Bannerek Magyarországról - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary

Hungary Magyar fórum » Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 30th, 2010, 10:20 AM   #101
Sieg
Germano-Hungarian

Sieg's Avatar

Likes (Received): 898

Quote:
Originally Posted by Vikusz View Post
http://xl.skyscrapercity.com/?page=b...erday=20091226

Nem tudom hányan néztétek. De az Egri bannerünk még Prágát is beelőzte!
15ik helyen van.
Nézzétek meg a kommenteket. Mindenki 5/5 excellent,brilliant, lika a fery tale, like a videogame, ahh awesome stb.stb. kommentek

A kedvencem a:

First non-Budapest banner from Hungary.
Miért villagescape amúgy? Eger azért nagyon nem village
Sponsored Links
Advertisement

Old January 30th, 2010, 12:26 PM   #102
tony64
Registered User

tony64's Avatar

Likes (Received): 6

Szerintem fontos lenne az, hogy amelyik városról banner kikerül, arról legyen legalább egy fotótár a Photography topicban, hogy ha érdeklődnek az emberek, akkor legyen minek utánanézni.
Ez nyílván nem azt jelenti, hogy Sajópüspökiről nem ajánlhatunk bannert, hanem azt, hogy ha már ajánljuk, készítsünk egy kis háttértárat is hozzá.
tony64 no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 05:08 PM   #103
Vikusz
Registered User

Vikusz's Avatar

Likes (Received): 806

Quote:
Originally Posted by Bikes View Post
Notre Dame sem mondd túl sokat a világ legtöbb részén Értem amit mondasz, de hidd el, elég sok embernek Budapest is nehézséget okoz, épp elég, ha rákeresnek egy ország fővárosára.
Ebben egyet értek. Jó-jó szép ötlet volt ez az Eger banner. És sikert is aratott. De őszintén. Vegyük a mai bannert. Hanoi.
Szép kis épület egy kis szigeten vízzel körbezárva. Még ha meg is nézem, melyik országban van. Azután sem fogok elmenni oda. Mert keveset tudok róla. De ha Tokyo lenne ott, egy olyan képpel. Amin gyönyörű japán stílusú épületek láthatóak. És nem a felhőkarcolók. Már is megerősítette a képzeleteimben már álló látképet Tokyiórol. És ha elutazik az ember egy másik országba. És ha most itt a marketing oldalát nézzük. Akkor a legtöbb Európai nemzet,ország tudja hol van Budapest, Mik vannak ott. És elis kocsikáznak ide.
Na most. Ha ugyan ezt nézzük egy San Diegoi komával. Aki tudta hogy Valahol itt van Magyarország. És ha talán magától nem is jutna eszébe, de ha azt Látja hogy Budapest akkor tudja hogy Magyarország fővárosa( hiszen ekkor eszébe jut,hogy jajj tényleg ez a neve)
Na most akkor lát egy gyönyörű inspiráló képet. És újjabb érvekkel szolgálja el hogy el utazzon Magyarországra. És mivel mással mint repülőgéppel. Ami ugye csak Pesten van ( USÁ-ból legalábbis csak pestre lehet érkezni tudtommal, még ha átszállásos is )

Na most ha ugyan ez az ember, egy Székesfehérvári képet lát. Amin bár vannak szép épületek. Nem monumentálisak. azaz. Kis település. Úgy gondolja, hogy akkor neki nem éri meg ennyiért el replőzni ide.. Hiszen szép-szép. De miért ne repüljön akkor inkább Athénba, ami kicsit van csak távolabb, de sokkal nagyobb,szebb történelmi épületek vannak. Így hát nem fog ide utazni Székesfehérvárért.
De ha látja a Pest nagyságát. ( magyarán a 2milliós nagyvárost) valamint a rengeteg hidakat,várat,épületeket. abban a minutumban összeköti hogy egy ilyen nagy és szép városban biztos van még több szórakozási élmény is. És ha már eljön Mo.-ra tegyük fel egy hétre. Akkor úgy is pestel kezdi. De mivel annak túl sok idő egy hét. Utána fog nézni milyen látnivalók vannak még.. És azokat már kifogja elégíteni pár útikönyv,honlap..

Ez csak az én véleményem.

Last edited by Vikusz; January 30th, 2010 at 05:18 PM.
Vikusz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 30th, 2010, 05:45 PM   #104
Sieg
Germano-Hungarian

Sieg's Avatar

Likes (Received): 898

Teljesen igazad van, én is mindig úgy gondoltam, hogy ez a bannerezés csak az igazán látványos helyeket promotálja. Az ilyeneket, mint ez a hanoi banner, sosem értettem, minek kirakni egy ilyet? Nem hiszem el, hogy Hanoiban nem lehet ennél látványosabbat fotózni - kicsit boratos érzést sugall egy ilyen kép, azt, hogy van 1 db szép épület valami harmadik világbeli országban, és arra büszke mindenki.
Old January 30th, 2010, 06:16 PM   #105
blogen_
BANNED

Likes (Received): 27

A.
Quote:
Originally Posted by Sieg View Post
Teljesen igazad van, én is mindig úgy gondoltam, hogy ez a bannerezés csak az igazán látványos helyeket promotálja.
kontra:

B.
Quote:
kicsit boratos érzést sugall egy ilyen kép, azt, hogy van 1 db szép épület valami harmadik világbeli országban, és arra büszke mindenki.
Khm. Mi lenne, ha nem játszanánk harmadik világosat Budapest kapcsán és fúkuszálnánk egy kicsit az épített örökségünk a fővárosi színvonallal felérő vidéki kincseire?
blogen_ no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 06:26 PM   #106
Vikusz
Registered User

Vikusz's Avatar

Quote:
Originally Posted by blogen_ View Post
A.

kontra:

B.

Khm. Mi lenne, ha nem játszanánk harmadik világosat Budapest kapcsán és fúkuszálnánk egy kicsit az épített örökségünk a fővárosi színvonallal felérő vidéki kincseire?
De elég csak nekünk fókuszálni a vidék kincseire. A turisták lese szarják szép szóval a vidéket. Nem fog neked egy turista sem Sopronba jönni azért mert azt rakod ki Bannernek egy napra. Aki meg jön, az meg anélkül is jön.. Mert akar jönni Magyarországra.
Mint már leírtam. Egy külföldit ( jelen esetben gondolok repülőgéppel érkező személyre) nem fog nekünk azért eljönni mert lát egy szép tornyot. Neki valami naaaagy "bumm" kell. És erre tökéletesen jó Pest.

Most őszintén, ha valaki kirakna egy kis Ausztrál városka képét. Aranyos szép kis épületekkel, te annak hatására ellátogatnál? Én bizony nem..
De Sidney-t meglátva. Óhh ide el kell jutnom gondolatok törnek elő a fejemben. Ha meg elmegyek Sidney-be valaha is. Ezer százalék, hogy utána néznék mik vannak még ott a közelben. És akkor szépen elmennék oda is.
Old January 30th, 2010, 06:32 PM   #107
blogen_
BANNED

Likes (Received): 27

Már bocs, de ez egy fórum, ahol az építészet, az infrastruktúrafejlesztés és más országok iránt érdeklődők jönnek össze. Itt a banner arra megy, hogy ki tud szebb helyet felmutatni a saját országában, és nem arra, hogy bárkit meg kell nyerni, mert akkor pinás-pálinkás bannerrel kellene indulnunk.

Az viszont jó ötlet, hogy a bannert kapcsoljuk össze topikkal a helyről.
blogen_ no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2010, 06:38 PM   #108
Vikusz
Registered User

Vikusz's Avatar

Quote:
Originally Posted by blogen_ View Post

Már bocs, de ez egy fórum, ahol az építészet, az infrastruktúrafejlesztés és más országok iránt érdeklődők jönnek össze. Itt a banner arra megy, hogy ki tud szebb helyet felmutatni a saját országában, és nem arra, hogy bárkit meg kell nyerni, mert akkor pinás-pálinkás bannerrel kellene indulnunk.

Az viszont jó ötlet, hogy a bannert kapcsoljuk össze topikkal a helyről.
Hmm. Nem is rossz ötlet

Jó nem akarok kontrázni.Igazad van, de valamennyire nekem is. Mert aki szépet mutat fel, turistát is nyer :P

És legközelebb belinkeljük kommentbe az adott városról készített kis "beszámolós" topikunkat.
Old January 31st, 2010, 08:12 AM   #109
ban Bank
bohemian from Hungary

ban Bank's Avatar

Likes (Received): 2244

Quote:
De őszintén. Vegyük a mai bannert. Hanoi.
Szép kis épület egy kis szigeten vízzel körbezárva. Még ha meg is nézem, melyik országban van. Azután sem fogok elmenni oda. Mert keveset tudok róla.
Azért nem becsülném le Hanoit. Meglepődnél mennyi turista megy oda. Ami azt a pagodát illeti, ami a banneren volt, gyönyőrű helyen van. Egyszer láttam a Paprika TV-n, valamilyen Vietnámról szóló gasztronómiai műsorban. Egy tó közepén áll, ami körbe van építve érdekes épületekkel, éttermekkel stb. Szinte minden turistakalauz említi.
Érdekes, hogy a műsorban is ilyen párás időben mutatták, amilyen a banneren is volt. Úgy látszik, ott mindig ilyen az idő (hatalmas páratartalom). Na én ezért nem megyek oda.
ban Bank no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2010, 11:15 AM   #110
Vikusz
Registered User

Vikusz's Avatar

Quote:
Originally Posted by ban Bank View Post
Azért nem becsülném le Hanoit. Meglepődnél mennyi turista megy oda. Ami azt a pagodát illeti, ami a banneren volt, gyönyőrű helyen van. Egyszer láttam a Paprika TV-n, valamilyen Vietnámról szóló gasztronómiai műsorban. Egy tó közepén áll, ami körbe van építve érdekes épületekkel, éttermekkel stb. Szinte minden turistakalauz említi.
Érdekes, hogy a műsorban is ilyen párás időben mutatták, amilyen a banneren is volt. Úgy látszik, ott mindig ilyen az idő (hatalmas páratartalom). Na én ezért nem megyek oda.
De én most a marketing oldalát néztem. Tudom vagyis gondoltam hogy sok turista megy oda. De most azt az oldalát néztem,hogy a banner hatása mit vált ki az emberekből. És hogy annak hatására inspirálja-e a fórumozókat Hanoiba való ellátogatást.
Old January 31st, 2010, 11:26 AM   #111
tony64
Registered User

tony64's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
De én most a marketing oldalát néztem. Tudom vagyis gondoltam hogy sok turista megy oda. De most azt az oldalát néztem,hogy a banner hatása mit vált ki az emberekből. És hogy annak hatására inspirálja-e a fórumozókat Hanoiba való ellátogatást.
Lehet, hogy nem minden hely inspiratív, de ettől szélesíti az emberek/fórumozók látókörét egy országról.
Magyarországra pedig ez éppen ráfér, hogy a turisták az országot ne Budapest agglomerációjának lássák, hanem kicsit többet megtudjanak róla. Aki tudja, hogy van magyarország, és itt fórumozik, az azt is tudja, hogy Budapest milyen értékekkel rendelkezik. Azon kívül viszont nagy valószínűséggel semmit nem ismer Magyarországból. Tisztelet persze a kivételeknek!
tony64 no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2010, 01:50 AM   #112
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 15998

Én is szavaztam Egerre és nagyon jonak talalom! Valoban olyan, mint egy videojaték!
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 04:20 PM   #113
Egrian
Registered User

Likes (Received): 0

http://indafoto.hu/gyenis/image/7367...515b/details/l
esetleg ez?
Egrian no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 04:36 PM   #114
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Likes (Received): 1744

Hűűűűűűűűűűűűűűűűű ez jóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!
venom6 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 05:07 PM   #115
Bikes
sababa

Bikes's Avatar

Likes (Received): 6363

Mint természeti jelenség jó, de túl sötét egy banner-nek és lehetne akár egy kazah város is rajta.
Bikes no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2010, 06:57 PM   #116
RawLee
Registered User

RawLee's Avatar

Likes (Received): 1178

Ettől még beajánlom,max nem fogják kitenni.
RawLee no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2010, 03:27 PM   #117
Vikusz
Registered User

Vikusz's Avatar

Szerintem lassan lehet nyugodtan betenni pár banner képet. Mert érik rá az idő,hogy kitehessünk majd egyet.
Szóval aki rendelkezik inspiráló látképpel. ( én nagyon szeretnék Budapest-eset ) Annak nem kell félnie,töltse bátran
Old June 14th, 2010, 05:11 PM   #118
venom6
Registered User

venom6's Avatar

Likes (Received): 1744

Esetleg valami Balatonos kép? Siófok vagy mondjuk Füred? Netán Hévíz?
venom6 no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2010, 05:14 PM   #119
Vikusz
Registered User

Vikusz's Avatar

Quote:
Originally Posted by venom6 View Post
Esetleg valami Balatonos kép? Siófok vagy mondjuk Füred? Netán Hévíz?
Pécs is jöhetne, hiszen EKF 2010.
Old June 14th, 2010, 11:41 PM   #120
BND
Regisztrált felhasználó

BND's Avatar

Likes (Received): 313

lehetne augusztus 20-án ha ezt el lehet intézni
BND no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply