[Gliwice] Nowy Stadion [kwestie pozastadionowe = BAN] - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old May 25th, 2008, 12:16 PM   #21
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 15043

jestem przekonany na 100% ze zrobiona standardowe czynnosci t.j. podgrzewana murawa, oświetlenie, a daszku niezrobia bo niezdarza.
DooCharles no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old May 25th, 2008, 12:33 PM   #22
baron de m966
Przyjaciel KM - Gliwice

baron de m966's Avatar

Likes (Received): 426

Daszek jest obowiązkowy, więc będą musieli go zrobić. Choćby miał być z blachy falistej. Być może powstaną też dodatkowe trybuny za bramkami, żeby choć trochę podnieść pojemność stadionu. Jest taka plota na mieście, że podobno GM ma się trochę dołożyć do modernizacji tego trupa na Okrzei.
baron de m966 no está en línea  
Old May 25th, 2008, 01:38 PM   #23
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

w Bytomiu choc skonczyli juz sezon w Ekstraklasie dalej niema tutaj daszku trybuna wiec ..
Sponsored Links
Advertisement

Old May 25th, 2008, 02:48 PM   #24
RuffRyders1
Ride Or Die

RuffRyders1's Avatar

Likes (Received): 14

mam nadzieje ze za klate dla przyjezdnych tez sie wezma i troche (znacznie) ja powieksza
Old May 25th, 2008, 02:50 PM   #25
krystek4846
Registered User

krystek4846's Avatar

Likes (Received): 1

Jeśli chodzi o zadaszenie, to PZPN zapowiedział, że skończyło się w tym roku przyznawanie licencji warunkowej dla klubów (tylko jeszcze muszą dotrzymać tego, co powiedzieli, a jak wiadomo w PZPN jest z tym różnie). Moim zdaniem pojemność stadionu w Gliwicach będzie musiała być większa, ponieważ myślę, że zainteresowanie futbolem w tym roku w Gliwicach zwiększy się. Można za bramkami rozłożyć tymczasowe trybuny, takie, jakie są we Wrocławiu na Oporowskiej. Niemniej jednak gratuluję awansu Piastowi i zaciętości do końca sezonu.

Quote:
Originally Posted by DooCharles View Post
w Bytomiu choc skonczyli juz sezon w Ekstraklasie dalej niema tutaj daszku trybuna wiec ..
więc Polonia może nie otrzymać licencji.
krystek4846 no está en línea  
Old May 25th, 2008, 06:09 PM   #26
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Piłkarze Piasta Gliwice dostaną za awans do ekstraklasy milion złotych. Na stanowisku pozostanie trener Piotr Mandrysz, kadra zespołu zostanie uzupełniona, a stadion - zmodernizowany

...Stadion Piasta nie spełnia w tej chwili wymagań ekstraklasy. "Sprawa modernizacji stadionu miejskiego została już przesądzona. Zapadły odpowiednie decyzje. Prace nie
skończą się przed inauguracją nowego sezonu, toteż prowadzimy rozmowy na temat możliwości rozgrywania spotkań w pierwszej fazie ligi w innych miastach. Wszystko powinno być jasne w przyszłym tygodniu" - stwierdził Krzyżanowski.

www.wp.pl

P.s. Co to PZPN to chyba nikt w Polsce juz niewieze w ty co oni gadaja..
Old May 26th, 2008, 02:00 AM   #27
buczo85
Registered User

buczo85's Avatar

Likes (Received): 1331

zaczyna sie to samo co w tamtym sezonie praktykowaly niektore druzyny - beniaminki ligi. nie wiem czy tak trudno jest przewidzieć ze skoro zespol caly czas jest w czubie to jednak awansuje? zreszta modernizacja obiektu dobrze radzącego w II lidze powinna miec miejsce, a nie dopiero przez fakty dokonane, czyli awans do OE zaczynają sie debaty o moderniacji itp. przeraza mnie to i denerwuje, te stadiony wołają o pomste do nieba...
Old May 26th, 2008, 02:18 AM   #28
woytek
Registered User

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by RuffRyders1 View Post
mam nadzieje ze za klate dla przyjezdnych tez sie wezma i troche (znacznie) ja powieksza
Nie powiększą jej znacznie, bo sektor gości to 5-10% pojemności stadionu. No chyba, że ten remont powiększy stadion do 8-10 tys... Więcej informacji ma być w ciągu tygodnia.

Odnośnie licencji na grę w Ekstraklasie:
Warto wyjaśnić, że Piast i Znicz, choć dotąd mówiło się o braku pobłażania dla klubów, które nie spełnią wymogów licencyjnych, mają szansę uzyskać pozwolenie na grę w ekstraklasie. - Stadiony są przeważnie miejskie. I władze mówią: wy zróbcie awans, a potem my zmodernizujemy obiekt. Jeśli Piast i Znicz wywalczą awans, a potem pokażą nam stosowne gwarancje, otrzymają warunkową licencję. I dostaną krótki okres na wykonanie planu. Jeśli nie zrealizują założeń, to odejmiemy im punkty, ale radości ze sportowego awansu psuć nie będziemy - dodaje Eugeniusz Nowak
woytek no está en línea  
Old May 26th, 2008, 02:20 AM   #29
bidzis004

Mnie osobiscie i pewnie niejednego z nas dręczy sytuacja i brak koncepcji przeciez co z tego ze zrobią murawe i dostana licencje skoro stadion Piasta jak i niektórych zespołów to padaka nawet w Ukrainie na 3 lidze są nowsze stadiony niz te które stoją u nas to wstyd i powinni niemodernizowac a zbudowac nowy bo jak zaczną modernizowac to pewnie zrobią taka padake jaką odpierdzielili nam w Bytomiu czyli dodali krzesełek jupitery murawa podrzewana ale co z tego skoro inne trybuny sie sypią trawa rosnie ehh szkoda gadac jak niezacznie sie budowac nowych stadionów dla klubów liczacych sie w Polskiej piłce to niebędą przychodzic ludzie na stadiony tak jak gdzie indziej bo przyjsc na stadion na tak zasyfiały jak niejeden w Polsce to zgroza....

Moje zdanie niemodernizowac a budowac budowac i jeszcze raz budowac... bo to co jest dotychczas woła o pomste do nieba i niepowinni na tym czyms grac takie cos co sie nazywa w Polsce stadionami stoi na zapleczu w innych panstwach i graja tam mecze sparingowe czy tez inne bez kibiców Dno Dnem popychane nigdy sie niebędzie dobrze skoro tak będzie sie tkwic w modernizacjach gówno zrobią zaleją nowym betonem stare trybuny tak jak to miało miejsce w Bytomiu zrobia murawe itp ale stare jak było stare starym pozostanie powinni postawic Stadion Dla Bytomia , Gliwic , Katowic tam gdzie stadiony sie nienadają na przychodzenie kibiców na mecze gdzie stadiony nazywane są tylko stadionami a z zadka wyglądaja jak stopy gruzów niedokonczonych ehh mam dosc tej Polski bo tu nigdy niebędzie dobrze
bidzis004 no está en línea  
Old May 26th, 2008, 02:24 AM   #30
woytek
Registered User

Quote:
Originally Posted by bidzis004 View Post
Mnie osobiscie i pewnie niejednego z nas dręczy sytuacja i brak koncepcji przeciez co z tego ze zrobią murawe i dostana licencje skoro stadion Piasta jak i niektórych zespołów to padaka nawet w Ukrainie na 3 lidze są nowsze stadiony niz te które stoją u nas to wstyd i powinni niemodernizowac a zbudowac nowy bo jak zaczną modernizowac to pewnie zrobią taka padake jaką odpierdzielili nam w Bytomiu czyli dodali krzesełek jupitery murawa podrzewana ale co z tego skoro inne trybuny sie sypią trawa rosnie ehh szkoda gadac jak niezacznie sie budowac nowych stadionów dla klubów liczacych sie w Polskiej piłce to niebędą przychodzic ludzie na stadiony tak jak gdzie indziej bo przyjsc na stadion na tak zasyfiały jak niejeden w Polsce to zgroza....

Moje zdanie niemodernizowac a budowac budowac i jeszcze raz budowac... bo to co jest dotychczas woła o pomste do nieba i niepowinni na tym czyms grac takie cos co sie nazywa w Polsce stadionami stoi na zapleczu w innych panstwach i graja tam mecze sparingowe czy tez inne bez kibiców Dno Dnem popychane nigdy sie niebędzie dobrze skoro tak będzie sie tkwic w modernizacjach gówno zrobią zaleją nowym betonem stare trybuny tak jak to miało miejsce w Bytomiu zrobia murawe itp ale stare jak było stare starym pozostanie powinni postawic Stadion Dla Bytomia , Gliwic , Katowic tam gdzie stadiony sie nienadają na przychodzenie kibiców na mecze gdzie stadiony nazywane są tylko stadionami a z zadka wyglądaja jak stopy gruzów niedokonczonych ehh mam dosc tej Polski bo tu nigdy niebędzie dobrze
Masz racje odnośnie naszego 'stadionu'. Ale musi być remont/przebudowa żeby dostać licencję. Odnośnie nowego stadionu, to wg. uchwały Rady Miasta w Gliwicach powstanie nowy stadion typowo piłkarski w innej lokalizacji. Ale ten proces pewnie potrwa minimum 2-3 lata. A w międzyczasie Piast musie mieć grać i będziemy grali na naszym trupie po remoncie.
woytek no está en línea  
Old May 26th, 2008, 03:08 AM   #31
bidzis004

U nas tez mieli budowac po awansie był niby jakis niewiadomy inwestor z Niemiec i jednak po awansie ani słychu ani wichu wszystko ucichło i pewnie będzie tak samo w Gliwicach zapowiedzi o dupe kiche rozczas nic niepowstanie , choc znając myslenie Gliwickich radnych i całego UM pewnie prędzej powstanie cos w Gliwicach niz w Bytomiu , jak pomysle jaki mamy Sląski potencjał to niewiem na co te władze czekają kibiców jest mnóstwo a stadiony dalej nie powstawają same zapowiedzi projekty wszystko to , to mydlenie oczu .
bidzis004 no está en línea  
Old May 26th, 2008, 06:39 PM   #32
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 3700

akurat tak bym sie nie bał o gliwicki stadion. Jak już Franek czegoś chce to zazwyczaj to powstaje
kaspric está en línea ahora  
Old May 26th, 2008, 06:48 PM   #33
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

pewnie ten okres potrwa z rok albo i wiecej a i sory, ale niewydaje mi sie zeby Piast sie utrzymal.
Old May 26th, 2008, 07:01 PM   #34
baron de m966
Przyjaciel KM - Gliwice

baron de m966's Avatar

Quote:
sory, ale niewydaje mi sie zeby Piast sie utrzymal.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Old May 26th, 2008, 07:53 PM   #35
taxi
Registered User

taxi's Avatar

Likes (Received): 1882

Quote:
pewnie ten okres potrwa z rok albo i wiecej a i sory, ale niewydaje mi sie zeby Piast sie utrzymal.

nie jestem kibicem Piasta, co więcej klubu raczej wrogiego Piastowi, ale co takie posty wnoszą do tematu to nie wiem

niech budują wam ten stadion, bez znaczenia jaka klasa rozgrywkowa!
taxi no está en línea  
Old May 26th, 2008, 08:59 PM   #36
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

o jejku.. tu niechodzi czy ktos kogos lubi czy tez nie..
ja jestem zwolennikiem budowania stadionów..nawet kosztem nie grania u siebie w europejskich pucharach..ale sami wiecie ze stadion w Glowicach nie powstanie poniewaz wladze tego miasta sa niepowazne..zamiast zajac sie stadionem pilkarskim oni wymyslaja Hale na 20 tys ludzi.. ktora i tak raczej nie powstanie wiec po co te szopki??
wracajac do stadionu to jestem przekonany, ze na nowej murawie i oswietleniu sie skonczy, ale to troche wstyd bo Gliwice biedne niesa, a rozgrywac mecze na innym stadionie i ciagnac tam swoich kibicow to juz nie jest to co przyjsc na mecz w swoim miescie..
Old May 26th, 2008, 10:06 PM   #37
baron de m966
Przyjaciel KM - Gliwice

baron de m966's Avatar

Quote:
wladze tego miasta sa niepowazne..zamiast zajac sie stadionem pilkarskim oni wymyslaja Hale na 20 tys ludzi.. ktora i tak raczej nie powstanie wiec po co te szopki??
A dlaczego uważasz, że nie da się wybudować i hali, i stadionu? Skoro takie Jastrzębie całkiem sensownie prezentuje się w aż trzech zupełnie różnych ligach (siatkówka - I liga, piłka nożna - II liga, hokej - II liga), to i Gliwice mogą mieć takie aspiracje. A czy to piłkarze halowi (mistrzowie Polski), czy drużyny AZSu (głównie siatkarki) mają naprawdę spory potencjał. Poza tym, na razie stan wypadków jest taki, że hala raczej powstanie.

Last edited by baron de m966; May 26th, 2008 at 10:11 PM.
Old May 26th, 2008, 10:14 PM   #38
woytek
Registered User

Quote:
o jejku.. tu niechodzi czy ktos kogos lubi czy tez nie..
ja jestem zwolennikiem budowania stadionów..nawet kosztem nie grania u siebie w europejskich pucharach..ale sami wiecie ze stadion w Glowicach nie powstanie poniewaz wladze tego miasta sa niepowazne..zamiast zajac sie stadionem pilkarskim oni wymyslaja Hale na 20 tys ludzi.. ktora i tak raczej nie powstanie wiec po co te szopki??
wracajac do stadionu to jestem przekonany, ze na nowej murawie i oswietleniu sie skonczy, ale to troche wstyd bo Gliwice biedne niesa, a rozgrywac mecze na innym stadionie i ciagnac tam swoich kibicow to juz nie jest to co przyjsc na mecz w swoim miescie..
Po 1. Hala raczej powstanie, jakoś w czerwcu powinien być już gotowy projekt budowlany. Jakiś czas temu Frankiewicz wypowiadał się, że jeśli marszałek województwa 'uwali' dotacje z UE, to i tak powstanie hala.
Po 2. Oświetlenie już jest.
Po 3. Bardzo prawdopodobne jest, że nowy stadion powstanie, tylko pytanie w jakim czasie. Zresztą już niedługo powinno być więcej informacji na temat przebudowy istniejącego stadionu, no i co z nowym stadionem. Uchwała przeszła, podobno znaczna część pieniędzy na nowy obiekt także jest.
Po 4. Opel z tego co wiadomo, ma znacznie zwiększyć swoje zaangażowanie w sponsorowanie Piasta, pewnie to pociągnie kolejne firmy chcące sponsorować klub, i jest duża szansa że Piast się utrzyma. To pewnie też by przyspieszyło pracę nad nowym stadionem.

ps. poczekajmy na informacje z UM i klubu, a te podobno są kwestią dni a nie tygodni.
woytek no está en línea  
Old May 27th, 2008, 01:06 AM   #39
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

niestety zyjemy w takim kraju ze dopkoki niezaczna budowy/modernizacji to mozemy sobie tylko czytac newsy i gdybac na forum.
Old May 27th, 2008, 01:32 AM   #40
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

a myslisz ze na zachodzie jest lepiej ?
HAL 9010 no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Tags
ekstraklasa, gliwice, infrastruktura sportowa, piłka nożna, silesia, stadion, stadiony

Thread Tools

Posting Rules