[Poznań] Port Lotniczy Ławica - połączenia i informacje - Page 359 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 15th, 2019, 09:59 AM   #7161
dziabulek
Registered User

Likes (Received): 11

No i mamy kolejny miesiąc spadków. Jedno co może "cieszyć" to fakt, że nie są drastyczne.

Dane statystyczne za kwiecień 2019.
Obsłużono w poprzednim miesiącu 159 105 pasażerów. Wynik oznacza, że w kwietniu 2019 z poznańskiego lotniska poleciało o 1 762 pasażerów mniej niż w ubiegłym roku i jest to zarazem spadek -1 % rok do roku.
Najpopularniejsze kierunki pokazuje grafika, a do jakich miast udało się najmniej pasażerów?
- LCC to Lwów i 1 002 pasażerów,
- Charter to Burgas i 174 pasażerów.
Przypominamy:
- od kwietnia z POZ latacie do Zadaru, do Cork, Stockholmu oraz Rzymu,
- od lipca 2019 polecicie do Kawali,
- w sezonie zima 2019/2020 nowe połączenia do Budapesztu, Charkowa, Odessy, Paryża Beauvais. Polecamy z Poznania!
Dziękujemy wszystkim, którzy latają z POZ.

borkosiu liked this post
dziabulek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 22nd, 2019, 02:57 PM   #7162
solokhumbu
Registered User

Likes (Received): 126

Nie wiem, czy to w kategorii ciekawostek, czy pomyłek: można kupić bilety POZ-CIA na... S20! Wiemy wszyscy, że FRanca jeszcze rozkład kilka razy zmieni, ale (teoretycznie) polecimy w środy i soboty (godziny zbliżone do tegorocznych). Co się stało w FR, że to JUŻ wrzucili??
solokhumbu no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 03:10 PM   #7163
Krakowiak277
Registered User

Likes (Received): 41

To nie pomyłka Ryanair zaczął już sprzedaż biletów na popularnych trasach na południe i na trasach, gdzie latają często (z reguły minimum 5/6 razy tygodniowo) np. z większości lotnisk w Polsce można już kupować bilety do STN.
Krakowiak277 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 06:08 PM   #7164
bartek76
GUKPPiW

bartek76's Avatar

Likes (Received): 22344

Trochę nabiłem statystyki za maj ale też nie do końca gdyż wylądowałem w niedzielę we Wrocławiu , dojazd na Ławicę autokarem chyba się nie łapie do statystyk
bartek76 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2019, 07:52 PM   #7165
solokhumbu
Registered User

Quote:
Originally Posted by Krakowiak277 View Post
Ryanair zaczął już sprzedaż biletów na popularnych trasach na południe i na trasach, gdzie latają często
Widać żadna inna z tras z POZ na południe nie jest popularna , gdyż kupić można właśnia CIA oraz wymienione przez Ciebie STN. Ale i tak jestem w szoku że to już! Zwykle na rozkład letni uruchamiali sprzedaż w granicach września.
Old May 24th, 2019, 09:08 AM   #7166
Rob_Sad
Registered User

Likes (Received): 772

Jak wygląda procedura fast track na Ławicy?

Miałem niedawno nieprzyjemną sytuację. Podchodzimy do security. Tylko 1 maszyna czynna, przy niej kolejka może 3 osoby, żadnej kolejki pomiędzy taśmami. Uznałem, że nie będę się wygłupiał i nie korzystam ze swoich uprawnień do fast track.
Nasza kolej. Rozkładamy nasze rzeczy na tace i nagle gdzieś od tyłu od strony personelu przychodzi jakiś facet i mówi, że on chce bez kolejki, bo ma fast tracka. Pokazuję mu kartę, że też mam fast tracka, na co on, ewidentnie pijany wpada w furie i krzyczy, że jego fast track jest ważniejszy i fizycznie wpycha się przed nas. Personel nie tylko nie reaguje, ale ku zdziwieniu innych pasażerów mu pomaga, przesuwa nasze tace i wkłada przed nie jego tace.
Czy ktokolwiek, cokolwiek tam kontroluje?
Czy formalnie fast track polega na ominięciu kolejki pomiędzy taśmami, czy obejmuje także wpychanie tac przed już ustawione inne tace na rolkach do prześwietlania?
Czy istnieje hierarchia uprawnień do fast tracka ?

Ten sam facet później wszedł do salonika omijając recepcję i pani musiała go gonić. Twierdził, że ma takie prawo i z niego korzysta.

Filetoo liked this post
Rob_Sad no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2019, 01:29 PM   #7167
bartek76
GUKPPiW

bartek76's Avatar

Mi w srode poznanskie security skonfiskowalo puder , kilka miesiecy temu zonie zabrali dzem (ok ten byl wiekszy niz 100 ml), a prawdziwym hiciorem bylo to ze na lotnisku nie mozna kupic fajek lecac do UE
Czekajac na boarding siedzaca obok babka wykonala kilkanascie telefonow z przeprosinami ze z zamowionej sztangi nici bo ich nie ma gdzie kupic.
Old May 24th, 2019, 02:42 PM   #7168
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 28948

Ja we Wrocku miałem tak w marcu- w Unii malborasów nie mieli. Z ciekawości w ubiegłym tygodniu znowu zapytałem, to były tylko białe. IMO w związku z wprowadzeniem systemu dystrybucji produktów tytoniowych nie mają takich zapasów i stąd mogą być niedobory.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2019, 03:26 PM   #7169
bartek76
GUKPPiW

bartek76's Avatar

Mieli fajki ale tylko dla lecacych poza UE
Old May 25th, 2019, 12:02 AM   #7170
mateq
mod emerytowany

Quote:
Originally Posted by Rob_Sad View Post
Jak wygląda procedura fast track na Ławicy?

Miałem niedawno nieprzyjemną sytuację. Podchodzimy do security. Tylko 1 maszyna czynna, przy niej kolejka może 3 osoby, żadnej kolejki pomiędzy taśmami. Uznałem, że nie będę się wygłupiał i nie korzystam ze swoich uprawnień do fast track.
Nasza kolej. Rozkładamy nasze rzeczy na tace i nagle gdzieś od tyłu od strony personelu przychodzi jakiś facet i mówi, że on chce bez kolejki, bo ma fast tracka. Pokazuję mu kartę, że też mam fast tracka, na co on, ewidentnie pijany wpada w furie i krzyczy, że jego fast track jest ważniejszy i fizycznie wpycha się przed nas. Personel nie tylko nie reaguje, ale ku zdziwieniu innych pasażerów mu pomaga, przesuwa nasze tace i wkłada przed nie jego tace.
Czy ktokolwiek, cokolwiek tam kontroluje?
Czy formalnie fast track polega na ominięciu kolejki pomiędzy taśmami, czy obejmuje także wpychanie tac przed już ustawione inne tace na rolkach do prześwietlania?
Czy istnieje hierarchia uprawnień do fast tracka ?

Ten sam facet później wszedł do salonika omijając recepcję i pani musiała go gonić. Twierdził, że ma takie prawo i z niego korzysta.
Fast track na naszym prymitywnym lotnisku polega podejściu z drugiej strony do strażnika wpuszczającego do security i wejściu osobną bramką obsługiwaną przez tego samego strażnika od security i przejściu na wprost dzięki czemu omijasz ślimak dla plebsu (przepraszam). Generalnie wbijasz się przed kolejkę jak leci, chociaż faktycznie obsługa bierze petentów z fast tracka przed resztę na te same maszyny co reszta. Wymaga to dużo bufoniady, gdyż jeśli jest duża kolejka, to wszyscy chcą ciebie zamordować Z drugiej strony jeśli masz do tego uprawnienia to nie rozumiem dlaczego masz nie korzystać

A'propos saloniku to mam również wiele spostrzeżeń. Począwszy od braku ciepłych przekąsek itp. ale mistrzem dla mnie jest jeden koleś, chyba Niemiec, który już któryś raz jak go widzę wpada na chwilę przed wylotem do MUC/FRA, zabiera nie otwartą flaszę wina z lodówki i ucieka na samolot! Mistrz

Z drugiej strony nie rozumiem Januszy, którzy mając 20 min. do boardingu i wieeeeelką kolejkę nie wykupią sobie fast tracka za bodajże 50zł. Przepraszam, ale jakbym miał nie polecieć na wakaje z powodu kolejki do security to chyba bym popełnił seppuku

michal90, misioho liked this post

Last edited by mateq; May 25th, 2019 at 12:09 AM.
mateq no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2019, 07:42 AM   #7171
Rob_Sad
Registered User

Czytalem gdzies wczesniej, ze fast track omija tylko "slimaka". Czyli jest balagan.
Moje zale dotycza jednak tego, ze personel zignorowal moje uprawnienia do fast track, a to ja bylem pierwszy.
No i dlaczego personel nie reaguje w przypadku agresji, krzykow i fizycznego przepychania sie prawdopodobnie pijanego goscia?
Old May 25th, 2019, 08:47 PM   #7172
and_zol
Registered User

and_zol's Avatar

Likes (Received): 473

W zeszym tyg. bilet w C nie byl w stanie otworzyc bramki fast track-owej kolejka na szczescie byla mala.

Co do saloniku to kroluje w nim jogurt jogobelli i sledzik na raz od Lisnera - troche slabo porównujac do innych regionalnych portow.

mateq liked this post
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2019, 10:43 AM   #7173
Rob_Sad
Registered User

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest osobna maszyna dla fast track co eliminuje wszelkie problemy.
Jeśli systemowym rozwiązaniem jestem wpychanie się przed innych to wybitnie słabo i proszenie się o problemy. Wątpię, że to oficjalna procedura. Jeśli tak, to tym gorzej dla portu.
W Poznaniu brak informacji. Oczywistym dla mnie było, że zgodnie z taśmami, fast track tylko omija ślimaka. U mnie nie było tam nikogo więc korzystanie z bramki fast track było bezcelowe. Zrobiło się zasadne dopiero w sytuacji gdy ktoś inny uznał, że chce ominać kilka osób przy maszynie (bo kolejki w ślimaku nadal nie było).
Będę pisał oficjalną reklamację do portu i wydawcy mojej usługi fast track domagając się konkretnych działań.
Czas zrobić krok by ktoś ten syf zaczął sprzątać.

Salonik jest wybitnie słaby, ale dzieci są free do 7 lat.
Saloniki prowadzone nie przez linie zwykle są gorsze, szczególnie w małych portach (Bergamo, Ponta Delgada).
W Japonii prawie każdy port ma podobne saloniki w których z założenia są tylko napoje - tyle, że wstęp do nich jest bardzo tani (rzędu 35zł) i to jest akurat fajne.

Last edited by Rob_Sad; May 27th, 2019 at 10:51 AM.
Old May 28th, 2019, 10:35 AM   #7174
raffff
Registered User

Likes (Received): 365

Siedziałem sobie dzisiaj przez 30minut na dworcu autobusowym, autobus z Ukrainy wyjeżdżał co chwilę, zastanawiam sie dlaczego tak naprawdę wizz nie otworzył od nas Lwowa, a otworzył Dortumnd.
raffff no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2019, 01:15 PM   #7175
solokhumbu
Registered User

Pytanie: czy któryś z LCC nie chce wejść na LWO ze względu na to, że lata tam LO? Taaak, wiem: godziny skrajne, mała maszyna i w ogóle.
Pytanie dotyczy oczywiście zarówno FR, jak i W6, gdyż imho pomimo braku baz i u nas, i we LWO zrobienie tego rotacją "W" jest więcej niż łatwe.
Old May 28th, 2019, 01:27 PM   #7176
raffff
Registered User

Wizz mam nadzieję że nie dostanie już grosza od portu, dla mnie to co zrobili w Poznaniu jest skandaliczne i z biegiem miesiecy twierdzę, że to oni ponoszą większą winę...
Old May 28th, 2019, 02:35 PM   #7177
HG
Registered User

Likes (Received): 249

Quote:
Originally Posted by raffff View Post
Wizz mam nadzieję że nie dostanie już grosza od portu, dla mnie to co zrobili w Poznaniu jest skandaliczne i z biegiem miesiecy twierdzę, że to oni ponoszą większą winę...
Uważasz, że zrezygnowali z bazy w POZ z powodów innych niż biznesowe? Wątpię.
Co do Ukraińców, to tamtejszy rynek nie jest taki prosty na jaki się wydaje. Jest bardzo wrażliwy cenowo, a po drugie busiki i autokary rządzą, bo bilety może i niewiele tańsze niż w LCC, ale za to bagażu można wziąć z 50 kg w cenie.
HG no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2019, 02:41 PM   #7178
raffff
Registered User

Tak dlatego wizz lata Lwów - Wrocław 5x! Każda baza przestaje byc się mało opłacalna jeśli podejmuje się kretynskie decyzję, min Dortmund - Poznań 5x We Wrocławiu jest potencjał, u nas nie, we Wrocławiu latają u nas są busiki....

Last edited by raffff; May 28th, 2019 at 02:47 PM.
Old May 28th, 2019, 03:42 PM   #7179
hif
Fluorescent Adolescent

hif's Avatar

Likes (Received): 3494

Leciałem ostatnio na Korfu z POZ - samolot pełen w obie strony, niezmiennie wkurza człowieka, że tak mało na południe mamy kierunków.
Old May 28th, 2019, 03:43 PM   #7180
solokhumbu
Registered User

Quote:
Originally Posted by raffff View Post
We Wrocławiu jest potencjał, u nas nie, we Wrocławiu latają u nas są busiki....
Pamiętaj, że dziesiątki tysięcy Wrocławiaków ma swoje (w jakieś formie) korzenie na Ziemi Lwowskiej. My mamy we "Frankenland". I to jest kolosalna różnica. Nie przeskoczysz tego, co wydarzyło się w II połowie lat 40-tych XX w.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools

Posting Rules