[Stara Zagora | Стара Загора] Pedestrian zone | Пешеходна зона - Page 23 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > South-Central | Южен централен регион

South-Central | Южен централен регион Plovdiv, Stara Zagora, Haskovo, Pazardzik, Kardjali, Smolyan | Пловдив, Ст. Загора, Хасково, Пазарджик, Кърджали, Смолян

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 3rd, 2019, 10:42 PM   #441
burgas 25
Registered User

burgas 25's Avatar

Likes (Received): 7444

Площадът изглежда много добре,надявам се да се завръщаш,че без теб старозагорската секция умря.

ВОДА, yani84, Bufu9, Dennisbor, vass liked this post
burgas 25 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 4th, 2019, 01:04 AM   #442
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 12085

Quote:
Originally Posted by burgas 25 View Post
Площадът изглежда много добре,надявам се да се завръщаш,че без теб старозагорската секция умря.
Благодаря за топлото посрещане!
Напоследък много работя и много пътувам. Просто нямам достатъчно време за БГ секцията на форума.

Новите машинки, които ще почистват новото пешеходно ларго.

ВОДА no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2019, 09:45 PM   #443
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 12085

Пешеходното ларго от един малко по-различен ъгъл.

ВОДА no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2019, 11:05 AM   #444
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 10197

ВОДА, Vadisk liked this post
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2019, 02:36 PM   #445
ivanatora
Registered User

Likes (Received): 681

Започнаха малко по малко да махат строителните пана и гледам че на няколко места са сложили интересни пейки:

ivanatora no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2019, 05:17 PM   #446
ivanatora
Registered User

Likes (Received): 681

Ремонтът по повечето места е приключен. Останали са две основни строителни площадки - пред училище Васил Левски и стълбите пред търговски център Сити.

Ограничителите на края на пешеходната зона от към бул. Патриарх Евтимий:

Строителната площадка пред училище Васил Левски:

Полу-кръгли пейки с дупки...? Или може би това е нещо друго.

Маси за тенис на маса:

И някаква странна хлътналост на терена. Имате ли предположения за това има ли някакъв замисъл, или е просто площадка за чупене на крака на бабички по манифестации?

Втората площадка - стълбите срещу Сити-то. Тази площадка беше изоставена доста време и поникналата трева почти е засенчила посадените дръвчета:

Плитко фонтанче:

Има още няколко дреболии тук-таме. Примерно - чешмата пред Дръмс е демонтирана за смяна на тялото с новия дизайн.
Old September 14th, 2019, 11:25 PM   #447
kinetik
Registered User

Likes (Received): 127

Община Стара Загора е дала предписание на фирмата, извършила цялостен ремонт на централната пешеходна зона в града, да подмени ограничителите тип „перки на акули“. Това обяви кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Той посочи, че през зимния сезон, когато снегът покрие тези съоръжения, могат да бъдат създадени предпоставки за нараняване на всеки, който по една или друга причина е забравил за тяхното разположение в края на пешеходния участък. „Затова, поставяйки безопасността на старозагорци и гостите на града на първо място, ще заменим тези „перки“ с колчета. Проведохме разговори с „Прогрес“ АД за изработването на по-красиви елементи. Търсим най-добрия вариант“, подчерта градоначалникът на Стара Загора.

ВОДА, ivanatora, GalinTodorov liked this post
kinetik no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2019, 02:57 PM   #448
GalinTodorov
Registered User

GalinTodorov's Avatar

Likes (Received): 3385

Кметът на Стара Загора ходи и проверява ремонта по пешеходната сам, без охрана. Аз лично го видях как оглежда крайния резултат и пипа с ръце. Със сигурност не му е особено чиста работата, както всеки един властимащ, но поне прави много за града и гражданите. Хората получават много-добра инфраструктура, хубав и скъп център, поддържани сгради. Така, че не ме учудва идеята му да сменят перките, преди да е станало нещо. Докато Данчето изчака няколко човека да се пребият като кучета на тия перки и тогава да ги смени.

Tzetzo, Andrey Kokalov liked this post
GalinTodorov no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2019, 08:56 PM   #449
AnonymvsBeaver
Registered User

AnonymvsBeaver's Avatar

Likes (Received): 3868

Quote:
Originally Posted by kinetik View Post
Община Стара Загора е дала предписание на фирмата, извършила цялостен ремонт на централната пешеходна зона в града, да подмени ограничителите тип „перки на акули“. Това обяви кметът на Стара Загора Живко Тодоров. Той посочи, че през зимния сезон, когато снегът покрие тези съоръжения, могат да бъдат създадени предпоставки за нараняване на всеки, който по една или друга причина е забравил за тяхното разположение в края на пешеходния участък. „Затова, поставяйки безопасността на старозагорци и гостите на града на първо място, ще заменим тези „перки“ с колчета. Проведохме разговори с „Прогрес“ АД за изработването на по-красиви елементи. Търсим най-добрия вариант“, подчерта градоначалникът на Стара Загора.
Перките са много стилни и са поставени по коренно различен начин, отколкото бяха по Графа в София. Само, че явно преди изборите трябва да се подсигурят всички гласове, включително на ръсещите захар по улиците борци срещу ваксините и електрическите троринетки

Tzetzo liked this post
AnonymvsBeaver no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 01:34 PM   #450
hellrisen
Registered User

hellrisen's Avatar

Likes (Received): 557

Quote:
Originally Posted by GalinTodorov View Post
Кметът на Стара Загора ходи и проверява ремонта по пешеходната сам, без охрана. Аз лично го видях как оглежда крайния резултат и пипа с ръце. Със сигурност не му е особено чиста работата, както всеки един властимащ, но поне прави много за града и гражданите. Хората получават много-добра инфраструктура, хубав и скъп център, поддържани сгради. Така, че не ме учудва идеята му да сменят перките, преди да е станало нещо. Докато Данчето изчака няколко човека да се пребият като кучета на тия перки и тогава да ги смени.

Напълно подкрепям - лятото си бях в Стара Загора за около седмица и прогресът в града през последните няколко години е осезаем. Доста улици и тротоари са пооправени (въпреки че все още има места в много лошо състояние), междублокови пространства, Аязмото изглежда много добре след ремонта, както и главната. Има според мен какво още да се желае - например плочите по главната на места според мен не са поставени идеално и има неравности и големи фуги, също декоративните елементи отпред на залата на Синдикалния ми изглеждат безумно в този "ръждив" цвят. Но дори и с това, прогресът е видим.

GalinTodorov, Tzetzo, ВОДА liked this post
hellrisen no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules