[Śródmieście] Plac Defilad (informacje w pierwszym poście) - Page 2 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 45 votes, 5.00 average.
Old June 24th, 2005, 02:40 PM   #21
Jakub
3D

Jakub's Avatar

Jesli chodzi o wizje, projekty, wizualki to bardzo ładne.
Jakub no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 24th, 2005, 03:02 PM   #22
markus1234
BANNED

Quote:
Originally Posted by cudak
Ja nic nie piszę , bo wiecie co na ten temat myslę ! Renderów i wizualek to ja mam kilka mega na twardym dysku . Ja nie chce kolejnych , ja chce działania .

To jest poprostu CHORE !!!!!!!!!!!!!

jakby sie tak policzylo wszystkie wydatki na te wystawy ,konkursy ,makiety ,akwarelki ,dyskusje ,namioty ,MIPIM'y 01 ,02 ,03 ,04 ,05....,itd..,to za to mozna by wybudowac autostrade z warszawy do afryki

a te wszystkie renderingi mozna sobie do DU*Y wsadzic ,bo to nie borowski decyduje ,jak cos bedzie wygladac ,tylko prywatny inwestor i jego osobisty architekt , jak sie borowski nie zgodzi to inwestycja pojdzie do moskwy ,pragi albo budapesztu...

markus1234 no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 05:06 PM   #23
helfsztog
Twoj Przyszly Pracodawca

helfsztog's Avatar

Likes (Received): 0

Kur... ch.... pier..... Jak mozna byc tak bezczelnym jak wladze miasta Warszawy? Jak mozna w tak bezczelny sposob mamic ludzi, walczac o ich glosy wyborcze? Naprawde trudno mi wyrazic moje oburzenie...
Niewazne jak piekne wizje snuja, o moim glosie moga zapomniec, mam tylko nadzieje ze Sad Okregowy utrzyma wyrok...
helfsztog no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 24th, 2005, 05:16 PM   #24
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

To ktora to bedzie czesc akwarelkowej sagi? Po Mrocznych Akwarelkach, Ataku Akwarelek, Zemscie Akwarelek i Nowych Akwarelkach chyba czas na Akwarelki Kontratakuja. Powrotu Akwarelek mozna oczekiwac tuz przed wyborami. Zalosne...

Quote:
Originally Posted by Szabo
szczerze mówiąc jak popatrzyłem na te wizualizacje do doznałem przyjemnego zaskoczenia. Okazało się, że ktos nawet myslał, no bo:
1. wysokość wizualna od Chmielnej jest określona wedle wysokości przyziemnej części pałacu kultury, widać natomiast, że w planie musi być adnotacja, że ta częśc musi się odróżniać "wizualnie" co nie przekreśla że faktyczna wysokość będzie większa, co widać na wizualizacji, natomiast od strony Alei: mamy już najwyraźniej wysokość odpowiadającą drugiej stronie ulicy.
Mam nadzieję, że plan mówi własnie o takich sprawach, a nie określa koloru elewacji przy Chmielnej na brązowy, aczkolwiek w inych planach zagospodarowania przyjuje się określenie możliwej palety barw elewacji.
Przyjemne zaskoczenie bylo chyba przedwczesne, bo na wizualizacji Chmielnej przedstawiono projekt (chyba koncepcyjny) Bulandy i Muchy, ktory nie ma z planem zagospodarowania nic wspolnego, a nawet wprowadza zabudowe tam, gdzie przyszly plan jej nie przewiduje: na placyku pod Palacem od strony Kinoteki. W dodatku z wizualizacji tego projektu pokazanej w Stolku wynika, ze dokladnie tak samo niskie bylyby budynki od Alej. "Projekt" Galerii Warszawskiej (ktory to juz bedzie?) to jest jakas zupelnie inna bajka i w stosunku do pomyslow BiM i wynikow konkursu na projekt zagospodarowania ronda Dmowskiego - po jaka cholere te wszystkie konkursy?!.
Zobaczymy pewnie bardziej lub mniej fantastyczne pomysly (w sumie wszystko jedno, bo przy tych wladzach wszystkie wizje sa nierealistyczne) zebrane bez ladu i skladu, zeby pokazac ruch w interesie. Oczywiscie to tylko ruch bicia piany...
Old June 24th, 2005, 06:08 PM   #25
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 19817

Quote:
- Pierwszym obiektem, jaki powstanie przy Pałacu, będzie kupiecki dom towarowy z salą widowiskową. Lada dzień wydane zostaną decyzję o warunkach zabudowy.
....albo dostaną warunki których w życiu nie spełnią-ich poprostu nie stać!!![widać kto tam handluje]na taki dom towarowy który bedzie w samym centrum jak wizytówka lub 2 opcja że dostaną ulgę i będzie tak samo tylko w innym miejscu a może i 2 miejsca,gdyż do czasu wybudowania nowej siedziby będą zajmowac starą a podczas budowy jak wiemy mogą się różne rzeczy przydarzyć ..........
kafarek está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 07:02 PM   #26
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 1030

Quote:
Originally Posted by Van der Rohe
Czyli zamiast domów handlowych i filharmonii będą KDT, tym razem z salą widowiskową? Jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić.
a czy napisali że to powstanie zamiast tego ?? nie, dlatego że nowy dom towarowy KDT byłby małą częscia tego co miało by powstać od Marszałkowskiej, powstanie tam też Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy domy handlowe
martin no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 07:10 PM   #27
Admiral Dochodiaga
I'm a rubber ball

Admiral Dochodiaga's Avatar

Likes (Received): 1

swoją drogą ile ten cieć borowski będzie jeszcze urzędować ? Mam nadzieje, że ta funkcja nie jest dożywotnia
Powinien ustąpić miejsca komuś kto kocha wieżowce tak jak my
Admiral Dochodiaga no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 09:32 PM   #28
alex_d
Respect the Architect

alex_d's Avatar

Likes (Received): 2

ja juz nie mam sily pisac po raz kolejny krytyki obecnych wladz i borowskiego, dlatego po prostu napisze: OBY TO BYLO REALNE I SIE DO CHOLERY ZACZELO DZIAC!!!mam nadzieje ze nie bedziemy mieli wiecej tylu powodow do bycia wiecznymi malkontentami do czego zmuszeni teraz jestesmy....
Old June 24th, 2005, 09:39 PM   #29
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Likes (Received): 32

...

Last edited by kotbehemot; July 26th, 2017 at 08:30 PM.
kotbehemot no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 09:46 PM   #30
Andrzej4001
.........................

Likes (Received): 2

Njabrdziej spodobała mi sie koncepcja zagospodarowania Portu Praskiego, uwzam, ze powinna byc zrealizowana w pierwszej kolejności, bo póki co Stolica stoji plecami do rzeki, a nie ma to jak okiełznana woda przez cywilizację, inne projekty także fajne, jak bede w Wraszawie na początku lipca, to napweno wystawę zobaczę :p
Old June 24th, 2005, 09:58 PM   #31
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Likes (Received): 73

Mżonki..
Pozatym co to jest Kupiecka Hala Targowa z sala widowiskowa? jakoś nie moge tego przelknąc, nawet niechce wiedziec jakby to mialo wyglądac. chyba, że zrobia cos ala smyk, taki dom towarowy mógłby być.

Natomiast te wizualki ładne, ale wciąz za rzadkie jak dla mnie
Stompi no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2005, 10:35 PM   #32
Karsi

bez komentarza
Karsi no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2005, 02:13 AM   #33
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 3

Popuśćmy wodze wyobraźni: taką salę widowiskową można by dobrze wykorzystać na przykład na wesela To nie ma to tamto, będzie społecznie istotna inwestycja.
embercadero no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2005, 02:27 AM   #34
Szabo

Quote:
Originally Posted by megaptera
To ktora to bedzie czesc akwarelkowej sagi? Po Mrocznych Akwarelkach, Ataku Akwarelek, Zemscie Akwarelek i Nowych Akwarelkach chyba czas na Akwarelki Kontratakuja. Powrotu Akwarelek mozna oczekiwac tuz przed wyborami. Zalosne...

Przyjemne zaskoczenie bylo chyba przedwczesne, bo na wizualizacji Chmielnej przedstawiono projekt (chyba koncepcyjny) Bulandy i Muchy, ktory nie ma z planem zagospodarowania nic wspolnego, a nawet wprowadza zabudowe tam, gdzie przyszly plan jej nie przewiduje: na placyku pod Palacem od strony Kinoteki. W dodatku z wizualizacji tego projektu pokazanej w Stolku wynika, ze dokladnie tak samo niskie bylyby budynki od Alej. "Projekt" Galerii Warszawskiej (ktory to juz bedzie?) to jest jakas zupelnie inna bajka i w stosunku do pomyslow BiM i wynikow konkursu na projekt zagospodarowania ronda Dmowskiego - po jaka cholere te wszystkie konkursy?!.
Zobaczymy pewnie bardziej lub mniej fantastyczne pomysly (w sumie wszystko jedno, bo przy tych wladzach wszystkie wizje sa nierealistyczne) zebrane bez ladu i skladu, zeby pokazac ruch w interesie. Oczywiscie to tylko ruch bicia piany...
popsułeś mi dzisiaj radość, ze znalezienia jednego pozytywu w twórczości borowskiego (w zespole z Kaczką, bo ten piątek był jeżeli chodzi o miejskie wieści katastrofalny)
Szabo no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2005, 11:21 AM   #35
rcube

Likes (Received): 5

To kiedy przenosimy watek do dzialu "Wieści z Budowy" ?
rcube no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2005, 02:29 PM   #36
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Quote:
Originally Posted by Szabo
popsułeś mi dzisiaj radość, ze znalezienia jednego pozytywu w twórczości borowskiego (w zespole z Kaczką, bo ten piątek był jeżeli chodzi o miejskie wieści katastrofalny)
Z jednym stwierdzeniem sie zagalopowalem. Zauwazylem to dzisiaj i dla odmany sobie popsulem humor. Otoz wydawalo mi sie, ze projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Otoczenia PKiN jest uszczegolowieniem Zalozen Rozwoju "Warszawskiego Centrum" ktorych wizualizacja pojawila sie np. na zeszlorocznej wystawie "Plany na Przyszlosc":

(ze strony Darecky'ego)

Okazalo sie ze nie calkiem, bo projekt planu pokazany na ostatniej wystawie "PnP" nie przewiduje placu pod Palacem od strony Alej, ale ulice bedaca przedluzeniem Pankiewicza, jak w projekcie BiM. Dla mnie to zmiana na niekorzysc . Na marginesie, linie zabudowy ograniczajace ta nowoprojektowana ulice oznaczone sa jako nieprzekraczalne, a nie obowiazujace, wiec, o ile dobrze rozumiem, jak inwestor ktory za wielka kase kupi stosowne dzialki bedzie bardzo chcial zrobic tam plac i obudowac go kilkupietrowymi domkami, to bedzie mogl to zrobic . Zakres dopuszczalnej wysokosci zabudowy kwartalow miedzy Chmielna i Alejami jest taki sam na calej ich powierzchni.
Old June 25th, 2005, 02:31 PM   #37
rcube

Likes (Received): 5

A wiecie co, mi ten plac juz zwisa. Tyle lat nie bylo to i nie bedzie przez kolejne 15 lat. No moze faktycznie jedyna inwestycja bedzie jakis dom handlowy tych ludzi z KDT..... niestety
rcube no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2005, 02:36 PM   #38
anakin

Likes (Received): 8

Nie podoba mi sie tez nowe budynki na nowym odcinku chmielnej. Nie stanowia one zwartej pierzei.
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2005, 02:37 PM   #39
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 55

Quote:

(ze strony Darecky'ego)

Okazalo sie ze nie calkiem, bo projekt planu pokazany na ostatniej wystawie "PnP" nie przewiduje placu pod Palacem od strony Alej, ale ulice bedaca przedluzeniem Pankiewicza, jak w projekcie BiM.
Placu nie ma , ale widac tam taki skwerek , co by się nie zgadzało z tymi renderami z ostatnie cześci "Akwarelki Kontraatakują " . Tu jest cała pierzeja , a wyżej tam jest skwerek w tym miejscu .

To tylko świadczy dobitniej , że wszystkie te wizualizacje i akwarelki to radosna twórczośc i nie mają nic wspólnego z rzeczywiśtością . Sa nie spójne w każdym calu .
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2005, 02:57 PM   #40
Szabo

Quote:
Z jednym stwierdzeniem sie zagalopowalem. Zauwazylem to dzisiaj i dla odmany sobie popsulem humor. Otoz wydawalo mi sie, ze projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Otoczenia PKiN jest uszczegolowieniem Zalozen Rozwoju "Warszawskiego Centrum" ktorych wizualizacja pojawila sie np. na zeszlorocznej wystawie "Plany na Przyszlosc":

(ze strony Darecky'ego)

Okazalo sie ze nie calkiem, bo projekt planu pokazany na ostatniej wystawie "PnP" nie przewiduje placu pod Palacem od strony Alej, ale ulice bedaca przedluzeniem Pankiewicza, jak w projekcie BiM. Dla mnie to zmiana na niekorzysc . Na marginesie, linie zabudowy ograniczajace ta nowoprojektowana ulice oznaczone sa jako nieprzekraczalne, a nie obowiazujace, wiec, o ile dobrze rozumiem, jak inwestor ktory za wielka kase kupi stosowne dzialki bedzie bardzo chcial zrobic tam plac i obudowac go kilkupietrowymi domkami, to bedzie mogl to zrobic . Zakres dopuszczalnej wysokosci zabudowy kwartalow miedzy Chmielna i Alejami jest taki sam na calej ich powierzchni.
tak naprawdę to ciągle oglądamy obrazki, zobaczymy jak będzie to wyglądać n apiśmie, może na jesieni wreszciek to uchwlą, z wielką pompą przed wyborami. TO bedize tak wyglądało w Kurierze Warszawskim jakby juz ten plac zabudowali i o to im chodzi (głosy, głosy), może planują uchwali ten plan między turami wyborów, to będzie jeszcze lepiej. Tak czy siak nie można oceniać architektury po akwarelkac. A co do placu, być może on tam zostanie. Po prostu ktoś robiąc tą wizualizację z głowy wstawił jedno przęsło za dużo.
Szabo no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śródmieście, kamery, pkin, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules