[Zamość] Moje rodzinne turystyczne miasto - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 19th, 2010, 10:31 AM   #101
dziki_osiol
Registered User

dziki_osiol's Avatar

Likes (Received): 0

Mam pewną gratkę dla zamościan. zyclunt się niedawno ucieszył na zdjęcia spoza Starego Miasta. W takim razie moja propozycja to panorama Zamościa od wschodu. Wybaczcie, że podaję link na moją stronę, ale tam właśnie działa aplikacja do przeglądania tej panoramy.
dziki_osiol no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 19th, 2010, 11:01 AM   #102
Andy85
Registered User

Andy85's Avatar

Likes (Received): 90

Dziki Osioł jak wlazłeś na dach Śpitala? Za panoramkę szacuneczek ale czy mogłbyś wrzucić to gdzieś na forum w jpgu?
Miasto na tej panoramce wygląda całkowicie inaczej niż na zdjęciach promocyjnych, zwłaszcza, że tutaj całe Stare Miasto idealnie załaniają bloki przy Wyszyńskiego.
Andy85 no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2010, 01:27 PM   #103
dziki_osiol
Registered User

dziki_osiol's Avatar

Proszę w mniejszej skali, żeby się za długo nie ładowało. Pełna rozdzielczość musi zostać tak jak jest na mojej stronce bo JPEG zaczyna sięgać 50MB.

Mam nadzieję, że ten szeroki format nie rozwali forum i tym samym nie naruszę reguł dodawania fotek tutaj. Na szybko nie znalazłem informacji na ten temat.
Sponsored Links
Advertisement

Old November 19th, 2010, 01:53 PM   #104
nevro
Zamościanin

nevro's Avatar

Likes (Received): 28

Świetna sprawa i super panorama dziki
dzięki i jeszcze raz dzięki - tego typu ujęcia są zawsze (przynajmniej dla mnie) niezwykle intrygujące choćby ze względu na swą nie codzienność.Nie przejmuj się faktem że forum rozciągnąłeś do szerokosci 4 monitorów bo za to jakie widoki na jednej fotce

Last edited by nevro; November 19th, 2010 at 02:04 PM.
nevro no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2010, 04:47 PM   #105
MłodyWilk
внимание, сильно кусает!

Likes (Received): 69

Jeśli ktoś ma dobry aparat ze statywem najlepiej, to mogę podpowiedzieć że dobrym miejscem z którego można wykonać panoramę Zamościa od strony południowej są okolice Zwódnego, z drogi która biegnie przez wieś widać całą wschodnią część Zamościa, nie pamiętam czy Starówkę też..
MłodyWilk no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2010, 04:52 PM   #106
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Likes (Received): 5886

Świetna panoramka! Widać tutaj, jak bardzo wschodnia część Zamościa jest zawalona blokami.

Zaczyna się od widoku na wschód, od roztoczańskich stepów, pełnych żyznych czarnoziemów. Dalej jest widok na południe z Galerią Lwowską zlokalizowaną przy trasie na Lwów (wystaje napis "Carrefour"). Następnie rzuca się w oczy nasza obwodnica hetmańska, dzięki której tysiące tirów nie śmigają już przez centrum miasta. Następnie mamy widok na południowo-wschodnią część miasta, z blokami osiedla Lwowska i Słoneczny Stok, nad którymi wywyższa się kościół św. Krzyża. W połowie panoramki mamy widok na zachód. 4 wielkie (jak na nasze warunki) wysokie bloki Słonecznego Stoku na pierwszym planie, a w tle inne wysokie przy ul. Wyszyńskiego, zwane popularnie Manhatanem. Można dopatrzeć się czerwonego kościoła Matki Bożej Królowej Polski, który odwiedził Jan Paweł II w 1999 r. (byłem!). Dalej na północ, nad pomarańczową Biedronką rozciąga się chyba największe zamojskie blokowisko, osiedle Zamoyskiego, wspominane tu już wcześniej (mojego bloku nie widać). Można zauważyć, że miasto jest otoczone wzgórzami Roztocza. Nie są może ogromne, ale zawsze coś
Old November 19th, 2010, 05:06 PM   #107
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by drugastrona View Post
Dalej na północ, nad pomarańczową Biedronką rozciąga się chyba największe zamojskie blokowisko, osiedle Zamoyskiego, wspominane tu już wcześniej (mojego bloku nie widać).
Tutaj małe sprostowanie, bo zapewne miałeś na myśli PSS "Społem", które chyba jeszcze w tym roku było remontowane. Biedronka jest przysłonięta przez bloki na Słonecznym Stoku, a konkretnie przez pierwszy z wieżowców od pomarańczowego PSS-u po lewej stronie.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2010, 05:16 PM   #108
vlad
Registered User

Likes (Received): 6814

Quote:

129. A tak wygląda wierzch bastionu. Kiedyś stały tu stragany bazarowe, a teraz armaty:
Jeśli faktyczni w tym miejscu jeszcze niedawno funkcjonował bazar - to po prostu brak słów. Dobrze, że temu miejscu przywrócono historyczny wygląd i funkcję.
Miasto Zamojskiego piękne - po prostu idealne . Wielka szkoda jednak, że nawierzchnia ulic i chodników w czasie ostatnich remontów wykonywana jest z tandetnej baumy. Przecież tam aż się proszą: kostka i płyta granitowa. Miasto niewiele zaoszczędziło, a na wyglądzie wiele straciło.
vlad no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2010, 09:42 PM   #109
maaarian
Maaarianozaurus rex

maaarian's Avatar

Likes (Received): 1

Sporo wieżowców macie w Zamościu. Naliczyłem jakieś 26 na zapostowanej panoramie. U nas nie ma aż tak dużo więcej.
Old November 20th, 2010, 10:40 PM   #110
boogie11
Registered User

boogie11's Avatar

Likes (Received): 1215

Nie wszystkie widać, jak na szybko policzyłem jest 38 od 7 do 11 pięter. Może któryś ma 12 pięter? Nie jestem pewien.
boogie11 no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2010, 10:55 PM   #111
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by boogie11 View Post
Może któryś ma 12 pięter? Nie jestem pewien.
O ile mi wiadomo, to najwyższe wieżowce są 11-piętrowe. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie kogoś bardziej obeznanego w tym temcie.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2010, 12:22 AM   #112
r.vasco
Registered User

Sprostowanie. Miasto nie jest otoczone wzgórzami Roztocza. Widoczne wzgórza od strony północno-wschodniej to Działy Grabowieckie . Pzdr
r.vasco no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2010, 02:00 PM   #113
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pabloch View Post
Tutaj małe sprostowanie, bo zapewne miałeś na myśli PSS "Społem", które chyba jeszcze w tym roku było remontowane. Biedronka jest przysłonięta przez bloki na Słonecznym Stoku, a konkretnie przez pierwszy z wieżowców od pomarańczowego PSS-u po lewej stronie.
A tak, faktycznie to jest PSS. Kolorki mnie zmyliły

Quote:
Originally Posted by maaarian View Post
Sporo wieżowców macie w Zamościu. Naliczyłem jakieś 26 na zapostowanej panoramie. U nas nie ma aż tak dużo więcej.
Ten obrazek przedstawia wschodnią część miasta, a są jeszcze ok. 10-piętrowe bloki na innych osiedlach, np. na Orzeszkowej na północ od Starego Miasta.

Quote:
Originally Posted by Pabloch View Post
O ile mi wiadomo, to najwyższe wieżowce są 11-piętrowe. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie kogoś bardziej obeznanego w tym temcie.
Z mojej obserwacji wynika, że 11 pięter to max. Nowych już takich wysokich raczej nie budują. W tej chwili już nie pamiętam, czy takie wysokie bloki są też w okolicach Kilińskiego i Kamiennej. Straaasznie dawno tam nie byłem

Quote:
Originally Posted by r.vasco View Post
Sprostowanie. Miasto nie jest otoczone wzgórzami Roztocza. Widoczne wzgórza od strony północno-wschodniej to Działy Grabowieckie . Pzdr
O, tego nie wiedziałem Od południa widać Roztocze, ale od północy faktycznie to już nie Roztocze.

Edit: Na panoramce po prawej stronie widać panele słoneczne zamontowane na kilku blokach na osiedlu "fioletowym". Zdaje się, że to projekt pilotażowy, który może objąć kolejne budynki, ale nie jestem pewien. W każdym razie mamy tutaj przykład, jak cywilizacja wkracza do Zamościa
Old November 21st, 2010, 04:43 PM   #114
boogie11
Registered User

boogie11's Avatar

Likes (Received): 1215

Na co najmniej 20 blokach, na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego są panele słoneczne. Na przykład tutaj:

boogie11 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2010, 09:31 PM   #115
dziki_osiol
Registered User

dziki_osiol's Avatar

Quote:
Na panoramce po prawej stronie widać panele słoneczne zamontowane na kilku blokach na osiedlu "fioletowym". Zdaje się, że to projekt pilotażowy, który może objąć kolejne budynki, ale nie jestem pewien. W każdym razie mamy tutaj przykład, jak cywilizacja wkracza do Zamościa
Jeśli się przyjrzysz, to dostrzeżesz też farmę kolektorów na terenie szpitala (na lewo od prosektorium).
Old November 27th, 2010, 01:22 PM   #116
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Quote:
Originally Posted by dziki_osiol View Post
Jeśli się przyjrzysz, to dostrzeżesz też farmę kolektorów na terenie szpitala (na lewo od prosektorium).
Bardzo dobrze, w końcu to właściwie darmowa energia.

Quote:
Originally Posted by FrogerF View Post
http://www.youtube.com/watch?v=Va2YOSDP61U .......zachecam do obejrzenia tego filmiku (kto go jeszcze nie oglądał),mam wrażenie, że Zamość z perspektywy lotniczej jest większy i piękniejszy (moze tak mi sie wydaje) .Ten film działa na mnie odpreżająco i przeżywam pewne emocje czuje jakbym przelatywał nad najpiękniejszym miastem
Dzięki za link Widać na początku widoków z Zamościa, ile jest bloków, a potem jak już pojawia się Starówka - wypas. Kiedy jeszcze odbudują parę bastionów, albo zaznaczą ich linię, to takie filmiki powinny trafiać do oficjalnych reklam miasta.
Old December 14th, 2010, 03:49 PM   #117
Fantom123
Guest

Likes (Received):

Urzekające domy przy ul. Orlicz-Dreszera. Wybierz się na spacer

W Zamościu istnieje wiele ciekawych pod względem architektonicznym miejsc. Taka jest m.im. ulica Orlicz-Dreszera (boczna ul. Partyzantów). Stojące tam domy urzekają swoją urodą. Szczególnie zimą wyglądają malowniczo.
Nazwa tej ulicy się zmieniała. Nowe ustroje wyciskały na niej swoje piętno. Robili to także okupanci.

Początkowo ulica nazywała się Nowa, podczas okupacji przemianowani ją na Rot Kreutz Strasse, potem nosiła nazwę Czerwonego Krzyża, Dzierżyńskiego, a od 1990 r – Orlicz-Dreszera.

Większość domów na ul. Orlicz-Dreszera wybudowano pod koniec XIX w i na początku wieku XX. Zawsze miały wyjątkowy szyk.

– Pełno tam daszków, lukarn, ganków, kamiennych kul przy schodach i załomów murów – wylicza 30-letni mieszkaniec Zamościa, mieszkaniec bloku na zamojskim os. Słoneczny Stok. – Całość jest nadal efektowna. Niestety wiele z tych budowali czasy świetności ma za sobą. Ale to także jest ich urok.... Taki jest np. Stambuł. A to najpiękniejsze miasto na świecie.

Źródło: www.mmzamosc.pl

Galeria: http://www.mmzamosc.pl/zdjecie/domy-258164.html
  Reply With Quote
Old December 14th, 2010, 09:26 PM   #118
nevro
Zamościanin

nevro's Avatar

Likes (Received): 28

Zabudowa tej ulicy Fantom zauroczyła mnie juz dawno temu , sporo zdjeć zrobiłem i kilka zamieściłem w temacie "Zamość poza murami Twierdzy " Ulica i jej zabudowa naprawdę interesująca i niezwykła . Polecam
Old December 13th, 2011, 10:59 PM   #119
adamMa
,

adamMa's Avatar

Likes (Received): 8117

DZIĘKUJĘ
Stylowy powalił mnie na kolana
Pięknie Zamość wygląda a jeszcze piękniej będzie.
Dziękuje jeszcze raz
Fajne są piwnice (czy jeszcze jest w Zamościu Jazz klub kosz ? )
adamMa no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2011, 08:05 AM   #120
Archu
Registered User

Likes (Received): 1

adamMa aktualnie budynek jest w remoncie.
Archu no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
lubelskie, unesco, zamość

Thread Tools

Posting Rules