[Wrocław] Komunikacja we Wrocławiu - Hyde-Park - Page 2131 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 240 votes, 4.98 average.
Old October 10th, 2019, 08:30 PM   #42601
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 2616

Na Różyckiego drzewa prawie leżą na sieci, więc nie trudno tam o jej uszkodzenie.
bystrzak2000 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 14th, 2019, 02:13 PM   #42602
djmakus
Registered User

djmakus's Avatar

Likes (Received): 635

czy jest w planach transportowych połączenie tramwajowe na Armii Krajowej od Powstańców do Bardzkiej?
djmakus no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2019, 02:42 PM   #42603
Anzans
Fotopolska

Likes (Received): 10043

Nie ma. Dawno temu było.
Anzans no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 10:22 AM   #42604
bombastik
Registered User

Likes (Received): 190

Quote:
Originally Posted by Domino_wrc View Post
Dziś kolejny dzień utrudnień. Jadąc do pracy na Różyckiego stała Bieda i za nią Skoda, oba z połamanymi patykami. Z czego Moderus zostawił swój patyk na sieci 100m wcześniej.
Ciężarówka jechała z podniesioną wywrotką i naruszyła linkę naciągową sieci trakcyjnej, która obkręciła się wokół sanek.

G_s_G liked this post
bombastik no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 09:17 PM   #42605
helm
Registered User

Likes (Received): 9

Czekając na przedłużenie tramwaju z Sępolna na Magellana, wymyśliłem coś takiego dla poprawy obsługi komunikacyjnej Swojczyc:
Nowa linia od ul. Reja po trasie 715 do Marka Polo, dalej tą ulicą do Magellana, Swojczycką do Ludowej, Miłoszycką, Kowalską do Korony I dalej po trasie 141 do Os. Sobieskiego (Kursy 15/30).
Likwidacja starego 141.
Przemianowanie D na nowe 141 (Kursy 10/15).
Skierowanie wszystkich kursów 118 od Miłoszyckiej do pętli Wojnów.
helm no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 10:36 PM   #42606
placek13
Registered User

Likes (Received): 1423

Ja to rozplanowałem dwoma liniami okólnymi 48 i 49 na trasie Plac Grunwaldzki - Swojczyce - Kowale - Plac Grunwaldzki lub na odwrót:
https://www.skyscrapercity.com/showp...2&postcount=47

Ale obecnie istnieje silny opór społeczny mieszkańców przed puszczaniem autobusów po Magellana i Marca Polo.

Zabytkowe autobusy i tramwaje we Wrocławiu.
placek13 no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2019, 11:19 PM   #42607
macrose
Registered User

Likes (Received): 1903

Awaria wodociągowa na Księgarskiej doprowadziła do ciekawej sytuacji. Autobusy linii 105, 111 i 143 najpierw jadą do pętli Pracze Widawskie, a potem wracają Kominiarską, by skręcić w Miętową, następnie "obwodnicę Widawy" i dalej objazdem dojeżdżają do Sułowskiej. Myślę, że tracą na tym z dobre 7-8 minut.

blotunga liked this post
macrose no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:35 PM   #42608
rzet
Registered User

Likes (Received): 609

Wróciłem właśnie z Dublina, gdzie podzieliłem się z ludźmi waszymi spostrzeżeniami nt. taktu 30minut który jest podobno zbyt rzadki dla kolejki podmiejskiej. 7/7 rozmówców w pubie stwierdziło że tam ludzie marzą by móc dojść do kolejki w 20 minut i mieć taki takt jakim tutaj na forum ludzie gardzą.

Korki podobno są obecnie gorsze niż w 2007 przed krachem i niektórzy dojeżdżają do pracy 1:30h+ w jedną stronę.
Tak więc, proszę mi tu nie płakać, że we Wrocławiu jest super źle i 3. świat, bo jesteśmy w cholerę lepsi niż Dublin.

Co nie zmienia faktu iż powinniśmy walczyć by było lepiej i dążyć do zbliżenia do tych lepszych niż pocieszać się faktem iż mamy lepiej niż dziwne wynaturzenie Paddy które jest top 10 GDP EU (czy coś w tym stylu).

okej wracam do popijania whiskey czytając skyscrapper, by spalić tłuszcz z grubych frytek z octem które jadłem co wieczór od Niedzieli... (albo tak to sobie tłumaczę).

PS. taxi z lotniska to takie przekręty, że więcej nie wsiadam i wołam rybe/wicar. Koleś chciał nas zabrać na Złotniki przez Żerniki, a jak to nie poszło to z jego taximetru wyszło 2x tyle co zazwyczaj płacę za ten sam dystans. Ciekawe jak koszą obcokrajowców bez języka.
rzet no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
komunikacja, komunikacja indywidualna, komunikacja zbiorowa, transport, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules