[Warszawa] Służewiec - infrastruktura drogowa - Page 15 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 11th, 2005, 01:41 AM   #281
DJP
Registered User

DJP's Avatar

Likes (Received): 2

Gratuluje akcji.
A co do pani rzecznik, to mam pytanie do osob, ktore z nia rozmawialy.
Czy sprawia ona wrazenie osoby znajacej sie na rzeczy, czy tez powtarza jakies formulki, ktore nie sa dla niej zbyt zrozumiale z pamieci?
DJP no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 11th, 2005, 02:27 AM   #282
vampi_r

Likes (Received): 0

Ja myślę, że jesteśmy na tyle ludźmi kulturalnymi, a Pani Aneta na tyle osobą miłą i kompetentną, że nie będzie już więcej wyzwisk i żadna ingerencja adminów nie będzie konieczna. Poza tym jest w Polakach coś z dawnych rycerzy. Wobec kobiety każdy będzie zachowywał się jak gentelman.
Nie ma też co ukrywać, że wyjaśnienia Pani Awtoniuk napisane tutaj spowodowałyby, że spojrzelibyśmy zapewne łaskawszym okiem na MPRD.
vampi_r no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 02:32 AM   #283
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 13

Mam nadzieję, że podejmie dyskusję, bo przecież właśnie rozmową jesteśmy coś wstanie zmienić. Pikieta to przecież tylko symbol....
Advertisement

Old November 11th, 2005, 02:46 AM   #284
vampi_r

Zna sie na rzeczy.
Old November 11th, 2005, 02:47 AM   #285
ANetaSabinaAwtoniuk

Quote:
Originally Posted by vampi_r
Panowie. Ileż to razy ja rzucałem pod nosem wyzwiskami, gdy jazda z pracy do domu (8 km) zajmowała mi godzinę. Rozumiem więc trochę Lucka.
Ale powinien tu w tym miejscu przeprosić Panią Anetę Awtoniuk.

Ja też pozwoliłem sobie wyrazić na forum opinię, że Pani Awtoniuk nie mówi chwilami prawdy, w przypadku gdy na forum MPRD przekonuje w połowie sierpnia, iż Górczewska będzie oddana do końca tego miesiąca (czyli sierpnia).
Nie wiemy jednak, czy Pani Rzecznik miała taki prikaz z góry, czy były jakieś inne kwestie.
Pani Awtoniuk uosabia MPRD, gdyż tylko ona wypowiada się w imieniu tej firmy i tylko ona odpowiada na forach, czy pisuje do prasy.
Szkoda że tak inteligentna (i co tu dużo mówić - również ładna) kobieta musi zbierać cięgi za całe MPRD i nawet ZDM.

Dlatego pozwoliłem sobie zaprosić Panią Anetę na to forum. Chyba nie macie nic przeciwko, że miałaby tu pisywac równiez kobieta?
Czy Pani Awtoniuk skorzysta z zaproszenia? Nie wiem.
Jednak dyskusja z nią w tym wątku mogłaby nam wszystkim wiele wyjasnić.
A może zaprosić też panią Rzecznik ZDM (też ładna i inteligentna)?

Witam
z zaproszenia skorzystałam chętnie i z radością, ale nie dlatego, żeby - jak pisze wyżej AUTO "monitorować" forum czy "wyszukiwać wypowiedzi, za które mogłabym postraszyć sądem".
Nie straszę. Poprosiłam o pomoc w ustaleniu autora, bo uznaję pewne granice, a te zostały przekroczone. Rozumiem, że jako rzecznikowi prasowemu dostaje mi się nie raz i nie dwa i godzę się na to, skoro wykonuję taką pracę. Nie mam żalu o krytykę, ale o formę - można przecież dyskutować na poziomie, można krytykować merytorycznie, ba! komentować wygląd - każdy kto ujawnia się publicznie musi się z tym liczyć, ale nie warto wyładowywać własnych emocji w ten sposób.

Czytam Wasze posty od dawna, właściwie od samego początku istnienia tego wątku i często nawet miałam ochotę odpowiedzieć, wyjaśnić, wskazać inny możliwy kierunek myślenia czy rozmowy, jakiś szczegół... Jednak nigdy nikt nie zwracał się do mnie bezpośrednio ani mailem ani telefonicznie, ani na forum uznałam więc, że nie szukacie ze mną kontaktu, a wpychanie się na siłę w cudze dyskusje nie leży w mojej naturze. Zwłaszcza, że musiałabym wpychać się jako rzecznik, a nie prywatnie. Sami wiecie, że różnie reaguje się na takie osoby - zwykle nieprzychylnie, uznając - często słusznie - że chcą wystawiać swoim firmom laurki. Ja nie chcę. Ale chętnie podzielę się swoją wiedzą w zakresie tego, co dzieje się na warszawskim rynku drogowym. Mam to szczęście, że będąc blisko różnych spraw widzę je w pierwotnym kształcie niż gdy wychodzą już przetworzone przez media czy urzędników.

W sprawie nieprawdy... pisząc posty na forum MPRD byłam przekonana, że uda się skończyć jezdnię do końca sierpnia. Całe MPRD na to liczyło - że choć tu się uda bez problemów. Niestety. Ale kiedy MPRD zawala cokolwiek, nie czaruję, tylko przepraszam. Rzadko kiedy jednak przeprosiny od MPRD są gdziekolwiek publikowane - chyba tylko FAKT zainteresował się moją informacją. Pozytywne odruchy rzeczników, zwłaszcza tak znienawidzonych jak MPRD firm nie są w cenie, bo to czyni te firmy i ich rzeczników bardziej ludzkimi. To trudna praca. I wykonywana w trudnym czasie, ale nie jestem z tych, co jak firma ma kłopoty to się zwijają i przenoszą do konkurencji - nie sztuka być rzecznikiem firmy, której władza smaruje masłem drogę. Lub która władzy smaruje masłem drogę

Słowem, dziękuję za zaproszenie.
ANetaSabinaAwtoniuk no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 02:55 AM   #286
ANetaSabinaAwtoniuk

Quote:
Originally Posted by glicek
Może obawiała się że jak bedzie tort to jesteście tortowymi terrorystami i chcecie nim w nią rzucić?
Na forum Gazety Wyborczej pojawiło sie sporo postów o rzucaniu tortem i wywożeniu na taczkach. Dlatego poprosiłam kolegów z budowy, żeby ze mną podeszli. Fakt, obawiałam się po lekturze forum Gazety i nie wiedziałam, kogo zastanę. Spotkało mnie bardzo miłe rozczarowanie. Widać z tortami to jednak wiadomo, ale z pszczołami to już na pewno nie

Last edited by ANetaSabinaAwtoniuk; November 11th, 2005 at 03:05 AM.
Old November 11th, 2005, 03:11 AM   #287
vampi_r

Dziękuję, że skorzystała Pani z zaproszenia.
Obiecujemy, że dyskusja tu będzie ostra, ale na poziomie i merytoryczna.
Co do Górczewskiej... jednak nie wyjaśniła Pani powodów opóźnienia.
W połowie sierpnia obstawała Pani przy stanowisku, że nitka będzie gotowa do końca miesiąca. Mam mieszkanie w tej okolicy, więc widziałem wtedy jak wygląda stan prac i na moje oko jak Pani pisała to zapewnienie, widac było, że potrwa to jeszcze najmniej 2 miesiace.
Tu przytacza Pani artykuł z początków października. Wtedy to bodajze w środę czytaliśmy w prasie, że jeznia zostanie oddana w sobotę...., by w piątek dowiedzieć się, że jeszcze 3 tygodnie.
Takie pomyłki w terminie zakonczenia budowy przekraczające o wiele pierwotne plany, to chyba nie jest nic normalnego w dobrej i szanujacej się firmie budowlanej.
No nie można informowac ludzi, że zakonczy się wszystko za 3 dni, by za 2 dni powiedzieć, ze jeszcze 3 tygodnie. Coś tu jest nie tak.
Na Górczewskiej nie było żadnych złych projektów, łożysk, wiaduktów. Ten odcinek jezdni ma z 600 metrów (proszę o sprostowanie długosci, bo w pomiarach na oko jestem noga).

Pozdrawiam
Robert
Old November 11th, 2005, 03:25 AM   #288
siskom_tak

Proszę Pani...
Na forach różne rzeczy się wypisuje.
Pisują też małolaty, którym sprawia radochę obrzucanie się błotem.
Klawiatura cierpliwa, wszystko przyjmie.
Nam wszystkim chodzi o to, by skonczył się ten koszmar, jaki mamy obecnie w stolicy.
Co się remontuje (poza inwestycjami wykonywanymi przez MPRD)?
- Al. Jerozolimskie
- Rondo Starzyńskiego
- wiadukt na Ursynowie
- ślimaki na Trasie Łazienkowskiej
- Wisłostrada koło Spójni (chyba już skonczyli...)
Wystarczy by załatwić komunikacyjnie całe miasto.
Nie ma się co dziwić, ze ktoś, kto wracał z pracy do domu półtorej godziny napisał cos o taczce.
Moze człowiek mieszka w Piasecznie, a pracuje w CH Reduta? Albo mieszka na Bemowie przy Górczewskiej, a pracuje w Optimusie na Marynarskiej...
Niejeden przy takich relacjach pochlastałby się po miesiącu.

Jak podobają się Pani zdjecia z naszego spotkania?

PS. Czy wypełniła już Pani naszą ankietę korkową? Wątek na samiej górze.

Last edited by siskom_tak; November 11th, 2005 at 03:34 AM.
siskom_tak no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 03:42 AM   #289
ANetaSabinaAwtoniuk

Quote:
Originally Posted by vampi_r
Co do Górczewskiej... jednak nie wyjaśniła Pani powodów opóźnienia.
[...] w środę czytaliśmy w prasie, że jeznia zostanie oddana w sobotę...., by w piątek dowiedzieć się, że jeszcze 3 tygodnie.
Takie pomyłki w terminie zakonczenia budowy przekraczające o wiele pierwotne plany, to chyba nie jest nic normalnego w dobrej i szanujacej się firmie budowlanej.
No nie można informowac ludzi, że zakonczy się wszystko za 3 dni, by za 2 dni powiedzieć, ze jeszcze 3 tygodnie. Coś tu jest nie tak.
Na Górczewskiej nie było żadnych złych projektów, łożysk, wiaduktów. Ten odcinek jezdni ma z 600 metrów (proszę o sprostowanie długosci, bo w pomiarach na oko jestem noga).

Pozdrawiam
Robert
Ma Pan rację.
MPRD przeoczyło, że terminy organizacji ruchu, które miały być wdrażane, aby zejść ze skrzyżowania Górczewskiej/ Powstańców Śl. przeterminowały się. Nie powinno się to zdarzyć. Ale tak było, więc trzeba było złożyć wszystkie projekty ponownie, aby inżynier ruchu mógł je zaakceptować. Gdyby chciał, to mógł tak po prostu je podpisać, bo były merytorycznie identyczne, różniły się tylko datami, ale wcale nie musiał. I nie zrobił tego. Organizacje przeszły normalną drogę urzędową. To trwało. I to był pierwszy błąd.
Drugi - to już wyłącznie mój, ponieważ zapytana przez dziennikarzy odpowiedziałam o tych 3 dniach, zgodnie z poprzednim terminem. A po południu tego samego dnia okazało się, że trzeba jeszcze raz akceptować organizacje ruchu. Informacja poszła i nie dało się jej zawrócić. Mogłam już tylko przepraszać. A 3 tygodnie to długo, zwłaszcza kiedy stoi się w korku obok nowej, równej jezdni - bezużytecznej.
Dokładną długość jezdni podam w poniedziałek - bo nie pamiętam.
Old November 11th, 2005, 03:54 AM   #290
ANetaSabinaAwtoniuk

Quote:
Originally Posted by siskom_tak
Nie ma się co dziwić, ze ktoś, kto wracał z pracy do domu półtorej godziny napisał cos o taczce.
Moze człowiek mieszka w Piasecznie, a pracuje w CH Reduta? Albo mieszka na Bemowie przy Górczewskiej, a pracuje w Optimusie na Marynarskiej...
Niejeden przy takich relacjach pochlastałby się po miesiącu.

Jak podobają się Pani zdjecia z naszego spotkania?

PS. Czy wypełniła już Pani naszą ankietę korkową? Wątek na samiej górze.
Właściwie to się wcale nie dziwię, ale przyznaję, że trochę się bałam.
Wiem coś o podróżach po Warszawie - mieszkam na południu, dużo za Marynarską, a pracuję na Żeraniu, po drodze do biura zwykle choć na chwilę zaglądam na inwestycje realizowane przez firmę, więc droga do pracy zajmuje mi...ech, szkoda nawet gadać. Latem jest trochę łatwiej, bo jeżdżę motocyklem i nie stoję w korkach, ale kiedy zaczyna być zimno robi się z mojej drogi do pracy poważna wycieczka krajoznawcza. A nie bardzo jest co podziwiać wzdłuż stołecznych ulic...
Ankietę wypełnię na pewno - mam sporo obserwacji z różnych dzielnic. Na razie podziwiam zdjęcia. Niezłe komentarze
Old November 11th, 2005, 10:25 AM   #291
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 51

Pani Aneto ,

bardzo przepraszam w imieniu moderatorów forum Infrastruktura Drogowa za całą sytuację . User - Lucky L. został już wcześniej usnięty z forum za swoje wcześniejsze wypowiedzi w tym i nie tylko w tym wątku . Generalnie nie pozwalamy sobie na tego typu dyskusje ( starmy się nie zbliżać do poziomu onetu itp. forów ) , a podforum drogowe należy do najbardziej profesjonalnych na polskiej części SSC ( FPW ) .

Jesli Pani życzy sobie to mogę udostępnić numer IP usera LL wraz z danymi providera , gdzie może Pani ustalić jego dane osobowe . Informacje otrzyma Pani w prywatnej poczcie na forum - funkcja Private Message w prawym górnym rogu . Cała ta obraźliwa dyskusja została usunięta z widoku publicznego . Jeśli Pani będzie chciała ją "wydostać" na potrzeby ewentualnej rozprawy udostępnie ją Pani do wglądu .

Pozdrawiam

Zbigniew Cudnik
CUDAK

PS . Zapraszam Panią również do pozostałych działów naszego forum

Last edited by cudak; November 11th, 2005 at 10:46 AM.
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 11:46 AM   #292
siskom_tak

Quote:
Originally Posted by ANetaSabinaAwtoniuk
Wiem cos o podrózach po Warszawie - mieszkam na poludniu, duzo za Marynarska, a pracuje na Zeraniu...
Ma Pani zatem to szczescie, ze w obie strony korek na Trasie AK i Modlinskiej, tylko Pani oglada, a nie w nim stoi.

PS. Byc moze ten material z WOTu jednak bedzie na naszej stronie: http://www.siskom.waw.pl

Tarantula (Wojtek)
Old November 11th, 2005, 02:48 PM   #293
JPS
Expert

JPS's Avatar

Chamstwo trzeba eliminować z tego forum, bo merytorycznie zjedzie do poziomu onetu, wp, czy forum GW. Dotyczy to zarówno personalnego obrażania ludzi nie zawiązanych z forum jak i współforumowiczów (specjalizacja szczególnie w "Po Godzinach"). Wiem, że młodość/nastoletność ma swoje prawa, ale są pewne granice...

Jak się chamstwa nie wyeliminuje, to w końcu wszyscy co mają coś ciekawego do powiedzenia opuszczą to forum, a zostanie tylko kilku artystów obrzucających się błotem...

Nie wiem, czy jest jakiś głębszy sens w ciąganiu kogoś po sądach za jeden niewyważony epitet, rzucony w złości. Mam nadzieję, że ta lekcja po prostu czegoś nauczy, co bardziej krewkich.

Ja sam, wielokrotnie rzucałem ***** stojąc w korku przy GM, próbując jakoś dostać się na lotnisko i bardzo często wpadając w ostatniej chwili, przed odlotem samolotu.

Jakby Kaczyński i Borowski dokładnie przejrzeli to forum, to mogliby na tej samej zasadzie pozwać do sądu kilkadziesiąt osób.

Zadaniem naszych dzielnych modów jest monitorowanie wątków, usuwanie obraźliwych postów i brigowanie bądź banowanie recydywistów...
Old November 11th, 2005, 02:52 PM   #294
JPS
Expert

JPS's Avatar

Podziękowania za akcję - super pomysł!
Old November 11th, 2005, 03:47 PM   #295
siskom_tak

Pani Aneto.

Prosimy o przedstawienie faktów co do przyczyn opóźnień w budowie Górczewskiej i skrzyżowania Wołoska/Marynarska.
Jeśli Inżynier Ruchu specjalnie przedłużał podpisanie jakichś dokumentów, jeśli napotykali Państwo na inne dziwne utrudnienia ze strony władz Warszawy, czy ZDM, to my jako SISKOM jesteśmy w stanie domagać się stosownych wyjaśnień od urzedników. Tym samym możemy spowodować, że nie będzie już takich utrudnień.
Z dokumentów jakie Pani przedstawiła wynika jasno, że winę za opóźnienie w budowie ponoszą: biuro projektowe i ZDM (choć MPRD też nie jest bez winy).
Nam wszystkim zależy na tym, by takie inwestycje trwały krótko i przeprowadzane były sprawnie.

Jeśli więc mozemy wpłynąć na to i pomóc tym samym firmie MPRD, to zrobimy to!!!

Podstawa to publiczna debata. Trzeba odsłonić wszystkie aspekty tej sprawy i wielka szkoda, że nie zrobiono tego wcześniej.

A wczorajsza pikieta na skrzyżowaniu była wymierzona przeciwko przedłużającej się budowie, a nie firmie MPRD personalnie.
Bardzo dobrze, ze Pani przybyła. Wielka szkoda, że nie zjawił się nikt z ZDM.

Pozdrawiamy serdecznie
Old November 11th, 2005, 06:01 PM   #296
svir
Registered User

Likes (Received): 808

Brawo !! Forum rosnie w sile, oczywiscie dzieki wam Panowie
svir no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 07:01 PM   #297
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 1055

Trochę odeszliśmy od tematu.
W sprawie tej wypowiedzi. Moim zdaniem sposób prowadzenia przebudowy tego skrzyżowania jest wystarczającym uzasadnieniem, aby KAŻDEGO pracownika MPRD, ZDM czy urzędu miasta wraz z prezydentem nazwać tak lub nawet jeszcze dosadniej. Podkreślam PRACOWNIKA a nie osobę prywatną z imienia i nazwiska. Nie chcę drążyć tematu, ale użycie określenia w sensie, że rzecznik „sprzedaje się” nie mówiąc do końca prawdy, pomijając pewne fakty czy zwalając winę na innych jest czymś innym niż sugerowanie, że pani ASA po godzinach pracy w MPRD robi coś innego za pieniądze.
Z resztą trzeba by zapytać prof. Miodka czy prof. Bralczyka o „wykładnię” tego słowa czy całej wypowiedzi.
Co więcej ten kto napisał to co napisał powinien pozwać odpowiedzialnych za tą budowę, za szkody moralne (oraz straty finansowe ).
Inną sprawą jest to, że takie wypowiedzi do niczego nie prowadzą – wręcz szkodzą. Sam już kilka razy „cenzurowałem” to co pisałem na forum (dobrze że jest funkcja "Preview Post" ). Hehe i całe szczęście, że nie mam laptopa, bo gdybym pisał będąc na miejscu to raczej nie byłoby autocenzury.
Czwartkowe spotkanie ostatecznie przekonało mnie, że z korzyścią dla Warszawy byłaby pomyłka myśliwego na polowaniu w sezonie polowań na pewnego ptaka, bankructwo pewnej firmy drogowej (pracownikom życzę przejścia do innych firm i podwyżki ) oraz rozwiązanie pewnych urzędów miejskich z zakazem pracy w instytucjach publicznych dla ich kierownictwa. To tyle o/t.

Ciekawi mnie jak tu się zmieszczą zjazdy/wjazdy na Trasę NS?
[IMG]http://************/fl99gz.jpg[/IMG]

Jeśli wjeżdżając/zjeżdżając z Trasy trzeba będzie przejechać przez rondo ze Żwirki i Wigury to raczej będzie ciężko nawet gdyby wloty na rondo od strony Hynka i Marynarskiej (Sasanki ) poszerzyć o 2 pasy ruchu. Kiedyś na targach Infrastruktura (chyba w 2000r. ) był pokazany ten węzeł w taki sposób że było widać jak rozwiązano połączenie tych dróg – niestety nie miałem wtedy aparatu.
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 07:25 PM   #298
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 1055

Przydałoby się zorganizować takie spotkanie z władzami ZDM. Obawiam się, że usłyszelibyśmy niemal to samo, co od p. rzecznik MPRD z tą różnicą, że to ZDM byłby tym „dobrym”... Szkoda, że nie doszło do skutku spotkanie władz ZDM i MPRD w siedzibie Gazety - mogłoby się sporo wyjaśnić.
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 08:05 PM   #299
WotaN
in omnia paratus

WotaN's Avatar

Likes (Received): 180

1 ekspert na forum jest cenniejszy niz 10 gadułów... takich jak ja
WotaN no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 08:16 PM   #300
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 99

Quote:
Originally Posted by Mr X
Przydałoby się zorganizować takie spotkanie z władzami ZDM. Obawiam się, że usłyszelibyśmy niemal to samo.....
Zapewniam Cię, że nic byś nie usłyszał ponieważ oni nawet na oficjalne pisma nie reagują. Problem tkwi w tym że ZDM ma zatwardziałą strukturę i nie zatrudnia fachowców a ludzi z danej opcji politycznej. Śmiać się chce jeśli słyszymy, że Gazeta zwraca uwagę ZDM-owi na koleiny w Al. Jerozolimskich i oni zaraz odpowiadają że natychmiast wysyłają sprzęt do frezowania i sprawa będzie załatwiona. Jest to po prostu smutne, że tym ludziom trzeba wszystko pokazywać palcem. Nic nie jest robione w dobrze pojętym interesie społecznym, ta instytucja działa tak jakby była zupełnie prywatną firmą a nie organem podległym miastu. Śmiem twierdzić że nie zatrudnia ona fachowców bo za każdym razem mamy przykład nieudolności. A to krawężnik na miejscu parkingowym a to spartolone skrzyżowanie z za niskim tunelem. Ci ludzie robią na złość nam i sobie samym zarazem.
Poler no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
drogi miejskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules