[Budapest] Hotel Clark - Page 18 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Hungary > Projects and Development > Tervek és építkezések > Budapest

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 25th, 2018, 05:33 PM   #341
Mintti
Registered User

Likes (Received): 508

Kérdés az, hogy tegyük fel jön egy tökös főpolgármester és megszüntetti a körforgalmat, visszaalakítja az eredeti közlekedési rendet akkor mi lesz?
Mintti no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 25th, 2018, 08:16 PM   #342
imohone
Registered User

imohone's Avatar

Likes (Received): 535

Quote:
Originally Posted by Mintti View Post
Kérdés az, hogy tegyük fel jön egy tökös főpolgármester és megszüntetti a körforgalmat, visszaalakítja az eredeti közlekedési rendet akkor mi lesz?

Marad ez a borzadály és integet bátyjának, az interconintalnak. Vajon tényleg csak mi fórumosok ismerjük a Clark Ádám tér eredeti elrendezeset? Nagy kár hogy nem az épül vissza, pedig sok helyen divat is most az ilyen. Budapest egyszerűen nem konzervatív város.
imohone no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2018, 08:40 PM   #343
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Likes (Received): 12855

Quote:
Originally Posted by imohone View Post
Marad ez a borzadály és integet bátyjának, az interconintalnak. Vajon tényleg csak mi fórumosok ismerjük a Clark Ádám tér eredeti elrendezeset? Nagy kár hogy nem az épül vissza, pedig sok helyen divat is most az ilyen. Budapest egyszerűen nem konzervatív város.
Jó volna, ha ez igaz lenne.
Gyurma13 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 25th, 2018, 09:20 PM   #344
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Likes (Received): 4155

Quote:
Originally Posted by imohone View Post
Áruld el, szerinted ki az az önsorsrontó, szuicid beruházó, aki a főváros legértékesebb telkén egy 2 emeletes, tucateklektikus (bocsi Ybl) házat építene, amikor a magassági illeszkedés mellett is kialakíthat 8 emeletet!

Persze, szép volt a Budai Takarékpénztár, de ha elkészül a Clark Hotel, akkor fog csak igazán látszani, hogy (szín ide vagy oda), a mellette álló, lecsupaszított Hunyadi úti sarokház és szinte a komplett Fő utca sokkal méltatlanabb a helyszínhez, mint ez a barnáslila szálloda.

MatteoFTC no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2018, 09:57 PM   #345
dottore75
Registered User

Likes (Received): 11639

Vajon minden önjelölt szakértő tudja,hogy ez az épület Ybl egyik első fontosabb fővárosi munkái közé tartozik? Amit egyébként nagyra tartanak az Ybl archív tudományos munkatársai,(építészek és a művészettörténészek) és a szakirodalom számtalanszor méltatja? Ez az az épület,amit a hetvenes években(!),az MTA szakértői is figyelemre méltónak tartottak,annak ellenére hogy ők a neoreneszánsz határán egyensúlyozó épületnek tartották..

Pedig ők,mint tudjuk, hivatalból nem is tartották sokra a neorenszánszot,de legalább meg tudták különböztetni a "tucateklektikustól" .

Ybl és a Tucateklektika..

A rendszerváltás előtt a bontás indokaként jobb híján mindig a háborús sérüléseket,és a körforgalmat hozták fel,de ez nem igaz.Most megint kiderült: megölte a tudatlanság.

Így múlik el a világ dicsősége.

Szomorú.

Last edited by dottore75; January 25th, 2018 at 10:12 PM.
dottore75 no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2018, 09:59 PM   #346
Zolee
Registered User

Zolee's Avatar

Likes (Received): 776

Pár megjegyzés:

Csak 4 csillagos a szálló, a helyszín alapján 5+ -ot vártam. A szobák ára is elég kellemes, ahhoz képest.

A módosított látványterven az épület barnás, a valóságban lilás. Tehát még ezt sem sikerült összehozni.

Az oroszlános kapu, motívum: A 30-as évek art deco stílusát idézi. Kár, hogy nem vitték tovább, kicsit újragondolva, egységbe szervezve sokkal elegánsabb is lehetett volna a szálloda. Így, hogy mindenhonnan összekapkodtak mindent tényleg giccses lett a vége.

Last edited by Zolee; January 25th, 2018 at 10:05 PM.
Zolee no está en línea   Reply With Quote
Old January 25th, 2018, 10:12 PM   #347
Gyurma13
Registered User

Gyurma13's Avatar

Likes (Received): 12855

Quote:
Originally Posted by Luchador View Post
Tegnapi képek:

Lila

Barna

Na melyikre hasonlít inkább?
Gyurma13 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 25th, 2018, 10:52 PM   #348
csendesmark
Registered User

Likes (Received): 1645

Eddig arra számítottam hogy majd azt a csúnya színt elfedik valahogy megszépítik, de ha ez ilyen marad akkor...

...Azonnal monnyon le!

De tényleg, ez milyen... arra számítana az ember hogy szépül a város.
A Duna part belvárosi részén (legyen most ez a Margit híd és a Szabadság híd közti szakasz)
Lényegében csak a hotelek viszik le a színvonalat. (eltekintve a Régi Posta utca dunai végétől, ami nekem a csodás Dunaújvárost idézi emlékeimből)
Tisztelet a kivételnek ( Four Seasons és Gellért Hotel )

A 8 csúnya épületből immár 6 hotel
A Lánchíd 19 """Design"""" Hotel Budapest a virító fényeivel egyenesen szabotálja a palota uralmát, hasonlóan rikító Novotel sem sokkal jobb
A betonkoczka trió Sofitel, Intercontinental, Mariott

és most már ide sorolom a Hotel Clarkot is, még ha esztétikusabb is a többinél.

A további kettő:
House of Business Budapest - Roosevelt Irodaház - a fonnyadt saláta színével és az Országgyűlés Irodaháza, ez utóbbival remélhetünk esetleg változást, mivel ez államim kézben van.
Old January 26th, 2018, 07:16 AM   #349
MatteoFTC
Registered User

MatteoFTC's Avatar

Likes (Received): 4155

Quote:
Originally Posted by dottore75 View Post
Vajon minden önjelölt szakértő tudja,
...
blablabla
...
Most megint kiderült: megölte a tudatlanság.

Így múlik el a világ dicsősége.

Szomorú.
Valahogy ismét nem sikerült elkapnod a mondanivalóm lényegét. A Palota fórumot kizárólag miattad mellőzöm, úgyhogy hálás volnék, ha kölcsönösen tartózkodnánk egymás posztjainak minősítésétől, legalábbis amíg nem tudod ügyesen összekapcsolni az egymást követő mondatokat.
MatteoFTC no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 07:56 AM   #350
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 15846

Az index is errol cikkez:
https://index.hu/urbanista/2018/01/2...t_latvanyterv/
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 08:33 AM   #351
zsbuum
C'est la vie

zsbuum's Avatar

Likes (Received): 1149

Quote:
Originally Posted by HQ View Post
Tetszik a cikkben a kép és a forrás
zsbuum está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 08:34 AM   #352
hlln
Registered User

hlln's Avatar

Likes (Received): 3308

Az Urbanistának azért itt-ott azért döcög az ízlése Az a kapu nem citromsárga hanem aranyszínű, és nem 90-es évek giccs hanem inkább kicsit art déco, kicsit már most ikonikus. Ráadásul végigkíséri ez a motívum a belsőépítészetet is.

Az épület elütő, önálló stílusával pedig nincs baj. A jelenséget a turisták nagy része biztos tudja majd értelmezni mert főleg nyugaton teljesen természetes dolog, hogy egymás mellett áll a régi és az új, történelmi környezetben is.

Sokkal gázabb, hogy a környező bérházak jó része egyszerűen romokban van. Na, az egy bizonyítvágy rólunk...

A színt meg majd úgyis megszokjuk. A Szilágyi Dezső téren is most jelent meg egy hasonló...
hlln no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 09:55 AM   #353
fcsaba
Registered User

Likes (Received): 357

Nekem a belső térrel van bajom, igazi kognitív disszonancia: tudom, hogy miért vannak az oszlopok, tudom, hogy az a korlát a Margit-hidat idézi fel, tudom, hogy minőségi anyagból van, de valahogy olyan mélyen beleégett az agyamba a 90-es évek építészete, hogy nem tudok nem úgy gondolni rá, hogy egy zavarosban halászó, privatizációkor jól helyezkedő rádiótelefonos vállalkozó 90-es évek elején épített gipszstukkó giccsparádéja az egész.

Ez persze nem az épület hibája, és főleg nem érzékel ebből semmit egy külföldi
fcsaba no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 11:34 AM   #354
hlln
Registered User

hlln's Avatar

Likes (Received): 3308

Quote:
Originally Posted by VJR View Post
Cinikusnak tartom azt a beruházói attitűdöt, hogy "majd megszokjuk". A főépítész asszony is ezzel próbál operálni...

De miért kell ebben a szerencsétlen országban mindig és mindig mindent megszokni? Miért nincs a hauzgságnak a csalásnak, az átverésnek következménye? Miért nem lehet becsületesen létezni? Ahol a tervek nem alakulnak át fű alatt, ahol a [email protected] nem adjuk el csokoládéként, ahol a város nem újabb és újabb "szokd meg" tájsebekkel gyarapodik, hanem konszenzusokkal lértejövő értékekkel?

Ez ugyanis nem egy festmény, amit ha elmúlik a divatja, vagy ha már nem tetszik, egy mozdulattal leakaszthatunk a falról és egy másikat tehetünk a helyére. Ez a keimelt helyen lévő épület. Ami itt fog állni minimum egy emberöltőn át.

MORALIZA OFF
Ez a konszenzus egy jó dolog, el lehet lőni bárhol csak hát értelme nincs. Mégis hogy képzeled el az ún. konszenzust egy konkrét ilyen esetben? Megszavazza a homlokzat színét nép egy online oldalon? Vagy egy fbook csoport legalább 60 százalékának tetszik? Vagy mondjuk mi áldásunkat adjuk rá? Vagy mégis hogy definiálnád? Mert számomra ez egy megfoghatatlan lózung, de lehet én látom rosszul.

Volt egy tervmódosítás, a beruházó vagy kivitelező beadta, az illetékesek rábólítottak, pont. Persze lehet kritizálni, csak megsértődni meg csalást és átbaszást emlegetni nem érdemes.

Azt már meg sem merem említeni, hogy hány ikonikus épületünk meg sem született volna az építész vagy megbízó erőszakossága miatt, és hány ikonikus épületünket nem övezte semmiféle ún. konszenzus.

Azt meg végképp nem értem, hogy ki háborodik fel azon, hogy egy ilyenjellegű projektnél egy random külsős levélre nem írták meg azonnal, hogy x.y. döntött így ezért és azért.
hlln no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 12:12 PM   #355
fcsaba
Registered User

Likes (Received): 357

Quote:
Originally Posted by hlln View Post
Azt meg végképp nem értem, hogy ki háborodik fel azon, hogy egy ilyenjellegű projektnél egy random külsős levélre nem írták meg azonnal, hogy x.y. döntött így ezért és azért.
Ha ezt nekem céloztad, akkor én személy szerint nem háborodtam fel, főleg nem vártam el, hogy nekem azonnal válaszoljanak. De két levél és két hónap átfutási idő alatt igenis válaszra méltathattak volna. Hozzáteszem: eddig ez volt az első alkalom, hogy egy cég nem válaszolt valamilyen beruházással kapcsolatos kérdésemre. És hogy miért felháborító, ha nem válaszolnak, tessék:

1) Azért, mert nem 1965-ben vagyunk.
2) Azért, mert elvileg Európában vagyunk, vagy hol.
3) Azért, mert talán mert normális esetben nem az van, hogy az átlagembernek kuss a neve, és fogadjon el mindent, amit lát, főleg ne merjen a méltóságos kivitelezőhöz még csak elektronikusan se közelíteni, mert nem érhet fel hozzájuk.

Bocs a gúnyos válaszért, de ez a mindent feltétel nélkül elfogadó, jóvanazúgy-megalkuvó tempó azon kevés dolgok egyike, ami ki tud hozni a sodromból - főleg, ha még számon is kérik.
fcsaba no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 12:26 PM   #356
Mr.Mojo Risin
Registered User

Mr.Mojo Risin's Avatar

Likes (Received): 1775

A szálloda színe nekem sem tetszik, de ahogy hlln írta sokkal aggasztóbb, hogy ilyen kiemelt helyen romos épületek vannak.

Ja nem is aggasztó, inkább szégyen.
Mr.Mojo Risin no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 01:58 PM   #357
HQ
SkyscraperToBudapest

HQ's Avatar

Likes (Received): 15846

Quote:
Originally Posted by hlln View Post
Volt egy tervmódosítás, a beruházó vagy kivitelező beadta, az illetékesek rábólítottak, pont.
Engem most mar rohadtul érdekelne, hogy mi volt a szinvaltoztatas oka.
HQ no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 02:12 PM   #358
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1029

Quote:
Originally Posted by Gyurma13 View Post
Lila

Barna

Na melyikre hasonlít inkább?
Azért zárójelben hozzátenném, mint a kép szerzője, hogy a fényviszonyoktól elég sok minden függ, telefonos képról van szó, és vannak olyan barnás árnyalatok amikben a vörös jobban dominál, tehát akár lilásnak is hathat megfelelő körülmények között. Máskor meg sokkal barnábbnak.

Emlékszünk még erre?

Luchador no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 04:26 PM   #359
Luchador
Registered User

Luchador's Avatar

Likes (Received): 1029

Quote:
Originally Posted by VJR View Post
Re: Luchador
Vagyis megfelelő fényviszonyok között lehet még ebből a sötétbarna(lilából) világosdrapp is?

Re:HQ
Szerintem nem csak szín-, de burkolóanyag változás is volt.
Ennyire nyílván nem szélsősges a példa, de a barna vs lila vita meghatározásában azért a napszaknak/fényviszonyoknak elég jelentős szerepe van. Én mindig láttam bele kicsi lilás árnyalatot is, deazért inkább barna.
Luchador no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2018, 10:50 PM   #360
tehtube
Registered User

Likes (Received): 4397

Se nem barna, se nem lila, se nem kék, ez kakaó színű :-)

Távolról úgy néz ki a kockahomlokzat mintha építés alatt állna és fel van állványozva.
tehtube no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules