БУДВА - праћење градилишта | BUDVA - construction updates - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Црна Гора > Приморје

Приморје Coast

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 14th, 2008, 12:35 AM   #61
Ventilator_BGD
BANNED

Likes (Received): 4

Nisam siguran za ime ovog hotela koji je u fazi rekonstrukcije, mislim da je hotel "Budva"... Na samom setalistu, 20 m os skolijere, i poste.

I naravno, stigosmo do cuvenog bulevara, od 500m koji vodi od sajma do poste. Ovako je to izgledalo pre 3 nedelje, sada su radovi sigurno odmakli...

Pocetak bulevara je krivina kod poste, dokle radovi nisu jos stigli.

Ventilator_BGD no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 14th, 2008, 01:48 AM   #62
Ventilator_BGD
BANNED

Zaboravio sam da spomenem kada su u pitanju poslednje 2 slike iz prethodnog posta, da se ovaj bulevar po GUP-u nastavlja od raskrsnice sa glavnim bulevarom ka autobuskoj stanici, sto znaci rusenje objekata kji se mogu videti na slici u produzetku bulevara...

Poplocanje...

Ne znam sta ce ovde da bude, ali ne deluje mi kao obican stambeni objekat (ili privatni smestaj)

I naravno, spomenuo sam vec pricu o novom bulevaru koji ide iznad toka kisnog kolektora, ovo je mesto ukrstanja tog buduceg bulevara sa glavnim bulevarom.

Mozda cete lakse prepoznati lokaciju uz ovu sliku, ovo je hotel slovenska plaza...

A sada se priblizavam novom kompleksu na rtu Zavala, koji zidaju rusi. Tu ce se negde smestiti i ona kula od 30 spratova, bas na samom vrhu - sredini rta.

Sitne rekonstrukcije setalista, da podsetim da je umesto ove kamene ograde pre rekonstrukcije bila metalna resetkasta ograda...

Ove slike se bas ne razlikuju puno od onih koje smo vec videli ovde, mislim da je Bojan postavljao, nisam siguran...

Old March 14th, 2008, 02:52 AM   #63
Ventilator_BGD
BANNED

Sponsored Links
Advertisement

Old March 14th, 2008, 03:03 AM   #64
Ventilator_BGD
BANNED

...

Last edited by Ventilator_BGD; March 14th, 2008 at 03:05 AM. Reason: mistake
Old March 14th, 2008, 03:53 AM   #65
Ventilator_BGD
BANNED

Univerzitetski centar iz drugog ugla:

Bulevar u Becicima:

Uradjena 3ca traka od rafajlovica prema kamenovu

Old March 14th, 2008, 04:09 AM   #66
CrazySerb
Vuk sa Ontarija

CrazySerb's Avatar

Likes (Received): 9192

Bravo!
Odlicne slike - hvala na reportazi!
CrazySerb no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 05:08 AM   #67
Ventilator_BGD
BANNED

Quote:
Originally Posted by CrazySerb View Post
Bravo!
Odlicne slike - hvala na reportazi!
Nema na cemu, ali cek, ima jos, nisam jos zavrsio, sad dolazi onaj najekskluzivniji deo!

Idemo dalje...

Poslednja lokacija koju sam slikao me je odusevila, i bas sam se pitao sta se tamo gradi, jer je po svemu sudeci "ficir bair" budve, pitao sam nekog cuvara na gradilistu o cemu se radi, ali nije znao nista da mi kaze osim toga da se gradi stambeni kompleks (apartmani), i da je izvodjac fantomska firma "Dom21" iz Kotora, e sad, pokusavao sam da iskopam na netu bilo sta, ali nisam uspeo da nadjem nista, tako da sam ostao suva uva Ako neko moze da pogleda, mozda bude bolje srece od mene

Sledi ta lokacija, ogranicena je odmaralistem Elektroprivrede Kraljevo sa jedne strane, hotelom Putnik sa druge, a magistrala je deli od parcele hotela Naftagas, naravno, nalazi se 30tak m iznad navedenih objekata odakle se pruza pogled:

Koliko sam razumeo, ovo je hotelijerski fakultet u prznu. Polako se zavrsavaju radovi...

I onaj najbitnij i najinteresantniji deo je DUP Becica Smrzotina

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8037.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8036.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8038.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8039.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8040.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8041.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8043.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8042.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8044.jpg [/img]

[img] http://i225.photobucket.com/albums/d...d/DSCN8045.jpg [/img]

Toliko od mene za sada
Old March 14th, 2008, 09:44 AM   #68
sergio-m
Registered User

sergio-m's Avatar

Likes (Received): 1437

au al se dole gradi!!!! samo da ne preteraju pa da ne ostane nista od obale! ali mi deluje da ce budva za nekih 5 do 10 godina jako fino izgledati!
sergio-m no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 10:24 AM   #69
montesky
is Loading! Please wait..

montesky's Avatar

Likes (Received): 259

odlicna reportaza!! svaka cast!!
imam nekoliko pitanja:
- kako ti se cini taj dio magistrale poslije rafailovica dje su izgradjene 3 trake, jel dobro odradjen? prosli put do tamo nijesam stigao tako da nemam pojma kako to uzivo izgleda
- jel bulevar kroz becice ide skroz do tacke dje je vec izgradjeno pomenuto prosirenje
- na urbanistickom planu se ne vidi koja je spratnost kula; znas li o kojoj spratnosti se odje radi
jos jednom, odlican update
Old March 14th, 2008, 02:51 PM   #70
Ventilator_BGD
BANNED

Quote:
Originally Posted by montesky View Post
odlicna reportaza!! svaka cast!!
imam nekoliko pitanja:
- kako ti se cini taj dio magistrale poslije rafailovica dje su izgradjene 3 trake, jel dobro odradjen? prosli put do tamo nijesam stigao tako da nemam pojma kako to uzivo izgleda
- jel bulevar kroz becice ide skroz do tacke dje je vec izgradjeno pomenuto prosirenje
- na urbanistickom planu se ne vidi koja je spratnost kula; znas li o kojoj spratnosti se odje radi
jos jednom, odlican update

Pazi, put je dobro odradjen, i znaci dosta jer je ona krivina izmedju kamenova i rafajlovica ispod koje je sada prokopan pesacki tunel nekada bila crna tacka imnogo ljudi je do sada zavrsilo u moru. Sa tog aspekta podrzavam. Ali zeleo bi da se osvrnem na jednu malo drugaciju inzenjersku stvar, neverovatno je koliko nasi inzenjeri nemaju percepciju za puteve, kad sam se vracao iz budve, posmatrao sam brda sa crkvina (kanjon morace) s obzirom da su radovi na prosirenju puta (3 trake) na svakih 300m, idiotski! Ako pogledate sa crkvina dole, videcete da se brda lagano spustaju ka manastiru moraci, i da se put moze ispraviti i skratiti za 20km uz prosirenje na 4, a ne 3 trake(sad lupam, jer ne znam koliki je trenutno od manastira do crkvina)! Naravno, uz par novih mostica, i sl. Pa umesto da krpe rupu bez dna, cime ne dobijaju na kvalitetu puta toliko jer je na odredjenim deonicama postojeceg puta prosto nemoguce prosiriti ga, treba poceti novi. Isto je i sa ovim putem. Magistrala je puna krivina, brzinu je lako razviti, ali je brzo i zavijes. Put je projektovan pre 40, 50 godina za manje brzine, a ovaj put vuce da ubrzas, i da nisi svestan da te za par stotina m ceka lakat krivina, koju ne mozes da savladas pri brzini koja je normalna za ovakav put. Ovakav put, dakle, po meni treba ispravljanje gde god je to moguce, npr. umesto armiranih kaskada visine 30 m koje su pravili uz kilometarske nasipe, i useke, mogli su da probiju tunel, i da zavrse posao.

Sto se tice spratnosti, nisam siguran, ali najvisa kula uz more je bila 16 spratova. Blokovi iznad magistrale u brdu koje su zabetonirali su spratnosti p+3 do P+5. Potrudicu se malo kasnije da okacim u pravoj rezoluciju slike, jer se pri uvecanju moze videti spratnost.
Old March 14th, 2008, 04:42 PM   #71
montesky

montesky's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ventilator_BGD View Post
Pazi, put je dobro odradjen, i znaci dosta jer je ona krivina izmedju kamenova i rafajlovica ispod koje je sada prokopan pesacki tunel nekada bila crna tacka imnogo ljudi je do sada zavrsilo u moru. Sa tog aspekta podrzavam. Ali zeleo bi da se osvrnem na jednu malo drugaciju inzenjersku stvar, neverovatno je koliko nasi inzenjeri nemaju percepciju za puteve, kad sam se vracao iz budve, posmatrao sam brda sa crkvina (kanjon morace) s obzirom da su radovi na prosirenju puta (3 trake) na svakih 300m, idiotski! Ako pogledate sa crkvina dole, videcete da se brda lagano spustaju ka manastiru moraci, i da se put moze ispraviti i skratiti za 20km uz prosirenje na 4, a ne 3 trake(sad lupam, jer ne znam koliki je trenutno od manastira do crkvina)! Naravno, uz par novih mostica, i sl. Pa umesto da krpe rupu bez dna, cime ne dobijaju na kvalitetu puta toliko jer je na odredjenim deonicama postojeceg puta prosto nemoguce prosiriti ga, treba poceti novi. Isto je i sa ovim putem. Magistrala je puna krivina, brzinu je lako razviti, ali je brzo i zavijes. Put je projektovan pre 40, 50 godina za manje brzine, a ovaj put vuce da ubrzas, i da nisi svestan da te za par stotina m ceka lakat krivina, koju ne mozes da savladas pri brzini koja je normalna za ovakav put. Ovakav put, dakle, po meni treba ispravljanje gde god je to moguce, npr. umesto armiranih kaskada visine 30 m koje su pravili uz kilometarske nasipe, i useke, mogli su da probiju tunel, i da zavrse posao.

Sto se tice spratnosti, nisam siguran, ali najvisa kula uz more je bila 16 spratova. Blokovi iznad magistrale u brdu koje su zabetonirali su spratnosti p+3 do P+5. Potrudicu se malo kasnije da okacim u pravoj rezoluciju slike, jer se pri uvecanju moze videti spratnost.
vidji, ista stvar je meni pala na pamet kad je pocela izgradnja upravo te trece trake. mogli su ladno da prbiju tunel od rafailovica (ona velika krivina poslije mosta) do kamenova (krivina tacno prije skretanja za parking).
vidji sliku (crnom bojom sam oznacio mogucu trasu tunela dok je zutom oznacena magistrala)

Old March 14th, 2008, 06:13 PM   #72
Ventilator_BGD
BANNED

E, bas to. Zasto katetama, kad mozes dijagonalom. Pitagora je zakon :-) Ali neki jos nisu naucili ni to...jbg :-)
Old March 14th, 2008, 08:45 PM   #73
Bojan9
Samo opušteno

Bojan9's Avatar

Likes (Received): 455

Inače, treća traka uz plažu Kamenovo se radi već dvije tri godine...
Bojan9 no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 09:18 PM   #74
montesky

montesky's Avatar

Quote:
E, bas to. Zasto katetama, kad mozes dijagonalom. Pitagora je zakon :-) Ali neki jos nisu naucili ni to...jbg :-)
mozda su i naucili, al ih nesto nije toliko briga kad su u pitanju drzavne pare
Old March 14th, 2008, 09:39 PM   #75
woodland
Registered User

woodland's Avatar

Likes (Received): 1

Odlicna reportaza Ventilatore!
Cini mi se da si pomenuo da ima i nekih slika iz Jaza, hoce li biti nesto od toga?
woodland no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 09:55 PM   #76
Bojan9
Samo opušteno

Bojan9's Avatar

Likes (Received): 455

Ventilator, svaka čast!
Tek sad vidjeh reportažu!
Stvarno se mnogo gradi(više nego što sam mislio)...

Bravo!

P.S.
Inače, one slike koje si pomenuo, nisam postavio ja, već montesky
Bojan9 no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2008, 04:12 AM   #77
Ventilator_BGD
BANNED

Hvala, hvala, onda se izvinjavam montesky na gresci :-) Inace, ne secam se da sam spomenuo jaz, ako jesam, onda sam zaboravan, pa bi mogao da me podsetis?! Za jaz koliko znam je u planu preseljenje stadiona mogrena, uz izgradnju tribina za 10-20000 ljudi... To je sve sto znam o jazu...
Old March 15th, 2008, 10:22 AM   #78
montesky

montesky's Avatar

samo opusteno
pokusavao sam da nadjem rendere nekih od najaktuelnijih objekata u najavi poput hotela kempinski na smokvici ili hilton u becicima, ali bezuspjesno. mozda potegnem neke veze
Old March 15th, 2008, 04:47 PM   #79
woodland
Registered User

woodland's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Hvala, hvala, onda se izvinjavam montesky na gresci :-) Inace, ne secam se da sam spomenuo jaz, ako jesam, onda sam zaboravan, pa bi mogao da me podsetis?! Za jaz koliko znam je u planu preseljenje stadiona mogrena, uz izgradnju tribina za 10-20000 ljudi... To je sve sto znam o jazu...
Cini mi se da si na nekom photo threadu pomenuo da imas i slike Jaza.... nije bitno
woodland no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2008, 06:04 PM   #80
Ventilator_BGD
BANNED

Quote:
Originally Posted by woodland View Post
Cini mi se da si na nekom photo threadu pomenuo da imas i slike Jaza.... nije bitno

A, jesam spomenuo jaz, ali ne kada su updateovi u pitanju, vec samo slike. Koliko znam, za jaz nema jos ni jednog projekta, verovatno Sveto Marovic ima nesto u planu pa cuva...
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Црна Гора, crna gora

Thread Tools

Posting Rules