[Zamość] Inwestycje i zapowiedzi - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 25 votes, 4.52 average.
Old November 23rd, 2009, 07:06 PM   #101
xxx4321
Registered User

xxx4321's Avatar

Likes (Received): 131

Trafiłem dzisiaj na coś takiego. Ciekawe kiedy i czy w ogóle ta inwestycja ruszy z miejsca, a może już ruszyła a ja o czymś nie wiem?
http://sandbanks.com.pl/inwestycje/g...-zamojska.html
xxx4321 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 23rd, 2009, 07:17 PM   #102
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Likes (Received): 1386

Ooo miłe projekty No długo się mówiło już o tej lokalizacji, głównie padało to pod nazwą Tesco, ale chyba ostatnio trochę wszystko ucichło w tamtym rejonie, a szkoda - z tego co widać możliwa była dość gruntowna przebudowa obwodnicy przynajmniej na odcinku od ul. Starowiejskiej do linii kolejowej. Ehh a szkoda, kibicowałbym tej inwestycji dużo bardziej niż innej Galerii Zamojskiej vel. Futurze.

Niech ktoś zastrzeże sobie w końcu tą nazwę, bo już 3 galerie planowane w Zamościu to "zamojskie".
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2009, 08:04 PM   #103
Andy85
Registered User

Andy85's Avatar

Likes (Received): 90

Czekam z niecierpliwością na więcej informacji odnoście tej galerii. Również bardzo jej kibicuje zwłaszcza, że w końcu ktoś zainteresował się tym terenem a nie upycha inwestycje w i tak zbyt ciasny środek miasta. Taka inwestycja to szansa dla rozrastania się miasta w wschodnia stronę. Od osiedla majdan po Szopinek mamy ładny kawał ziemi znajdujący się w granicach miasta a przeznaczony prawie wyłącznie pod uprawę rolną.
i faktycznie gdyby udało się przy tym wyremontować ul. legionów od nowej obwodnicy do ronda z hrubieszowską to po drugiej stronie takiej dwupasmówki od Carrefura po os. Majdan mogła by się zacząć rozwijać całkiem nowa część miasta, zwłaszcza że role obwodnicy w dużej mierze odciążyła by planowana S17 przechodząca kawałek po za granicami miasta (z tym że dopiero po 2013 bądź 2015 roku). Dobra ale już schodzę na ziemie i przestaje marzyć

Co do nazwy galeria zamojska to faktycznie wprowadza to trochę zamieszania proponował bym mówić po prostu o galeriach przy ul. Kilińskiego, Legionów, czy Prostej. Prawdopodobnie finalnie i tak nazywać się będzie ta przy Kilińskiego (dawna Futura) ponieważ powstanie najszybciej.
Andy85 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 23rd, 2009, 08:08 PM   #104
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Wysłałem maila do tego całego Sandbanks jak wyglądają aktualne plany inwestycji, szczególnie po tym jak są już całkiem realne plany 2 innych galerii. Czekam na odpowiedź ...
Old November 23rd, 2009, 08:23 PM   #105
rafael1989
Registered User

rafael1989's Avatar

Likes (Received): 0

Co do futury to jest problem z kominem .Bo komin jest własnoscią firmy telekomunikacyjnej .Która nie chce go sprzedać a co za tym idzie nie chce jego zburzenia .Tak więc z futurą czekamy do wyjasnienia problemu .
rafael1989 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2009, 08:44 PM   #106
boogie11
Registered User

boogie11's Avatar

Likes (Received): 1208

Nie ma żadnego problemu z kominem. Komin ma być ogrodzony a wokół będzie parking.

Last edited by boogie11; October 14th, 2014 at 07:34 PM.
boogie11 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2009, 08:55 PM   #107
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Likes (Received): 5

Komin jest poza zakresem opracowania. Futura staruje na wiosne
Aspel no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2009, 12:31 PM   #108
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Likes (Received): 7

Inwestycja SandBanks według mojej opinii jest najlepszą jaką do tej pory widziałem dla Zamościa. Gdyby to ode mnie zależało, to byłbym gotów w zamian za realizację tej inwestycji wykluczyć realizację Galerii Futura (Zamojskiej) i Galerii Zamoyskiej. Jestem jak najbardziej za tą inwestycją, ponieważ:
1. Część Obwodnicy Hetmańskiej zyskałaby lepszą przepustowość ruchu za sprawą przebudowy drogi na dwujezdniową, co wynikałoby z mapki przedstawiającej projekt galerii (z tego wnioskuję że w zamian za pozwolenie na budowę inwestor miałby właśnie przebudować ten odcinek na dwujezdniowy).
2. Część ul. J. Kilińskiego, która obecnie jest drogą gruntową, zyskałaby nawierzchnię asfaltową. Przyczyniłoby się to do zwiększenia komfortu mieszkańców domków jednorodzinnych położonych przy tej ulicy.
3. Zwiększyłaby się atrakcyjność terenów położonych między Obwodnicą Hetmańską, a wschodnią granicą miasta. Szczególnie dla deweloperów mieszkaniowych, którzy widzieliby sens budowy mieszkań w pobliżu tej galerii, ponieważ nowi mieszkańcy mieliby dobry dostęp do sklepów.
4. Ogólnie recz biorąc nastąpiłby szybszy rozwój tychże terenów, które obecnie straszą swoją pustotą. Należy też pamiętać o tym, że zazwyczaj w miastach nie ma miejsca na zbytnie połacie terenów pod uprawę rolną. A i też miasto Zamość coraz bardziej ciśnie się w sobie, co może doprowadzić w końcu do totalnego nieładu architektonicznego. Zamiast tego dobrze właśnie wykorzystywać tereny znajdujące się przy Obwodnicy Hetmańskiej.

A co do tych nazw galerii, to w tej chwili znane są nam dwa projektowane w tej samej nazwie (Galerie Zamojskie), ponieważ przy ul. Boh. Monte Cassino ma być Galeria Zamoyska, czyli przez y. Na stronie inwestora było gdzieś napisane, że powołano spółkę Galeria Zamoyska z.o.o., a więc tak też powinna się nazywać galeria.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2009, 03:27 PM   #109
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Quote:
Inwestycja SandBanks według mojej opinii jest najlepszą jaką do tej pory widziałem dla Zamościa. Gdyby to ode mnie zależało, to byłbym gotów w zamian za realizację tej inwestycji wykluczyć realizację Galerii Futura (Zamojskiej) i Galerii Zamoyskiej. Jestem jak najbardziej za tą inwestycją, ponieważ:
Pabloch w 100% z Tobą się zgadzam, świetnie ożyłaby tamta część terenów przy obwodnicy - południowo-wschodnia część już jest praktycznie całkowicie zabudowana poprzez różnego rodzaju handel i usługi (odcinek do Zamoyskiego), i może nie tylko mieszkaniówkę zachęciłoby to do inwestowania przy nowym odcinku ul. Legionów? Większa stacja paliw w okolicach ronda w Sitańcu nie byłaby złym krokiem ...

Zastanawiam się na jakie inne cele nadają tamte tereny - przy Boh. Monte Cassino jest chyba szansa na jakieś budownictwo mieszkaniowe, gorzej chyba (z racji sąsiedztwa) jest przy ul. Kilińskiego, a tam bardziej wpasowałaby się niska zabudowa (bloki 2-3 piętrowe).

A co do nazw - w pisowni istnieje jeszcze jakaś różnica, ale w wymowie praktycznie się zaciera. Futura chyba poniekąd się przyjęła, więc mogli ją zostawić.

W każdym bądź razie będzie i tak się mówiło, że jadę na zakupy do Reala, Tesco czy Leroy

PS. Chyba każdy na FPW pochodzący z Zamościa ma w avatarze ratusz :P Monotonnie się robi w zamojskich wątkach już od tego
Old November 24th, 2009, 04:36 PM   #110
maciek1934
Registered User

maciek1934's Avatar

Likes (Received): 26

Też uważam, że ta galeria niosła by najwięcej korzyści dla miasta.

Ale narazie to czekamy żeby chociaż jedna z tych zapowiedzianych powstała.
maciek1934 no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2009, 06:19 PM   #111
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Zamość posiada studium uwarunkowań i kierunków rozwoju w którym dokładnie jest wyjaśnione które rejony miasta jakie będą miały przeznaczenie. Swego czasu przy pisaniu pracy magisterskiej nt. wpływu galerii Futura na przyległy układ drogowy w mieście musiałem się zapoznać z tym studium, a właściwie jej II zmianą. Z tego co pamiętam rejony na wschód od obwodnicy hetmańskiej przeznaczone sa na zbudowę mieszkalno - usługową.

Co do samej lokalizacji galerii zamojskiej przy obwodnicy to nie sugerowałbym się zbytnio ta jedna planszą na której ktoś bardzo rozbuchał się z wiekością skrzyżowań.

Porównując lokalizację galerii zamojskiej i futura to obie mają swoje plus. Ta pierwsza przy samej obwodnicy leży, obrzeża miasta, ożywienie okolicy. Druga natomiast zatka dziurę w środku miasta, tez spowoduje upiększenie okolicy ul. Kilińskiego, no i wielu klientów będzie miało blisko na piechotę.

Jak wyszło w mojej pracy mgr przy braku inwestycji w promieniu pół km od galerii futura warunki ruchu będą bardzo mizerne!
Old November 24th, 2009, 07:53 PM   #112
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Jakiś czas temu były gdzieś pogłoski o zainteresowaniu inwestora z Krakowa lokalizacją na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. J. Kilińskiego. Mówiło się, że miasto stara się żeby powstał wiadukt przy realizacji tego projektu i żeby przebudować część ul. Legionów. Jak sprawdziłem SandBanks jest właśnie z Krakowa, a więc zapewno chodziło właśnie o tego inwestora. Myślę że jest szansa przynajmniej właśnie na przebudowę ul. Legionów. A z tego co widzę będzie zapewne zwykłe skrzyżowanie, ewentualnie z sygnalizacją świetlną.
Wiadomo, że przy staraniu się o pozwolenie na budowę inwestor (szczególnie tego typu inwestycji) rozmawia z miastem na temat robót drogowych w zamian za odpowiednią decyzję. A myślę, że miasto jak najbardziej będzie chciało przebudowę ul. Legionów na dwujezdniową. Zwłaszcza, że miasto ma zarezerwowany pas terenu przy ul. Legionów na drugą jezdnię, z tym że nie ma póki co pieniędzy na taką realizację. Taką okazję myślę, że będą jak najbardziej chcieli wykorzystać.

Co do tych avatarów. No cóż każdy Zamościanin (szczególnie silnie utożsamiający się z miastem) chce zaakcentować swoją przynależność do Zamościa, a najbardziej z nim się kojarzy Ratusz.
Old November 24th, 2009, 11:25 PM   #113
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

dwie jezdnie z sygnalizacją świetlną to raczej max co moze w tym miejscu powstać. Moze sie myle bo ten odcinek jest najbardziej obciązzonym odcinkiem dróg publicznych w mieście w godzinie szczytu popołudniowego
Old November 25th, 2009, 02:45 PM   #114
nevro
Zamościanin

nevro's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by Aspel View Post
dwie jezdnie z sygnalizacją świetlną to raczej max co moze w tym miejscu powstać. Moze sie myle bo ten odcinek jest najbardziej obciązzonym odcinkiem dróg publicznych w mieście w godzinie szczytu popołudniowego
Z moich obserwacji wynika że problemem tego odcinka jest nie tyle jednopasmowość co przejazd kolejowy w głownej mierze .Wielokrotnie dało się zauważyc że pomimo iż nie było żadnego zawalidrogi na trasie to ruch w tym miejscu zwalniał tworzyły się długie tasiemce korkujące trasę . Wszystko za przyczyną pojazdów zwalniających przed przejazdem kolejowym . To się niejako automatem przenosi na kolejne samochody jadące z tyłu i tworzy się korek od Starowiejskiej aż do przejazdu kolejowego , za którym oczywiście już problem zanika .
nevro no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2009, 03:30 PM   #115
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Quote:
Originally Posted by nevro View Post
Z moich obserwacji wynika że problemem tego odcinka jest nie tyle jednopasmowość co przejazd kolejowy w głownej mierze .Wielokrotnie dało się zauważyc że pomimo iż nie było żadnego zawalidrogi na trasie to ruch w tym miejscu zwalniał tworzyły się długie tasiemce korkujące trasę . Wszystko za przyczyną pojazdów zwalniających przed przejazdem kolejowym . To się niejako automatem przenosi na kolejne samochody jadące z tyłu i tworzy się korek od Starowiejskiej aż do przejazdu kolejowego , za którym oczywiście już problem zanika .
Nie tylko przejazd kolejowy jest tu problemem, ale również brak dwóch pasów jezdni w jedną stronę. Przekonać się o tym miałem możliwość w tamtym tygodniu, gdy wyjechałem na ul. Legionów z dawnego SuperEdenu w kierunku ul. Starowiejskiej. Trafił się przede mną jakiś samochód z przyczepką, który jechał max. 30 km/h, a może nawet mniej. I tak aż do ul. J. Kilińskiego, gdzie gościo skręcił. Wystarczyło popatrzeć do tyłu żeby zobaczyć całkiem ładną kolejkę.
Stąd też uważam, że przydałaby się dwujezdniówka, w szczególności gdy miasto planuje takie rozwiązanie. A inwestycja SandBanksu jest dobrą okazją do realizacji takiego udrożnienia ruchu w tamtym rejonie.
Old November 25th, 2009, 08:40 PM   #116
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

II Zmiana Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Zamość - w moim odczuciu wykaz najważniejszych:

1) dotyczące zagospodarowania przestrzennego:
- likwidacja linii kolejowej Zamość – Hrubieszów, która przebiega tuŜ obok
zabytkowego starego miasta

2) dotyczące budowy nowych lub modernizacji istniejących ulic:
- objęcie terenu Starego Miasta strefą ruchu uspokojonego z ograniczoną
dostępnością dla ruchu samochodowego, regulowaną administracyjnie i ekonomicznie;
- tereny te powinny obsługiwać strategiczne parkingi połoŜone w ich okolicy,
- realizacja małej obwodnicy południowej starego miasta przebiegająca po śladzie ul. Drogi Męczenników Rotundy, ul. Altanowej, ul. Sienkiewicza i ul. Peowiaków,
- realizację łącznika ul. Peowiaków z ul. Kilińskiego poprzez wybudowanie nowego odcinka ulicy klasy Z biegnącego ‘po torze’ między sklepami Kaufland i Jysk do skrzyŜowania ul. Kilińskiego z Namysłowskiego,
- budowa ulicy klasy Z łączącej ul. Sienkiewicza z ul. Lipską,
- budowa nowych odcinków ulic w rejonie nowopowstałych lub rozbudowywanych osiedli mieszkaniowych
- budowa ulicy związanej z zadaniem inwestycyjnym pn. „Uatrakcyjnienie miasta Zamość poprzez stworzenie nowych terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu” [10] – konieczność zapewnienia dostępności komunikacyjnej obszaru strefy ekonomicznej
- budowa ulic zapewniających komunikacje po wschodniej stronie obwodnicy na wysokości ul. Zamoyskiego i ul. Kilińskiego.

3) dotyczące wprowadzenia nowych terenów przemysłowych:
- utworzenie strefy ekonomicznej na zachodniej Karolówce między ul.Szczebrzeska a ul.Braterstwa Broni,'
- utworzenie strefy ekonomiczne przy ul. Starowiejskiej,

4) dotyczące wprowadzenia nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe:
- zabudowa jednorodzinna na wschodniej i zachodniej Karolówce,
- zabudowa jednorodzinna na Janowicach
- zabudowa jednorodzinna z udziałem usług na oś. Powiatowa i oś. Rataja,
- zabudowa wielorodzinna między ul. Kresowa a ul. Lwowską,
- zabudowa jednorodzinna na osiedlu Majdan,
- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna w okolicach ul. Bohaterów Monte Cassino,
- zabudowa wielorodzinna i obiekty usługowe na osiedlach Świętego Piątka i Nowe Miasto,
- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna z usługami na terenach leŜących na
wschód od ul. Legionów i na południe od ul. Majdan,

5) dotyczące budowy wielkopowierzchniowych obiektów handlowych:
- realizacje wielko powierzchniowego centrum handlowo – usługowego między ul. Kilińskiego i ul. Bohaterów Monte Cassino, na terenach po zakładach Delii,
- wprowadzenie wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w paśmie bezpośrednio połoŜonym przy ul. Legionów,
Old November 25th, 2009, 08:59 PM   #117
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Aspel, a to jakaś nowa zmiana?

I jeszcze wracając do tematu drogi "po torze". Zastanawia mnie czy byłaby tam wystarczająca ilość miejsca na rozwiązanie bezkolizyjne włączanie nowej drogi w ul. Wyszyńskiego/Peowiaków. Zresztą nawet jak takie miejsce znajdzie się to może okazać się, że ze względów ekonomicznych nowa droga zostanie wpuszczona w ciąg Peowiaków i ew. Dreszera zwykłymi skrzyżowaniami.

Ale o czym ja w ogóle mówię? Przecież wyprowadzenie kolei i budowa linii obwodowej nie zostanie sfinansowane ani przez PLK ani UM w najbliższych 20 latach, przełomem chyba może być rządowa decyzja o budowie linii kolejowej Warszawa-Lwów, ale to też będzie wcześniej niż za 20 lat...
Old November 25th, 2009, 09:12 PM   #118
Aspel
Registered User

Aspel's Avatar

Uchwała Nr XVI/144/08 Rady Miejskiej w Zamościu z dnia 28 stycznia 2008r. w sprawie II zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Zamość.

http://www.bip.zamosc.um.gov.pl/bip.php?get=uchwaly,478

jest to chyba ostatnia zmiana.
Old November 25th, 2009, 09:34 PM   #119
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Trochę mi się chyba nudziło i tak naszkicowałem sobie

I mała errata: żółte zjazdy chyba można jeszcze trochę złagodzić i rozciągnąć w stronę KMP - tamte domy i tak należałoby zburzyć.
Łuki byłyby dość ostre ale udałoby się to rozwiązać bezkolizyjnie - pierwszy zamojski ślimak
A niebieski odcinek jest warunkowy o ile ul. Dreszera nie zostałaby jednokierunkową co w mojej sugestii byłoby wskazane.

Ehh szkoda, że to tak daleka przyszłość

Aspel, a ja myślałem, że jakieś nowe zmiany były wprowadzone na dniach.
Old November 25th, 2009, 10:24 PM   #120
w124
Registered User

w124's Avatar

Likes (Received): 0

no i słup stoi ;D otwarcie 6 grudnia.

Last edited by w124; November 25th, 2009 at 10:29 PM.
w124 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
inwestycje, lubelskie, roztocze, strefa ekonomiczna, zamość, zamość inwestycja

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules