БАР - праћење градилишта | BAR - construction updates - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Црна Гора > Приморје

Приморје Coast

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 26th, 2009, 11:14 PM   #21
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Likes (Received): 0

Tri objekta u ulici koja iz centra vodi ka vatrogasnoj i preseca bulevar

Barski no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2009, 11:30 PM   #22
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Zgrada u makedonskom naselju pored osnovne skole Jugoslavija,iza opstine

Preko puta ovog objekta pored poljoprivredne skole vec je gotova zgrada investitora Komerc Keka koja je radjena u malo drugcijem obliku od 98% ostalih zgrad u gradu koje su radjene u izgradnji ZIB-a
Od nje samo imam sliku rendera a slikacu i nju ovih dana
Old April 26th, 2009, 11:38 PM   #23
Barski
Registered User

Barski's Avatar

objekat kod zeljeznicke stanice,u izgradnji Komerc Keka firme.
u cijeloj zgradi je oprema za domacinstvo (od sitnica do komplet soba i kuhinja)

Sponsored Links
Advertisement

Old April 26th, 2009, 11:47 PM   #24
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 3077

Quote:
Originally Posted by Barski View Post
...
Barski, extra slike! Uvijek mi se sviđalo što se u Baru gradi visoko. Samo je greota što se okolina razvija stihijski...
Podgoricanin no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2009, 11:47 PM   #25
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Zgrada univerziteta mediteran. Fakultet za turizam,hotelijerstvo mislim da je.
Objekat je renovirana zgrada drine gorazde koja je dugo godina radi imovinsko pravnih odnosa(najezim se kad to cujem inace) bila napustena i sluzila bukvalno kao kontenjer u ulici marsala tita koja je inace jesenas pretrpjela velike promjene kao i citav taj dio grada oko luke bar,carine,marine i putnickog terminala i bice nadam se i tih slika uskoro.

Old April 26th, 2009, 11:58 PM   #26
gagapg
OVO JE OVDE BALKAN...

gagapg's Avatar

Likes (Received): 1173

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin View Post
Barski, extra slike! Uvijek mi se sviđalo što se u Baru gradi visoko. Samo je greota što se okolina razvija stihijski...
e o tome sam htio da govorim!!

znači 8, 9 10 spratova, a ne kao u pg pojedine zgrade,
3-4 sprata i zdravo...

tako se jednaostavno pravi ogromna šteta,
podgorici kako funkcionalno tako i estetski...

Barski hvala za fotke, odlične su!
a što se tiče okoline, kao i svuda,.
gradi se stihijshi, bez plana infrastrukture i ostalog...
Old April 26th, 2009, 11:58 PM   #27
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Dvorac Kralja Nikole na setalistu pored mora,rasvjeta i okrecena fasada koja je ko nezna bila cigla boje

Old April 27th, 2009, 12:10 AM   #28
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Ja inace zivim u dosta urbanom i sredjenom djelu prigradskog naselja,prvi red kuca do plaze u susnju. E sad mozda mi dosta ljudi zamjeri ali ja moram da kazem da je jedini lijek za opstinu bar od divljanja i agomilavanja u prigradskim djelovima koji su kao susanj,sutomore,utjeha... dobri za ljetnji biznis sow to da se ljudima sa sjevera cg (rozaje,pljevlj,plav..) naprave svi uslovi za zivot pa makar se u cijeloj crnoj gori stalo sa zivotom. Da se oslobode svih poreza,da se naprave sve moguce povlastice za otvaranje bilo kakvog biznisa,klinicki centri za svaki grad po jedan da imaju,fabrike svega i svacega,napravit po jedan splendid na lim,ibar,ali pasine izvore,ski staze,akva parkove... sve tamo.
Nemoj ko da se uvrijedi ali ja sam lokal patriota i samo radi toga jedva cekam i auto put.
Old April 27th, 2009, 12:17 AM   #29
gagapg
OVO JE OVDE BALKAN...

gagapg's Avatar

Likes (Received): 1173

Quote:
Ja inace zivim u dosta urbanom i sredjenom djelu prigradskog naselja,prvi red kuca do plaze u susnju. E sad mozda mi dosta ljudi zamjeri ali ja moram da kazem da je jedini lijek za opstinu bar od divljanja i agomilavanja u prigradskim djelovima koji su kao susanj,sutomore,utjeha... dobri za ljetnji biznis sow to da se ljudima sa sjevera cg (rozaje,pljevlj,plav..) naprave svi uslovi za zivot pa makar se u cijeloj crnoj gori stalo sa zivotom. Da se oslobode svih poreza,da se naprave sve moguce povlastice za otvaranje bilo kakvog biznisa,klinicki centri za svaki grad po jedan da imaju,fabrike svega i svacega,napravit po jedan splendid na lim,ibar,ali pasine izvore,ski staze,akva parkove... sve tamo.
Nemoj ko da se uvrijedi ali ja sam lokal patriota i samo radi toga jedva cekam i auto put.
ovo je makar lijepo čuti....

bilo je riječi i o tome na nedavnoj emisiji "OTVORENO"..
tu će da se grabe oko lokacija, naravno neće biti
na svakom koraku, ali već ima zainteresovanih, za hotele i sl.
Old April 27th, 2009, 12:18 AM   #30
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Nije gradjevina ali je objekat koji je prije dvije godine pretrpjeo veliku rekonstrukciju i mislim da ga vrijedi pomenuti.
Hotel Princes, nekadasnja Topolica.

Old April 27th, 2009, 12:35 AM   #31
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Nemam ja predrasuda nikakvih,ali moraju se povest racuni. Ipak stilovi zivota,nacin zivljenja i organizovanja istog nisu ni na ovo malo parce zemlje isti. Ovamo su godinama odrastale generacije pomoraca,ribara,trgovaca i zanatlija usmjereni ka njima i njihovim potrebama. ako je skoro neko bio u virpazar pa vidio o cemu pricam. Pored toga sto se napravio izvaredan (kej sa strane jezera ispod nekadasnje pijace od kamena sa vezovima za cunove) umjesto te iste pijace je nikla zgrada kao u brisel zastakljen. A da ne pricam o tome da je sad stopa KRIMINALA u barskoj opstini tolka da je to mnogo za cijelu cg. pa ima nedje u forum slike niksic dje neko od nas spominje kako je bar prestonica kriminala postao. Pa to je komedija, zaboga pa to je bolje rec Beranci i Rozajci sa privremenim sjedistem u baru. Slicno tome je kad nasi podju da mafijaju po beogradu i novome sadu pa isprepadaju te relativno mirne ljude po vojvodini i sl.
Old April 27th, 2009, 04:11 AM   #32
AppleBoy
Registered User

AppleBoy's Avatar

Likes (Received): 9

Barski, slike su FENOMENALNE

Ponekad svratim do Bara, ali obicno uvijek u nekoj zurbi da bih primjetio kako se grad razvija. Ove nove zgrade izgledaju solidno, OK se uklapaju sa vec izgradjenim zgradama.
AppleBoy no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2009, 08:44 AM   #33
MGX
Multipraktik

MGX's Avatar

Likes (Received): 1113

Bar je grad koji se najplanskije razvija od svih u CG... Par širokih bulevara, visoke zgrade, čist grad, dosta zelenila.... Uglavnom, najbolje mjesto za život u CG naravno nažalost posle Podgorice..Kako napreduje soliter blizu marine?

Nakon 30 godina, radovi možda počnu
MGX no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2009, 10:11 AM   #34
gimu
Registered User

gimu's Avatar

Bar je po meni najljepsi grad na primorju.Sve je na svom mjestu, siroki bulevari, visoke i najcesce lijepe nove zgrade, bez nekog nepotrebnog sarenila.Djeluje mi i kao jako cist grad, prepun je zelenila, lijepo sredjenih setalista i javnih povrsina.Ocigledno u Baru ljudi od struke vode glavnu rijec.
gimu no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2009, 04:30 PM   #35
roki
BANNED

Quote:
Nemam ja predrasuda nikakvih,ali moraju se povest racuni. Ipak stilovi zivota,nacin zivljenja i organizovanja istog nisu ni na ovo malo parce zemlje isti. Ovamo su godinama odrastale generacije pomoraca,ribara,trgovaca i zanatlija usmjereni ka njima i njihovim potrebama. ako je skoro neko bio u virpazar pa vidio o cemu pricam. Pored toga sto se napravio izvaredan (kej sa strane jezera ispod nekadasnje pijace od kamena sa vezovima za cunove) umjesto te iste pijace je nikla zgrada kao u brisel zastakljen. A da ne pricam o tome da je sad stopa KRIMINALA u barskoj opstini tolka da je to mnogo za cijelu cg. pa ima nedje u forum slike niksic dje neko od nas spominje kako je bar prestonica kriminala postao. Pa to je komedija, zaboga pa to je bolje rec Beranci i Rozajci sa privremenim sjedistem u baru. Slicno tome je kad nasi podju da mafijaju po beogradu i novome sadu pa isprepadaju te relativno mirne ljude po vojvodini i sl.
Barski slike su odlicne, samo nastavi da stavljas.
Inace meni se ona prva zgrada jako svidja, pogotovo one terase sa staklenom ogradom, ima neki smek. To sam primetio da u zadnje vreme stavljaju te staklene ograde, ali samo na primorju, jos kod nas u vojvodini nisam video.
roki no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2009, 07:10 PM   #36
MilosPG20
Registered User

MilosPG20's Avatar

Likes (Received): 11

Barski stvarno extra slike.
A zna li neko oce li da se rusi robna kuca u centru Bara? I ako ima neko neku sliku DUP - a neka postuje.Ja sam to gledao ( davno ) bio je i neki 3D projekat za centar Bara

pozdrav od mene
MilosPG20 no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2009, 08:50 PM   #37
Barski
Registered User

Barski's Avatar

Ne stigoh da odradim ono sto sam obecao,ali sutra u toku dana stizu slike sa dvorane,zaobilaznice oko starog grada(koji je takodje zimus sredjen i osvjetljen),render hrama sv.Jovana Vladimira koji je poceo da se gradi konacno na najboljoj mogucoj lokaciji u gradu,mali bulevar od luke do barske nadbiskupije,volijev veliki trzni centar na 7,8 spratova(stara zgrada bez carinske zone),objekat maxija koji je star godinu dana. ima nekoliko jos novih zgrada i interesantno bi bilo ako me puste da vam pokazem slike nove dzamije koja je na lokaciji ispod bolnice (nevjerovatno velika gradjevina sa svim ostalim sadrzajima,skola,biblioteka,pusionica,hotel,sportska igralista...) sigurno jedna od vecih u ovom djelu balkana.
Projekat koji je bio aktuelan,vjerovatno i dalje ali je realan isto kao i velika plaza,buljarica i sl. Cak je bilo i nagradjivanje prve tri najbolje ideje u kojoj je firma iz barselone bila prvonagradjena i nisam siguran ali mislim da je neko postavio taj projekat, i odnosio se za pojas oko dvorane i stadiona koji je takodje meni drag jer je najbolji atletski (8 staza,zaletista,troskok,pjesak,reflektori... a da ne spominjem lokaciju, jedino ga jebe kapacitet tribine)
Prije neki dan je u novine izasao clanak i slika o maljeviku (naselje iza sutomora) za koje je izvjesna ruska firma platila preveliku kolicinu novca za turisticko naselje. Mislim da je to mozda moguce ocekivati.
Sto se tice Robne kuce mislim da je to propusteno tako da jedno 10 god sigurno ce biti tu dje je. Mada nije ni losa kakvih ima.
Old April 27th, 2009, 10:27 PM   #38
CrazySerb
Vuk sa Ontarija

CrazySerb's Avatar

Likes (Received): 9171

Svaka cast, Barski, skidam ti kapu
CrazySerb está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 28th, 2009, 01:12 PM   #39
Bobo PG
BANNED

Quote:
Ne stigoh da odradim ono sto sam obecao,ali sutra u toku dana stizu slike sa dvorane,zaobilaznice oko starog grada(koji je takodje zimus sredjen i osvjetljen),render hrama sv.Jovana Vladimira koji je poceo da se gradi konacno na najboljoj mogucoj lokaciji u gradu,mali bulevar od luke do barske nadbiskupije,volijev veliki trzni centar na 7,8 spratova(stara zgrada bez carinske zone),objekat maxija koji je star godinu dana. ima nekoliko jos novih zgrada i interesantno bi bilo ako me puste da vam pokazem slike nove dzamije koja je na lokaciji ispod bolnice (nevjerovatno velika gradjevina sa svim ostalim sadrzajima,skola,biblioteka,pusionica,hotel,sportska igralista...) sigurno jedna od vecih u ovom djelu balkana.
Projekat koji je bio aktuelan,vjerovatno i dalje ali je realan isto kao i velika plaza,buljarica i sl. Cak je bilo i nagradjivanje prve tri najbolje ideje u kojoj je firma iz barselone bila prvonagradjena i nisam siguran ali mislim da je neko postavio taj projekat, i odnosio se za pojas oko dvorane i stadiona koji je takodje meni drag jer je najbolji atletski (8 staza,zaletista,troskok,pjesak,reflektori... a da ne spominjem lokaciju, jedino ga jebe kapacitet tribine)
Prije neki dan je u novine izasao clanak i slika o maljeviku (naselje iza sutomora) za koje je izvjesna ruska firma platila preveliku kolicinu novca za turisticko naselje. Mislim da je to mozda moguce ocekivati.
Sto se tice Robne kuce mislim da je to propusteno tako da jedno 10 god sigurno ce biti tu dje je. Mada nije ni losa kakvih ima.
Misljenja sam da Bar zaslužuje poseban forum, s obzirom da su investicione aktivnosti u Baru prilično dinamične...
Bobo PG no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2009, 01:22 PM   #40
vrooom
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Bobo PG View Post
Misljenja sam da Bar zaslužuje poseban forum, s obzirom da su investicione aktivnosti u Baru prilično dinamične...
mogao bi dobiti svoj thread ali bi onda Barski morao biti aktivan u ovom ritmu sa svakodnevnim informacijama i najcesce slikama, jer ne vrijedi otvarati thread ako cemo ga odrzavati mi iz PG.
vrooom no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
Црна Гора, crna gora

Thread Tools

Posting Rules