St. Nedelya square reconstruction | Обновяване на площад Св. Неделя - Page 18 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 16th, 2019, 11:13 PM   #341
penkoo
Registered User

Likes (Received): 148

ако некой проект затапва автомобилните трафици де идат по стамболийски, тодор александров, мария луиза и площад независимост, аз съм за него...

bojko84 liked this post
penkoo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 21st, 2019, 07:49 AM   #342
TERZIev
the vulgo bulgo

TERZIev's Avatar

Likes (Received): 16390

Къде мога да видя проектите?

Какви са тези колони до апсидата на църквата, та там такива колони не са намирани доколкото знам? УЖАС!
Old May 21st, 2019, 08:07 AM   #343
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 14008

Quote:
Originally Posted by TERZIev View Post

Какви са тези колони до апсидата на църквата, та там такива колони не са намирани доколкото знам? УЖАС!
Няма още проекти.
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 11:08 PM   #344
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Quote:
Originally Posted by TERZIev View Post

Това са глупостите на арх. Младенов от Ситиарх от 2013 г. в първия конкурс. Беше премиран с втора награда заедно с Томалевски, който сега отново участва (Конкурент-90). И двата проекта бяха с колони и на две нива...

Не знам за вас, но аз имам чувството с тези конкурси на парче, че най-органически свързаното от вековете пространство в самия център на София продължава да се разделя все повече и повече на 4 части по кръстовището Т. Александров - Мария Луиза, вместо отново да се обединява. Най-доброто нещо, което може да се случи за града е това кръстовище да се трансформира в голямо и свързано пешеходно пространство с трамваи и колите да изчезнат напълно - Т.Александров да свърша след Лавале; Царя и Дондуков вързани на дъга без да продължават през пл. Независимост; Мария Луиза пешеходна между Св. Неделя и Халите/Екзарх Йосиф. С малко работа по Сточна гара и Левски/Патриарха/Скобелев, (бус-ленти в дясно и ако изобщо остане паркиране в ляво, което е успоредно, а не паралелно) времето за преминаване изток-запад и обратно ще е същото по ринговете както сега през Ларгото. Обаче в нашата управа липсват топки - и преносно, и буквално, за такива драстични решения (без да претендирам дали са добри или не). Не помня да съм видял под "ръководството" на Фандъкова да създадат едно ново голямо нещо, една нова визия, която да не е била наследена преди Х на брой години от някой друг.

vass, bojko84, penkoo, racata liked this post
Celeborn no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2019, 07:34 AM   #345
bojko84
Registered User

bojko84's Avatar

Likes (Received): 9781

След като Ларгото в момента е скоростна магистрала, дано поне Света Неделя се превърне в площад за хората и да се разкарат всички автомобили оттам след ремонта. Да му сложат една хубава настилка, да експонират доколкото могат разкопките, да подчертаят църквата и това е. Без някакви кой знае какви ексцентричности. Не сме дозрели още за спиране на трафика по Ларгото.

sa6, benjaminn, penkoo, racata, Lhopital, Humu liked this post
bojko84 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules