ТИВАТ - урбанистички план | TIVAT - master plan - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Црна Гора > Приморје

Приморје Coast

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 5th, 2013, 07:58 PM   #1
i/am/nerd
Registered User

Likes (Received): 0

ТИВАТ - урбанистички план | TIVAT - master plan

Pozdrav ekipa...

Upao sam u velike probleme, lutam bespucima interneta pokusavajuci naci kakav odgovor, informaciju, bilo sta sta me moze negdje usmjeriti. Nazalost nisam uspio pronaci nikakve kvalitetne informacije, trazio sam forume, jer znam da je uvijek najbolje cuti misljenja i iskustva drugih ljudi, naisao sam na ovaj forum, procesljao sam ga, ali nisam nasao konkretne informacije za svoj problem. Ako spam- am forum, i ako mojoj temi ovdje nije mjesto, molim Vas da me uputite na pravo mjesto, na pravi trag. Jos mi situaciju i otezava stvar sta sam od Tivta udaljen 10-ak sati voznje, inace, u Tivtu sam zivio 15-ak godina.

Naime, o cemu se radi. Radi se o tome da u Tripovicima posjedujem vise nekretnina, od kojih je jedna i stambena kuca. U medjuvremenu, kao sta i svi znate, donesen je urbanisticki plan za to podrucje, prvi prijedlog plana mi je i vise nego odgovarao, nije narusavao moje nekretnine, nedugo nakon toga, dali su drugi plan, koji narusava 3 moje nekretnine, jednu dijeli na pola. Taj drugi plan, sadasnji, ce navodno biti i usvojen. Ceka se da se u javnosti izlozi plan za taj dio grada, te ce tada biti moguce podnijete zalbe, ali, receno mi je da se nista znacajno nece moci promjeniti. Pokusavam, zovem, pisem, ali nitko mi nedaje nikakve informacije, ni kada ce biti izlozen detaljni plan, ni drugo. Receno nam je da cemo biti obesteceni za to sta cesta ide preko nasih nekretnina, ali apsolutno nitko ne zna koje su cifre u pitanju, gdje bih mogao saznati informacije o obestecenjima i slicno? Ali, kakvu satisfakciju uopce moci naci u obestecenju, kada cu kada pogledam sa prozora vidjeti magistralu, a ne zalijev, kao do sada...
i/am/nerd no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 5th, 2013, 09:15 PM   #2
Mα®
dark tourism

Mα®'s Avatar

Likes (Received): 4142

Mislim da je najbolje ovdje potražit informacije.

Da li preko imanja treba proći obilaznica?
Mα® no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2013, 09:22 PM   #3
Bokelj87
Šjor

Bokelj87's Avatar

i/am/nerd, ne znam odakle si, ali bi moras znat da je privatna svojina zakonom sasticenja Ustavom Republike Crne Gore. Sad ako neces da prodajes angazuj Advokada i on ce ti najbolje to objesnit.
Bokelj87 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 5th, 2013, 11:52 PM   #4
i/am/nerd
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mα® View Post
Mislim da je najbolje ovdje potražit informacije.

Da li preko imanja treba proći obilaznica?

Svakodnevo provjeravam nove informacije na toj stranici. Tamo je prvotno objavljen plan koji mi je savrseno odgovarao, da bi ga nedugo nakon toga izmjenili i napravili sadasnji( http://opstinativat.com/cg/images/st...DA/5-Karta.pdf ) koji mi nikako nemoze odgovarati, jer planirana cesta prelazi preko 3 moja imanja, na jednom prelazi i preko stambenog objekta. Receno mi je da ce jos detaljniji plan biti dan na javnu raspravu, ali nemaju pojma ni kada, ni sta, jednostavno ne znam kako doci do bilo kakvih novih, korisnih informacija.

Quote:
Originally Posted by Bokelj87 View Post
i/am/nerd, ne znam odakle si, ali bi moras znat da je privatna svojina zakonom sasticenja Ustavom Republike Crne Gore. Sad ako neces da prodajes angazuj Advokada i on ce ti najbolje to objesnit.

Znam da je zasticena zakonom, i da ljudi moraju biti obesteceni ako se gradi na njihovu stetu. Medjutim, koliko mi je receno ta su obestecenja puno ispod trzisne cijene. Neznam gdje mogu bilo sta vidjet,procitat, o obestecenjima i slicno. Znam, najpametnije bi mi bilo da uzmem advokata, medjutim, najvise zelim cut glas naroda, i cuti, razgovarati sa nekim tko ima iskustva, tko je u slicnoj situaciji, a vjerujem da ima jos ljudi koji su u slicnom problemu.
Old January 6th, 2013, 12:47 AM   #5
Bokelj87
Šjor

Bokelj87's Avatar

Nažalost jeste ispod tržišne cijene. Ja sam ti savjetovao da angažuješ advokata ako nećeš da prodaš, jer je privatna svojina Ustavom zašticenja, sada ja nisam advokat i ne znam te cake. Ali znam da je Ustav najveci pravni akt, jedne države. Ono što ne znam jeste dali ima neki podustavski akt, koji reguliše kada ti moraš prodati zemlju, zato ti treba Advokat. A ako oceš da je prodaš tu si nažalost u lošoj situaciji.

A što ne pošalješ e-mail opštini ili ih nazovi? Imaš li kakve rođake u TV, da ti oni to vide?
Bokelj87 no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2013, 11:42 AM   #6
Mα®
dark tourism

Mα®'s Avatar

Nije mala stvar u pitanju... Zato bi trebalo doć na lice mjesta, stupit u kontakt s nadležnima i ljudima koji su u sličnoj situaciji, koji bi te blagovremeno obaješavali o novinama.

I ovo što Bokelj87 kaže...
Old January 9th, 2013, 11:33 AM   #7
i/am/nerd
Registered User

Hvala na odgovorima. Istina, najpametnije je uzeti advokata, morat cu se sa njime konzultirati, nema druge opcije cini mi se. Samo sam se nadao da ce mozda ipak ovo procitati netko tko je u istoj situaciji kao ja, pa da cemo onda uspijeti razmijeniti kakve informacije. Pokusao sam zvati u opcinu, ali nitko nista ne zna, sta god pitam, ne znaju. Pretpostavljam da ih se mora osobno poznavati da bi rekli kakvu korisnu informaciju i slicno. Trenutno bas i nemam nikog u Tivtu tko bi mi se mogao pozabaviti sa time.
Old October 16th, 2013, 10:28 PM   #8
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Likes (Received): 12366

JAVNA RASPRAVA

Bunt Tivćana zbog novog DUP-a: Bulevar kroz voćnjake i dvorišta
Ove što su bespravno gradili zaobilazite i ne rušite im kuće, a nama, koji smo legalni, uzimate ogromnu zemlju i nagrđujete dvorišta, kazao je Filip Štilet
Izuzetno dobro posjećenu javnu raspravu o nacrtu novog DUP-a „Župa Češljar“, koja je održana u zgradi Opštine Tivat, obilježio je bunt žitelja protiv namjere čelnika lokalne uprave da kroz grad „provuku“ saobraćajnicu tipa bulevar.

Uz već iskazano nezadovoljstvo mještana Donje Lastve, Seljanova i Mrčevca koje su ispoljili kada su na javnoj raspravi bili novi DUP-ovi za te djelove grada, preksinoć su protivljenje namjeri administracije gradonačelnika Dragana Kankaraša da Jadransku magistralu kroz Tivat proširi izgradnjom još dvije trake iskazalo i nekoliko desetina mještana Župe i Češljara.

Obrađivači nacrta novog DUP-a za taj dio Tivta iz podgoričke firme „Montenegroprojekt“ prethodno su objasnili da plan, koji zahvata 37 hektara na kojima živi oko 2.300 ljudi, podrazumijeva pretežno zone za stanovanje manje gustine, zonu mješovite namjene uz magistralu - budući bulevar, te formiranje dvije veće zelene površine - parka na sada neizgrađenim djelovima nekadašnje jame iz koje se vadila glina za proizvodnju opeka na Kavi, odnosno u višoj zoni naselja Marići.

Planeri Jadranka Popović i Zoran Dašić posebno su naglasili da se predviđa uređenje i širenje sada neuslovnih, malih i uskih sekundarnih saobraćajnica na tom području, unapređenje infrastrukture i uklapanje nelegalnih objekata u novi planski dokument gdje god je to moguće.

„Neće se u cjelosti srušiti niti jedan postojeći stambeni objekat, već samo dva pomoćna. Djelimično će se rušiti samo one komponente objekata koje zadiru u trase saobraćajnica“, istakla je Popović.

Dašić je naglasio da su mrežu saobraćajnica preuzeli iz Prostorno-urbanističkog plana Tivta i da oko njihove širine ne može biti pregovora.

Na to je reagovao Filip Štilet, istakavši da su obrađivači predvidjeli širenje magistrale u bulevar na potezu od autobuske stanice do Kalimanja samo ulaženjem u dvorišta građana koji žive sa gornje strane aktuelne magistrale, dok se ne dira ni milimetar teritorije ispod puta prema moru. Te lokacije, inače, najvećim su dijelom u vlasništvu počasnog konzula Belgije Žan Luk Dumortijea i biznismena Veselina Barovića i Đorđija Nicovića, koji kontrolišu tivatsko HTP „Mimoza“, a „zaštićene“ su državnom studijom lokacije „Župa-Bonići“ koju je donijela Vlada.

„Meni ulazite 13 metara širine cijelom dužinom imanja u voćnjak sa mandarinama koje sam posadio za svoje unuke. Ja sam se, inače, mojom parcelom već odvojio tri metra od magistrale kada sam gradio kuću za koju imam sve dozvole. Ove što su bespravno gradili zaobilazite i ne rušite im kuće, a nama koji smo legalni uzimate ogromnu zemlju i nagrđujete dvorišta“, kazao je Štilet.

On je ocijenio da su „u pitanju nečiji interesi i nečije greške“.

„Gradićete dvije kolovozne trake sa gornje strane puta, preko naših imanja, da bi vam onda u sredini bulevara ostala kanalizacija koju ste već nečijom greškom izgradili u prekopanoj jednoj traci magistrale“, istakao je Štilet.

Slično su reagovale i njegove komšije Dragan Jovićević i Ilija Bjelica.

„Ušli ste mi u parcelu 12 metara, rušite mi ugostiteljski objekat i jedno od najljepše uređenih dvorišta u ovom dijelu grada, a preko puta moje kuće stoji prazan kompleks Župa koji ne dirate“, kazao je Jovićević.

Avenija ucrtana prije 30 godina

Zoran Dašić je kazao da su trasu avenije obrađivači DUP-a preuzeli iz već prije dvije godine napravljenog glavnog projekta te kontroverzne saobraćajnice, dok je Marko Kostić iz Sekretarijata za zaštitu prirode i uređenje prostora Opštine Tivat istakao da se planski osnov za aveniju nalazi još u planovima s kraja osamdesetih godina prošlog vijeka.

„Po aktuelnom Prostornom planu Tivta, širina koridora za bulevar je 22 metra, ali smo mi to već smanjili na 19 metara, jer su nas kritikovali građani Lastve i Seljanova, pa je trasa sužena i donekle izmijenjena. Da smo insistirali na 22 metra, tek bi tu nastao veliki problem“, smatra Kostić.

Kako do kuća?

Mještani su se pitali i kako će ulaziti u svoje kuće kada izgube aktuelne prilaze sa magistrale koja će biti pretvorena u aveniju. Oni su zapitali i koja je uopšte poenta planiranja mješovitih sadržaja - komercijalnih i stambenih, uz aveniju, kada klijenti tih lokala i trgovina neće moći sa nje da priđu kolima.

Građani smatraju da će troškovi eksproprijacije, odštete i gradnje bulevara od aerodroma Tivat do Opatova biti gotovo jednaki gradnji zaobilaznice oko Tivta koja je predviđena na brdu iznad grada, i koja bi eliminisala tranzitni saobraćaj iz gradskog jezgra.

http://www.vijesti.me/vijesti/bunt-t...-clanak-155207
Old April 3rd, 2014, 10:04 PM   #9
Mα®
dark tourism

Mα®'s Avatar

ODRŽAN OKRUGLI STO POVODOM NACRTA ODLUKE O IZGRADNJI LOKALNIH OBJEKATA OD OPŠTEG INTERESA

Izvor: www.radiotivat.com

Okrugli sto na temu Nacrta odluke o izgradnji lokalnih objekata od opšteg interesa održan je danas u Opštini Tivat.

Osim predstavnika lokalnih organa, današnjoj raspravi prisustvovalo je troje učesnika koje je sa Nacrtom odluke upoznala sekretarka Sekretarijata za zaštitu životne sredine, Tatjana Jelić navodeći da se ovakva odluka donosi prvi put u lokalnoj upravi, a po osnovi izmjene Zakona o uređenju prostora i izgradnji obkjekata. Govoreći o diskutabilnim stavkama ove odluke, Jelić je navela Član 8. u kojem stoji da se odobrenje za građenje izdaje na osnovu određene dokumentacije u koju spadaju dokaz o pravu svojine, odnosno konačno rešenje o eksproprijaciji, sporazum ili saglasnost vlasnika zemljišta. Na raspravama koje su prethodile današnjem okruglom stolu, najviše riječi bilo je upravo oko ovog člana, istakla je Jelić kazavši da će moguće izmjene u odluci ići u pravcu redefinisanja konačnog rješenja o eksproprijaciji u pravosnažno rješenje.

Penzioner Radoš Gospić ukazao je na problem rješenja režima saobraćaja na raskrsnici kod Eko pumpe u Tivtu, pomenuvši brojne konfuzne situacije u kojima se ne zna ko ima prednost u saobraćaju i koje rezultiraju manjim saobraćajnim nezgodama. Kao nedostatak, Gospić je naveo i uklanjanje semafora istakavši da postoji barem deset mjesta u gradu na kojima bi bilo nužno postavljanje semaforske signalizacije.

Neven Telesmanić iz preduzeća Axum postavio je pitanje koje se odnosi na gradnju etažnih garaža iza hotela Pine, ko bi od mogućih investitotra imao prednost, na koje je Tanja Jelić odgovorila da je presudan dokument dokaz o pravu svojine.

Mirko Kovačević iz Tivatske antikorupcijske akcije kao problematičan je naveo Član 4. u kojem stoji da lokaciju određuje izvršni organ lokalne samouprave, istakavši da je neophodno prethodno organizovati Javnu raspravu kako bi se i građani očitovali.

Ono za što će se TAA posebno zalagati, ističe Kovačević je organizovanje Javnog konkursa za izgradnju objekata kao što su trgovi, javne garaže, podzemni i nadzemni prolazi i pijace, navodeći da ne treba dozvoliti izgradnju ukoliko se prethodno nije objavio javni konkurs za izradu idejnih rješenja.
Old April 24th, 2014, 02:33 PM   #10
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Animacija mosta na verigama na linku

http://www.deling.rs/lang_sr/gallery/animations.html
Old June 4th, 2014, 11:41 PM   #11
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Old June 5th, 2014, 09:13 AM   #12
Nemanja034
Зезање

Nemanja034's Avatar

Likes (Received): 4507

Едит сад видех датум...

Sergionni: "Kako? Pa pitaj fudbalerčiće. Sve je od njih krenulo, pa na dalje. A poznata nam je opsesija fudbalom u srba (besmisleno jurcanje za nekom belom lopticom, ničim izazvano, negde na nivou inteligencije kučeta, uz dužno poštovanje prema kučićima). ;)"

Nemanja034 no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2014, 02:04 AM   #13
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Te godine je tivat jedan od privh dobio gis za davanje urbanistickih uslova itd planove digitalzovane i svasta nesto ,sto je kasnije nadogradjivano
Old June 23rd, 2014, 08:38 PM   #14
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Zoltan Madjar : "Tivat se lijepo urbanistički razvija"

Zoltan Madjar je nekadašnji urbanista grada Tivta koji sada živi u madjarskom gradu Verešu a zaslužan je što je, dovodeći delegaciju ovog grada, Žućenica fest proširila krug prijatelja.
"Ja sam iz Zelenike a radio sam u Tivtu u vrijeme kada je to bio grad radnika angažovanih za potrebe Arsenala i kada su počinjale da se grade prve zgrade i stanovi za njih. Tivat je danas divan grad i vrlo se lijepo urbanistički razvija, ali ja se sjećam kada je centar grada bila zapravo livada na kojoj su pasle krave a jedna od njih je popasla cvijeće koje je moja supruga njegovala u neposrednoj blizini. Sada je Tivat zaista prelijep i skladno razvijen primorski grad"

http://radiotivat.com/index.php/drus...ivan-grad.html
Old February 18th, 2015, 07:45 PM   #15
i/am/nerd
Registered User

Da malo probudim temu. Posjecujem stalno druge teme, gledam kako se grad i obala razvijaju, nazalost jos nisam bio na licu mjesta...

Sta se mog slucaja tice isti je kao i u prvom postu, nemam nikakvih novosti i saznanja, osim toga da sam kao i ostali predao svoje primjedbe, koje su se predavale po djelu grada, a sad cekaj do mile volje... Da li je netko od vas vise upucen, te zna kako se stvari razvijaju, ja i dalje tapkam u mjestu, u neizvjesnosti....
Old April 10th, 2015, 02:42 PM   #16
Mα®
dark tourism

Mα®'s Avatar

Old April 19th, 2015, 06:09 PM   #17
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Old April 28th, 2015, 10:03 PM   #18
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Tivat - jedina opština na primorju koja ima PUP

Tivat je jedina opština na primorju koja ima prostorno-urbanistički plan, koji je krovni dokument za opštinu, izjavila je portalu Analitika Sanja Lješković Mitrović generalna direktorica Direktorata za planiranje prostorom.

"Koji je značaj PUP-ova, reći ću Vam kroz podatak da je Tivat jedina opština na primorju koja ga ima. Time je stvoren razvojni ambijent i Tivat je od najmanje turistički razvijene opštine na primorju, postao veoma atraktivna destinacija sa prednošću u odnosu na ostale opštine. To što opštine ne donose PUP-ove nije slučajno. Jer, onda nema reda, nema redefinisanja ciljeva prostornog razvoja, nema smjernica, nema nove kvalitetnije prostorne politike razvoja plana višeg reda. Jedino je Tivat usvojio plan i to se vidi. Taj plan vjerovatno može biti bolji, ali i ovakav daje razvojnu šansu", ustvrdila je Lješković Mitrović.

http://radiotivat.com/index.php/opst...a-ima-pup.html
Old June 18th, 2016, 09:55 PM   #19
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Tivat: Na objektu MZ Krašići postavljeno plastificirano platno

Inače, ponovljena javna rasprava o nacrtu novog DUP-a “Stari Krašići” koga je uradio obrađivač, firma “Arhiplan CG” iz Podgorice, trajaće do 24.juna

Prvo plastificirano platno dimenzija 1.00 m x 1.50 m sa grafičkim prikazom planske dokumentacije i obavještenjem o sprovođenju javne rasprave, po prvi put je postavljeno na objektu Mjesne zajednice Krašići za potrebe DUP-a “Stari Krašići.”

“Na ovaj način Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine inovira procedure u pravcu unapredjenja transparentnosti, očekujući jednostavniju proceduru upoznavanja javnosti sa predloženim planskim rješenjima”, saopšteno je danas iz Opštine Tivat.

Inače, ponovljena javna rasprava o nacrtu novog DUP-a “Stari Krašići” koga je uradio obrađivač, firma “Arhiplan CG” iz Podgorice, trajaće do 24.juna

http://www.vijesti.me/vijesti/tivat-...-platno-892241
Old July 24th, 2016, 10:56 PM   #20
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Građani Krašića ostaju bez prava silaska do morske obale

"Polako nestaje obala na kojoj su se kupali ne samo Krašićani i njihovi gosti, već i stanovnici Zabrđa"

Mještani vikendaških naselja Krašići i Maslinjak koji su prije nekoliko decenija podignuti iznad trase lokalnog puta za Petroviće, na tivatskom dijelu Luštice, ogorčeni su aktuelnom sutuacijom u tom nekada popularnom turističkom naselju.

Ovdje je počev od kraja 60-ih godina prošlog vijeka do početka 2000-ih podignuto oko 1.700 vikendica čiji su vlasnici mahom ljudi iz Srbije, a njihovi problemi počeli su 2009. kada je Vlada Crne Gore na predlog Ministarstva održivog razvoja i turizma, donijela Državnu studiju lokacije Sektor 29 Krašići, kojom je urbanizovala do tada neizgrađeni uski pojas prirodne kamenite obale mora ispod puta za Petroviće.

Nakon toga na samoj obali mora, sa temeljima bukvalno u morskoj vodi, ovdje je niklo 30-ak luksuznih privatnih "turističkih vila" čiji su vlasnici u većini slučajeva svojim komšijama iznad puta, počeli braniti pristup moru i obali kao javnom dobru.

"Osnovni problem Krašićana, većinom vlasnika parcela u prostoru od hotela "Anderba" ka Rosama, mada se to odnosi i na vlasnike iz naselja "Maslinjak", je što ostaju i ostajaće bez izlaska na morsku obalu. Zašto kažemo "ostaju i ostaće bez izlaska na morsku obalu", a ne ostaju bez plaža? Istina je da pravu plažu, uređenu i pripremljenu za kupače nikada nismo ni imali. U dugom nizu godina sami smo uređivali morsku obalu, betoniranjem segmentno dio po dio, u skladu sa svojim mogućnostima. Sve što je urađeno ničim nije ugrožavalo i remetilo morsku obalu, a pružalo je sigurnije i udobnije korišćenje obale", kazala je "Vijestima" u ime brojnih stanara vikendaških naselja Krašići i Maslinjak, Veselinka Obradović.

Podsjetila je da je nakon talasa kupoprodaje parcela ispod puta na obali mora što se desilo 2007-2008, naknadno donešena DSL koja je legalizovala gradnju na tom prostoru.

"Među prvim parcelama prodata je parcela za izgradnju tzv. "ronilačkog kluba" i to na jedinoj većoj šljunkovitoj plaži u Krašićima".

U junu 2009. godine "digla se velika prašina".

"Novine su pisale "200m˛ napravljena površina u moru od brda kamena i zemlje. Čije je? Ko je?". Tada se pisalo, ipak šta je učinjeno učinjeno je. Vremenom se zaboravilo. Nakon tri godine, na tom mjestu počinje gradnja "Ronilačkog kluba". Ovaj objekat je zapravo privatna vila u vlasništvu osobe iz Rusije", kazala je Obradović dodajući da je u međuvremenu intenzivirana i gradnja drugih sličnih vila sa pontama u moru.

"Polako nestaje obala na kojoj su se kupali ne samo Krašićani i njihovi gosti, već i stanovnici Zabrđa. Tendencija prelaska morske obale u ruke privatnih lica se uporno nastavlja, pa se pitamo: Gdje ćemo se kupati za koju godinu? Kako doći do mora? Zašto smo uzalud ulagali svoj novac, vrijeme i strpljenje?", istakla je ona dodajući da vikendaši imaju i brojne druge probleme sa lošim vodosnabdijevanjem, nezavršenom kanalizacijom, zagađenjem mora…

"Moram da naglasim da plaćamo račune za sve neadekvatno izvedene komunalne usluge za svih 12 mjeseci godišnje, iako je boravak većine vlasnika do tri mjeseca u toku godine. Porez na imovinu je takođe velika stavka koja uporno raste. Za bespravno izgrađen objekat 90-100m˛, porez za 2014. iznosi oko 260 eura, za 2015. iznosi oko 680 eura, a za ovu godinu iznosi oko 870 eura, dok za objekte sa dozvolom iznosi duplo manje", istakla je Obradović koja negoduje i zbog toga što je Opština Tivat u međuvremenu zvanično promijenila imena većine ulica u Krašićima, a koje su vikendaši sami prethodno imenovali, bez saglasnosti lokalne uprave.

Prema njenim riječima, vlasnici stanova i parcela u vikendaškom dijelu Krašića pitaju se da li je uopšte više na tom prostoru moguć njihov opstanak i da li oni treba da "nastave da daju svoj doprinos razvoju turizma u Tivtu".

Ona je u ime svih svojih komšija pozvala Opštinu Tivat da otkupi dio privatnih parcela neposredno uz more "dok je nešto tako još moguće", te da "shodno našem broju, odredi mjesto za uređenu javnu plažu za sve nas ugrožene građane".

Bokeški forum: Rasformirati "Morsko dobro"

Reagujući na probleme u Krašičima ali i mnogoim drugim djelovima obale Tivta gdje se nasipa more i vrše kontroverzni građevinski radovi, "Bokeški Forum" je dana ocijenio da su to "najočigledniji i najdrastičniji primjer nebrige i neodgovornosti moćnika, koji sa Bokom čine što im je milo, po sopstvenom ćefu, bez zdravog rezona, u cilju devastacije i obezvrjeđivanja najvrjednijeg crnogorskog resursa, obale".

"Jedina potrebna dozvola jeste politička podobnost. U cijeloj priči najtragičnije je to što se odgovornost poput ping-pong loptice prenosi sa lokalnih na državne organe i u suprotnom smjeru. Naravno da je tako, kad svi peru ruke od toga što bivši ministar finansija Radoje Žugić bukvalno "na pjeni od mora" koja se tretira kao pašnjak, može da sagradi kamenu vilu, a građaninu koji nije "upetljao prste" u DPS-ovsku politiku, se stvarni pašnjaci tretiraju kao morsko dobro. Najveći krivac je ipak JP "Morsko dobro" koje hitno treba rasformirati", smatra BF.

Ta stranka pozvala je Bokelje da odmah "ujedinjeno ustanu u zaštitu svojih interesa, jer ako to ne uradimo, slijedi nam klasični politički cunami u kojem će kompletna obala poprimiti potpuno drugačiji oblik od onog kojeg nam je Bog, na sreću, podario".

http://www.vijesti.me/vijesti/gradan...e-obale-897044
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
crna gora

Thread Tools

Posting Rules