[Varaždin] - Construction update (2011 - 2019) - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 4th, 2011, 04:01 PM   #121
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11515

Izgleda da ništa od najavljenog hotela iza Oršićke...aktiviran je "stari plan".

Quote:
U obnovljenoj Vili Oršić galerija, restoran i vinoteka

Varaždinska Vila Oršić, čija se obnova planira već gotovo cijelo desetljeće, ove bi godine napokon mogla doživjeti sanaciju i adaptaciju.
http://www.evarazdin.hr/u-obnovljeno...an-i-vinoteka/

Quote:
Obnova zgrade

U Vilu Oršić donirane slike koje tavore po privatnim tavanima

Radovi će stajati 2 milijuna kuna, a vila će postati sjedište Galerijskog centra

Neorenesansna Vila Oršić u Preradovićevoj ulici propada. Treba je obnoviti i namijeniti za galerijsko-izložbeni centar, izjavila je na kolegiju gradonačelnika Darinka Hajduk-Vučić, pročelnica za kulturu. Gradonačelnik Ivan Čehok složio se te će se raspisati natječaj. U gradskom su proračunu osigurana 2 milijuna kuna i vila bi mogla biti obnovljena do kraja godine.

Generalić i Rabuzin
Gradski oci u Oršićku žele smjestiti više od 1600 doniranih umjetnina koje tavore u muzeju ili kod građana.

– Zbirka Vladimira Malogorskog sastoji se od gotovo 800 umjetnina: ulja, crteža olovkom, akvarela i pastela. Najzanimljiviji su radovi Ivana Generalića i Ivana Rabuzina, a ima tu i ostalih autora – istaknuo je Marijan Špoljar, povjesničar umjetnosti.

– Zbirka kod gospodina Malogorskog čeka već osam godina i strpljiv je. On će pomoći i građevinskim materijalom – kaže gradonačelnik Čehok te dodaje da valja istaknuti i donaciju samoga Ivana Rabuzina, koji je donirao više od 100 slika.

Kuda idu haerteovci?

Kad urede vilu, u nju će smjestiti i njome upravljati Galerijski centar Varaždin, pod ravnanjem Ivana Meseka. Nisu planirani dodatni troškovi za rad centra iz gradskog proračuna.

– Mesek bi to radio s istim brojem ljudi – kaže Čehok, dok Hajduk-Vučić dodaje da treba tražiti "tržišne osnove". Drugim riječima, pokušat će obogatiti turističku ponudu Varaždina i na tome zaraditi. U podrumu je zamišljen restoran, a u prizemlju suvenirnica, održavat će se izložbe...

Pitanje je što će biti s dopisništvom HRT-a, koje još uvijek radi u Vili Oršić.

– Borimo se da HRT ima regionalni centar u Varaždinu. Objekt u Brezju sagrađen im je do neke mjere, no pomalo je sramotno da tako stoji već neko vrijeme. Pričat ćemo s vodstvom HRT-a, problem je što još imaju vršitelje dužnosti – komentirao je Čehok.
http://www.vecernji.hr/regije/u-vilu...-clanak-247837

Citirao sam i taj tekst iz večernjeg, jer se tu poteže pitanje HRTovog centra koji već godinu dana stoji završenih građevinskih radova, netaknut. Završni radovi još nisu, a ka će, nezna se... kad bi se HRT pitao, Varaždin nije u Hrvatskoj , očito. Već 15 godina uopće ne postoji studio varaždin , već samo dopisništvo. Studio je u Čakovcu
Nema problema. No onda ajmo HTV preseliti u Karlovac, može?
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 5th, 2011, 02:59 PM   #122
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Likes (Received): 35

evo par friških
karelcro no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2011, 09:15 PM   #123
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

Likes (Received): 9

"va-ma" ili ti kaj z'njom?

zao mi je ako je moje pitanje o bivsoj "vami" shvaceno kao neko "politicko" pitanje, ...nemam se uopce namjere upustati u neke politikanske vode. dakle, zasto me zanima zgrada bivseg najveceg samoposluzivanje ovog dijela evrope ;nit maribor nije imal vecu robnu kucu u to vrijeme! varazdin kao proklamirani grad znanja nema adekvatnu knjiznicu koja spada u 21. stoljece. je, hercig je nasa stara knjiznica ,na dobrom mjestu ali spada u sredinu proslog stoljeca. mislil sam da je zgrada vame na kapucinskom trgu u vlasnistvu grada a da je sama zgrada pogodna za novu knjiznicu sa pripadajucim sadrzajima. na izvrsnom je mjestu a mislim da bi i povrsinom odgovarala potrebama ipak malog varazdina. podzemni dio bi mogel biti namjenjen malom alternativnom kazalistu ili kinu .mala dvorana za takve sadrzaje.prizemlje je vjerujem dosta veliko za informaticki dio i slicno.prvi kat je valjda dovoljan za citaonicu i knjiznicke potrebe. znam da ima i neki prostor prije terase ali tam nisam bil od osamdesetih godina pa se vise niti ne zmislim kak' je veliko. i terasa na kojoj bi mogel biti manji restoran sa prekrasnim pogledom na grad. ne znam kaj je od toga moguce ali stvarno bi me zanimalo kaj misle forumasi i da li bi postojala mogucnost za nekaj takvoga. nemam ja nist protiv stacuna od 20..000m2 ali mislim da varazdin MORA imati primjerenu knjiznicu koja se maknula malo dalje od ilirskog nacina prezentacije knjiga. dajte, prosim vas, recite kaj mislite o tome? hvala!
expatvz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 5th, 2011, 09:20 PM   #124
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

wow! bas je lepi ovaj busek! dobro kaj je crvene boje,pase k'varazdinskom grbu i crvno-beloj zastavi,no dobro,barjaku,
hvala na slikama! samo da ih je vise!
Old February 6th, 2011, 04:21 PM   #125
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 34942

Bilo bi lijepo da onu Vilu obnove

Sviđaju mi se busevi
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2011, 11:07 PM   #126
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by expatvz View Post
zao mi je ako je moje pitanje o bivsoj "vami" shvaceno kao neko "politicko" pitanje, ...nemam se uopce namjere upustati u neke politikanske vode. dakle, zasto me zanima zgrada bivseg najveceg samoposluzivanje ovog dijela evrope ;nit maribor nije imal vecu robnu kucu u to vrijeme! varazdin kao proklamirani grad znanja nema adekvatnu knjiznicu koja spada u 21. stoljece. je, hercig je nasa stara knjiznica ,na dobrom mjestu ali spada u sredinu proslog stoljeca. mislil sam da je zgrada vame na kapucinskom trgu u vlasnistvu grada a da je sama zgrada pogodna za novu knjiznicu sa pripadajucim sadrzajima. na izvrsnom je mjestu a mislim da bi i povrsinom odgovarala potrebama ipak malog varazdina. podzemni dio bi mogel biti namjenjen malom alternativnom kazalistu ili kinu .mala dvorana za takve sadrzaje.prizemlje je vjerujem dosta veliko za informaticki dio i slicno.prvi kat je valjda dovoljan za citaonicu i knjiznicke potrebe. znam da ima i neki prostor prije terase ali tam nisam bil od osamdesetih godina pa se vise niti ne zmislim kak' je veliko. i terasa na kojoj bi mogel biti manji restoran sa prekrasnim pogledom na grad. ne znam kaj je od toga moguce ali stvarno bi me zanimalo kaj misle forumasi i da li bi postojala mogucnost za nekaj takvoga. nemam ja nist protiv stacuna od 20..000m2 ali mislim da varazdin MORA imati primjerenu knjiznicu koja se maknula malo dalje od ilirskog nacina prezentacije knjiga. dajte, prosim vas, recite kaj mislite o tome? hvala!

Sve 5, nije ono išlo Tebe

Ovak, lijepo da shvaćaš da je potrebno raditi novu knjižnicu, mnogi ljudi to niti neznaju...
Zapravo nekoliko stvari se moraju odraditi u središtu ovoga grada:

1. kongresno-koncertna dvorana sa hotelom
2. nova knjižnica
3. novi državni (povijesni) arhiv
4. shopping centar(!) u centru

Obzirom da je zgrada Vame projektirana kao dućan, besmisleno ju je pretvarati u knjižnicu. To bi bilo kao da od fiće hoćete napraviti mercedesa...malo teže.
Osim toga prilika je da se tu (gradeći novu knjižnicu) konačno u gradu desi i Arhitektura! Što će naša generacija ostaviti u nasljeđe?

Ja bi ovako. Vamu ostavio kao shopping, naravno potpuno preuređenu i osuvremenjenu! (pod 1.)
- Na mjestu autobusnog kolodvora napravio reprezentativnu koncertnu/kongresnu dvoranu sa hotelom (pod 2.)
- Na mjestu nasuprot zgrade PU napravio Knjižnicu / arhiv u jednoj reprezentativnoj novoj zgradi (pod 3.). Malo je skučena lokacija, no bolje nemamo, nažalost. Ona koju sam zaokružio crvenim, iza Oršičke je veća , ali neadekvatna, jer je riječ o dvorištu. Šteta je raditi takvu zgradu a da je "nevidljiva".

@Karel
Thanks za fotkice. Lijepo je vidjeti da se zbilja užurbano radi na toj garaži, svaki dan prolazim. Veliki posao sa instalacijama je već odrađen/radi se...

A glede busića, je - lijepo zgleda , al to nam je JEDINI takav! Njega drže na liniji 5 ili 6, te su najprometnije. Kad bi JGP bio adekvatan, tada bi trebali većinom "prave" autobuse, ovi bi bili za manje frekventne linije...
Old February 7th, 2011, 12:16 AM   #127
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

hm...

@trevor - nisu tvoje ideje uopce za odbaciti, ali...kad pogledas tu "vamu" iznutra ,vidi se da je to uglavnom veliki otvoreni prostor koji bi se mogel pregradjivati prema potrebi a izvana bi se mogla navleci kakva ljepsa "glazura". ne bih se bas slozil s tobom da bi to bilo kak' iz ficeka mercedes. recimo da je "vama" ofucani mercedes...no, dobro ,nebi bilo lose da opet postane lijepi ducan. sad me nazovi pesimistom ali bojim se da bude jos dugo ovak' kak' je...
opet se ne slazem da bi na mjestu autobusne trebalo napraviti neki hotel i kongresnu dvoranu. jednostavno mislim da tam nema dosta mesta i da bi tak nekaj velebnog trebalo prema dravi,onaj bivsi vojni kompleks.
arhiv bi vjerojatno mogel tam di bi ga ti stavil ali ja bi taj prostor iskoristil za nekaj "zivotnije"...ne znam bas kaj...
meni kak ' posmatracu iz "vana" ipak u varazdinu nedostaju neki veci zahvati tipa novog hotela i te kong. dvorane, knjiznica i kazalisna dvorana i slicno. vidim da svi politicari u varazdinu govore o gradu znanja ali di su ulaganja? drago mi je citati da ona dvorana na dravi ima prilicnu dobru popunjenost- na zalost, jos je nisam videl uzivo, ali treba i dvorana za kino projekcije i kazaliste,balet itd. svaka cast multipleksu u knegincu ali to nije to!
ooops! opet sam se raspisal!
Old February 7th, 2011, 12:21 AM   #128
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

i da jos dodam, vidim da neki spominjaju varazdin i njegovu mogucnost da postane grad pod zastitom unesca...decki, varazdin je prelijepi i makar ne zivim u njemu ,JAKO sam ponosan na njegovu ljepotu! ipak,svatko tko je malo prputovao evropom mogel se je nagledati na desetke ako ne i stotine gradica vecih-manjih koji su ipak puno sacuvaniji. svi govore o varazdinu kao najbaroknijem gradu u hr...i mozda je ALI ima jako puno zgrada u samom centru koje nemaju veze s barokom...dakle, prihvatimo cinjenicu da je unesco samo zelja...
Old February 7th, 2011, 12:37 AM   #129
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Kad si već spomenul "grad znanja" , onda bi moral malo bocnuti odgovorne u vezi veleučilišta. Nek si odu pogledati zgrade međimurskog veleučilišta u Čakovcu , na mjestu bivše vojarne. Vrlo slična arhitektura i zgrada kao ova naša, međutim UZORNO obnovljena, a ne ko zgrada našeg veleučilišta, koja još vuče gelere od rata...
Da ne spominjem zgradu dvojnika koja je još uvijek ruševina Sramota!

http://www.velv.hr/web/index.php?opt...d=15&Itemid=34

Ma to sa barokom mi je oduvjek bilo bedasto. Ima tu smjerova gradnje kakvih hoćeš, al eto brendiran nam je barok. No dobro.
Glede UNESCA, nije bitan barok , već ukupnost cjeline koja je takva -kakva je i baš zato zanimljiva. Nagledao sam se i ja na desetke gradova u Europi, sličnih, manjih , većih , sačuvanijih, ovakvih i onakvih...no VŽ je specifičan. Baš zato ga treba zaštititi.

Last edited by Trevor McPhee; February 7th, 2011 at 12:42 AM.
Old February 7th, 2011, 01:11 AM   #130
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

mozda mi zelimo previse toga odjednom...sto se tice veleucilista u vz-u,tu treba uloziti jos dosta novaca ali sve se to vraca sa velikim kamatama!
spomenuo si nesto jako bitno a to je da nasa generacija mora ostaviti neki pecat naseg vremena ili ce sve ostati na ducanima.treba nam neki projekt slican kazalistu koje je otvoreno kad je varazdin imal 7000 stanovnika. znaci, treba pitati gradske oce kaj imaju na umu.
opet se moram sloziti s tobom da varazdin ima neki poseban smek ne samo nama domacima nego i posjetiteljima. turizam moze biti lijepi izvor prihoda. i zato me zanima npr. kaj je sa onim prelijepim arboretumom? blizu varazdina a zajedno bi mogli biti nekaj cega nema u blizoj okolici! probal sam naci podatke o vlasnistvu i nekim planovima za buducnost ali sve je to malo pa nist! ovo mi vec pomalo ide na zifce ali OPET se slazem s tobom da bi investitore trebalo malo vise prebaciti na projekte koji vracaju stari sjaj danas oronulim zgradama i sl. umirem od zelje da cim prije vidim kaj bude sa varteksovim placem!
Old February 7th, 2011, 01:16 AM   #131
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 150

Od Vame zasad ništa, pitaj boga ko joj je vlasnik... zadnji za koje znam su bili neki austrijanci koji su mislili napraviti shopping centar ali su ostali bez love.

Arboretum je (bio) u planu za međunarodni šumarski institut, ali to se kreće sporo ili gotovo nikako. Nema novaca pa računaju na pomoć iz Europe. Vlasništvo je državno. Drk se je prije nekoliko godina interesiral za arboretum ali pod uvjetom da ograniči pristup javnosti, što naravno nije prihvatljivo.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2011, 01:23 AM   #132
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

uh! ovo je bilo brzo! po mojem skromnom misljenju,to kaj netko ima zgradu ili plac ne znaci da moze s njim raditi kaj hoce! drugim rijecima ako vlasnici vame nemaju novaca za kvalitetnu obnovu onda je nek' lepo prodaju! tak' bi trebalo biti i sa svim zgradama koje su npr. u uzem dijelu grada. grad donosi povlastice ali i duznosti...
ovo za drka nisam znal ali hvala bogu da nisu to dali drku! ne zato kaj drk to nebi mozda zrihtal ali pristup javnosti mora biti bez ogranicenja. mozda neki "kew gardens" na hrvatski nacin...
Old February 7th, 2011, 01:30 AM   #133
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Je, tu smo "žrtva privatizacije". Takvi slučajevi se teško popravljaju ,nažalost. U ova vremena teško će se naći kupac za takvo nešto kao što je Vama. Osim ako grad ne uskoči, no ni on nema love. Ta je zgrada ogromna za VŽ prilike i sigurno bi koštala...mnogo milijuna.
Šteta, jer je tih dvadesetak godina, do sredine devedesetih Vama bila središte zbivanja i muvinga u gradu. Zapravo skoro sve do nedavno, dok nije i zadnji atraktivniji zakupac otišel (Euroshop).
Old February 7th, 2011, 01:31 AM   #134
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 150

Žalosno je da lokalci nemaju svijest o vrijednosti tog arboretuma. Mlađarija iz okolnih sela godinama sustavno uništava bilo kakve napore za uređenjem. Režu ogradu, trgaju table i klupe, u dvorcu provode pijanke i dalje ga devastiraju. Nažalost, u okolnih mještana (pogotovo onih starijih) jaka je još mržnja prema obitelji Bombelles koji su bili "opaki feudalci" i "izrabljivali jadno stanovništvo", tako da je njima Opeka simbol zla.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2011, 01:42 AM   #135
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

prije pet godina bio sam s prijateljem iz engleske u arboretumu i njemu nikak' nije jasno da tak' nekaj propada. nije niti meni...usli smo u svaku prostoriju,obilazili naokolo i njemu su dolazile ideje tipa golf igraliste - naravno, van parka ali blizu, historijski hotel sa skolom jahanja,tecajeva slikanja,tkanja domaceg platna,posjet okolnim dvorcima, vinske staze,odmor za ljude koji ne misle da je more sve...on jos slini nad opekom ali izgleda da je to prelijepo mjesto daleko od ociju onih koji mogu nesto...
kaj se mene tice, ja bih ipak radje hrvatski "kew gardens"...
zal mi je kaj je buducnost vame prilicno crna. zalosno bude videti tu sivu betonsku kocku jos godinama. nemam pojima kaj je u njoj jer nisam bil vec godinama...
Old February 7th, 2011, 01:01 PM   #136
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
uh! ovo je bilo brzo! po mojem skromnom misljenju,to kaj netko ima zgradu ili plac ne znaci da moze s njim raditi kaj hoce! drugim rijecima ako vlasnici vame nemaju novaca za kvalitetnu obnovu onda je nek' lepo prodaju! tak' bi trebalo biti i sa svim zgradama koje su npr. u uzem dijelu grada. grad donosi povlastice ali i duznosti...
ovo za drka nisam znal ali hvala bogu da nisu to dali drku! ne zato kaj drk to nebi mozda zrihtal ali pristup javnosti mora biti bez ogranicenja. mozda neki "kew gardens" na hrvatski nacin...
Privatno vlasništvo je nepovredivo, to moramo biti na čistom kolko god bi nam više odgovaralo da je vama sređena. Po to logici bi se 80-90% zgrada u centru moralo prodavati jer ljudi nemaju para da ih srede. A arboretum dati u privatne ruke nikako, pa ni drk , u biti nije drk nego vindija tako da vindija u bilo kojem trenutku može to prodati nekom drugom.
Old February 7th, 2011, 01:05 PM   #137
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
Originally Posted by grofBombelles View Post
Žalosno je da lokalci nemaju svijest o vrijednosti tog arboretuma. Mlađarija iz okolnih sela godinama sustavno uništava bilo kakve napore za uređenjem. Režu ogradu, trgaju table i klupe, u dvorcu provode pijanke i dalje ga devastiraju. Nažalost, u okolnih mještana (pogotovo onih starijih) jaka je još mržnja prema obitelji Bombelles koji su bili "opaki feudalci" i "izrabljivali jadno stanovništvo", tako da je njima Opeka simbol zla.
Gle lokalci znaju kolko je taj arboretum vrijedni, a općina jednostavno nema tolko para da to sredi kak spada, a s druge strane imaju premalo znanja i volje da naprave ozbiljniji projekt i izvuku pare iz europe, mada u naredno vrijeme bude i do toga došlo.
Old February 7th, 2011, 01:19 PM   #138
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
mozda mi zelimo previse toga odjednom...sto se tice veleucilista u vz-u,tu treba uloziti jos dosta novaca ali sve se to vraca sa velikim kamatama!
spomenuo si nesto jako bitno a to je da nasa generacija mora ostaviti neki pecat naseg vremena ili ce sve ostati na ducanima.treba nam neki projekt slican kazalistu koje je otvoreno kad je varazdin imal 7000 stanovnika. znaci, treba pitati gradske oce kaj imaju na umu.
opet se moram sloziti s tobom da varazdin ima neki poseban smek ne samo nama domacima nego i posjetiteljima. turizam moze biti lijepi izvor prihoda. i zato me zanima npr. kaj je sa onim prelijepim arboretumom? blizu varazdina a zajedno bi mogli biti nekaj cega nema u blizoj okolici! probal sam naci podatke o vlasnistvu i nekim planovima za buducnost ali sve je to malo pa nist! ovo mi vec pomalo ide na zifce ali OPET se slazem s tobom da bi investitore trebalo malo vise prebaciti na projekte koji vracaju stari sjaj danas oronulim zgradama i sl. umirem od zelje da cim prije vidim kaj bude sa varteksovim placem!
Jačanje veleučilišta bi po meni trebal biti jedan od primarnih projekata u vž-u jer kolko zg, ri dignu para na studentima je da te zaboli glava kolko love okrenu kafići,dućani s oblekom ,klubovi, privatni iznajmljivači.... tak da se bu to sve u svemu vratilo u relativno kratkom periodu.A neposredni rezultat toga je REVITALIZACIJA CENTRA.

A kaj se tiče knjižnice, smatram da za sad nema potrebe za premještanjem, eventualno za proširenjem učione. Naša knjižnica više nego solidno funkcionira, nsb se po uslugama može skriti. A hnk ionak ima višak prostora i to na lokaciji koja u strgom centru.
Tako da preseljenje knjižnice bi trebalo napraviti dok dođe do značajnijeg rasta studentske populacije u vž-u.
Old February 7th, 2011, 01:38 PM   #139
expatvz
Registered User

expatvz's Avatar

@karelcro - knjiznica u varazdinu je knjiznica za 20 stoljece...cekati da prvo poraste broj studenata a onda cekati jos godinama da se izgradi nova je smijesno! osim toga,treba znati da knjiznica 21 stoljeca nije ona u kojoj se po prstima i tisini sramezljivo trazi knjiga...
privatno vlasnistvo je nepovredivo ALI kao sto sam rekao, zivot u gradu je privilegija i duznost! ne mozes ti imati nekretninu u centru grada i onda dopustiti da bude ruglo.
po tvojemu izgleda da je u varazdinu svega dosta osim novih ducana.bez uvrede, ali to je manjak vizije buducnosti...
Old February 7th, 2011, 03:11 PM   #140
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
@karelcro - knjiznica u varazdinu je knjiznica za 20 stoljece...cekati da prvo poraste broj studenata a onda cekati jos godinama da se izgradi nova je smijesno! osim toga,treba znati da knjiznica 21 stoljeca nije ona u kojoj se po prstima i tisini sramezljivo trazi knjiga...
privatno vlasnistvo je nepovredivo ALI kao sto sam rekao, zivot u gradu je privilegija i duznost! ne mozes ti imati nekretninu u centru grada i onda dopustiti da bude ruglo.
po tvojemu izgleda da je u varazdinu svega dosta osim novih ducana.bez uvrede, ali to je manjak vizije buducnosti...
Neznam kad si ti bil zadnji put u toj knjižnici da tak olako kažeš da ne valja, i da je to knjižnica 20 stoljeća i da se tu po prsitima u tišini mora hodati, pa normalno da se neki red mora znati, a kodeks ponašanja ti je potpuno isti kao i u nsb-u.
A najlakše je željeti nove projekte ,ali brzo dolazimo u raskorak između želja i mogućnosti kad pogledamo proračun. Čemu nova novcata knjižnica kad kapacitet stare nije premašen, to su neke osnove gospodarenja, pa nebuš kupoval novi auto, ako kao prvo nemaš para na bacanje i drugo stari te još uvijek služi. Ja nisam protiv nove knjižnica, dapače, ali znam jednog kaj tam dela i nikad se nije požalil da treba nova knjižnica.
Kaj se tiče privatnog vlasništa je to činjenično stanje, kolko god bi mi bilo draže da su svi objekti sređeni, ali ne postoji mehanizam kojim bi ti ljude prisilil da oni sređuju postojeće objekte, ili si ga izumil i hoćeš ga s nama ostalim forumašima podijeliti.
A na ovu izjavu s dućanima se nebum ni osvrtal jer si friški i neznaš koji su moji stavovi i razmišljanja glede grada.

Last edited by karelcro; February 7th, 2011 at 03:20 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules