[Poznań] Port Lotniczy Ławica - połączenia i informacje - Page 242 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 15th, 2016, 09:51 PM   #4821
rafff
BANNED

Likes (Received): 301

gdyby samoloty miały takie obłożenie jak piszesz, dawno wizz nie latałby na tej trasie
rafff no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 16th, 2016, 09:49 PM   #4822
m76
Registered User

Likes (Received): 191

Gdyby Port podawał informacje rzetelnie, nie pisałbym takich komentarzy.
m76 no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2016, 01:21 AM   #4823
rafff
BANNED

komunikat portu jest fatalny, ale trzeba też zaznaczyć, że żadne media w Poznaniu tematem się nie interesują, a np ostatnio we wrocławskiej gazecie wyborczej czytałem bardzo ciekawy materiał o ich lotnisku.
Sponsored Links
Advertisement

Old June 17th, 2016, 04:29 PM   #4824
Osseanfree
Registered User

Osseanfree's Avatar

Likes (Received): 1413

Tracicie Bergamo by WIZZair
Osseanfree no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2016, 04:43 PM   #4825
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 29124

Dopiero od sierpnia, niemniej jednak o planach zarządu mówiących o 1,8 mln można dawno zapomnieć. 1,7 mln to będzie realny wynik.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2016, 06:17 PM   #4826
m76
Registered User

Jeśli ktoś marzy o tym, że w to miejsce pojawi się jakiś nowy, ciekawy wakacyjny kierunek (jak np. dziś ogłoszono z KTW i WAW), to jest w błędzie.
Landryna latająca do EIN, będzie ogarniała ogłoszony 2 dni temu nowy kierunek z Nis (Serbia). Likwidacja BGY od sierpnia, to teoretycznie -20 tys. pax mniej do statystyk za 2016r.
"Passa" Portu trwa. Najpierw ścięcie wieczornej CPH, potem DUS, teraz BGY, i od zimy kolejna CPH wycięta. No ale powodem do chwały Zarządu jest planowana jedna rotacja zimą do ALC, i jedna gdzieś do Emiratów
Old June 17th, 2016, 10:45 PM   #4827
batmans
inż. Batman

batmans's Avatar

Likes (Received): 1613

Quote:
Originally Posted by Osseanfree View Post
Tracicie Bergamo by WIZZair
kurde, wkurzyłem się. Dwa dni temu kupiłem bilety do Bergamo na przełom lipca i sierpnia, odwołali mi lot powroty!!

ToMasz rysuje zapraszam! :)
batmans no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2016, 11:30 PM   #4828
luidzi77
Registered User

Likes (Received): 23

Z tego co pamiętam to 3 lub 4 podejście Poz do BGY. Czy czasem to nie jest tak, że ta trasa nie idzie z POZ i po prostu nikt rynku nie oszuka. Ani Wizz ani tym bardziej POZ, który jednak conajmniej kilka razy próbował podejść do tego kierunku?
luidzi77 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2016, 08:20 AM   #4829
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 506

Quote:
Originally Posted by luidzi77 View Post
Z tego co pamiętam to 3 lub 4 podejście Poz do BGY. Czy czasem to nie jest tak, że ta trasa nie idzie z POZ i po prostu nikt rynku nie oszuka. Ani Wizz ani tym bardziej POZ, który jednak conajmniej kilka razy próbował podejść do tego kierunku?
Byc moze tak jest... We WRO BGY cieszy sie duze popularnoscia poniewaz wg statystyk w mieście przebywa I pracuje ponad 1000 Wlochow. To efekt przenosin centrum operacyjnego UBS z Mediolanu do WRoclawia. Tak więc do WRO z BGY to taki troche kirunek imigracyjny ale w druga strone, dla nas fajne polaczenie na weekendowy shopping, narty lub wypad nad Como ☺

Last edited by JohnDeere; June 18th, 2016 at 10:28 AM.
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2016, 08:23 AM   #4830
podzer
Registered User

podzer's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by luidzi77 View Post
Leciałem do BGY w mało atrakcyjnym tyrystycznie Marcu i samolot był prawie pełen w obydwie strony. Szkoda.
podzer no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2016, 10:31 AM   #4831
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 506

Marzec to akurat szczyt sezonu narciarskiego. Tez mam za sobą marzec w BGY. 1/3 B737 z WRO by FR to byli narciarze ze sprzętem.
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old June 22nd, 2016, 07:00 PM   #4832
m76
Registered User

Quote:
Ławica: Lotnisko będzie się dynamicznie rozwijać
Poznańska Ławica jest ostatnim lotniskiem na liście polskich lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. O tym, jakie ma plany na przyszłość – rozmawiamy z jej prezesem, Mariuszem Wiatrowskim.
Jeśli ktoś chce poczytać bajki, to dalszy ciąg ma tutaj: KLIKNIJ
Napiszę tylko, że mimo iż mamy końcówkę czerwca, i pewną likwidację BGY, RYG, jednej rotacji do CPH, to on dalej swoje, że w tym roku wzrost wyniesie 20%.
Jest też:
-zachwalanie wysokiego wzrostu rdr (pomijam fakt, że od maja br baza jest już wysoka),
-info o ILSII (III kw. 2017),
-obracanie kota ogonem w sytuacji, gdy pada porównanie z WRO,
-ekstaza z tytułu połączeń do MLA, ALC, nowych charterów i Emiratów.
Czyli w sumie nihil novi, bo u nas jest super

solokhumbu liked this post
Old June 23rd, 2016, 08:50 AM   #4833
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Likes (Received): 551

Dodałbym jeszcze bardzo naciągany argument 'geopolityczny'. Zgadzam się, że przez sytuację w krajach 'arabskiej wiosny' odpadło sporo paxów, nie mniej zostali oni zagospodarowani przez kraje po północnej stronie morza śródziemnego. Poza tym na CPH, BGY i RYG nie miała wpływu żadna geopolityka. Tak więc jak dla mnie ściema.
Old June 23rd, 2016, 03:41 PM   #4834
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 13184

Quote:
Originally Posted by WZZ048 View Post

Dodałbym jeszcze bardzo naciągany argument 'geopolityczny'. Zgadzam się, że przez sytuację w krajach 'arabskiej wiosny' odpadło sporo paxów, nie mniej zostali oni zagospodarowani przez kraje po północnej stronie morza śródziemnego.
Część pewnie tak, ale spadek czarterów jest bardzo widoczny, niestety. Z sąsiedniego wątku:
Quote:
Originally Posted by [email protected]@n View Post

poniżej oczekiwań, bo czartery spadły ponad 30%: 32592 -> 22732

Reszta to faktycznie standardowe pierdololo "prowadzimy rozmowy".
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2016, 05:46 PM   #4835
and_zol
Registered User

and_zol's Avatar

Likes (Received): 473

Quote:
Gdańsk blisko, Poznań daleko

Jak pisaliśmy w kwietniu, oprócz Lublina perspektywy na tanie loty do Izraela mają lotniska w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. I obecnie wydaje się, że największe szanse na uruchomienie trasy do Tel Awiwu ma to pierwsze.

– Rozmowy są zaawansowane, ale nie chcemy wychodzić przed orkiestrę. Jeśli trasa będzie wprowadzona, pochwali się przewoźnik. Mogę tylko powiedzieć, że w naszej ofercie mamy już loty czarterowe do Izraela, które cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi w rozmowie z Fly4Free.pl Tomasz Kloskowski, prezes lotniska w Gdańsku.

Połączenia z Izraelem nie ma co się spodziewać w Poznaniu.

– Znamy założenia programu rządu Izraela, ale na ten moment żadna z linii lotniczych nie ogłosiła uruchomienia bezpośrednich regularnych połączeń z Poznania do Izraela. Nie mamy też żadnych informacji, którzy przewoźnicy aplikowali do udziału w programie. Czekamy zatem na ruch ze strony linii lotniczych – mówi Błażej Patryn, rzecznik prasowy lotniska w Poznaniu.
całość http://www.fly4free.pl/nowe-trasy-z-polski-do-izraela/

Ręce opadają
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2016, 09:01 AM   #4836
m76
Registered User

Kolejne cięcia w siatce W6.
Z tych dodatkowych rotacji, które wrzucili do systemu ze 2 mies. temu, wylatują:
-NYO lot czwartkowy od 04/08;
-TRF lot czwartkowy od 22/09;
-LTN lot czwartkowy od 22/09, a lot poniedziałkowy i środowy od rozkładu zimowego;
Jedynie DSA zostaje wg pierwotnego planu.
Ciekawe czy prezes dalej będzie tkwił w przekonaniu, że wyrobią 1,8mln pax
Old July 2nd, 2016, 02:43 PM   #4837
rafff
BANNED

pytanie, w co gra wizz....
bo wrzucanie dodatkowych lotów a potem ich usuwanie, świadczy fatalnie o firmie, likwidacja Bergamo w szczycie sezonu również, wiara miała zaplanowy wylot, urlop.
Old July 3rd, 2016, 12:40 PM   #4838
Rob_Sad
Registered User

Likes (Received): 775

Litości. Wizz nie lata tylko z Poznania, wrecz loty z POZ sa marginesem. Z wizz nie lata sie ze wzgledu na reputacje, ale ze wzgledu na ceny. Skoro Wizz i tak ma zyski i to spore, wiec mu taka polityka nie szkodzi. Problemem nie jest Wizz, a Poznan. Na 1,8mln nie ma zadnych szans. Bez grubej kasy, wielomilionowych zachet dla linii i planow budowy nowego portu region nie ruszy do przodu. Chytry (i glupi) 2x traci (pewnie i 10x).

Pelne samoloty nie oznaczaja zyskow. To przeciez oczywiste.

Niech w koncu dadza sobie spokoj z autobusami dla LCC takze przy przylotach. Wstyd.
Ta bramka przed security tez do likwidacji (personel jej nie ogarnia, gdy niechcacy przejda 2 osoby np dziecko lub pcha sie ze soba wozek).

Ale porty dedykowane dla LCC sa zwykle gorsze, wiec Lawicy mozna wybaczyc wszystko poza brakiem polaczen.

Last edited by Rob_Sad; July 3rd, 2016 at 12:54 PM.
Rob_Sad no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2016, 02:09 PM   #4839
rafff
BANNED

to, że mu polityka taka nie szkodzi to jasne, ale taka polityka szkodzi wizzowi w Poznaniu, bo ile można robić IDIOTÓW z pasażerów na trasie np. do Sztokholmu, gdzie lot czwartkowy jest często w systemie i równie często jest usuwany. Chciałem lecieć we wrześniu do Sztokholmu w czwartek, ale cały czas się wstrzymywałem bo byłem wręcz pewny, że mój lot zostanie anulowany, już nie pisząc o stałych pasażerach na tej trasie.
prezes lotniska już dawno powinien wylecieć, i może warto poruszyć ten temat na fejsie Jaśkowiaka....
Old July 3rd, 2016, 06:05 PM   #4840
Akusz
Registered User

Likes (Received): 49

Teraz nasuwa się pytanie za co Wizz dostał dużą kasę w ub. roku od portu. Za drugą landrynę żeby tylko stała czy za to żeby się się całkowicie z POZ nie zwinęli?
Akusz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
poznań

Thread Tools

Posting Rules