[Praga Południe] Budowa Stadionu Narodowego [Imprezy, bilety, kibice = brig] - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old February 10th, 2006, 01:50 PM   #61
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

Quote:
Originally Posted by GEO-PL
He! He!...
Który to juz supernowoczesny stadion narodowy w Warszawie.
Sory obywatele stolicy, ale Wasi/ I nasi (T.Lipiec) włodarze są żałośni
taaaaa zachowam sobie ten post na później
martin no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old February 10th, 2006, 02:02 PM   #62
insi1
inseminator idei

insi1's Avatar

Likes (Received): 633

Quote:
Originally Posted by Dziki REX
Z tego co wiem to Praga jest dużo większa od Warszawy a nie odwrotnie.

,,Z tego co wiem" Dziki REX - widać z tego, że nie wiesz, a piszesz. Żeby nie było wątpliwości, żródło: www.emporis.com

Praga:
powierzchnia - 496 km2
ludnośc - 1 213 299
brak zdefiniowanej aglomeracji miejskiej

Warszawa:

pow: 512 km2( wg mnie z Wesołą powinno być 524 km2)
ludność: 1 690 821
z aglomeracją : 2 269 000

prawdopodobnie informacja na stronie pochodzi sprzed kilku lat

Wychodzi z tego, że ,,dużo większa Praga" jest w rzeczywistości dużo mniejsza.

pozdrawiam
insi1 no está en línea  
Old February 10th, 2006, 02:12 PM   #63
kanabi
Tribunus Plebis

kanabi's Avatar

Likes (Received): 52

Projekt jest swietny pod wzgledem urbanistycznym i komunikacyjnym - bardzo cieszy stacja stadion przy Targowej polaczona z metrem.
Szkoda tylko, ze to wszystko ma smak kielbasy (wyborczej).
kanabi no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old February 10th, 2006, 02:38 PM   #64
kuniokun
Registered User

kuniokun's Avatar

Likes (Received): 9030

Quote:
Originally Posted by Dziki REX
Z tego co wiem to Praga jest dużo większa od Warszawy a nie odwrotnie.
Z tego co ja wiem to Warszawa nie jest duzo mneijsza, ale to Praga jest duzo mniejsza. W aglomeracji warszawskiej mieszka blisko 2 razy wiecej ludiz niz w praskiej. W samym meiscie tez jest wiecej ludzi.
kuniokun no está en línea  
Old February 10th, 2006, 03:11 PM   #65
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 10559

Z tego, że Praga nie ma na emporis zdefiniowanej aglomeracji wynika dokładnie...nic. Pamiętam jednak że w aglomeracji jest tam ze 2,5bańki więc powiedzmy, że aglomeracje są porównywalne.

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea  
Old February 10th, 2006, 04:05 PM   #66
Presidente

Likes (Received): 0

Mieszkałem w Czechach, chodziłem do czeskiego liceum i przez cztery bite lata uczyli mnie że w Pradze mieszka 1,2mln ludzi, dlatego 'rewelacje' niektórych forumowiczów wbijają mnie w fotel.

Co do samego projektu kompleksu - jedna rzecz doprowadza mnie do szału - CZEMU PROJEKT NIE OBEJMUJE WYBRZEŻA WISŁY? Czyż nie ma lepszej okazji do zagospodarowania tego fragmentu? Byłem tam kilkakrotnie, z tych chaszczy rozciąga się piękny widok na Starówkę, wstyd że jeszcze nikt tego nie zagospodarował. Wstyd że nikt nie przesunął granicy inwestycji o te kilkaset metrów! Zabudowania (1) znów są odwrócone dupą.

pzdr.
Presidente no está en línea  
Old February 10th, 2006, 04:27 PM   #67
arbuz

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Presidente
CZEMU PROJEKT NIE OBEJMUJE WYBRZEŻA WISŁY?
Moja żona jest z Saskiej Kępy. Od niej wiem, że kilka prób inwestycji na brzegu Wisły (między Wałem Miedzeszyńskim a rzeką ) napotkało na silny protest ekologów. Ponoć w tych krzaczorach są jakieś cenne ptaki czy inne dziobaki. Na dodatek jest to teren zalewowy - podczas 'wielkiej wody' kilka lat temu, woda dotarła aż do Wału Miedzeszyńskiego.
arbuz no está en línea  
Old February 10th, 2006, 04:28 PM   #68
asus
Registered User

Quote:
Originally Posted by JaCeK !
Warszawa w moich oczach coraz bardziej sie kompromituje. W Pradze hala na 18 tys juz stoi a w duzo wiekszej Warszawie, nie dosc ze nic konkretnego w celu powstania podobnej hali sie nie robi to jeszcze nie ma nawet takich ambicji. 12 tys to jest w Wilnie!
A ja nie mam z tym zadnego problemu. Za kilka lat bedziemy mieli 2 duze stadiony w Warszawie (Legia - 35 tys., XX-lecia 55-tys.). Wiec po co nam hala na 18 tys. 12 tys. w zupelnosci wystarczy.

A tak na marginesie, pomysl na budowe tego stadionu i calego kompleksu jest bardzo dobry. Mam nadzieje, ze wszystko dojdzie do skutku. Bardzo powoli, malymi kroczkami Warszawa staje sie stolica z prawdziwego zdarzenia.
asus no está en línea  
Old February 10th, 2006, 04:31 PM   #69
anakin

Likes (Received): 8

Ta zabudowa uslugowa mieszkaniowa wyglada na tym szkicu bardzo cudacznie. Hali na niej rzeczywiscie nie widac. Czyzby owa hala wystawowe to jest wlasnie to? To chyba najsensowniejsze rozwiazanie.
A ja mam jedno pytanie komu beezie zasadniczo sluzyl Stadion Narodowy, co tam bedzie sie odbywalo. Mecze reprezentacji raz na pól roku???? To bylby absurd
anakin no está en línea  
Old February 10th, 2006, 04:49 PM   #70
asus
Registered User

Quote:
Originally Posted by anakin
A ja mam jedno pytanie komu beezie zasadniczo sluzyl Stadion Narodowy, co tam bedzie sie odbywalo. Mecze reprezentacji raz na pól roku???? To bylby absurd
WRESZCIE w Warszawie bedziemy mieli dobre miejsce na organizowanie koncertow z prawdziwego zdarzenia.
asus no está en línea  
Old February 10th, 2006, 04:52 PM   #71
kimsim

Co tam bedzie sie odbywalo?? Mozliwosci jest wiele:
1. Mecze reprezentacji Polski
2. Mozliwosc oragnizacji finalu UEFA lub LM
3. Wielkie koncerty
4. Mecze w przypadku organizacji ME 2012
5. GP na zuzlu.
6. Wielkie zawody lekkoatletyczne jak Golden Leage, ME, MŚ, PE (mam nadzieje ze stadion nie bedzie stricte pilkarski)
7. Stadion to nie tylko trybuny ale takze cale zaplecze jak biura, sale konferencyjne, restauracje, kina, sklepy itp.

O jakim absurdzie ty mowisz?? Tym zdaniem zaprzeczyles sensownosc wybudowania Wembley, Saint Denis, Millenium Stadium i innych.
kimsim no está en línea  
Old February 10th, 2006, 05:03 PM   #72
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3635

Quote:
Originally Posted by asus
A ja nie mam z tym zadnego problemu. Za kilka lat bedziemy mieli 2 duze stadiony w Warszawie (Legia - 35 tys., XX-lecia 55-tys.). Wiec po co nam hala na 18 tys. 12 tys. w zupelnosci wystarczy.

A tak na marginesie, pomysl na budowe tego stadionu i calego kompleksu jest bardzo dobry. Mam nadzieje, ze wszystko dojdzie do skutku. Bardzo powoli, malymi kroczkami Warszawa staje sie stolica z prawdziwego zdarzenia.

Denerwuje mnie ta sciana mieszkaniowa przy Wisle... zle!! Bardziej otwarte i blizej rzeki + przymus budowy mariny wjazdowej do kompleksu. Stadion moze miec taki ksztalt, tak samo hala! Super!! Wiezowiec tez mile... ale widac, ze to koncepcja... cos smuklego. Gdyby to doszlo do skutku ozyl by PORT PRASKI!!! Moze wreszcie zaczely by wyrastac tam budynki wysokie!! YEYE

I jeszcze jeden pomysl... Wieza widokowa na srodku tego pieknego kompleksu....

i bylbo by super
Old February 10th, 2006, 05:20 PM   #73
ox1

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by martin
INWESTYCJE

Dni Jarmarku Europa są policzone

Na miejscu Stadionu Dziesięciolecia ma powstać supernowoczesny Stadion Narodowy. Jego budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku

(...) stacją metra Praga Centrum; przykrycie fragmentu ul. Wybrzeże Szczecińskie płytą i i połączenie terenów parkowych wokół stadionu z nabrzeżem Wisły, gdzie mogą powstać budynki mieszkalne; powiązanie parku Skaryszewskiego z terenami stadionu i Portem Praskim.
(...)
chyba stacja Stadion według najnowszego ustalonego wariantu!
ox1 no está en línea  
Old February 10th, 2006, 05:44 PM   #74
marek bielski
SS-man: Semen Shedder

marek bielski's Avatar

Likes (Received): 22

Ciekawe dokad przeniosa sie kupcy?
marek bielski no está en línea  
Old February 10th, 2006, 05:57 PM   #75
anakin

Quote:
Originally Posted by kimsim
Co tam bedzie sie odbywalo?? Mozliwosci jest wiele:
1. Mecze reprezentacji Polski
2. Mozliwosc oragnizacji finalu UEFA lub LM
3. Wielkie koncerty
4. Mecze w przypadku organizacji ME 2012
5. GP na zuzlu.
6. Wielkie zawody lekkoatletyczne jak Golden Leage, ME, MS, PE (mam nadzieje ze stadion nie bedzie stricte pilkarski)
7. Stadion to nie tylko trybuny ale takze cale zaplecze jak biura, sale konferencyjne, restauracje, kina, sklepy itp.

O jakim absurdzie ty mowisz?? Tym zdaniem zaprzeczyles sensownosc wybudowania Wembley, Saint Denis, Millenium Stadium i innych.
2 - raczej malo prawdopodobne. Na takie imprezy potrzebny jest rzeczywiscie nowoczesny stadion, a nas raczej moze miec problemy z spelnieniem tych kryteriów. Ale nawet raz na klika-kilkanascie lat na dzien mamy stadion zajety
4 Mzonki
5 Polski Zuzel raczej ma klopoty organizacyjne wiec malo parwdopodobne.
6 Malo szans na organoizacje takiej imprezy. A nawet jesli to raz na wiele lat
Reasumujac moze udalo by sie znalesc zapotrzebowanie na kilka dni w roku.....
anakin no está en línea  
Old February 10th, 2006, 06:20 PM   #76
asus
Registered User

Quote:
Originally Posted by zonc
Denerwuje mnie ta sciana mieszkaniowa przy Wisle... zle!! Bardziej otwarte i blizej rzeki
Moze i masz racje, ale boje sie o wiosenne roztopy. Woda pojdzie w gore i mieszkaniowka bedzie miala problem. Mysle, ze tak jest bezpieczniej.

Quote:
Gdyby to doszlo do skutku ozyl by PORT PRASKI!!! Moze wreszcie zaczely by wyrastac tam budynki wysokie!! YEYE
DOKLADNIE! Jestem tego samego zdania. Port Praski musi tetnic zyciem.
Wysokie wiezowce to jest to! A stamtad jest piekny widok na lewobrzezna Warszawe. Nowoczesna dzielnica, wiezowce "z widokiem na...", to bedzie mialo duze wziecie u potencjalnych najemcow.

Quote:
I jeszcze jeden pomysl... Wieza widokowa na srodku tego pieknego kompleksu....
Taras widokowy mozna zagospodarowac na jednym z wiezowcow w Porcie Praskim.
asus no está en línea  
Old February 10th, 2006, 06:26 PM   #77
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

Likes (Received): 5

tylko ze w porcie praskim ma byc mieszkaniowka niska z wiezowcow juz tam zrezygnowano nawet chyba w plan zagospodarowania to uwzglednil juz i nawet jakis inwestor sie tam wpasowuje powoli

ale taras widokowy to niezly pomysl
cichus1 no está en línea  
Old February 10th, 2006, 06:30 PM   #78
asus
Registered User

Quote:
Originally Posted by anakin
2 - raczej malo prawdopodobne. Na takie imprezy potrzebny jest rzeczywiscie nowoczesny stadion, a nas raczej moze miec problemy z spelnieniem tych kryteriów.
Stadion ma byc projektowany z mysla o ewentualnej organizacji ME 2012. Jezeli bedzie spelnial wymagania takiej imprezy, to tym bardziej Ligi Mistrzow czy pucharu UEFA.
asus no está en línea  
Old February 10th, 2006, 06:32 PM   #79
anakin

Nawet jesli to nadal nie widze sensu budowy stadionu narodowego. Kluby pilkarskie maja swoje stadiony i utrzymywanie kolejnego, po to aby wykorzystywac go powiedzmy przez 7 dni (bardzo optymistyczny scenariusz) przez rok jest bez sensu
anakin no está en línea  
Old February 10th, 2006, 06:34 PM   #80
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

Likes (Received): 5

mysle ze polonia czy legia chetnie by sie przeprowadzily
cichus1 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
euro 2012, football, infrastruktura sportowa, kamery, piłka nożna, praga południe, soccer, sport, stadion, stadion narodowy, stadiony, stadium, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules