[Bratislava] Kúpa bytu - Page 104 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 25 votes, 5.00 average.
Old December 7th, 2019, 07:41 PM   #2061
MBPA
Registered User

MBPA's Avatar

Likes (Received): 404

To prizemie by mi asi dost vadilo ale v sucasnej situacii tych 2000 za meter nie je zle. Pocitaj este s peniazmi na rekonstrukciu a nasledne si to premietni do ceny za meter.

Ja by som to bral asi tak na 70%. Nie je to dychberuce ale je to ok. Len na porovnanie, velmi podobny byt (aj rozlohou) tiez na prizemi ale na Strkovci v povodnom stave pred 2 rokmi za 120. Vtedy som si aj trochu vycital ze som do toho nesiel.

Tralala_112 liked this post
MBPA no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 9th, 2019, 01:04 PM   #2062
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 2853

Ono "prizemie" je velmi relativny pojem, Travniky su zmes vsetkych moznych panelakovych typov a kazdy ma prizemie inde. Nas panelak ho ma tak, ze je to v podstate prve poschodie. Na Salviovej maju tie tri domy na severnej strane ulice nejake okna prakticky na urovni zeme... nikdy som si to nevsimol lebo som myslel ze su to pivnice, ale teraz pozeram na streetview to vyzera ze to su mozno byty??? Ak je to toto prizemie, tak to je dost zle.
Old December 9th, 2019, 01:14 PM   #2063
Tralala_112
Registered User

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
Ono "prizemie" je velmi relativny pojem, Travniky su zmes vsetkych moznych panelakovych typov a kazdy ma prizemie inde. Nas panelak ho ma tak, ze je to v podstate prve poschodie. Na Salviovej maju tie tri domy na severnej strane ulice nejake okna prakticky na urovni zeme... nikdy som si to nevsimol lebo som myslel ze su to pivnice, ale teraz pozeram na streetview to vyzera ze to su mozno byty??? Ak je to toto prizemie, tak to je dost zle.
No toto, že to je to prizemie.
Tralala_112 no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2019, 01:45 PM   #2064
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Hej, tak to si treba velmi dokladne zvazit, a aj to vysvetluje tu cenu (kedze v najblizsom okoli sa predavaju za 160k mensie 2i).
Old December 9th, 2019, 02:00 PM   #2065
hraby
Registered User

hraby's Avatar

Likes (Received): 4899

samozrejme, ze to dovod tej ceny + byt nema balkon..
hraby no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2019, 05:31 PM   #2066
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 5456

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
su to normalne byty, aj spredu na salviovej su to byty. tie okna su dokonca nad tymi garazami, do ktorych sa vchadza z papradovej.

inak tomuto nechapem, preco by to malo byt zle ? uprimne, keby napriklad nad tymi garazami mali na sever terasy, alebo spredu predzahradky, tak je to super.
aquila está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 9th, 2019, 06:22 PM   #2067
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Ja by som teda nechcel mat zamrezovane okna bytu na urovni ulice...
Old December 9th, 2019, 06:43 PM   #2068
aquila

aquila's Avatar

a preco by si ich musel mat zamrezovane ?

vsak cez "ulicu" ma 3/4 rodinnych domov v prievoze tiez okna na urovni ulice a hned pri chodniku a nema tam nikto mreze .. preco by museli byt mreze na prizemnom byte na panelaku, kde je nasobne viac ludi, co pozeraju co sa deje ?
Old December 9th, 2019, 11:03 PM   #2069
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Tak asi som paranoidny, ale ja by som nemohol mat takto okna priamo do ulice... a kedze absolutna vacsina takychto panelakovych okien zamrezovana je, tak v tom asi nie som sam.
Old December 9th, 2019, 11:37 PM   #2070
MBPA
Registered User

MBPA's Avatar

Likes (Received): 404

Mna toto vzdy fascinovalo. Ludia si kupia rodinny dom, investuju desattisice do paradnych okiem a okolo domu si daju trojmetrovy mur s ostnami. Je to podla mna o kulture, v zahranicni su bezne situacie kde cloveku vidiet do kuchyne. Netvrdim ze to vyhladavam a vybral by som si byt na prizemi, ale az tak paranoidny by som nebol.

Ked ta chce niekto vykrasnut tak ta vykradne aj v podkrovnom byte (ten poistny podvod Remetu uz bol vyrieseny? Nejak sa na to zabudlo a aj Duha ide dalej).

hraby liked this post
MBPA no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 01:41 AM   #2071
BMiro
Registered User

Likes (Received): 259

zas to netreba hnad do extremu
ale napr vyrastal som v bytovke na 5tom poschodi, neskor na 4tom...ked som sa prestahoval do domu tak som si musel chvilku zvykat ze mam velke okno/dvere priamo zo spalne do zahrady a kym som nemal este plot, bol to o to divnejsi pocit
ked som spravil plot tak som si aj postupne zvykol a ani nemusi to byt nejaky hnusny 2m betonovy plot, ale uz len obycajny 1.60m vysoky plot s vyplnou, ziaden betonovy "mur narekov" spravi velmi vela
takze chapem ze byvat na prizemi nemusi byt ani trosku prijemne
BMiro no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 02:05 AM   #2072
yoggy52
Registered User

Likes (Received): 414

Ja byvam momentalne na prizemi a nikdy by som uz tak nechcel, tesne pod oknami vedie dost frekventovany chodnik a asi som paranoidny ale stale mam pocit, ze sa niekto pozera. To prizemie je vyvysene o asi 1.5m ale aj tak...
yoggy52 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2019, 08:19 AM   #2073
aquila

aquila's Avatar

je to asi ozaj o zvyku, ja som vyrastal v RD, kde sme mali polovicu okien do ulice na urovni chodnika, potom som dokonca ista cas bol na byte ako keby z oka vypadol tu v inzerate na travnikoch na prizemi, t.j. skutocnom prizemi, ani nebolo zvysene a uplne pohoda. jedine v tej viedni lutujem, ze sme nekupili byt na prizemi aj s predzahradkou, aj ked v nasej bytovke v ponuke bol. ale olutoval som to hned po nastahovani )

ale asi to je v tom, ze mladost som prezil v RD, kde sme mali okna aj spalnu rovno na chodniku. co ma viac sralo ako to ze ma niekto sleduje bolo, ze bolo pocut opatky z chodnika

jozefst liked this post
Old December 10th, 2019, 10:28 AM   #2074
alien
.:junglist : and . AFOL:.

alien's Avatar

Likes (Received): 812

najlepsie su aj tak tie pivnicne byty v starom meste, kde ti v noci daky ozran nasti do spalne

BMiro liked this post
alien no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2019, 02:05 PM   #2075
ylnofew
Registered User

Likes (Received): 0

ake mate skusenosti s dodrziavanim vymer bytu (povolene odchylky) zo strany Corwinu? riesil to niekto? dakujem
ylnofew no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2020, 10:24 PM   #2076
MattieuOdd
Registered User

Likes (Received): 391

Ahojte. Trochu sa obhliadam po byvani v Raci a chcel by som sa opytat na vase zhodnotenie s ohladom na sucasnu situaciu s byvanim ci napr byt s vymerou 76m2+7m2 balkon na vyssom podlazi s orientaciou na mesto v novostavbe (2014) na konci Krasnian je dobra kupa s cenovkou 210 000?

Pytam sa reto, ze samozrejme nechcem sa v takejto vaznej veci rozhodnut nehospodarne. Na jednej strane mi imponuje to, ze ta oblast je blizko eliny aj blizko vinohradov, pricom podobne byty v centre su este drahsie, na druhej strane je to dalej od centra (elina na Racko 15min) a sluzby v okoli su tiez skromenjsie... viem ze momentalne to vsade v Bratislave leti cenovo do nebies ak je stavba nova, ale aj tak budem rad ak by niekto z vas to vedel mozno z inej strany posudit...
I do not know what I may appear to the world, but to myself I seem to have been only like a boy playing on the seashore, and diverting myself in now and then finding a smoother pebble or a prettier shell than ordinary, whilst the great ocean of truth lay all undiscovered before me. -Isaac Newton-
MattieuOdd no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2020, 08:21 PM   #2077
ER202020
Registered User

Quote:
Originally Posted by MattieuOdd View Post
Ahojte. Trochu sa obhliadam po byvani v Raci a chcel by som sa opytat na vase zhodnotenie s ohladom na sucasnu situaciu s byvanim ci napr byt s vymerou 76m2+7m2 balkon na vyssom podlazi s orientaciou na mesto v novostavbe (2014) na konci Krasnian je dobra kupa s cenovkou 210 000?

Pytam sa reto, ze samozrejme nechcem sa v takejto vaznej veci rozhodnut nehospodarne. Na jednej strane mi imponuje to, ze ta oblast je blizko eliny aj blizko vinohradov, pricom podobne byty v centre su este drahsie, na druhej strane je to dalej od centra (elina na Racko 15min) a sluzby v okoli su tiez skromenjsie... viem ze momentalne to vsade v Bratislave leti cenovo do nebies ak je stavba nova, ale aj tak budem rad ak by niekto z vas to vedel mozno z inej strany posudit...
Byvala som kedysi v Raci a stale sem casto chodim. Co sa tyka polohy: kde pracujes a podobne, mas auto? Elina super pokial ju pouzivas (ty, mazelka, deti ...); chodi dost casto. Autom kazdy den do roboty po 7:00 15-30 min sa vlacies ako slimak. A asi sa stale bude zhorsovat.
Ale byvanie je tam super. Ak bicyklujes alebo si turista - naozaj pefektne. Biely kriz, male karpaty, jur, vajnory ... Obchodov je tam dost (lidl, kaufland, billa, dm) a aj zopar dobrych krciem a tiez super hamburgaren :-).

Raca je v porovnani napr s Dubravkou podla mna onoho cistejsia a upravenejsia.

Naozaj zalezi od tvojich preferencii.
K cene zalezi podla bytu a jeho kvality; tie ceny su uz realita, aspon teraz :-(
ER202020 no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2020, 08:31 PM   #2078
yale99
Registered User

Likes (Received): 2545

Pre porovnanie: podobný byt v Urban Residence, zariadený, cenovka 245000.

https://www.reality.sk/byty/na-preda...210-19-000045/
yale99 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 6th, 2020, 09:02 PM   #2079
ER202020
Registered User

Ano, urban je o dost drahsi a este ktomu ide o apartman a nie o byt. Svojho casu mi u nich povedali ze preklasifikacii nenimozna a ani trvaly pobyt (bolo to cca pred pol rokom, neviem ci sa zmenilo...). urban je ale na druhej strane omnoho blizsie k centru - cca o 12 min elinou. Byty ( nie apartmany) su tam ale teraz o mnoho o mnoho drahsie ...
ER202020 no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2020, 11:42 PM   #2080
Milanino
Registered User

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by ER202020 View Post
Ano, urban je o dost drahsi a este ktomu ide o apartman a nie o byt. Svojho casu mi u nich povedali ze preklasifikacii nenimozna a ani trvaly pobyt (bolo to cca pred pol rokom, neviem ci sa zmenilo...). urban je ale na druhej strane omnoho blizsie k centru - cca o 12 min elinou. Byty ( nie apartmany) su tam ale teraz o mnoho o mnoho drahsie ...
Inac to ak je pravda tak je to bohovy zakon ze v zahradkarskej stvrti kde je akoze zakazane byvanie a celorocne uzyvanie tak tam sa da urobit trvaly pobyt a v apartmane nie
Milanino no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules