Zdjęcie Polski - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 23rd, 2006, 07:55 PM   #1
tomodrob
Registered User

Likes (Received): 1

Zdjęcie Polski

Mam małą prośbę do forumowiczów - a jednocześnie może to być ciekawy wątek ze zdjęciami. Mieszkam i pracuję w Finlandii, mieszkajac tutaj staram się promować Polskę i przekonywać do naszego kraju moich kolegów z pracy czy poprostu pokazywać nasz kraj z innej dobrej strony. Niestety w Finlandii obraz Polski jest taki jaki jest (czyli zły). W Fińskiej telewizji Polska to kraj smutny, biedny i pełen starych ludzi. W naszej gazetce firmowej która dociera do wielu pismaków i redaktorów gazet będzie jednostronnicowy artykuł o Polsce. Do tego artykułu mogę dodać jedno zdjęcie. Znając nasze firmowe archiwum są tam zdjęcia pałacu kultury sprzed 20 lat. Dlatego zadeklarowałem się że załatwie "dobre zdjęcie" - przeglądając moje prywatne archiwum nie mam nic porównywalnego do zdjęć które czasami widziałem tutaj na forum.
Zdjęcie którego szukam to zdjęcie jednocześnie pokazujące nowoczesną Polskę (najlepiej wieżowce) a z drugiej strony nasze bogactwo kulturowe a z drugiej strony Polskę tętniącą życiem. Nie mogłem się zdecydować na takie jedno wyjątkowe zdjęcie. Dlatego pomyślałem że zapytam was o wybór takiego jednego zdjęcie. Czy mógłbym prosić zatem takich zdjęć najlepiej oddających Polskie dobre klimaty.

Ponieważ nasza firma jest domem medialnym kwestia praw autorskich jest ważna. Niemogę kupić od autora tego zdjęcia (bo powiedzą mi po co mamy archiwum). Dlatego prosiłby o nie odpłatne przekazanie praw do takiego zdjęcia.

Inna sprawa technicza to zdjęcie musi wyglądać dobrze w formacie mniej więcej 6x 10 (czyli po zmniejszeniu powinno dobrze wyglądać i oddawać taką ideę)

Wybór i znalezienie takiego zdjęcia jest bardzo trudy

Będę wdzieczny za pomoc i zapraszam wszystkich fotgrafów oraz wszystkich którzy chcą wyrazić swoją opinię czy to zdjęcie odpowiada założeniom
tomodrob no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 23rd, 2006, 09:32 PM   #2
edek
Registered User

Likes (Received): 0

Może jakieś wieczorne zdjęcie rynku w łódzkiej Manufakturze- z kawiarenkami, fontannami i ludzmi.
edek no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2006, 11:04 PM   #3
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 4

cóż, dla mnie zabóczo ciężkie zadanie, może zdjęcie forumowicza RCUBE pokazujące wieżowce w stolicy w tle z kościołem ? forumowicze z wawy na pewno będą kojarzyć, o którą fotkę chodzi
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 24th, 2006, 08:52 AM   #4
tomodrob
Registered User

Quote:
Originally Posted by MAR_tm View Post
cóż, dla mnie zabóczo ciężkie zadanie, może zdjęcie forumowicza RCUBE pokazujące wieżowce w stolicy w tle z kościołem ? forumowicze z wawy na pewno będą kojarzyć, o którą fotkę chodzi
nikt nie powiedział że będzie łatwo ;-) Racja coś takiego jak proponujesz - kojarzę zdjecie ale nie mogę go odnaleźć
Old November 24th, 2006, 09:51 AM   #5
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 695

Ciężko, ciężko! Trzeba by siezastanowić, co byś chciał pokazać Finom: cyz miałby to być urokliwy zakątek z zabytkami, czy coś skrajnie współczesnego? Ciekawe, co by na nich zrobio większe wrażenie? Kilka dni temu gościliśmy gruopę ludzi z różnych krajów unii, w ramach pewnego projektu - i Finowie byli Lublinem zachwyceni.
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2006, 12:45 PM   #6
Szycha
Wielkopolanin :)

Szycha's Avatar

Likes (Received): 53

Jakiś czas temu prowadziłem grupę 70 chórzystów z Berlina i bardzo podobał im się Kalisz, pałac w Dobrzycy i zamek w Gołuchowie. Jeśli chodzi o współczesną architekturę to sami mają znacznie lepszą, więc wolałem im inne miejsca. Połączenie czegoś współczesnego z zabytkowym różnie wypada, u mnie ciężko znaleźć takie miejsca. Tomodrob, możesz wpaść na moją stronę i coś sobie wybrać, sam nie mam pojęcia, jakie zdjęcie najlepiej reprezentowałoby nasz różnorodny kraj. Pozdr
Szycha no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2006, 07:13 PM   #7
tomodrob
Registered User

dzięki Szycha za zdjęcia - fajna galeria na pewno coś wybiorę.
Old November 27th, 2006, 10:19 PM   #8
Szycha
Wielkopolanin :)

Szycha's Avatar

Likes (Received): 53

Osobiście proponuję coś z Gdańska albo Torunia, piękne miasta! Np.

(wiem, wiem- spalony kościół, ale na to nic nie poradzę, taką wybrałem sobie porę wycieczki )

Toruń...

PS. Zazwyczaj sobie trochę liczę za zdjęcia ale tutaj zrobię wyjątek. W końcu chodzi o promocję Polski
Szycha no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2006, 10:53 PM   #9
Blok
BANNED

Likes (Received): 6

^szczególnie to ostatnie pięknie oddaje dusze współczesnego polskiego miasta brakuje tylko jakiegoś szklanego biurowca jako symbolu teraźniejszości-przyszłości…
Blok no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 11:31 AM   #10
bigosik
BANNED

zdjęcie rcube -a

bigosik no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 12:00 PM   #11
hubertkm

hubertkm's Avatar

Zdjęcie bardoz dobre, ale cyz pokazuje Polskę? Raczej pokazuje miasto, jakich wiele na świecie, nie odróżniające się niczym szczególnym. Bylbym za tym, żeby pokazać Warszawę, ale w jakiś bardziej charakterystyczny sposób, mniej "internacjonalny". Z tego zdjęcia wynika tylko (ale moze z drugiej strony aż) tyle, że u na sjest jak wszędzie.
Old November 28th, 2006, 12:10 PM   #12
bigosik
BANNED

to moze to?

Old November 28th, 2006, 12:21 PM   #13
jacekq
Registered User

Likes (Received): 6741

Czyli - Toruń - jest jak wszędzie - źle
Warszawa - jest jak wszędzie - dobrze

Mam trudności w zrozumieniu tej mocno zawoalowanej retoryki.
Old November 28th, 2006, 12:23 PM   #14
hubertkm

hubertkm's Avatar

A gdzie ja pisałem coś o Toruniu? A co do Warszawy wyraźnie napisałem, że moim zdaniem lepiej byłoby pokazać taki fragment tego miasta (jak zresztą i każdego innego), ktory byłby oryginalny, a nie taki jak wszędzie, jak wieżowce rcuba z neostylowym kosciołem jakich wiele w Europie.
Old November 28th, 2006, 12:29 PM   #15
bigosik
BANNED

Old November 28th, 2006, 01:01 PM   #16
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 36452

Cos w tym stylu byloby nie od rzeczy:
[IMG]http://i6.************/14w83lf.jpg[/IMG]
(zdjecie: Tom_Green)
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
behemot no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 01:01 PM   #17
erebre
GOP mój dom :)

ja bym proponował jakąś panoramkę Warszawy zrobioną z bardzo daleka tak że: na pierwszym planie piękna polska natura, a drugi plan rozbija stereotyp zacofanej Polski. Na tym forum wiele takich fotek widzialem, niestaty brak czasu na poszukanie.
erebre no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 01:08 PM   #18
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 2184

Nie wiem jak z prawami.
pan_tomas no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 02:20 PM   #19
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 36452

Quote:
Originally Posted by erebre View Post
ja bym proponował jakąś panoramkę Warszawy zrobioną z bardzo daleka tak że: na pierwszym planie piękna polska natura, a drugi plan rozbija stereotyp zacofanej Polski. Na tym forum wiele takich fotek widzialem, niestaty brak czasu na poszukanie.
Tak, najlepiej z Giewontu
A na poważnie, zdjęcia które starają się pokazać wszystko zwykle nie pokazują niczego. Tak jak napisal Hubert, to powinien byc jakis charakterystyczny, rozpoznawalny kawałek charakterystycznego,rozpoznawalnego miasta.
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
behemot no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2006, 02:32 PM   #20
jacekq
Registered User

Likes (Received): 6741

Quote:
Originally Posted by hubertkm View Post
A gdzie ja pisałem coś o Toruniu?
Upsss... przepraszam, jakoś przeoczyłem zdjęcie RCube'a,
Advertisement