ЦГ СЈЕВЕР - праћење градилишта | MNE NORTH - construction updates - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Црна Гора > Подгорица и сјевер

Подгорица и сјевер Podgorica and north

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 8th, 2010, 11:03 PM   #61
Rave92
Proud Montenegrin :-)

Rave92's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by SAKBAZ View Post
Zamisli koliko bi firmi organizovalo svoje sportske igre u Mojkovcu!!! Sto privatnih sto drzavnih. Nekad je to bio Ulcinj a od Lida nije ostalo nista - mozes lagano da udjes kolima kroz komplex i parkiras na plazu

Da, ali ne treba samo Mojkovac, ima tu cak i gorih opstina koje hitno trebaju neka ulaganja.
Advertisement

Old April 8th, 2010, 11:16 PM   #62
SAKBAZ
Fucmut

SAKBAZ's Avatar

Likes (Received): 49

naravno!

ko je ubacio onaj poslednji TAG za ovu temu
SAKBAZ no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2010, 03:59 PM   #63
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Likes (Received): 3867

Pobjeda

Quote:
PREDSJEDNIK SO KOLAŠIN NAJAVIO NOVE TURISTIČKE PROJEKTE
Plaža ispod „Bjanke”

Kolašin - Turistička ponuda Kolašina trebalo bi uskoro da dobije nove sadržaje. Predsjednik SO Kolašin Mile Šuković najavio je da tokom ove sedmice treba da počne javna rasprava o prostornom planu planine Bjelasice koja u prvi plan stavlja održivi razvoj regiona.

On dodaje da prostorni plan i plan održivog razvoja otvaraju nove mogućnosti za realizovanje ovdašnjih turističkih ideja.

- Tokom razgovora sa biznismenom Zoranom Bećirovićem, koji je i ranije imao značajna ulaganja u Kolašin kroz hotele „Bjanka” , „Lipka” i Ski-centar „Kolašin 1450”, otvoreni su nove mogućnosti turističke iskorišćenosti ovog prostora. Za predstojeću ljetnju sezonu posebno je važno da je Bećirović najavio izgradnju plaže ispod hotela „Bjanka”. Početak radova planiran je za prve dane juna, a plaža će imati sve sadržaje koji su potrebni turistima - nastavlja Šuković.

On navodi da je uspostavljen kontakt sa Evropskom asocijacijom ekstremnih sportova koji su zainteresovani za izgradnju hotela u ovom gradu, jer im je Kolašin zanimljiv i ljeti i zimi.

Projekat hotela predviđa smještaj za oko 150 gostiju na lokaciji u obodnom dijelu sportske zone - saopštava Šuković.

Golf tereni pored Tare

- Kolašin su posjetili i eksperti za izgradnju golf terena. Ponudili smo im lokaciju od hotela „Bjanka” pored Tare pa sve do Pješčanice i očekujemo potvrdne odgovore od njih, jer je turistički izazov poput terena za golf potreban Kolašinu – kaže Šuković.
filip__pg no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 13th, 2010, 10:14 PM   #64
MilosPG20
Registered User

MilosPG20's Avatar

Likes (Received): 11

Vidjeh danas na reklamu da se prodaju stanovi u zgrau Razvrsje na Zabljak, bas me interesovalo kakvi su stanovi evo vam link
Zadnji slideshow je sa Zabljaka prva dva su iz PG

LINK
Old June 15th, 2010, 10:34 AM   #65
montesky
is Loading! Please wait..

montesky's Avatar

Likes (Received): 259

vidio sam i ja nedje prije reklamu u novine

kvadrat im je nesto 1700eura m2

zamisli na zabljak da platis ista preko 1000
Old June 15th, 2010, 11:25 AM   #66
gagapg
OVO JE OVDE BALKAN...

gagapg's Avatar

Likes (Received): 1181

Quote:
Originally Posted by SAKBAZ View Post
obije strane tare

strana blize putu

preko tare

pasarela
pihhhh....identičnu ideju ovog pješačkog mosta imam u glavi
gotovo par godina, i spremao sam je u slučaju nekog konkursa,
možda nekog novog mosta na morači....
samo što po mojoj ideji most ima kontra ovo zakošenje na kraju,
generalno ista suština, zastakljena i sa ovakvom konstrukcijom...

e sad je ne bih primijenio pa valaaa, jer ista morača,
me ne bi oprala da sam ideju iskopirao...

ovako nešto me baš iznervira...
Old June 16th, 2010, 02:51 AM   #67
MilosPG20
Registered User

MilosPG20's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by montesky View Post
vidio sam i ja nedje prije reklamu u novine

kvadrat im je nesto 1700eura m2

zamisli na zabljak da platis ista preko 1000
1700 eur???!
hahahahahahahahah
Koliko li su oni u PG onda zaboga ,5000 ??
Old July 8th, 2010, 11:38 PM   #68
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Lijepo izgleda

Quote:
Apart hotel "Polar star" na Žabljaku otvara vrata

Žabljak, najljepše planinsko mjesto na najljepšoj crnogorskoj planini Durmitor, sjutra otvara vrata nove turističke atrakcije.

Uz slogan "Pronađi put", 9. jula 20 sati u naselju Borje biće otvoren hotel “Polar star”, kategorija apart hotela sa četiri zvjezdice. Borje se nalazi na 3,5 kilometra od Žabljaka, na magistralnom putu Mojkovac-Žabljak.

Objekat visoke kategorije Polar Star dizajniran je u tradicionalnom planinskom stilu, odiše kućnom atmosferom, a okružen je netaknutom prirodom, livadama i planinskim masivima. Pravo je mjesto za odmor i poslovne skupove.

Mogućnost brojnih aktivnosti – skijanje, hiking, rafting na Tari, raznovrsni izleti… i druge mogućnosti aktivnog i pasivnog odmora, razlozi su da dođete na Žabljak, a komforni apartmani, konoba, bar, seminar sala, kutak za djecu, čine raloge da boravite u Polar Staru!

Hotel će otvoriti ministar kulture u Vladi Crne Gore Branislav Mićunović, a u ime menadžmenta hotela gostima će se obratiti direktor Hotela Igor Begović.

Za ovu priliku upriličen je prigodan muzički program u izvođenju dueta Vilija Fernandija i benda mlade crnogorske pjevačice, Nine Petković, kao i postavka slika mladih crnogorskih umjetnika: Romana, Sonje, Vladimira i Natalije Đuranović.

U saradnji sa Hotelsko edukativnim centrom iz Pržna, organizovano je veče i degustacija nacionalne kuhinje.

Nacionalni park Durmitor 1980. proglašen je za svjetski priznato dobro i upisan u Registar svjetske kulturne i prirodne baštine koji se vodi pri UNESCO-u. Na Žabljaku se bilježi 120 dana u godini sa snijegom većim od 15 centimetara. Uz Crno jezero i kanjon rijeke Tare, te bogatu kulinarsku ponudu Žabljaka, jasno je da je Polar star destinacija koju ne smijete zaobići.

PG portal
Old August 2nd, 2010, 12:45 AM   #69
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Quote:
Slovenci za „Gorske oči"

Fond PIO Crne Gore ulazi u realizaciju projekta obnove i proširenja hotela „Gorske oči" na Žabljaku, čija će vrijednost biti 890.000 eura.
Polovinu novca, 445.000 eura, Fond dobija na poklon od Centra za međunarodnu saradnju i razvoj Slovenije, piše Pobjeda.

Ugovor o donaciji potpisali su direktori te dvije institucije, Radoje Žugić i Gašper Jež.

Hotel „Gorske oči", sa tri zvjezdice, nudi kvalitetne usluge, komforan i atraktivan smještaj. Korisna površina je 2.080 kvadratnih metara, kapacitet je 82 ležaja u 33 sobe, od kojih je osam apartmana. Posluje i u socijalnoj dimenziji, u funkciji je odmora i oporavka penzionera lošeg materijalnog i zdravstvenog stanja.

Centar za međunarodnu saradnju pruža tehničku i razvojnu pomoć Slovenije Crnoj Gori. To je projekat važan i za jednu i za drugu stranu.

Ovo je prva faza, nadamo se drugoj, trećoj i četvrtoj, da bismo na kraju, na području Durmitora dobili moderan centar koji će 12 mjeseci prihvatati goste i iz inostranstva, kazao je Jež.

Realizovanje projekta će trajati tri, možda i četiri godine. Slovenija će svake godine davati donaciju.

Ugovor se veže za budžetska sredstva te države i potpisivaće se godišnje za svaku fazu projekta.

Radovi počinju krajem avgusta, biće završeni do kraja godine, a izvodiće ih slovenacko preduzeće Unior Zreće, uz crnogorske podizvođače.
PG portal
Old August 4th, 2010, 02:49 PM   #70
montesky

montesky's Avatar

Quote:
Originally Posted by filip__pg View Post
Lijepo izgleda

PG portal
ostao sam u ovom hotelu 5 dana tokom jula mjeseca i mogu reci da sma bio odusevljen kako smjestajem, tako i uslugom sto mi se ne uklapa u dosadasnje iskustvo sa zabljakim ugostiteljima.
malo sam bio skeptican jer uvijek na sajtu postavljaju najbolje slike, a kad dodjes mozes ocekivati svasta, ali u ovom konkretnom slucaju bio sam prijatno iznenadjen
nadam se da ce se izgraditi jos koji slican hotel u skorije vrijeme.
Old August 4th, 2010, 02:57 PM   #71
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Kako se krecu cijene smjestaja i ostalog?

Steta sto ovaj aerodrom u NK ne aktiviraju bar za neke manje avione to bi bilo dobro za taj dio CG.
Old August 4th, 2010, 03:06 PM   #72
montesky

montesky's Avatar

kad sam ja bio, polupansion je kostao 35 eura u dvosobnom apartmanu od 85m2. nije malo, ali se i dobije mnogo, narocito u poredjenu sa drugim hotelima na zabljaku kojima su cijene bile priblizno iste. vratio sam se zadovoljan
Old August 4th, 2010, 03:22 PM   #73
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

Pa i nije to skupo, s obzirom da je novo i jos kad si ti potvrdio da je dobar smjestaj. Hvala na informaciji.
Old October 25th, 2010, 11:51 AM   #74
Al3XaNd4R
Travanjinjinji

Al3XaNd4R's Avatar

Likes (Received): 1350

Obilaznica u BP. Izvukao sam neke frejmove sa nekog filma, a film je iz avgusta.
[IMG]http://i52.************/1gry28.jpg[/IMG]

[IMG]http://i52.************/20hoyok.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.************/2e2klqv.jpg[/IMG]

[IMG]http://i55.************/2llykx5.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.************/358usl2.jpg[/IMG]

[IMG]http://i53.************/mcsndv.jpg[/IMG]
| ፖድጎሪጻ | Падгорыца | بودغوريتشا | Podgorica | Подъгорица | Подгорица | Ποντγκόριτσα | پودگوریتسا | Podgorytsa | פודגוריצה | Պոդգորիցա | ポドゴリツァ | პოდგორიცა | Podgorika | Podgoritsa | Podgňrica | พอดกอรีตซา | Подгориця |
-----
--> Amazing Montenegro <-- |biciklo.me on FB | Željeznice Crne Gore on FB | Hyundai CG
Al3XaNd4R no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2010, 11:54 AM   #75
Al3XaNd4R
Travanjinjinji

Al3XaNd4R's Avatar

[IMG]http://i52.************/4dm6b.jpg[/IMG]

[IMG]http://i55.************/14y0k6a.jpg[/IMG]

[IMG]http://i52.************/xqch8y.jpg[/IMG]

[IMG]http://i56.************/fljy1x.jpg[/IMG]
| ፖድጎሪጻ | Падгорыца | بودغوريتشا | Podgorica | Подъгорица | Подгорица | Ποντγκόριτσα | پودگوریتسا | Podgorytsa | פודגוריצה | Պոդգորիցա | ポドゴリツァ | პოდგორიცა | Podgorika | Podgoritsa | Podgňrica | พอดกอรีตซา | Подгориця |
-----
--> Amazing Montenegro <-- |biciklo.me on FB | Željeznice Crne Gore on FB | Hyundai CG
Old October 25th, 2010, 12:34 PM   #76
Honest_John
Registered User

Honest_John's Avatar

Likes (Received): 1315

Opa!
Ovo nisam ocekivao! Zna li se kada ce BP biti ''zaobidjeno'' i definitivno?
To mi je najgori deo na putu, prolazak kroz centar i onu cuvenu raskrsnicu.
Honest_John no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2010, 12:54 PM   #77
Al3XaNd4R
Travanjinjinji

Al3XaNd4R's Avatar

samo kazu da ce radovi biti nastavljeni po planu i nista vise..

ocekuje se brzo otvaranje doma zdravlja
asfaltiranje ulica u gradu i prigradskim naseljima, probijace se neki novi putevi, zavrsene su neke skole u godijevu i laholu
-----
Old October 26th, 2010, 01:53 AM   #78
jimmy spong
BANNED

Likes (Received): 18

ovu su ogradu slobodno mogli da maknu jer nicemu ne sluzi. inace vrlo zajebana krivina mi djeluje ovako
jimmy spong no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2010, 10:01 PM   #79
filip__pg
Registered User

filip__pg's Avatar

za BP. Inace ta obilaznica im je prijeko potrebna, jer je prolazak kroz sami grad katastrofa.
Old October 27th, 2010, 12:23 AM   #80
Tony Tv
BANNED

Likes (Received): 254

- za Bijelo Polje!
Tony Tv no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Црна Гора, crna gora, izgradnja