[Gliwice] Nowy Stadion [kwestie pozastadionowe = BAN] - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old February 27th, 2009, 11:51 PM   #121
Megaziom
Registered User

Megaziom's Avatar

Likes (Received): 1271

Quote:
Originally Posted by likasz View Post
Tak więc jeśli Piast nie planuje grać u siebie sparingów z Niemcami czy Czechami to nie problem taka pojemność.
Sparnigow? Sparing moga sobie grac gdzie chca - a czesto sa one rozgrywane na bocznych boiskach

Quote:
Originally Posted by konik93 View Post
dziwi mnie dlaczego nikt wczesnije jescze tego projektu nie pokazal. w gliwicach jest chyba od 2/3 miesiecy
tez mnie to dziwi - ludzie sie denerwuja , czekaja na jakies info a tu wisi sobie projekt cieakwe od jakiego czasu i nikt nie raczy nawet powiadomic ze jest gotowy
Megaziom está en línea ahora  
Sponsored Links
Advertisement

Old February 27th, 2009, 11:53 PM   #122
konik93
Registered User

konik93's Avatar

Likes (Received): 2065

czepiacie się za słówka, a chcemy konkretów! ;d
Mieszka ktos niedaleko stadionu? jesli tak czy moglby zrobic zdjecia tego prowizrycznego zdaszenia?
konik93 no está en línea  
Old February 27th, 2009, 11:57 PM   #123
woytek
Registered User

Likes (Received): 12

Gdzieś była mowa o tym iż można go szybko powiększyć o 7k. Ale czy ten projekt ma taką możliwość.. ? Ale to fakt, że jest za mały i to się szybko pewnie okaże, wiem że miasta nie stać na dwa super obiekty (Hali Podium i super stadionu), ale bardziej przyszłościowe było by wybudowanie obiektu na 15k z możliwością rozbudowy. Kiedy Piast grał w II lidze to bardzo często na stadionie było 4-6 tyś. Poza tym nowy stadion, zadaszony z zapleczem przyciągnie kolejny widzów, poza tym wymóg Ekstraklasy to 15k, nie wiem gdzie tu logika. I chyba najważniejszy argument 15k to było by wyzwaniem dla klubu, żeby stadion na każdym meczu był pełny i taki obiekt dałby Piastowi dużą możliwość szybkiego rozwijania się...
woytek no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old February 28th, 2009, 12:01 AM   #124
Megaziom
Registered User

Megaziom's Avatar

zawsze mozna wyciagnac krzeselka za bramkami i bedzie 15k - tak jak w Paderborn
Jesli tam mial by byc mlyn a po drugiej stronie sektor gosci to bylo by nawet lepiej
Old February 28th, 2009, 12:16 AM   #125
baron de m966
Przyjaciel KM - Gliwice

baron de m966's Avatar

Likes (Received): 426

Quote:
Originally Posted by Megaziom View Post
zawsze mozna wyciagnac krzeselka za bramkami i bedzie 15k - tak jak w Paderborn
Jesli tam mial by byc mlyn a po drugiej stronie sektor gosci to bylo by nawet lepiej
Wyjmowanie krzesełek ma być podobno bardzo ułatwione.
baron de m966 no está en línea  
Old February 28th, 2009, 12:20 AM   #126
Megaziom
Registered User

Megaziom's Avatar

tak wiem - i bardzo dobrze moim zdaniem - 10k na dzien dzisiejszy wystarczy , jesli bedzie wiecej kibicow to z tym wyjmowaniem krzeselek mozna "powiekszyc" stadion choc nie wyglada to najladniej - ostatni "wentyl" to jest chyba taki ze w Paderborn mozna powiekszyc stadion do 22k - ale w jaki sposob nie mam pojecia - mam nadzieje ze nie przez wyjecie wszystkich krzeselek
Old February 28th, 2009, 12:44 AM   #127
likasz
Registered User

likasz's Avatar

Likes (Received): 41

Quote:
wymóg Ekstraklasy to 15k
nie przesadzasz?większość klubów nie spełnia tego wymogu
likasz no está en línea  
Old February 28th, 2009, 01:25 AM   #128
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Ale będą spełniały - max do 2012 roku.
Przez Gate Tower (jeden z 16 biurowców w Fukushima w Osace w Japonii), przebiega autostrada. Droga przechodzi między 5 a 7 piętrem tego budynku. Autostrada jest częścią Kobe Expressway, sieci (239.3 km) dróg ekspresowych wokół Osaki, Kobe i Kyoto.
HAL 9010 no está en línea  
Old February 28th, 2009, 01:29 AM   #129
kalle_sg
Noted opinion haver

kalle_sg's Avatar

Likes (Received): 6993

Jeśli stadion rzeczywiście będzie się dało rozbudować tak łatwo, jak pisano na poprzedniej stronie, to do 2012 problemu małej pojemności nie powinno być także w Gliwicach.

Oczywiście o ile Piast się do tego czasu utrzyma w Ekstraklasie
Old February 28th, 2009, 01:36 AM   #130
likasz
Registered User

likasz's Avatar

Likes (Received): 41

Każdy stadion da się rozbudować, ale jeśli faktycznie ma być taki wymóg to dlaczego Piast chce robić sobie kłopot.Przez powiększanie stracicie w najlepszym wypadku wiele miejsc na stadionie na jakiś czas.To tylko 5 tys miejsc więcej.Ja tam wierze, że Piast będzie grać w Ekstraklasie w 2012r.W końcu Podolski to z Gliwic jest.
likasz no está en línea  
Old February 28th, 2009, 01:45 AM   #131
paaaweeel
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by likasz View Post
10.530 to trochę kiszka - to bardziej dla miast 50-100, a nie 150-200.Taki projekt min na spełnienie wymagań a nie na przyszłość.
w rejonie Górnośląskim nie ma co kojarzyć potencjały kibicowskiego z wielkością miasta. Piast przez jakiś czas nie istniał, później mozolnie przebijał się przez najnliższe klasy rozgrywkowe. Mieszkancy nie byli zainteresowani piłką nożna która kojarzyła im się jedynie z napisami na blokach. Oprócz tego wielka część Gliwic to kibice Górnika, nie da się określić jak wielka ale jest to poważna część. np Sośnica 100% KSG (dzielnica na 25 tys mieszkańców), Łabędy 100% z KSG (ok 28 tys mieszkańców), Kopernik, chyba juz nie caly z KSG (13 tys mieszk.) i wiele ulic, wiosek należącących do Gliwic np Bojków. Smiało można powiedzieć, że 35-40 % KIBICÓW w Gliwicach to kibice KSG. Praktycznie zero fanklubów, kiepskie zgody.

Ja myślę, że te 10 tys to mało tylko z jednego względu, dla przyjezdnych wypadałoby zrobić sektor na 1 tys, obok odejdą bufory, wtedy dla Gliwiczan zostanie ok 7-8 tys....
paaaweeel no está en línea  
Old February 28th, 2009, 02:43 AM   #132
woytek
Registered User

Chyba nie wiesz co piszesz, no więc:
1.
Quote:
Originally Posted by paaaweeel
Mieszkancy nie byli zainteresowani piłką nożna która kojarzyła im się jedynie z napisami na blokach
to kto był na meczach w B klasie np. o awans, na którym było 5 tyś ludzi. To była B KLASA. Nie mówiąc o sezonach w II lidze, zazwyczaj ok 4 tyś, a i bardzo często był ponad komplet kibiców.
2.
Quote:
Oprócz tego wielka część Gliwic to kibice Górnika, nie da się określić jak wielka ale jest to poważna część. np Sośnica 100% KSG (dzielnica na 25 tys mieszkańców), Łabędy 100% z KSG (ok 28 tys mieszkańców), Kopernik, chyba juz nie caly z KSG (13 tys mieszk.) i wiele ulic, wiosek należącących do Gliwic np Bojków. Smiało można powiedzieć, że 35-40 % KIBICÓW w Gliwicach to kibice KSG.
Bardzo ciekawa teoria, Sośnica to wiadomo Górnik, jest tam z roku na rok coraz więcej kibiców Piasta ale to nadal garstka, Łabędy duża przewaga Górnika, ale kibiców Piasta jest tam naprawdę sporo, Kopernik coraz bardziej podzielony. A te szacowanie jest śmieszne i zdrowo przesadzone, odnosząc się do liczb, to najlepsze liczby KSG z Gliwic, ok. 1-1,5 tyś, i zdarzyło się to 2 razy w ostatnich latach ("wielkie derby" i mecz derbowy z Piastem). Zresztą można podobnie odpowiedzieć wypisując pozostałe osiedla, dzielnice Gliwic i podając ich liczbę mieszkańców, tyle tylko że to nie ma żadnego sensu.

Poza tym to jest temat stadionu a nie sytuacji w Gliwicach i mocnego naginania faktów.
woytek no está en línea  
Old February 28th, 2009, 10:53 AM   #133
paaaweeel
Registered User

Ja jednak trochę wiem co mówię bo widzę, słyszę i czytam opinie Gliwiczan na temat kibiców Piasta. Chcieliście odwołać prezydenta bo nawet i on nie chciał budować stadionu. Wielka akcja, kilka tygodniu zbierania podpisów, podchody na przystankach i co? Marne pare tysięcy się wpisało. Każdy to olał i pukał się w czoło jak podchodzili namawiać. A że Gliwice są okrojone z każdej strony nie można to zaprzeczyć więc po co się sprzeczać.
To, że nie ma fanklubów też nie ma co dyskutować. No chyba, że traktujemy Knurów, Pyskowice czy Toszek za fankluby Piasta - z taką smyczą spotkałem się na allegro, Fankluby Piasta, a tam same miasta w których nie ma ANI JEDNEGO Piastola. (Dla niezorientowanych, Knurów to była główna kosa piasta jak jeszcze razem grali w trzeciej lidze) Zasięg kibiców Piasta to może 110 tysięcy mieszkańców. Dla porównania Ruch Chorzów, gdzie przychodzi ok 8 tys na mecze (z pominięciem derbów) to też miasto na 110 tys ale ma od zarypania fanklubów. Wiec stadion na 10tys wydaje się ok na najbliższe pare-parenaście lat
Old February 28th, 2009, 11:02 AM   #134
Megaziom
Registered User

Megaziom's Avatar

Quote:
Originally Posted by paaaweeel View Post
Ja jednak trochę wiem co mówię bo widzę, słyszę i czytam opinie Gliwiczan na temat kibiców Piasta. Chcieliście odwołać prezydenta bo nawet i on nie chciał budować stadionu. Wielka akcja, kilka tygodniu zbierania podpisów, podchody na przystankach i co? Marne pare tysięcy się wpisało.
G... wiesz wiec skoncz bazgrac

Kto chcial odwolac prezydenta ? Kibice Piasta ? Przeciez oni nie mieli z tym nic wspolnego ! A przez uczestnikow tej awantury SK Piasta nazwane zostalo "pieskami Frankiewicza"
Kiedy tylko na forum Piasta pojawili sie politykierzy od referendum -zostali szybko pogonieni nawet z jakas grozba ze jak tylko zaczna wykorzystywac klub do swoich celow to sie do stolika pod UM ktos do nich "przejdzie"

Prezydent nie chcial budowac stadionu ? Moze nie chcial ale buduje

Kibice dobrze wiedza ze sprawa stadionu to wieloletnie zaniedbanie miasta/klubu (???) ale argumenty na forum padaly ze Gliwice to nie tylko Piast i po za stadionem cos sie jeszcze w tym miescie innego dzieje

Skoncz pisac nie na temat a jak chcesz liczyc kogo ile na dzielnicy to masz odpowiednie fora . np Onet

Last edited by Megaziom; February 28th, 2009 at 11:47 AM.
Old February 28th, 2009, 11:55 AM   #135
baron de m966
Przyjaciel KM - Gliwice

baron de m966's Avatar

Likes (Received): 426

Ja mam wrażanie, nawiązując do tej całej dyskusji o kibicach, że obie strony mają rację. To wszystko zależy, do kogo się odnosi szacunki. Jeśli mówimy o tzw. kibolach, to faktycznie Łabędy, Sośnica, Kopernik to jest głównie Górnik. Ale jeśli mówimy o tzw. normalnych kibicach (zwanych też czasem piknikami) - których jest w mieście o wiele więcej - to wydaje mi się, że Piast jest zdecydowanie popularniejszy. Bywam czasem na meczach ŁTSu i jak gra się akurat nie klei, to na trybunach natychmiast zaczyna się dyskusja na temat ostatniego meczu Piasta. 100% KSG (kibole + pikniki) to jest tylko Sośnica, ale to naturalne, bo stamtąd na Górnika można zajść piechotą.

EOT
baron de m966 no está en línea  
Old February 28th, 2009, 06:16 PM   #136
woytek
Registered User

Quote:
Ja jednak trochę wiem co mówię bo widzę, słyszę i czytam opinie Gliwiczan na temat kibiców Piasta. Chcieliście odwołać prezydenta bo nawet i on nie chciał budować stadionu. Wielka akcja, kilka tygodniu zbierania podpisów, podchody na przystankach i co? Marne pare tysięcy się wpisało. Każdy to olał i pukał się w czoło jak podchodzili namawiać. A że Gliwice są okrojone z każdej strony nie można to zaprzeczyć więc po co się sprzeczać.
To, że nie ma fanklubów też nie ma co dyskutować. No chyba, że traktujemy Knurów, Pyskowice czy Toszek za fankluby Piasta - z taką smyczą spotkałem się na allegro, Fankluby Piasta, a tam same miasta w których nie ma ANI JEDNEGO Piastola. (Dla niezorientowanych, Knurów to była główna kosa piasta jak jeszcze razem grali w trzeciej lidze) Zasięg kibiców Piasta to może 110 tysięcy mieszkańców. Dla porównania Ruch Chorzów, gdzie przychodzi ok 8 tys na mecze (z pominięciem derbów) to też miasto na 110 tys ale ma od zarypania fanklubów. Wiec stadion na 10tys wydaje się ok na najbliższe pare-parenaście lat
Kolejny post, kolejny stek bzdur i naginania prawdy i kolorowania. Jak "widzę, słyszę i czytam opinie Gliwiczan" to czemu nie wiesz kto chciał odwołać Frankiewicza, zresztą Megaziom już wystarczająco wypowiedział się w tym temacie.

Quote:
To, że nie ma fanklubów też nie ma co dyskutować. No chyba, że traktujemy Knurów, Pyskowice czy Toszek za fankluby Piasta - z taką smyczą spotkałem się na allegro, Fankluby Piasta, a tam same miasta w których nie ma ANI JEDNEGO Piastola.
Kolejna część wypowiedzi i znowu brak wiedzy w danym temacie, tak została wydana smyczka "Nieliczni Fanatyczni" to nie jest gadżet FC. Polecam słownik PWN i wypisanie słowa "Nieliczni"... W tych miasteczkach są kibice Piasta, sam znam ich sporo.

Quote:
Zasięg kibiców Piasta to może 110 tysięcy mieszkańców.
Przeprowadziłeś badania, ankietę czy może znasz te pozostałe 90 tyś ludzi? A może opierasz swoją wypowiedź na jakiś badaniach. Bo jedyne co robisz to propaganda, która jest z wami wiecznie żywa, mimo upływu prawie 20 lat od upadku komunizmu. Liczby same pokazują proporcje w mieście.
woytek no está en línea  
Old February 28th, 2009, 08:48 PM   #137
paaaweeel
Registered User

panie woytku, znajdź mi JENEGO piastucha w Knurowie to potwerdze, że ta smyczka odnosi się do NIELICZNI, bo puki co wylądowało to w dziale humor na wielu forach.

Nie chcieliście odwołać prezydenta, może jeszcze go popieracie? a te kur.. itd co od dwóch lat lecą w komentarzach na waszej stronce na cały urząd to wyrazy sympatii? Na forum nie zaglądam. Ja nie rozumiem, jak się tego wypieracie to czemu jeden z pierwszych powodów za odwołaniem prezydenta były zaniedbania w budowie stadionu? Akcja trwała kilka tygodni, trzeba było interweniować.

a co ci chodzi z tymi badaniami? Są rzeczy które są wiadome i mówi się w przybliżeniu, powiedziałem że ok 35 % Gliwic kibicuje KSG i sam mi wylicz, jakoś inaczej udowodnij, ze mówię nie prawdę jeśli oczywiście chcesz to ciągnać.

Ja napisałem, ze duża część Gliwic jest za Górnikiem, a Piast nie ma fankubów w kontekscie wielkości stadionu. Dużo osob pisało, że takie duże miasto a taki mały stadion, więc ich uświadomiłem o co chodzi.

Last edited by paaaweeel; February 28th, 2009 at 09:05 PM.
Old February 28th, 2009, 09:06 PM   #138
oaktrees1969
oaktrees

Likes (Received): 21

bla bla

Panowie jak nie zauważyliście to forum o budowie/przebudowie stadionu Piasta, a nie o tym kto ma więcej kibiców.
Skończcie z tym tematem - proszę.
Tych którzy chcą pisać o tym że kibice górnika są w całych Gliwicach itp zapraszam na inne forum np. forum górnika.

pozdrawiam i kibiców Piasta i Górnika i innych klubów
oaktrees1969 no está en línea  
Old February 28th, 2009, 09:08 PM   #139
Megaziom
Registered User

Megaziom's Avatar

Quote:
Nie chcieliście odwołać prezydenta, może jeszcze go popieracie? a te kur.. itd co od dwóch lat lecą w komentarzach na waszej stronce na cały urząd to wyrazy sympatii? Na forum nie zaglądam. Ja nie rozumiem, jak się tego wypieracie to czemu jeden z pierwszych powodów za odwołaniem prezydenta były zaniedbania w budowie stadionu? Akcja trwała kilka tygodni, trzeba było interweniować.
Czlowieku , jestes calkowicie niezorientowany dlaczego i kto zbieral podpisy za referendum! Robilo to stowarzyszenie nie majace nic wspolnego z Piastem i jego kibicami ani nawet z futbolem - a probujace tylko wciagnac kibicow i ich problem jakim jest brak stadionu do swojej gierki

Na forum czy to Piasta czy wielu innych mozesz poczytac sobie niewybredne opinie dotyczace czy to prezydenta czy UM bo to miasto jest wlascicielem stadionu ktory nie spelnia wymogow ekstraklasy i przez to Piast gra w Wodzisalwiu - ale SK oraz kibice Piasta jako calosc odcielo sie od tego referendum bo kibice to nie jest organizacja polityczna ani w tym przypadku debile ktorym krzykniesz i juz leca podpisywac .

Nie przecze ze nikt tego nie podpisal - osobiscie kazdy mogl sobie zrobic co chce ale Piasta w to referendum nie mieszaj !!!

Quote:
Nie chcieliście odwołać prezydenta, może jeszcze go popieracie?
Tam gdzie robi dobrze tam sie go popiera , tam gdzie zle ...tam sie nie popiera

Last edited by Megaziom; February 28th, 2009 at 09:21 PM.
Old February 28th, 2009, 09:42 PM   #140
kalle_sg
Noted opinion haver

kalle_sg's Avatar

Likes (Received): 6993

Quote:
Są rzeczy które są wiadome i mówi się w przybliżeniu, powiedziałem że ok 35 % Gliwic kibicuje KSG i sam mi wylicz, jakoś inaczej udowodnij, ze mówię nie prawdę jeśli oczywiście chcesz to ciągnać.
Tak na marginesie zaznaczę, że to ty pierwszy postawiłeś tezę, więc to na tobie spoczywa ciężar przeprowadzenia dowodu.

O referendum w sprawie odwołania Frankiewicza już ci napisał Megaziom - i to dwa razy, więc proszę, nie używaj więcej tego argumentu.

Aha, jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi. Tak ochoczo rzucasz liczbami, a to tysiące, a to procenty. Nie będę prosił drugi raz o coś na poparcie tych liczb, zamiast tego zapytam - czy liczysz wśród nich także kobiety, dzieci, tudzież całą masę innych ludzi niezainteresowanych piłką?

Właściwie nie musisz odpowiadać. Lepiej by było jednak zakończyć ten OT, jak postuluje oaktrees1969. Niby cała dyskusja jakoś tam bazuje na stadionie, ale tylko czekać, aż przerodzi się w typową kibicowską wojenkę rodem z onetu...
Advertisement

Closed Thread

Tags
ekstraklasa, gliwice, infrastruktura sportowa, piłka nożna, silesia, stadion, stadiony

Thread Tools

Posting Rules