[Wola] Towarowa 22 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 2.00 average.
Old April 5th, 2007, 06:55 PM   #1
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

[Wola] Towarowa 22

Aktualizacja 26.04.2017 (uo rany... 10 lat...)

Pojawily sie wysokosciowce:

Quote:
Originally Posted by karawana View Post

Quote:
Pierwsze wizualizacje kompleksu handlowo-mieszkaniowego Towarowa 22 w Warszawie wraz z Placem Kazimierza. W sumie może powstać około 110 tys. mkw. handlu, ok. 15 tys. mkw. mieszkań i ok. 60-70 tys. mkw. biur
Aktualizacja 13.01.2016

Planowany obecnie blaszak Griffin Group:

Ponizej tresc oryginalnego pierwszego posta z informacjami na temat planowanej wczesniej na czesci dzialki po Jupiterze inwestycji firmy Torca, wspolpracujacej z Terrabudem II. Naprawilem (dzieki urbanity.pl) poznikane przez 9 lat obrazki.

Inwestycja ma powstac na czesci terenu po Domu Slowa Polskiego zajmowanej obecnie przez Jupiter Centrum. Ze strony http://www.terrabud2.pl (podkreslenia moje):

Quote:

PLANOWANY RODZAJ INWESTYCJI: Zespół budynków biurowo- usługowo- mieszkalnych w rejonie ulic Towarowej, Pańskiej, Miedzianej i Srebrnej

PLANOWANE POŁOŻENIE INWESTYCJI W KONTEKŚCIE MIASTA: Teren inwestycji położony w dzielnicy Wola niedaleko centrum miasta Warszawy

PLANOWANA CHARAKTERYSTYKA INWESTYCJI:
- Wielokondygnacyjne budynki biurowo-usługowe od ulicy Towarowej
- Atrakcyjne mieszkania i apartamenty mieszkalne w budynkach IV, VI, XIII - kondygnacyjnych
- Dominanta wysokościowa XXXX- kondygnacyjna o charakterze handlowo- biurowo- mieszkalnym
- Parkingi podziemne
Uwaga: niniejsze parametry mogą ulec zmianie w związku z toczącą się procedurą w zakresie planu miejscowego

ETAP INWESTYCJI: Procedura sporządzania planu miejscowego. Przewidywany termin zakończenia tego etapu: IV kwartał 2007R. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji: 2008

AUTOR PROJEKTU: A. GRZYBOWSKI

Inwestycja T&T jest rozowo-zielona. Jasna reszta to inne budynki istniejace lub planowane. Obrazki nieco dziwne. Jasny wiezowiec po lewej na dwoch gornych to pewnie widmo w miejscu Prosta Tower Ghelamco, ktory powinien stac obok, a nie za nizsza czescia inwestycji T&T (13.01.2016: to obecnie planowany Spinnaker Ghelamco). Wiezowiec z dolnego obrazka wyglada mi tez inaczej niz ten z pozostalych, ale zapewne dlatego, ze to mocno wstepna koncepcja architektoniczna. Po prawej stronie srodkowego obrazka zarys wiezy w miejscu Srebrna Center.

I dla zainteresowanych troche historii:
Quote:
Originally Posted by megaptera, November 28th, 2005
(...) Rzecz ma sie inaczej z DSP/JC. Otoz wlasnie w czasie mojej wizyty, na biurku Przemilej Pani Renaty lezal projekt planu zagospodarowania tego terenu. Dowiedzialem sie ze jego wlasciciele od roku staraja sie o WZiZT na jego zabudowe - niska na wiekszosci powierzchni i z dominanta od ronda Daszynskiego, tak jak w projekcie planu zagospodarowania opracowanym kilka lat temu przez Studio Ka. Niestety ow widziany przeze mnie nowy projekt planu przewiduje wylacznie niska, kwartalowa, pierzejowa zabudowe. Teren DSP/JC podzielony byl na nim dwiema parami prostopadlych ulic na 9 kwartalow. (...)
Quote:
Originally Posted by martin, April 3rd, 2006
WOLA Plany zagospodarowania terenów wokół ul. Twardej

Odtworzą Wronią

Na kilku hektarach działek między ulicami: Pańską, Towarową, al. Jana Pawła II, Chmielną i Srebrną, powstaną nowe biurowce, punkty usługowe i mieszkania. Najwyższe obiekty nie będą miały więcej niż 30 m przy ul. Towarowej i 45 m wzdłuż al. Jana Pawła II

Tak zakłada wstępny projekt zagospodarowania, którego założenia mogą się jeszcze nieco zmienić. Do wglądu dla warszawiaków plan ma być wyłożony w trzecim kwartale tego roku.

- Uchwalenie miejscowego planu nastąpi nie wcześniej niż na początku przyszłego roku - przewiduje Marek Mikos, naczelnik Wydziału Planowania Miejscowego w Biurze Naczelnego Architekta Miasta.

Projekt zagospodarowania zakłada, że w nowych mieszkaniach zamieszka w rejonie ul. Twardej ok. 2,8 tys. osób. Zabudowa mieszkaniowa ma zająć w sumie ok. 430 tys. mkw. Na funkcje biurowo-usługowe przewidziano ok. 340 tys. mkw., z czego na same usługi przypadnie ok. 130 tys. mkw. Zieleń - parki i skwery, bez zieleni osiedlowej i przyulicznej - zajmie ok. 4,5 tys. mkw.

Największy obszar do zabudowania jest przy ul. Towarowej. Najbliżej ulicy mają wyrosnąć budynki biurowo-usługowe. Za nimi, idąc w stronę ul. Miedzianej, przewidziano obiekty biurowo-mieszkaniowe.

- Nowością jest odtworzenie ul. Wroniej. Drugi odcinek ulicy pobiegłby między projektowanymi budynkami do ul. Srebrnej - mówi Michał Szczerba, radny, przewodniczący wolskiej Komisji Zagospodarowania Przestrzennego.

Na obszarze ograniczonym ul. Pańską, Miedzianą, Srebrną i Towarową projektanci przewidzieli też tereny tzw. zieleni publicznej. Park czy skwer miałby powstać na przedłużeniu ul. Siennej, u zbiegu z Miedzianą. Żeby zrealizować te projekty, z krajobrazu musiałaby jednak zniknąć drukarnia Dom Słowa Polskiego z ul. Towarowej 11. (...)

- Będzie to jednak współczesna architektura - podkreśla dr inż. arch. Krystyna Gruszecka, główny projektant ze Studia Ka. - Przeznaczenie Domu Słowa Polskiego do likwidacji może wzbudzać wątpliwości, ale ten obiekt pasuje raczej do peryferii małego miasteczka. Generalnie mogą tu powstawać budynki 9 -10-kondygnacyjne. Niższe (5 - 6 kondygnacji) będą wzdłuż ul. Miedzianej. (...)
Quote:
Originally Posted by REDHATT, January 11th, 2007
Torca i Terrabud przygotowują się do realizacji kompleksu biurowo-mieszkalno-usługowego w Warszawie. Stołeczne Biuro Projektów Architektury J&J przygotowało koncepcję zagospodarowania działki zlokalizowanej
w rejonie ulic Towarowej, Pańskiej, Srebrnej i Miedzianej w Warszawie. Prace zlecone zostały przez hiszpańską firmę deweloperską Torca, która realizację poprowadzi wspólnie z katowicką spółką Terrabud II. Planowany kompleks obejmie zespół budynków biurowo-usługowych oraz mieszkalnych o wysokości od 4 do 13 kondygnacji wraz z zespołem parkingowym. Przedstawiciele dewelopera ani projektanta nie udzielili nam informacji o szczegółach przedsięwzięcia. Wiadomo jednak, że procedury administracyjne są na etapie przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego, który powinien zostać przyjęty w połowie br. Inwestor zamierza rozpocząć prace budowlane w 2008 r.
Po pojawieniu sie na forum powyzszej notki z PREM zamiescilem w Nowych Inwestycjach info ze strony Terrabudu, ktore pod paroma wzgledami roznilo sie od aktualnego. Przede wszystkim pokazali wtedy koncepcje zagospodarowania dzialki z BPAJ&J (biuro Skrzypczaka http://www.bpajj.com.pl):

(obszar inwestycji T&T na ostatnim obrazku, a na planie zaznaczony czerwona linia), dodali kawalek o mozliwych zmianach w projekcie w zwiazku z toczaca sie procedura uchwalania planu miejscowego i okreslili jej termin na IV kwartal, a nie czerwiec 2007. Co wazne zmiany te zaszly po pojawieniu sie notki z PREM w ktorej nie ma mowy o wiezy - zatem walka trwa. I dobrze, bowiem owa koncepcja, sporzadzona przez tak zasluzonych architektow jak Skrzypczak, czy Grzybowski (ten ostatni jest tuzem na Slasku), IMHO w zaistnialym kontekscie urbanistycznym i gospodarczym jest jak najbardziej godna realizacji.
Prosze Najszanowniejszych Urzednikow! Zainteresowani wyborcy patrza Wam na rece!

kicaj liked this post

Last edited by megaptera; April 26th, 2017 at 04:47 PM. Reason: aktualizacja
megaptera no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 5th, 2007, 07:05 PM   #2
Lucky Luke
Registered User

Lucky Luke's Avatar

Likes (Received): 2797

Na podstawie tych szkiców to ja inwestycji nie ocenię. Ale 40 pięter obok WTT to jest dobry pomysł wg mnie
Lucky Luke no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 07:13 PM   #3
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

Likes (Received): 6

ciekawe - to mi wyglada na rondo daszynskiego, na pierwszym planie wieza POC ? probuje rozszyfrowac te obrazki
ale dziwne bo gdyby to byla wieza poc to ona mastac przy samym rondzie a tu wyglada na wycofana wglab prostej
cichus1 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 5th, 2007, 07:14 PM   #4
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

Likes (Received): 1354

Jak dla mnie za wysokie jak na te ziemie... bo WTT zawsze uważałem za błąd, i nie należy go powielać...
MikeN no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 07:15 PM   #5
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

Quote:
Originally Posted by MikeN View Post
Jak dla mnie za wysokie jak na te ziemie... bo WTT zawsze uważałem za błąd, i nie należy go powielać...
wiekszej bzdury to ja juz dawno nie słyszałem !!!!!!!!!
martin no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 07:33 PM   #6
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

jak dla mnie wtt powinno miec towarzystwo swojego wzrostu a w tym miejscu to jak dla mnie mozna postawic dowolna wysokosc

a czy te hale jupiter to nie sa jakies zabytkowe?
Old April 5th, 2007, 07:35 PM   #7
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Quote:
Originally Posted by Lucky Luke View Post
Na podstawie tych szkiców to ja inwestycji nie ocenię. Ale 40 pięter obok WTT to jest dobry pomysł wg mnie
To nie bardzo "obok" WTT. Jak niebiosa pozwola, to tylko po tej samej stronie ulicy bedzie je dzielilo od 2 do 5 wiez po 100-150m . Inwestycja T&T ma byc czescia wschodniej pierzei odcinka Towarowej miedzy Prosta a Alejami (czy Panska a Srebrna, ewentualnie nowym odcinkiem Siennej, jak kto woli). IMHO wiezowce przy Towarowej to jak najbardziej dobry pomysl. Zwlaszcza w powyzszym rozmiarze (bo wiekszy, 200/250+, zarezerwowalbym dla scislego centrum).

Quote:
Originally Posted by cichus1
ciekawe - to mi wyglada na rondo daszynskiego, na pierwszym planie wieza POC ? probuje rozszyfrowac te obrazki
ale dziwne bo gdyby to byla wieza poc to ona mastac przy samym rondzie a tu wyglada na wycofana wglab prostej
Napisalem o tym. Dziwnosc obrazkow moze wynikac z checi lepszego wyeksponowania wlasnej inwestycji.
Old April 5th, 2007, 07:51 PM   #8
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

Quote:
Originally Posted by megaptera View Post
//Jak niebiosa pozwola, to tylko po tej samej stronie ulicy bedzie je dzielilo od 2 do 5 wiez po 100-150m . ///
licze licze i do 5 niemoge doliczyc
Old April 5th, 2007, 08:23 PM   #9
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 24834

Quote:
Panu już dziękujemy...
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 08:30 PM   #10
Blok

Dokładnie Wola to jedyne miejsce gdzie można budować naprawdę wysoko (nawet wyżej niż Pekin )
Blok no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 08:46 PM   #11
MikeN
Miastolub

MikeN's Avatar

Likes (Received): 1354

Quote:
Originally Posted by martin View Post
wiekszej bzdury to ja juz dawno nie słyszałem !!!!!!!!!
To posłuchaj siebie, bo nie wierze...

Czyli co? Kolejna wieża 200m może na Żoliborzu czy Ochocie? A może od razu zaszalejemy i rozciągnijmy skyline do Ursynowa?
MikeN no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 08:49 PM   #12
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Likes (Received): 2118

Dla mnie priorytetem jest wysoka zabudowa Srodmiescia, dopiero potem Woli. Ale jak chce tam budowac, niech buduja, ucywilizuje sie okolica, a to wielki plus.
decapitated no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 09:24 PM   #13
AGC
digitisebanking.com

AGC's Avatar

Likes (Received): 236

swietna informacja. jupiter juz dawno powinien zniknac. jak najwyzej!
AGC no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 09:26 PM   #14
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

Quote:
To posłuchaj siebie, bo nie wierze...

Czyli co? Kolejna wieża 200m może na Żoliborzu czy Ochocie? A może od razu zaszalejemy i rozciągnijmy skyline do Ursynowa?
wypisujesz coraz to głupsze rzeczy, daruje sobie
martin no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 09:47 PM   #15
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Likes (Received): 2118

Czemu osoba majaca inne zdanie musi byc nazywana glupia? Nie mozna kulturalniej przedstawic swoje argumenty, czy pokazac ze ma sie inne zdanie? Troche kultury i szacunku
decapitated no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 09:50 PM   #16
zakrzemarski
d. marian1989

zakrzemarski's Avatar

Likes (Received): 1526

a co ma wola do żoliborza i ursynowa, bo chyba nie załapałem? Przeciez to właśnie na woli właciwie od 1989 roku planowana jest dzielnica wieżowcowa, więc tym bardziej dziwi mnie Twoja opinia. Oczywiście ścisłe śródmieście należy dogęszcząć i tam najprawdopodobniej wieżowce będą najbardziej reprezentacyjne, ale na woli będzie ich więcej, przede wszystkim dlatego, że działki są tam tańsze.

co do inwestycji, to trudno jest mi cokolwiek powiedzieć. za mało widać, jednak nie podoba mi sę te rozbudowane przyziemie. zalatuje trochę CP z Wrocławia, czyli taką fortecą. mam nadzieję, że koncepcja ta ulegnie jeszcze jakimś zmianom.
zakrzemarski no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 10:11 PM   #17
sojuz
Registered User

Likes (Received): 1292

świetne wieści
sojuz no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2007, 10:12 PM   #18
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3635

Anty wieżowiec nam się tutaj znalazł... BANA mu

Informacja świetna, chociaż na razie bardzo to nieprofesjonalne wszytko
Old April 5th, 2007, 10:30 PM   #19
Duopolis
Hong Kong lover

Duopolis's Avatar

Likes (Received): 1

Świetne wieści ale na razie w sumie niewiele konkretów. Luźne szkice i ogólne koncepcje. Trza poczekać co najmniej rok na opracowanie i zatwierdzenie planu i później jeszcze trochę na konkretne projekty/rendery. Wtedy będzie można debatować. Mimo to cieszę się że myśli się pro-wieżowcowo o tym rejonie! Proszę! Wystarczyło że Hanka wywaliła Bora i od razu lawina projektów/koncepcji uwzględniających wieżowce. Wogóle niezły ruch się zrobił! Go HGW!
Old April 6th, 2007, 12:38 AM   #20
Tuzin

Likes (Received): 7

Quote:
Tu nie chodzi o powielanie, bo skoro juz powstal, to niech ma towarzystwo. Na pewno kilka wiezowcow lepiej bedzie wygladac niz jeden ;]

Bledem za to by bylo budowanie wysokosciowcow jeszcze bardziej na zachod.
Tuzin no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
warszawa, wola

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules