 12:22 AM.
Old March 10th, 2011, 06:16 PM   #5516
jar_007
bezrobotny

jar_007's Avatar

Likes (Received): 3445

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Podniosłeś mnie na duchu - nie tylko w Poznaniu są buraki.

...chociaż nie - załamałeś, to jakaś plaga, z którą chyba się nie wygra...
Chyba nie ma sensu się denerwować.
przestań, ja jako pieszy w tym mieście czuję się jak obcy. Jeśli kosmici by nas obserwowali pomyśleliby, że typowy wrocławianin ma 4 koła
Nie ma też tak dobrej żeby jej zaszkodziły.
jar_007 no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 07:43 PM   #5517
michal_w
Registered User

Likes (Received): 63

Przed chwilą usłyszałem od dziewczyny calkowicie zastawiającej chodnik, że tu nie ma zakazu, a ona studiuje prawo i tu można parkować.

Skoro taka jest świadomość osoby, która powinna mieć jakąś tam wiedzą prawniczą, to czego wymagać od zwykłych kierowców..
michal_w no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 08:36 PM   #5518
michael_siberia
Dear Donald, Yours Ever

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 31864

Życzę jej, aby zrobiła aplikację adwokacką Przynajmniej przestępcy będą szybko wsadzani za kratki
michael_siberia está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 09:01 PM   #5519
michal_w
Registered User

Likes (Received): 63

Dobre

michal_w no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2011, 09:48 PM   #5520
dreh11
PrawoKolei.pl

Likes (Received): 99

wrzucam na szajsbuka :d