[S17] Piaski - Hrebenne (UA) - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 24th, 2012, 08:15 AM   #41
GOUST
skyporter

GOUST's Avatar

Likes (Received): 91

Quote:
Originally Posted by rothax View Post
Na tej stronie, w parametrach drogi jest napisane
klasa drogi S 2/2 (docelowo S 2/3)
Czy to oznacza dwujezdniowa ? Czy może jedno-jezdniowa, ale z jakimiś wariantami pasów ?
Dwu jezdniowa, dwu pasowa...docelowo dwu jezdniowa trzy pasowa
GOUST no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 24th, 2012, 10:36 AM   #42
piotrekkk
Registered User

Likes (Received): 171

Quote:
Originally Posted by rothax View Post
I czy dwujezdniowa łącznie z obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego ?
Jak na razie decyzja środowiskowa i pozwolenie na budowę jest wydane na drogę jednojezdniową. Nie wiadomo kiedy zostanie ona wybudowana - zgodnie z zapowiedziami, jest ona uznawana jako jeden z odcinków priorytetowych w nowej perspektywie finansowej UE.
Osobiście bardzo chciałbym, żeby odcinek był budowany od razu w standardzie 2x2, ale cóż, zobaczymy co osoby decydujące o tym postanowią.
piotrekkk no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 10:42 AM   #43
Signar
Fizyk teoretyk

Signar's Avatar

Likes (Received): 619

W tej chwili chyba nie ma co liczyć na obwodnicę TL w 2x2 bo prawie cała procedura musiała by iść od nowa czyli stracilibyśmy trochę czasu(jest złożony wniosek o DŚU od Piask do granicy na 2x2 z wyłączeniem obwodnicy TL). I prawdopodobnie będzie to ostatni odcinek esek budowany jako 1x2.
Signar no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 24th, 2012, 11:08 AM   #44
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Likes (Received): 917

Czy ktoś ma źródło dot. przekroju obwodnicy Tomaszowa (np. treść DSU)? Ja kiedyś szukałem i nie znalazłem.
Piekarz no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 12:52 PM   #45
piotrekkk
Registered User

Quote:
Originally Posted by Piekarz View Post
Czy ktoś ma źródło dot. przekroju obwodnicy Tomaszowa (np. treść DSU)? Ja kiedyś szukałem i nie znalazłem.
Nie jestem pewny czy to będzie dla Ciebie satysfakcjonujące, ale na poprzedniej stronie tego tematu @koszatek umieścił linka do strony ze sporą ilością materiałów na temat odcinka zarówno Piaski-Zamość, jak i Zamość-Hrebenne:
Post #35 i post #36.

Quote:
Originally Posted by Signar View Post
W tej chwili chyba nie ma co liczyć na obwodnicę TL w 2x2 bo prawie cała procedura musiała by iść od nowa czyli stracilibyśmy trochę czasu(jest złożony wniosek o DŚU od Piask do granicy na 2x2 z wyłączeniem obwodnicy TL). I prawdopodobnie będzie to ostatni odcinek esek budowany jako 1x2.
Do rozpoczęcia budowy w tej chwili mamy przynajmniej 2-4 lata. Oczywiście lepiej, żeby w ogóle była, nawet 1x2. Trochę mnie jednak niepokoi sprawa obwodnicy Kielc. Może to dlatego, że nie mam zbyt wielu informacji, ale z tego co wiem tam wcześniej była obwodnica w przekroju 1x2 a teraz dobudowanie drugiej jezdni wiąże się także z przebudową pierwszej.
Z czego to wynika? Ze zużycia starej drogi, błędów projektowych czy może po prostu nieprzewidzenia przez projektanta przyszłościowej potrzeby rozbudowy drogi?

Zgodnie z mapą są jeszcze fragmenty S11 i S61, gdzie planowana jest trasa jednojezdniowa.
Old February 24th, 2012, 01:21 PM   #46
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Quote:
Originally Posted by piotrekkk View Post
Nie jestem pewny czy to będzie dla Ciebie satysfakcjonujące, ale na poprzedniej stronie tego tematu @koszatek umieścił linka do strony ze sporą ilością materiałów na temat odcinka zarówno Piaski-Zamość, jak i Zamość-Hrebenne:
Post #35 i post #36.
To są dane dla nowego wniosku o DŚU, a mi chodzi o stare (już wydane) DŚU tylko na obwodnicę Tomaszowa. BTW widzę, że wniosek o DŚU na odcinek Piaski-Zamość jest od razu na 2x2. Nie mogę znaleźć przekroju dla odcinka Zamość-Hrebenne.
Old February 24th, 2012, 01:31 PM   #47
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 282

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/8073/s...ski---hrebenne
krassusek12 no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 01:33 PM   #48
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

To czytałem, chodziło mi że we wniosku do DŚU nie znalazłem (bo to obszerny dokument), tylko pytanie, czy obejmuje to też obwodnicę Tomaszowa i czy aktualne DŚU jest faktycznie na 1x2? Jeżeli komuś chciałoby się przez tą dokumentację ze strony SiSkomu przebrnąć i streścić...
Old February 24th, 2012, 01:46 PM   #49
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1860

pierwsza nitka obw kielc to zdaje się od dawna była, budowana jeszcze jak nie było takich wymogów jak obecnie, stąd przy okazji ją remontują
Napewno nie będzie takiej sytuacji przy nowych budowanych dwuetapowo odcinkach(jak np.obw Tomaszowa)
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 02:26 PM   #50
Jackobm89
Registered User

Likes (Received): 6

Ehh szkoda gdyby faktycznie z całego odcinka Piaski-Hrebenne cała obdowdnica TL była z jednym pasem...nie wiem czy nielepiej by jednak przygotować papiery i decyjze pod 2x2 i zrobić od razu porządnie i tak jak trzeba. Jasne, że wtedy potrwa to jeszcze trochę dłużej, ale jak już to już. Nie bardzo rozumiem uzasadnienia i podstaw do budowy odbwodnicy z jednym pasem, dla mnie to trochę mija się z celem, poprostu.
Jackobm89 no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 02:41 PM   #51
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 619

Nie z jednym pasem, tylko z jedną jezdnią
Old February 24th, 2012, 05:33 PM   #52
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

myśle że za wcześnie narzekacie, budowa odcinka Piaski-Hrebenne to bardzo daleka przyszłość, do tego czasu spokojnie będa mogli dorobić papiery na druga jezdnie, to ze jest wniosek o DŚU na reszte to tylko dlatego ze złożono go w czasie kiedy myślano że kasa na drogi bedzie płynąc szerokim strumieniem przez długie lata, teraz to dśu tak jak S6,S11,S3,S19(wniosek na południowy odcinek) zostały wydane(bądź będa wydane) tylko dlatego ze rozpoczęto procedure, a i tak wiadomo ze po kilku latach wygasnął. Potem bedzie mozna złożyć nowy wniosek zawierający w sobie drugą jezdnię Tomaszowa.
Old February 24th, 2012, 05:57 PM   #53
Jackobm89
Registered User

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by Mchl View Post
Nie z jednym pasem, tylko z jedną jezdnią
Nie wiesz o co chodzi...hehe? Spoko masz rację, dzięki.

IgorSel dzięki za Twoje zdanie, skoro faktycznie tak wygląda sytuacja, to nie ma co narzekać, tylko raczej z optymizmem patrzeć w przyszłość, szkoda tylko, że raczej dość odległą przyszłość.
Jackobm89 no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 06:11 PM   #54
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

oczywiście mam nadzieje że cos się zmieni ale na dziś nic nie wskazuje na to by S17 Piaski-Hrebenne były budowane przed 2020
Old April 16th, 2012, 11:37 AM   #55
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Cztery dni temu minął rok od złożenia wniosku o DŚU na odcinek Piaski - Hrebenne.
Old October 16th, 2012, 09:35 AM   #56
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Jeszcze w tej perspektywie unijnej mają dodać obwodnicę Tomaszowa do programu budowy dróg szybkiego ruchu (wypowiedź Żmijana):

http://radioer.pl/informacje/2/22163/
Old October 16th, 2012, 10:26 AM   #57
piotrekkk
Registered User

Czyli jest jakiś promyk nadziei Fajnie, że zamierzają zacząć tę inwestycję jeszcze w tej perspektywie.
Old March 12th, 2013, 06:57 PM   #58
Hajno
Registered User

Hajno's Avatar

Likes (Received): 56

Quote:
Obwieszczenie RDOŚ w Lublinie z dnia 11.03.2013r. dot. przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi ekspresowej S 17 (Warszawa) Zakręt – Lublin – Zamość – Hrebenne (Lwów) na odcinku Piaski-Hrebenne (granica Państwa)".

Wpisany przez Barbara Stachura
wtorek, 12 marca 2013 10:16
Sporządził: Leszek Puchała
Data publikacji: 12 marca 2013r.

Dot. sprawy: WOOŚ.4200.1.2011.LP
Na podstawie art. 49 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego (j.t. Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.), w zw. z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.), niniejszym zawiadamia się o wystąpieniu przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie, o wydanie opinii w sprawie warunków realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa drogi ekspresowej S 17 (Warszawa) Zakręt – Lublin – Zamość – Hrebenne (Lwów) na odcinku Piaski-Hrebenne (granica Państwa)" – więcej>>> ( plik PDF)
źródło: www.lublin.rdos.gov.pl
Hajno no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2013, 11:36 PM   #59
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Likes (Received): 5

standardowa procedura. Nie jest to żaden czekpoint warty uwagi.
Aspel no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2013, 05:56 PM   #60
Krymu
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Czy czekamy na obwodnicę? Przeciwnie, liczymy że nie dojdzie do jej budowy – nie ukrywają tomaszowscy przedsiębiorcy. Jak się okazuje, w mieście (i na obrzeżach) jest wielu, którzy uważają, że omijająca szerokim łukiem Tomaszów Lub. droga może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Oficjalnych informacji, potwierdzających, że tomaszowska obwodnica będzie jednak budowana, nadal nie ma. Formalnie droga wciąż znajduje się na liście inwestycji drugorzędnych, które będą realizowane w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Nieoficjalnie jednak wiadomo, że budowa zostanie rozpoczęta jeszcze w tym roku: tak, by ważności nie straciło pozwolenie budowlane (obowiązuje do początków 2014 r.).

Dokument, przygotowywany przez ostatnie miesiące, w którym ujęte będą priorytety drogowe na najbliższe lata, ma zostać opublikowany najprawdopodobniej w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. I, wg nieoficjalnych informacji, obwodnica Tomaszowa Lub., mimo niepomyślnych dla niej przez lata wiatrów, ma się na nim znaleźć.

Tymczasem, jak się okazuje, nie przez wszystkich ta inwestycja jest wyczekiwana. Wielu przedsiębiorców obawia się, że ich biznesy na tym stracą.

- Warto się zastanowić nad tym, czy budowa obwodnicy faktycznie będzie dla miasta korzystna – zwraca uwagę Józef Neć, właściciel firmy Nekpol (z branży przewozowej i części samochodowych). - Kiedy ruch zostanie wyprowadzony poza miasto, tutejsi przedsiębiorcy stracą sporą część klientów. A jak prywatny biznes padnie, nie będzie podatków. I tak koło się zamyka. Warto byłoby zrobić symulację, czy to faktycznie się opłaca – dodaje.

Małgorzata Mazur

http://www.tygodnikzamojski.pl/artyk...obwodnicy.html
Tu nie ma całego artykułu,ale w domu mam gazetę i ludzie mówili tam w artykule że w Tomaszowie w czasie gdy nie ma godzin szczytu nie ma takiego ruchu.Ja często bywam w TL bo to tylko 30 km od mnie i tam ruch jest spory cały czas,czy to godziny szczytu czy nie i ta obwodnica jest naprawdę potrzeba i liczę że zostanie wybudowana.
Bo odciąży Tomaszów z takiego ruchu jak jest teraz i mieszkańcy będą mieli spokój i mniejszy hałas.
Krymu no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, s17, zamość

Thread Tools

Posting Rules