[Stara Zagora|Стара Загора] Саниране | Commieblock renovation - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > South-Central | Южен централен регион

South-Central | Южен централен регион Plovdiv, Stara Zagora, Haskovo, Pazardzik, Kardjali, Smolyan | Пловдив, Ст. Загора, Хасково, Пазарджик, Кърджали, Смолян

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 27th, 2016, 08:14 PM   #21
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 12083

Важното е, че освен един от лидерите в количеството, Стара Загора се очертава да бъде и лидер в качеството при санирането.

Quote:
http://starozagorskinovini.com/news/...v-stara-zagora

starozagorec, burgas 25, vlado2011 liked this post
ВОДА no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 28th, 2016, 12:13 PM   #22
bggu
Registered User

bggu's Avatar

Likes (Received): 2060

Само русофобите да не писнат,че е изобразено самарското знаме на балоковете.
bggu no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2016, 12:17 PM   #23
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Quote:
Originally Posted by bggu View Post
Само русофобите да не писнат,че е изобразено самарското знаме на балоковете.
В Стара Загора не вярвам да има хора неблагодарни на Царска Русия, за това че е воювала срещу нашите врагове - османците.
Путинова Русия е друга бира обаче.

Радвам се, че ти харесва самарското знаме върху сградата.
Жалко че и в София не правят такива качествени санирания.

bggu, burgas 25, aleksii liked this post

Last edited by ВОДА; November 28th, 2016 at 01:04 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Old January 5th, 2017, 12:20 AM   #24
iliikata
Registered User

Likes (Received): 53

Малко снимки и от мен:

Old January 31st, 2017, 11:31 PM   #25
yovog
SSC Bulgaria

yovog's Avatar

Likes (Received): 186

Quote:
Възстановяват санирането на сградите в Старозагорско

Днес в Община - Стара Загора се получи официално писмо, депозирано от бившия вече министър Лиляна Павлова. С него общинската администрация се уведомява, че могат да бъдат възстановени дейностите по изпълнение на Националната програма за енергийна ефективност. Това съобщи за медията ни секретарят на Общината Делян Иванов.

Реално дейността по санирането, свързана с разходване на публични средства беше спряна през м. ноември 2016 г. и сега стартира отново.

Към 30 януари 2017 г. в Община Стара Загора са регистрирани 225 сдружения. По т.н. първи етап за кандидатстване по Националната програма за енергийна ефективност са подадени 215 заявления за финансова помощ.

Справката показва, че 29 сгради са с приключени строително-монтажни работи и са в процедура по въвеждане в експлоатация. Седем сгради са въведени в експлоатация. Седем имат издадени разрешения за строеж, но работата все още не е започнала. Осем сгради са в процес на проектиране. Осемнайсет са с разиграни обществени поръчки, избрани изпълнители и само чакат да се сключи договорът. Петнайсет сгради чакат решение за избор на изпълнител и са в процедура по открита обществена поръчка. Документите на 113 сгради са в Българската банка за развитие за подготовка на тристранния договор, който е един от последните в програмата. От тези сгради 31 - са големи и 82 - малки.

Проектът за изменение и допълнение на Постановление No 18/2015 г., приет на заседание на Министерски съвет на 25 януари 2017 г. ще влезе в сила след публикуването му в Държавен вестник, което се очаква да стане днес или най-късно до края на настоящата седмица.

Делян Иванов поясни, че се възстановява подписването на договори между общините и избраните външни изпълнители, обявяването на нови обществени поръчки за избор на изпълнители по отделните дейности към вече сключените договори за целево финансиране с Българска банка за развитие при стриктно спазване условията на Програмата.

Веднага (след публикуване на постановлението в ДВ б.м.) може да се сключат договорите за 18-те сгради, за които са избрани изпълнители и с 15-те за избор на изпълнител. Очаква се за 113 сгради подписване на тристранните договори.

Могат да се пускат и нови обществени поръчки. Ако времето дава възможност, избраните чрез конкурси строители могат да започнат работа, могат да се възлагат дейности по енергийно, техническо и конструктивно обследване и всичко свързано с разходване на публични средства.

Aлекс БОЕВА
http://starozagorskinovini.com/news/...-starozagorsko

ВОДА liked this post
yovog no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2017, 12:05 AM   #26
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Имам информация, че освен започнатите близо 75 сгради, които се санират в момента в града, до края на тази година още над 100 ще се санират и така 20% от фонда на града ще е обновен.

Изглежда тая политика до 10 години може напълно да премахне грозната визия на панелките от градовете, след което може да се дадат пари и да се стегнат пространствата около тези сгради и да заприличат градовете в България на нормални европейски градове.

Last edited by ВОДА; February 22nd, 2017 at 11:37 AM.
Old February 22nd, 2017, 09:53 AM   #27
PlamenG
Registered User

Likes (Received): 64

И аз да се присъединя към темата с 1-2 снимки на блок 58, ул Боруйград, снимани тази сутрин на път към работа. (мисля, че го няма тук)
Понеже нямам 10 публикации, пък не ми се иска да оспамя темите единствено, за да мога да публикувам снимки, ако някой иска може да навигира до самите снимки или да ги пусне като отделен пост, чеее да...

Преди (махайте празните интервали, че линка е нарочно счупен):
http: //oi65. tinypic. com /2v2ukx2.jpg
След: (снимките не са добри и малко цвета им е синкав (+ че доста ги смачках, за да не разпъват форума), но да... ноу кеш фор ню фоун )
http: //oi68. tinypic. com /2j4wr9l.jpg
http: //oi65. tinypic. com /sxm7g1.jpg
http: //oi63. tinypic. com /2exmtu8.jpg

И една снимка отзад:
http: //oi67. tinypic. com /2vvmjo6.jpg

Като цяло блокчето добре се върза с детската градина, която се намира точно зад него и е пак в същиите цветови нюанси.
PlamenG no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2017, 10:27 AM   #28
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Качи снимките другаде, защото не се виждат.
Например в https://imgur.com/
Old February 22nd, 2017, 10:39 AM   #29
PlamenG
Registered User

Likes (Received): 64

@ВОДА
Не се виждат в смисъл, че са много малки или изобщо не зареждат? Ако не зареждат - дори и когато премахнеш празните пространства не се зарежда?? А иначе имам лимит, трябва да имам минимум 10 поста, за да мога да качвам снимки като хората... Още пет поста и ще съм свободен
PlamenG no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2017, 10:46 AM   #30
Ilianski
area51 stormer

Ilianski's Avatar

Likes (Received): 11732

Има някакъв проблем с този сайт да...
Ilianski está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 22nd, 2017, 11:16 AM   #31
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Quote:
Originally Posted by PlamenG View Post
@ВОДА
Не се виждат в смисъл, че са много малки или изобщо не зареждат? Ако не зареждат - дори и когато премахнеш празните пространства не се зарежда?? А иначе имам лимит, трябва да имам минимум 10 поста, за да мога да качвам снимки като хората... Още пет поста и ще съм свободен
Никой не ги вижда, защото са качени на сайт, който е ограничен за използване във форума.

Last edited by ВОДА; February 23rd, 2017 at 06:36 PM.
Old March 25th, 2017, 07:04 PM   #32
neolp
Moderator

neolp's Avatar

Likes (Received): 83577

Aйде и от мен.

И още два в процес на саниране.

Old May 2nd, 2017, 03:19 PM   #33
Infam0uS
махленец

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 10176

Докато се рових преди малко във фейсбук да търся санирани блокове за другата тема, случайно попаднах на този от Стара Загора.

ж.к. Казански, блок №31

Old May 22nd, 2017, 04:23 PM   #34
starozagorec
Registered User

starozagorec's Avatar

Likes (Received): 6274

Малко включване и от мен по темата със снимки от преди седмица.

Old May 22nd, 2017, 04:28 PM   #35
starozagorec
Registered User

starozagorec's Avatar

Likes (Received): 6274

starozagorec no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2017, 09:03 PM   #36
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

Малък ъпдейт от JO_ST:

Old June 6th, 2017, 08:40 PM   #37
bggu
Registered User

bggu's Avatar

JO_ST с нов профил?

Infam0uS liked this post
Old June 8th, 2017, 01:02 AM   #38
bggu
Registered User

bggu's Avatar

Повече от добре дошли са репортажите ти в темите! Имаме нужда от такива от най-добрия град за живеене за 2016-та.
Old June 11th, 2017, 03:51 AM   #39
GalinTodorov
Registered User

GalinTodorov's Avatar

Likes (Received): 3382

Quote:
Originally Posted by D_S_H View Post
Здравей!

Виж, знам ,че не ме харесвате, за което и аз имам вина,че се държах много грубо с вас и използвах псувни, за което искам да се извиня на всички, но благодаря за модераторския втори шанс,който този път не смятам да пропилявам.

Ако модераторите решат да ме махат, защото съм бил някакъв "Ъдвенчър" или пък ВОДА-да го правят! Аз лично нямам вече нито нервите, нито силите, нито желанието да доказвам,че не съм някой, за който нямах и най-малката представа кой е преди да дойда в този форум преди 2 години и така пострадах много заради вътрешните игри и спорове тука, за които тогава изобщо не бях запознат и подготвен.

Всеки греши, аз също греших, влизах в излишни спорове или бях много груб и циничен в опитите си да се защитя.
За което се извинявам пак на всички!
Ти луд ли си бе? Кво се извиняваш? Не си длъжен.
Който не го кефи, просто да не влиза. Тук е старозагорски раздел и е най-нормалното нещо да се изтъкват добрите черти за града и областта. Нима това не се прави за Пловдив, София, Бургас и другите градове?
Не се извинявай, няма за кое. Който не иска да чете положителни новини за Стара Загора, просто да не влиза и да не троли. Тук е място за старозагорци и за хора от областта, всеки друг е просто гост в тази тема. Така, че...

burgas 25, yovog, DAJelev liked this post
GalinTodorov no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2017, 03:00 PM   #40
ВОДА
deep diver

ВОДА's Avatar

В кой квартал е това?
Паркинга от първата снимка няма ли да го правят скоро?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules