[DK19] Obwodnica Wasilkowa - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 28 votes, 5.00 average.
Old January 30th, 2007, 02:58 PM   #81
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 385

Ale poszło błyskiem, co? Jednak ta nowa procedura przetargowa nie jest taka zła.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 31st, 2007, 02:29 PM   #82
krzy65siek
Registered User

To dla porządku jeszcze z Wyborczej:

Quote:
Obwodnica Wasilkowa o krok
jame
2007-01-30, ostatnia aktualizacja 2007-01-30 19:36
Rozstrzygnięty tydzień temu przetarg na wykonawcę obwodnicy Wasilkowa od wczoraj jest prawomocny. Żadna z siedmiu firm, których oferty zostały odrzucone, nie zdecydowała się na zaskarżenie jego wyników. W związku z tym wiadomo już, że pięciokilometrową trasę wybuduje konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Strabag z Warszawy i Strabag SA z Austrii. Przedstawiło ono ofertę, według której koszt budowy wyniesie ponad 97 mln zł.

Obwodnica ma połączyć drogę krajową numer 19 prowadzącą do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej z drogą numer 8 w kierunku krajów bałtyckich. Zaczynać się będzie w miejscowości Święta Woda, a kończyć w Sochoniach. Obecnie drogowcy czekają na pozwolenie na budowę. Spodziewają się, że wojewoda wyda je na początku lutego.
Old February 2nd, 2007, 03:48 PM   #83
o.szydzyk
.

Likes (Received): 129

www.poranny.pl:
Quote:
Pozwolenie na budowę obwodnicy w ciagu drogi krajowej nr 19 wydał wojewoda podlaski.

Ma ono rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na wazny interes spoleczny - ochronę zdrowia i zycia mieszkanców. Dzięki nowoczesnym rozwiazaniom drogowym, chroniona będzie również przyroda.

Prace powinyy rozpocząć się za dwa tygodnie
o.szydzyk no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 2nd, 2007, 04:58 PM   #84
seb83
Registered User

Likes (Received): 2

ciekawe czy przy 30-40 cm sniegu da sie zaczac?
seb83 no está en línea   Reply With Quote
Old February 2nd, 2007, 05:16 PM   #85
o.szydzyk
.

Likes (Received): 129

Myślę, że się nie da. Drogowcy powinni usiąść i płakać z powodu 30 cm śniegu.
Zresztą za 2 tyg po śniegu nie będzie już śladu.
o.szydzyk no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2007, 12:31 AM   #86
Oktawiusz
Registered User

Likes (Received): 33

No to zobaczymy co się będzie działo za 2 tygodnie. Przypominam, że m. in., i to z powodu wyjątkowej głupoty i amatroszczyzny drogowców z białostockiej Generalnej, obw. Wasilkowa znalazła się wśród inwestycji, które kwestionuje Komisja Europejska. A wcale nie musiała.

Gdy patrze na Topczewskiego i spółkę, to czasem mam skojarzenia z jazdy samochodem. Otóż jest pewien określony typ pieszych, który twierdzą, że to właśnie ONI są najważniejsi na drodze i że to właśnie kierowca ma mieć oczy dookoła głowy i nad wszystkim panować. W praktyce wygląda to tak: jadę przepisowe 60 km/h po mieście, zbliżam się do przejścia dla pieszych bez świateł, a tu zasuwa baba (może być też facet) z miną jak chmura gradowa i chociaż wiem, że widzi mnie kątem oka, to ONA chce pokazać, kto tu rządzi i włazi na jezdnie kilkadziesiąt metrów od mego samochodu. Ostre hamowanie i udało się. A co by było gdybym zmieniał wtedy np. kanał w radiu? Przepraszam za dosłowność, ale mój ojciec zwykł w takich sytuacjach mawiać: "no chce sprawdzić, co jest bardziej twarde, maska samochodu, czy jej (jego) dupa".

I właśnie takie mam skojarzenia, gdy patrzę na tę sprawę. Czy Topczewskie naprawdę wierzy, że wygra z faktami, a jak nawet z nimi by wygrał, to nadal upracie wierzy, że wygra z Komisją Europejską?

On chyba po prostu jak ta baba chce sprawdzić, co jest twardsze, czy Komisja Europejska, czy jego...
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Oktawiusz no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2007, 08:02 AM   #87
semi-dry
Registered User

Likes (Received): 0

Dlaczego nie zwolnisz skoro wiesz co się wydarzy???
semi-dry no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2007, 10:46 AM   #88
seb83
Registered User

Likes (Received): 2

niestety podlaski odzial gddkia to jedna wielka hryja. Po opowiesciach kolegi twierdze ze nadaja sie do jedzenia poczkow i nic wiecej.
seb83 no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2007, 04:17 PM   #89
krzy65siek
Registered User

Oktawiusz - jako krajaninowi - stawiam piwo, jeśli Obwodnica Wasilkowa nie ruszy zgodnie z planem, ok?

O ile zgadzam się, że w przypadku Augustowa zdania mogą być podzielone, to w przypadku Wasilkowa nie mam takich wątpliwości. Próba torpedowania tej inwestycji to wg mnie czysta zagrywka ekologów mająca na celu zemstę na Topczewskim.

To jak Oktawiusz? Zakładamy się o piwo? Straty nie będzie.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old February 5th, 2007, 02:41 PM   #90
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1506

Dziś uroczyste podpisanie kontraktu z konsorcjum, które wybuduje obwodnicę Wasilkowa.

Uroczystość rozpocznie się o 12:00 w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. W miniony piątek wojewoda podlaski - Bohdan Paszkowski - podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę obwodnicy. Projekt ma wykonać konsorcjum STRABAG. Pierwsze prace powinny się rozpocząć za dwa tygodnie. Obwodnica Wasilkowa będzie pierwszą drogą ekspresową w województwie podlaskim. Ma mieć 5 km długości. Połączy miejscowości Św. Woda i Sochonie, a przez to odciąży Wasilków z ruchu ciężarówek jadących do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy. Na obwodnicy ma powstać 7 mostów, w tym 4 wiadukty i 2 tunele. Będzie po niej można jeździć z prędkością 100 km/h. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem to będzie gotowa w listopadzie przyszłego roku. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski nie obawia się protestów ekologów. Twierdzi, że cały projekt budowy obwodnicy jest bardzo dobrze przygotowany od strony prawnej. Obwodnica będzie przyjazna zarówno dla ludzi jak i przyrody. Powstaną bezkolizyjne węzły dla ruchu lokalnego oraz tunele dla zwierząt. Obwodnica Wasilkowa będzie kosztować około 100-u milionów złotych.

godz: 11
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2007, 02:55 PM   #91
vampi_r
Registered User

vampi_r's Avatar

Quote:
Originally Posted by krzy65siek View Post
Oktawiusz - jako krajaninowi - stawiam piwo, jeśli Obwodnica Wasilkowa nie ruszy zgodnie z planem, ok?
Łomatko. A ty wciąż piszesz jedynie o tym, by zacząc budować.
My piszemy o tym, by zbudowac, a nie jedynie budować.

A założysz sie, że nim zaczną budowac to nie będzie już Polaczka, Szyszki i być może Topczewskiego?

Strona internetowa: http://siskom.waw.pl
vampi_r no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2007, 03:37 PM   #92
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 555

Quote:
Originally Posted by vampi_r View Post
Łomatko. A ty wciąż piszesz jedynie o tym, by zacząc budować.
My piszemy o tym, by zbudowac, a nie jedynie budować.
Hi Vampi_r,

ja rozumiem i popieram Twoj brak entuzjazmu przy projekcie budowy S-ki przez doline Rozpudy. Ale obwodnica Wasilkowa to chyba dobra inwestycja. Czy moze tez jest zle zaplanowana?
Bo juz nie wiem, czy sie mozna cieszyc, czy nie?

P.S. Poza tym, to pierwsza S-ka w wojewodztwie bialostockim!! Jeszcze tylko wojewodztwo rzeszowskie musi sie nauczyc organizowac takie inwestycje i bedzie komplet.
bebe.2006 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 5th, 2007, 08:00 PM   #93
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 38

Obwodnica Wasilkowa - podpisanie kontraktu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że 5 lutego 2007 r. został podpisany kontrakt na roboty budowlane w ramach budowy obwodnicy Wasilkowa. Długość odcinka wynosi 5km, natomiast koszt budowy 97,7 mln złotych. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Strabag Polska i Strabag A.G. Austria. Planowane zakończenie robót – listopad 2008 r.

Przedmiot zadania obejmuje budowę Obwodnicy Wasilkowa w ciągu drogi krajowej nr 19 granica państwa – Białystok – Lublin – Rzeszów – granica państwa od Św. Wody do projektowanego węzła na drodze krajowej nr 8.

Zakres robót:

* roboty przygotowawcze, nawierzchniowe i wykończeniowe
* budowa 2 tuneli, 1 mostu w ciągu drogi krajowej nr 19 i 4 wiaduktów
* budowa przepustów, przejścia dla zwierząt, oświetlenia na węzłach drogowych, kanalizacji deszczowej i urządzeń oczyszczających
* budowa dróg dojazdowych
* wykonanie oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu

Źródło:www.gddkia.gov.pl
Old February 5th, 2007, 09:23 PM   #94
krzy65siek
Registered User

Vampi_r - zakładam się. Stawiam piwo jeśli przed początkiem budowy zostanie odwołany Szyszko i Topczewski. Polaczek mnie nie interesuje. Ok?

Co uważamy za początek budowy? Przejęcie placu? Wbicie pierwszej łopaty?

Pozdrawiam
Krzysiek
Old February 5th, 2007, 10:38 PM   #95
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 107

Czy ta mapa, zamieszczona przez MarcinaL jes aktualna?
Czy obwodnica bedzie budowana w kształcie litery Y?

EDIT: Mapa została usunięta

Last edited by loan; February 6th, 2007 at 07:26 PM.
loan no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2007, 11:44 PM   #96
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by loan View Post
Czy ta mapa, zamieszczona przez MarcinaL jes aktualna?
Czy obwodnica bedzie budowana w kształcie litery Y?
Nie. Nie jest aktualna. Zaraz zdejmuję z serwera.

Edit: Myślałem że jest na moim serwerze, ale nie. W takim razie nie zdejmę, a autora powyższej wiadomości proszę o wyedytowanie tej wiadomości i wyrzucenie mapki, żeby się nikt nie sugerował. Prawidłowe mapy obwodnicy znajdują się gdzieś na forum, ale niestety nie mam teraz czasu aby ich poszukać.

Last edited by MarcinL; February 6th, 2007 at 08:02 AM.
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2007, 08:15 AM   #97
krzy65siek
Registered User

Właśnie MarcinL chyba się nigdzie nie znajdują Kiedyś szukałem. Chciałem nawet zrobić skan w Urzędzie wojewódzkim, ale nie udostępniono mi materiałów. Muszę najwyraźniej wybrać się do GDDKiA i zeskanować (jeśli ktoś pozwoli).

Pozdrawiam
Krzysiek
Old February 6th, 2007, 09:13 AM   #98
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 26542

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
Nie. Nie jest aktualna. Zaraz zdejmuję z serwera.

Edit: Myślałem że jest na moim serwerze, ale nie. W takim razie nie zdejmę, a autora powyższej wiadomości proszę o wyedytowanie tej wiadomości i wyrzucenie mapki, żeby się nikt nie sugerował. Prawidłowe mapy obwodnicy znajdują się gdzieś na forum, ale niestety nie mam teraz czasu aby ich poszukać.
Też wiem,że gdzieś te mapki są ,ale nie potrafię ich znaleźć Zatem przeszukałem min wątek S8 Warszawa-Białystok,tam jej nie ma...
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2007, 10:23 AM   #99
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 555

"Poszukiwacze zaginionych mapek"
bebe.2006 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 6th, 2007, 07:11 PM   #100
MarcinL
Registered User

Słabo Panowie szukacie.

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=428982

Na pierwszej stronie jak znalazł, mapka przebiegu obwodnicy Wasilkowa, plan węzła "Sochonie", mapka przebiegu północnej obwodnicy Białegostoku.

Proszę o dodanie tego wątku do "Drogowego spisu treści".
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, ekspresówka-s19, obwodnica, podlaskie, s19

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules