ПОДГОРИЦА - булевари и улице | PODGORICA - boulevards and streets - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Црна Гора > Подгорица и сјевер

Подгорица и сјевер Podgorica and north

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 3rd, 2013, 02:41 PM   #81
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Likes (Received): 3867

Quote:
Grbović je rekao da će u ovoj godini završiti i obilaznicu oko Golubovaca, koja je kako je istakao, posebno značajna u vrijeme turističke sezone „Nadam se da ćemo taj posao završiti do početka sljedeće turističke sezone uz pomoć Glavnog grada koji treba da završi svoj dio obaveza na eksproprijaciji zemljišta“.
http://www.portalanalitika.me/ekonom...tnu-mreu-.html
filip__pg no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 8th, 2013, 01:19 AM   #82
Mα®

Mα®'s Avatar

Likes (Received): 4161

http://www.panoramio.com/user/165187...B8%D1%86%D0%B0
Mα® no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2013, 02:02 AM   #83
Al3XaNd4R
Travanjinjinji

Al3XaNd4R's Avatar

Likes (Received): 1350

zvek
| ፖድጎሪጻ | Падгорыца | بودغوريتشا | Podgorica | Подъгорица | Подгорица | Ποντγκόριτσα | پودگوریتسا | Podgorytsa | פודגוריצה | Պոդգորիցա | ポドゴリツァ | პოდგორიცა | Podgorika | Podgoritsa | Podgňrica | พอดกอรีตซา | Подгориця |
-----
--> Amazing Montenegro <-- |biciklo.me on FB | Željeznice Crne Gore on FB | Hyundai CG
Al3XaNd4R no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 8th, 2013, 06:21 PM   #84
rudonja
Registered User

rudonja's Avatar

Likes (Received): 20

što je sa putem za Mataguže kad se skrene sa magistrale?! na svake 2 metra krater dubine 40 centi širine metar ipo... kad kiša padne bez lomljena trapa se ne može proć
oko sela Mataguže gravitira oko 5.000 - 6.000 stanovnika ništa se ne ulaže izgleda
rudonja no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2013, 10:31 PM   #85
Метрополис
BANNED

Likes (Received): 2012

Ih čemu se ti nadaš. Ada prođeš kroz Vraniće i nastavak dalmatinske i polomiš se a kamoli u Mataguže, to su baš zadnje rupe na svirali države.
Метрополис no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2013, 01:43 AM   #86
rudonja
Registered User

rudonja's Avatar

Likes (Received): 20

Знам ја да њих не интересује то, тај пут се никад није "пресвукао" од како је асфалт туда прошао.
Тај пут је неопходан јер доња зета има доста становника а и магао би да буде транзитан. Да се од новог булевара који излази на жељезничку станицу Зета уради једна добра магистрала без много кривина преко Матагужа и да се споји са новим путем за Албанију. Исто тако да се један крак издвоји према аеродрому.. да ови који долазе из Албаније а иду на аеродром ПГ не морају кругове да хватају.

rudonja no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2013, 08:21 PM   #87
Blavor Rezevicki
Registered User

Likes (Received): 0

Ne pominje niko odavno zaobilaznicu oko golubovaca, ima li kakvih novijih info - dokle su stigli, oce li stignut do ljeta to da sklepaju..?
Blavor Rezevicki no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2013, 12:15 AM   #88
Al3XaNd4R
Travanjinjinji

Al3XaNd4R's Avatar

stoje radovi.. oni su zavrsili tamo dje su livade bile. sve je asvaltirano. samo sad jos da rijese sporove da se par kuca porusi..
| ፖድጎሪጻ | Падгорыца | بودغوريتشا | Podgorica | Подъгорица | Подгорица | Ποντγκόριτσα | پودگوریتسا | Podgorytsa | פודגוריצה | Պոդգորիցա | ポドゴリツァ | პოდგორიცა | Podgorika | Podgoritsa | Podgňrica | พอดกอรีตซา | Подгориця |
-----
--> Amazing Montenegro <-- |biciklo.me on FB | Željeznice Crne Gore on FB | Hyundai CG
Old March 10th, 2013, 03:18 AM   #89
gagapg
OVO JE OVDE BALKAN...

gagapg's Avatar

Likes (Received): 1181

Quote:
Originally Posted by Метрополис View Post
Ada prođeš kroz Vraniće i nastavak dalmatinske i polomiš se a kamoli u Mataguže, to su baš zadnje rupe na svirali države.
Bio sad upravo tamo. haos!
Old March 10th, 2013, 03:25 AM   #90
Al3XaNd4R
Travanjinjinji

Al3XaNd4R's Avatar

nocas sam se vozio putem od golubovaca do magistrale put tuza pored kuce rakica.. koje su tamo rupetine.. ovaj drug sto je vozio pola nije uspio da izbjegne, u onome mrklom mraku, prekriveno baricama, samo nam je pucalo pod tockovima...
-----
Old March 10th, 2013, 06:45 PM   #91
podgoricki
dukljanin

podgoricki's Avatar

Likes (Received): 1904

put kroz vraniće je uništen zato što je saobraćaj iz DG-a preko starog puta preusmjeren na Vraniće i Dalmatinsku. Bukvalno na svakih 10m po jedan krater a prije god dana je bio solidan put.
Old March 10th, 2013, 09:14 PM   #92
Метрополис
BANNED

Ja vala prvi put čujem taj fenomen da neki put unište vozila koja prolaze preko njega.

Valjda put normalni, uništava kombinacija faktora, tipa klimatski uslovi, pa preotperećenje, pa starost pa komunalni radovi. Još ne čuh da se neđe u roku od 5 mjeseci jedan put totalno izbuši zbog povećane frekvencije saobraćaja.
Old March 10th, 2013, 09:36 PM   #93
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 3078

Quote:
Ja vala prvi put čujem taj fenomen da neki put unište vozila koja prolaze preko njega.

Valjda put normalni, uništava kombinacija faktora, tipa klimatski uslovi, pa preotperećenje, pa starost pa komunalni radovi. Još ne čuh da se neđe u roku od 5 mjeseci jedan put totalno izbuši zbog povećane frekvencije saobraćaja.
Dalmatinska (uski dio, od Lide do raskrsnice sa Boška Buhe), ulica Boška Buhe i njen nastavak od Dalmatinske ka Vranjskim njivama (put kroz Vraniće) - su među 3-4 najgore saobraćajnice u gradu.

Da zanemarimo širinu i nedostatak trotoara na trenutak - te ulice nemaju atmosfersku kanalizaciju, niti kvalitetno urađen tampon. Sva voda se zadržava na putu, zbog "cokova" od ograda imanja koja izlaze na te ulice. Voda u kombinaciji sa velikim brojem vozila jednostavno izmrvi asfalt, i tu pomoći nema, do temljne rekonstrukcije.

Rekonstrukcija je teška i skupa, jer se radi o uskim ulicama - samo da bi Dalmatinska došla na normalne 2 trake + jedan trotoar, treba izuzeti eksproprijacijom 1,5-2m od placeva, čitavom dužinom. 900m ulice x 2m je ~1800 kvadrata. Prosjek za eksproprijaciju bi sigurno bio NAJMANJE 100 EUR po kvadratu, samo za placeve, dakle 200k EUR, a da se ni jedan objekat ne poruši. Mislim da bi bilo i više, ispravite me ako griješim.

Možda je to i najmanji problem, s obzirom da bi se trebalo dogovoriti sa ~70 vlasnika imanja koja izlaze na ulicu - noćna mora. Kolko bi se to vuklo po sudovima, mogu misliti. Što reče neko, kad dođe vrijeme za eksproprijaciju, svi se sjete da "se đedovina ne prodaje tek tako".

Za normalnu Dalmatinsku, Boška Buhe i put za Vraniće treba mnooogo para, vremena i živaca. Tološi i Vranići su nastali kao ruralno naselje koje je kasnije spojilo s gradom, ljudi su prodavali svoje pašnjake bez ikakvog plana, po sopstvenom nahođenju, tako da je čudo da imamo i te dvije prave ulice.

Nema sreće od Tološa i Vranića još ko zna kolko vremena.
Podgoricanin no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2013, 09:42 PM   #94
gagapg
OVO JE OVDE BALKAN...

gagapg's Avatar

Quote:
Метрополис;101102915]Ja vala prvi put čujem taj fenomen
da neki put unište vozila koja prolaze preko njega.

Pa, povećan promet svakako da utiče, e sad koliko, to je pitanje.

Quote:
Valjda put normalni, uništava kombinacija faktora, tipa klimatski
uslovi, pa preotperećenje, pa starost pa komunalni radovi.
To je to. Voda - voda. Gume vozila povremeno tanje sfalt, a kada se otvori i
najmanja rupa, onda se vrlo brzo širi.

Quote:
Još ne čuh da se neđe u roku od 5 mjeseci jedan put totalno izbuši
zbog povećane frekvencije saobraćaja.
Ne znam zbog čega je, ali je katastrofalan, i pored toga što su ga nedavno krpili.
Velika voda leži, posebno u ulici Boška Buhe. Eto skoro svake noći prolazim tuda,
pa sam više navika đe je koja rupa.
Old March 10th, 2013, 10:17 PM   #95
Метрополис
BANNED

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin View Post
Dalmatinska (uski dio, od Lide do raskrsnice sa Boška Buhe), ulica Boška Buhe i njen nastavak od Dalmatinske ka Vranjskim njivama (put kroz Vraniće) - su među 3-4 najgore saobraćajnice u gradu.

Da zanemarimo širinu i nedostatak trotoara na trenutak - te ulice nemaju atmosfersku kanalizaciju, niti kvalitetno urađen tampon. Sva voda se zadržava na putu, zbog "cokova" od ograda imanja koja izlaze na te ulice. Voda u kombinaciji sa velikim brojem vozila jednostavno izmrvi asfalt, i tu pomoći nema, do temljne rekonstrukcije.

Rekonstrukcija je teška i skupa, jer se radi o uskim ulicama - samo da bi Dalmatinska došla na normalne 2 trake + jedan trotoar, treba izuzeti eksproprijacijom 1,5-2m od placeva, čitavom dužinom. 900m ulice x 2m je ~1800 kvadrata. Prosjek za eksproprijaciju bi sigurno bio NAJMANJE 100 EUR po kvadratu, samo za placeve, dakle 200k EUR, a da se ni jedan objekat ne poruši. Mislim da bi bilo i više, ispravite me ako griješim.

Možda je to i najmanji problem, s obzirom da bi se trebalo dogovoriti sa ~70 vlasnika imanja koja izlaze na ulicu - noćna mora. Kolko bi se to vuklo po sudovima, mogu misliti. Što reče neko, kad dođe vrijeme za eksproprijaciju, svi se sjete da "se đedovina ne prodaje tek tako".

Za normalnu Dalmatinsku, Boška Buhe i put za Vraniće treba mnooogo para, vremena i živaca. Tološi i Vranići su nastali kao ruralno naselje koje je kasnije spojilo s gradom, ljudi su prodavali svoje pašnjake bez ikakvog plana, po sopstvenom nahođenju, tako da je čudo da imamo i te dvije prave ulice.

Ja predlažem uvjek racionalno.

Ponuditi stanarima rješenje. Znači da se skrate placevi uz nadoknadu. Imaće štete, ali itekako i koristi u vidu normalnih puteva, pješčkih staza za djecu, plus dobiće nadoknadu za oduzeto.

Međutim ako odbiju, nikad im više ne ponuditi no da ostane tako kako je dok je vijeka i vjekova. Nema potrebe da grad troši bespovratna sredstva da nagrađuje nekog ko to ne zaslužuje i ko neće da mu bude bolje.

Urbanističkim planom, cijelo naselje potpuno izostaviti, i preseliti sredstva negdje gdje ima sreće i prijatno.

Da se ne lažemo, crnih rupa po gradu se nagomilalo toliko da je krpljavina istih mrcvarenje mrtvog magareta. A pošto građani gaje poseban kult prema livadama, žbunovima, kaljugama, potocima i šipražju, ne treba ih ometat.

montesky liked this post
Old March 10th, 2013, 10:45 PM   #96
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 3078

Quote:
Ja predlažem uvjek racionalno.

Ponuditi stanarima rješenje. Znači da se skrate placevi uz nadoknadu. Imaće štete, ali itekako i koristi u vidu normalnih puteva, pješčkih staza za djecu, plus dobiće nadoknadu za oduzeto.

Međutim ako odbiju, nikad im više ne ponuditi no da ostane tako kako je dok je vijeka i vjekova. Nema potrebe da grad troši bespovratna sredstva da nagrađuje nekog ko to ne zaslužuje i ko neće da mu bude bolje.

Urbanističkim planom, cijelo naselje potpuno izostaviti, i preseliti sredstva negdje gdje ima sreće i prijatno.

Da se ne lažemo, crnih rupa po gradu se nagomilalo toliko da je krpljavina istih mrcvarenje mrtvog magareta. A pošto građani gaje poseban kult prema livadama, žbunovima, kaljugama, potocima i šipražju, ne treba ih ometat.
Znaš šta je problem sa tim pristupom? Ja imam kuću na kraju Dalmatinske!

A ja sam na čitavom imanju napravio betonske stubove za ogradu, samo metalne prema ulici, da bi se lakše uklonili, u slučaju da se DUP ispoštuje i krene u širenje ulice. Konsenzus u familiji je da se opštini, ako treba, metar-dva placa daju DŽABE!

Sad ja, i meni slične komšije (a ima ih), koji bismo džabe ustupili dio placa, ne bi li se kraj upristojio, treba da ispaštamo dok je svijeta i vijeka zbog par tvrdoglavih?

A znaš li šta je najjače? Tima tvrdoglavima ne trebaju trotoari i dvije trake! Njima je dosta asfalt. Kakav god. Pa mene kad voze taksisti-irvasi, oni voze takvim prečicama i izlokanim kozijim stazama, mjesto paralelnim bulevarom (recimo, od Bloka do Delte idu Radničkom, umjesto bulevarima), samo da bi izbjegli dva semafora! E to su takvi tipovi, NE RAZUMIJU da su u kakvom/takvom gradu, ni kako grad funkcioniše.

Za njih je ulica sve kuda se auto može provući, parking je sve đe auto može da se zaustavi, polukružno okretanje se radi tamo đe ima dovoljno mjesta, a ne đe je predviđeno. To je to, više im ne treba. Slikaću vam jedan dan "ograde" takvih likova u Dalmatinskoj - najgore i najdivljije šiblje, koje raste uz žičanu mrežu - time sužava tu nesrećnu ulicu za još 30-40cm...
Podgoricanin no está en línea   Reply With Quote
Old March 10th, 2013, 11:38 PM   #97
Метрополис
BANNED

Quote:
Znaš šta je problem sa tim pristupom? Ja imam kuću na kraju Dalmatinske!

A ja sam na čitavom imanju napravio betonske stubove za ogradu, samo metalne prema ulici, da bi se lakše uklonili, u slučaju da se DUP ispoštuje i krene u širenje ulice. Konsenzus u familiji je da se opštini, ako treba, metar-dva placa daju DŽABE!
Pričaj mi o tome, evo ja ne mogu da objasnim mojima da je urbanistički plan za prostor oko hrama odličan, i da TREBA nama da zagrade pogled na hram i trg još jednom zgradom. Ajde sad ti objasni narodu da je preče opšte dobro, nego to oću li ja i još 40 stanova imat pogled na hram. Ne, ne daj bože da komšijski prozor gleda u naš kojim slučajem. Jer zaboga, nije čitav Berlin, Pariz itd, podigunt na toj koncepciji, no da svako ima po livadu ispred kuće.

Quote:
Sad ja, i meni slične komšije (a ima ih), koji bismo džabe ustupili dio placa, ne bi li se kraj upristojio, treba da ispaštamo dok je svijeta i vijeka zbog par tvrdoglavih?
Nažalost tako je. Ili to ili da poludimo i završimo u mentalnu instituciju. Što sad da izađe čitava moja zgrada da protestuje i da se nikad ne uredi trg oko hrama ? Sam pa' sam se ubio brate. Nemaš izbora bez da trpiš.

Quote:
A znaš li šta je najjače? Tima tvrdoglavima ne trebaju trotoari i dvije trake! Njima je dosta asfalt. Kakav god. Pa mene kad voze taksisti-irvasi, oni voze takvim prečicama i izlokanim kozijim stazama, mjesto paralelnim bulevarom (recimo, od Bloka do Delte idu Radničkom, umjesto bulevarima), samo da bi izbjegli dva semafora! E to su takvi tipovi, NE RAZUMIJU da su u kakvom/takvom gradu, ni kako grad funkcioniše.
Pa našem narod inače ne treba bez dva rala i plug i dvije krave, i obaveno livada, ne daj bože to da prifali. Zato manjina ima izbora ili da se u djelove grada gdje to nije slučaj ili da trpi.

Quote:
Za njih je ulica sve kuda se auto može provući, parking je sve đe auto može da se zaustavi, polukružno okretanje se radi tamo đe ima dovoljno mjesta, a ne đe je predviđeno. To je to, više im ne treba. Slikaću vam jedan dan "ograde" takvih likova u Dalmatinskoj - najgore i najdivljije šiblje, koje raste uz žičanu mrežu - time sužava tu nesrećnu ulicu za još 30-40cm...
E moš mislit kad njima samima ne smeta šiblje u njihovu ogradu, i otpada tuđeg koliko ima po vranićima ljudima ispred dvorišta, i ne smeta im, moš mislit koliko ih onda zabolje za tuđe ?
Old March 10th, 2013, 11:51 PM   #98
gagapg
OVO JE OVDE BALKAN...

gagapg's Avatar

Quote:
Ne, ne daj bože da komšijski prozor gleda u naš kojim slučajem. Jer zaboga, nije čitav
Berlin, Pariz itd, podigunt na toj koncepciji, no da svako ima po livadu ispred kuće.
P zaboga, radije gledati tu livadu, ako nije kakva prašina ili kaljuga, nego u komšijske prozore.
Ono, u urbanim sredinama to je ok da su zgrade jako blizu, ali avaj zaboga, Da sam na tvom
mjestu, volio bi da tu zgradu nikad nikad ne sagrade.

Šta će ti da gledaš u beton.
Old March 11th, 2013, 12:47 AM   #99
Метрополис
BANNED

Quote:
Originally Posted by gagapg View Post
P zaboga, radije gledati tu livadu, ako nije kakva prašina ili kaljuga, nego u komšijske prozore.
Ono, u urbanim sredinama to je ok da su zgrade jako blizu, ali avaj zaboga, Da sam na tvom
mjestu, volio bi da tu zgradu nikad nikad ne sagrade.

Šta će ti da gledaš u beton.
A ja da sam na mom mjestu volio bih da se plan ispoštuje i da se sredi cio kvart. To je već nemoguće jer su mjesta koja su trebala da budu zelena popločana, a investitor je i ono malo žardinjera pokrio katranom i stavio one pločice za WC na najciganskiji mogući način tako da vire preko žardinjera ( ). Naravno, moguće je urediti i prostor oko hrama a da se ne dira moja zgrada, međutim ako neko jednog dana odluči da kompletira stvar, imaš fino argumente na sto - racionalno je, i planski je - sviđa li se to meni ili ne, nije bitnije od toga oće li za zgrada ako ne tu, bit poperena neđe drugo, tipa najpoželjnije po našim "standardima" neđe po sred livade đe će se komunalni troškovi nagomilati sve preko grbače opštine da se grade nove ulice, nove linije, novo sve, samo zato što je investitor odlučio po sred puste livade da metne soliter.

Tih zgrada sa unutrašnjim trgovima gdje prozori gledaju jedni u druge ima svugdje.

A to "ako nije prašina i kaljuga" znamo da je samo pusti san, jer je kod nas svaka livada prašina i kaljuga i parkirani Đipovi. Neka hvala, radije ću gledat u jednu žardinjeru i komšijski veš.
Old March 13th, 2013, 10:34 PM   #100
MilosPG20
Registered User

MilosPG20's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:

Ja bih ipak malo provjerio jer mi smo takva kategorija da je skoro svako zagradio bar metar vise od onoga sto je stvarno njegovo

Quote:
Za normalnu Dalmatinsku, Boška Buhe i put za Vraniće treba mnooogo para, vremena i živaca.
Tološi i Vranići su nastali kao ruralno naselje koje je kasnije spojilo s gradom, ljudi su prodavali svoje pašnjake bez ikakvog plana, po sopstvenom nahođenju, tako da je čudo da imamo i te dvije prave ulice.

Isto vazi i za BB. Treba i para i zivaca i vremena ali ce skoro morat da se nesto cini. Tolose sad ima sigurno 15 -20 k stanovnika.Kad ides prema bulevaru iz Boska Buhe moras da pazis da koji gradjanin koji nije navika na asfalt ne izleti inace pozdrav, a Dalmatinsku od kad se otvorio Lakovic zaobilazim.

Dosta toga je na divlje podignuto.Bez dozvola, bez plana, ne placa se porez, ne postuje DUP i td ..moglo bi se nesto mozda rijesit i na nacin tipa dat da legalizuju objekte u zamjenu za metar dva zemlje i sl ..nesto na tu foru
Trebalo bi sredit Boska Buhe i povezat sa ( buducom ) novom dalmatinskom.

Nesto ovako

Last edited by MilosPG20; March 13th, 2013 at 10:46 PM.
MilosPG20 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Црна Гора, crna gora, podgorica

Thread Tools

Posting Rules