[Budapest] Hotel Clark - Page 15 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old November 22nd, 2017, 11:17 AM   #281
Peter1495
Registered User

Likes (Received): 338

Quote:
Originally Posted by mrfaktor View Post
Megmondom őszintén titkon én is abban reménykedem mindig, amikor frissül a poszt, hogy valaki azért ír be, hogy közölje, lecserélik a homlokzati elemeket az eredeti látványterven látható színű borításra.

Nagyon remélem, hogy tényleg az lehet az oka a késedelemnek, hogy leállítják a jelenlegi borzalmasan szánalmas homlokzat felépítését.
Érdeklődni kell Lázár miniszter úrnál.
Peter1495 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 22nd, 2017, 11:22 AM   #282
fcsaba
Registered User

Likes (Received): 357

Írtam a Marketnek meg az Unione Kft-nek, akiknek szintén van valami közük a projekthez, hogy ezt így mégis hogy. Ha válaszolnak, megosztom.
Old November 22nd, 2017, 11:55 AM   #283
tehtube
Registered User

Likes (Received): 4322

Ha ezen sorokat beruházó is olvasná, néhány 10 db-ot szívesen átvennék a leszerelendő lapokból.
tehtube no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 22nd, 2017, 12:29 PM   #284
dottore75
Registered User

Likes (Received): 11631

Quote:
Originally Posted by Peter1495 View Post
Érdeklődni kell Lázár miniszter úrnál.
Nem állami beruházás.
dottore75 no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 04:03 PM   #285
Peter1495
Registered User

Likes (Received): 338

Quote:
Originally Posted by dottore75 View Post
Nem állami beruházás.
Miniszter úr felelős a világörökségért (is).
Peter1495 no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 08:21 PM   #286
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 15824

Annyiban jogos, hogy ha a Mol torony ugyébe belepofazott, az a minimum hogy erre a nem oda illo szinre is felhivja a figyelmet. De tovabb mennék: ez hogy hogy nem zavarja az Unesco-t?

The18Va liked this post
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 08:25 PM   #287
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 4601

Ki vagy mi mondja meg mi az oda nem illő szín? Ezt most komolyan kérdezem.

A kerületi építési szabályzatban val'sz van egy olyan kikötés, hogy tilos feketére, meg fehérre, meg rikító színűre (akármit is jelentsen ez) színezni egy homlokzatot, de ennyi. Ez milyen mérce szerint nem illik ide? Értem én, hogy legtöbbeknek jobban tetszett a világos szín, és nem is vitatom, hogy az esetleg jobb lett volna (bár nem tudom, mert nem láttam sem azt, sem ezt még készen), de ettől tényleg odáig terjed a dolog, hogy szerintetek lehetne az UNESCO-hoz menni, hogy sötét-vöröses a ház?
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 08:38 PM   #288
fcsaba
Registered User

Mi, vagy legalábbis én, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a világos borítású látványtervből hogy lett sötét borítású épület. Felőlem mindenki olyat épít, amilyet akar (legfeljebb itt kibosszankodom magamat ), de ez a menet közbeni váltás legalábbis megér egy mailt, hogy mégis hogy történt.

courage the dog, BDzsH_88, HQ, Vikusz liked this post
fcsaba no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 09:11 PM   #289
mrfaktor
Registered User

Likes (Received): 603

Quote:
Originally Posted by BDzsH_88 View Post

A kerületi építési szabályzatban val'sz van egy olyan kikötés, hogy tilos feketére, meg fehérre, meg rikító színűre (akármit is jelentsen ez) színezni egy homlokzatot, de ennyi. Ez milyen mérce szerint nem illik ide? Értem én, hogy legtöbbeknek jobban tetszett a világos szín, és nem is vitatom, hogy az esetleg jobb lett volna (bár nem tudom, mert nem láttam sem azt, sem ezt még készen), de ettől tényleg odáig terjed a dolog, hogy szerintetek lehetne az UNESCO-hoz menni, hogy sötét-vöröses a ház?
Szerintem nem kell túldramatizálni, egész egyszerűen a jó ízlést, meg a szemet bántja ez a szín egy ilyen környezetben. Szerintem ha megkérdeznél 100 embert a többségnek ez a véleménye. Kisebbségi nézőpontok meg persze mindenben vannak, ebben a kérdésben a tiedet érzem annak. Egyszerűen nem belesimul a környezetbe, hanem egy borzalmasan elütő színnel vonja magára a figyelmet. Nem hiszem, hogy sokak álláspontját képviseled.

fcsaba liked this post
mrfaktor está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 09:37 PM   #290
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Likes (Received): 12834

Quote:

Csak a hófehér van tiltva, tört fehér nincs. Ilyen színű az Eiffel Palace is. Világít is a sok szürke, koszos szomszéd közt.
Gyurma13 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 02:54 AM   #291
BDzsH_88
Registered User

BDzsH_88's Avatar

Likes (Received): 4601

Quote:
Originally Posted by fcsaba View Post

Mi, vagy legalábbis én, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a világos borítású látványtervből hogy lett sötét borítású épület. Felőlem mindenki olyat épít, amilyet akar (legfeljebb itt kibosszankodom magamat ), de ez a menet közbeni váltás legalábbis megér egy mailt, hogy mégis hogy történt.

Ez nehezen vitatható, és tényleg érdekes lehet a válasz!

Quote:
Originally Posted by mrfaktor View Post
Szerintem nem kell túldramatizálni, egész egyszerűen a jó ízlést, meg a szemet bántja ez a szín egy ilyen környezetben. Szerintem ha megkérdeznél 100 embert a többségnek ez a véleménye. Kisebbségi nézőpontok meg persze mindenben vannak, ebben a kérdésben a tiedet érzem annak. Egyszerűen nem belesimul a környezetbe, hanem egy borzalmasan elütő színnel vonja magára a figyelmet. Nem hiszem, hogy sokak álláspontját képviseled.
Én nem dramatizáltam semmit túl, inkább azt érzem túldramatizálásnak, hogy Lázár Jánoshoz, meg az UNESCO-hoz kívánnak egyesek menni. Ennek az alapjára próbáltam volna rákérdezni, hiszen vélhetően építési jogban, szabályozásban, vagy bármi más szakhatósági előírásban szereplő rendelkezést nem sért a csere, az építési engedélytől való ilyen eltérést mondjuk valószínűleg legalábbis be kell jelenteni. Ami az egyetlen igazán érdekes kérdés lenne, hogy a műemlékvédelemnek van-e még az ilyesmire jogköre - az utóbbi évek leépítései után nem lennék meglepődve, ha nem lenne, de már a fene tudja követni. Viszont azt meg megint nem tudom mennyire szerencsés, hogyha művészettörténész végzettséggel dönt, vagy döntenek valaki(k) ilyen kérdésekben. Jó esetben ezt meg kellett futtatni a Műemléki Tanácsadó Testület előtt, ezt lenne érdemes megtudni.

Amúgy a világon semmit sem állítottam azzal kapcsolatban, hogy nekem melyik tetszik jobban, hiszen jelen állás szerint egy látványtervet és egy félig kész homlokzatot lehet csak összehasonlítani, ami valljuk meg nem a legjobb alap bármiféle ítélkezésre. Minden más csak rámolvasás.
BDzsH_88 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 04:00 AM   #292
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Quote:
Illeszkedés? Ez aztan eléggé elut.

Az Unesco nekem csak azért ugrott be, mert ha ok belepicsognak egy nem tul magas és a varral egyszerre max. az ember szeme sarkabol éppenhogy lathato torony épitésébe - amit még egy domb is elvalaszt raadasul - akkor az a minimum, hogy egy hupililla épulet is érdekelje oket a var tovében.
Old November 23rd, 2017, 08:33 AM   #293
hlln
Registered User

hlln's Avatar

Likes (Received): 3299

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
Illeszkedés? Ez aztan eléggé elut.

Az Unesco nekem csak azért ugrott be, mert ha ok belepicsognak egy nem tul magas és a varral egyszerre max. az ember szeme sarkabol éppenhogy lathato torony épitésébe - amit még egy domb is elvalaszt raadasul - akkor az a minimum, hogy egy hupililla épulet is érdekelje oket a var tovében.
Ha hupilila lenne akkor jó eséllyel beleszólnának...de hát nem ez. Ez inkább valami nagyon matt szürkés-kékes, enyhén lilás sötét szín.

Egyébként kezdjük ott, hogy a szűken vett környezett elég színes. Kezdve a mellette lévő bérház sárga homlokzat-piros tető kombójától kezdve a Stowasser-palota és a Lánchíd utca mindenféle erős színben pompázó homlokzatain át a Fő utca szintén sokféle árnyalatú épületeiig.

Szóval azért nem arról van szó, hogy van egy egységesre színezett városkép amibe most beledobnak valami nagyon eltérőt.
hlln no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 10:32 AM   #294
fcsaba
Registered User

Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy nem várják meg a kormolódást/koszolódást, hanem előrelátó módon már építéskor ráapplikálnak egy réteget.

Jackonod liked this post
fcsaba no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 02:37 PM   #295
kupolamánia
Registered User

Likes (Received): 721

Amennyire én tudom van olyan része a városnak (Balassi Bálint utca) ahol pontosan meg van határozva, hogy milyen színt lehet használni egy utcában és ennek fényében kötelezik az üzleteket is az arculatuk kialakításában. Vélhetőleg több ilyen terület létezik. Mindezektől függetlenül előfordulhat, hogy itt éppen nincs vagy pontatlan a szabályozás. Az is más kérdés persze, hogy szabályosan váltott-e színt menet közben az épület.
kupolamánia no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 02:41 PM   #296
tehtube
Registered User

Likes (Received): 4322

Igazából a világos, sárgásbarna mészkő/travertinnek kinéző eredeti homlokzat sem épp szerény. Fura ez a sötét szín, de talán jobban meghúzódik a szomszédok közt, főleg ilyen ködös napon :-)
tehtube no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 03:09 PM   #297
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Quote:
Originally Posted by hlln View Post
Ha hupilila lenne akkor jó eséllyel beleszólnának...de hát nem ez. Ez inkább valami nagyon matt szürkés-kékes, enyhén lilás sötét szín.
Jo, a hupililla eros tulzas volt, a fusztraciombol adodott.

Nekem viszont inkabb lillas-szurkésnek, mint kékes-szurkésnek tunik.

tehtube liked this post
Old December 18th, 2017, 07:00 PM   #298
Ultra84
Registered User

Ultra84's Avatar

Likes (Received): 8476

Tegnapi képek:

A burkolatot közelebbről megnézve rögtön nyilvánvalóvá válik, hogy miért olyan lassú az elemek felszerelése. Egyszerűen botrányosan gyenge minőségű ez az anyag. Szinte minden elem össze-vissza van törve, néhol fekete színű anyaggal pótolva a letörések. Az is kérdéseket vet fel, hogy az elmúlt napok esői után mégis hogy lehetséges az, hogy a felszerelés előtt odakerül talpnyomok még minimálisat sem koptak? Ez valami hiperkönnyen törő koszmágnes? Kiváló választás volt!

Kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége...
Old December 18th, 2017, 08:10 PM   #299
Hmelnickij
Registered User

Hmelnickij's Avatar

Likes (Received): 795

kíváncsi vagyok egy komolyabb jégeső után milyen lesz...
Old December 18th, 2017, 08:31 PM   #300
Zolee
Registered User

Zolee's Avatar

Likes (Received): 776

A magyar építőiparban dolgozó átlagmunkás igénytelensége határtalan...
Tehát a "hiperszuper ötcsillagos, Lánchíd melletti szálloda" vadonatúj burkolatára mi a fenének kell rálépni? Az az elem minimum annyiba kerül mint egy átlagközalkalmazott havi fizetése, ezek meg "táncolnak" rajta, folyamatosan letörik a sarkukat stb... Komolyan úgy kéne vigyázni ezekre a méregdrága építőanyagokra mint a hímes tojásra, még akkor is ha iszonyatosan rondák.

johny25 liked this post
Zolee no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules