[Śródmieście] Plac Defilad (informacje w pierwszym poście) - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 45 votes, 5.00 average.
Old June 28th, 2005, 07:40 PM   #61
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 449

Quote:
Originally Posted by decapitated
Plac Defilad mógłby być zabudowany IMO niskimi budynkami, ale musiałabyc to architektura z najwyższej półki, a nie wypociny Sztaniszkis. Natomiast powinny być zabudowane wieżowcami rogi Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej (Metropol i nowa Rotunda), Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej (nad stacją). Wieżowce mogłyby tekże stanąć przy Emilii Plater, nie obraże się

bardzo się z Twoim stanowiskiem zgadzam!!
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 28th, 2005, 07:52 PM   #62
anakin

Likes (Received): 8

tyle, ze Borowski z tym sie nie zgodzil. I wyszlo tak jak wyszlo... niestety...
anakin no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2005, 07:57 PM   #63
decapitated
Registered User

decapitated's Avatar

Likes (Received): 2118

Przecież to tylko wizja tak jak plany Kicińskiego i jego kumpli, nic nie warte, ale ładnie wyglądają (tylko, że mój dużo ładniej )
decapitated no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 28th, 2005, 11:19 PM   #64
markus1234
BANNED

http://www.pbase.com/warsawfreak8/image/45381983

KATASTROFA !

te budynki wygladaja jak jakies BANALNE fabryki..albo jak jakies processory na platynie komputerowej....

plac defilad powinien byc projektowany przez najleprzych architektow tak jak ground zero w NY bo to co tam powstanie bedzie tam stalo pzynajmniej przez nastepne 100-200 lat.... albo i dluzej tak jak sredniowieczne rynki w wroclawiu krakowie albo wawie...
markus1234 no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2005, 11:32 PM   #65
Stompi
Pan od przyrody

Stompi's Avatar

Likes (Received): 73

Quote:
Originally Posted by markus1234
http://www.pbase.com/warsawfreak8/image/45381983

KATASTROFA !

te budynki wygladaja jak jakies BANALNE fabryki..albo jak jakies processory na platynie komputerowej....

plac defilad powinien byc projektowany przez najleprzych architektow tak jak ground zero w NY bo to co tam powstanie bedzie tam stalo pzynajmniej przez nastepne 100-200 lat.... albo i dluzej tak jak sredniowieczne rynki w wroclawiu krakowie albo wawie...

Ojej, to jest tragiczne. Nie zgadzam się, żeby tak skrzywdzone miasto bylo skrzywdzone ponownie. To nie jest to co ma ożywić nasze centrum.
Stompi no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2005, 12:58 AM   #66
Szabo

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Stompi
Ojej, to jest tragiczne. Nie zgadzam się, żeby tak skrzywdzone miasto bylo skrzywdzone ponownie. To nie jest to co ma ożywić nasze centrum.
ale będzie za to ZIELONO, ne przesadzajcie to tylko koncepcja, jak te budynki będą naprawdę wyglądały zależy od inwestorów. Na razie mamy jednego, który na pewno nic nie wybuduje, więc zmartwienia tego typu należy odłożyć na czas za parę lat.
Szabo no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2005, 02:06 AM   #67
alex_d
Respect the Architect

alex_d's Avatar

Likes (Received): 2

ja bym sie tym tak nie stresowal.....ta wizualizacja jest z dupy.....beznadziejny kadr, prawie jak aksonometria, w zasadzie widac na niej tylko dachy, prawdziwa perspektywa jest na ulicy....dalej projekty z tych zajawek wczesniejszych wygladaja zgola inaczej niz odpowiedniki tych budynkow z lotu ptaka, wyglada mi to raczej na cyfrowa kopie propozycji magdaleny staniszkis , ktora byla tragiczna.....poza tym licze na inteligentne podejscie nastepnych wladz, zrozumienie i entuzjazm na potrzebe wybudowania w tym miejscu budynkow o niespotykanej dotychczas jakosci architektury, w koncu oczywiste jest ze budynek moze miec ta sama kubature ale atrakcyjnosc skrajnie rozna....moge brzmiec jak niepoprawny optymista ale nasza wada jest ze za bardzo dajemy sie oszukiwac przez wizualizacje ...ta akurat wyglada tragicznie ale mogla by tez wygladac swietnie , gdyby ktos profesjonalnie podszedl do tematu
Old June 29th, 2005, 11:41 AM   #68
JPS
Expert

JPS's Avatar

Quote:
Originally Posted by oki
kto zrobil ta wizualke?
"Specjaliści" Urzędu Miejskiego
Old June 29th, 2005, 02:55 PM   #69
anakin

obny slowo nie stalo sie cialem. Oczywiscie budynki beda wygladac inaczej niz na tej wizualce, ale jesli architekt który bedzie je projektowal maczal palce przy koncepcji tej wizualki, to ta róznica moze byc bardzo niewielka.... a wtedy zle bedzie z centrum Warszawy
Old June 29th, 2005, 08:46 PM   #70
smolak
Registered User

smolak's Avatar

Likes (Received): 0

A co myślicie o tym żeby placu Defilad NIE zabudowywać? Takie niskie budynki według mnie zupełnie nie pasują do bryły PKIN ,będą tylko nieudolnie zasłaniały pałac i widok na reszte wieżowców.Dzisiaj jadąc tramwajem przez Marszałkowską można podziwiać piękny , szeroki i niczym nie zasłonięty widok ponieważ przestrzeń placu Defilad nadaje ogromną "wielkość" warszawskiemu skyline.Oczywiście nasuwa się pytanie co zrobić wtedy z przestrzenią na samym placu.Możnaby było zrobić np coś na kształt rynku z uporządkowaną przestrzenią i różną małą architekturą na której znajdowały by się np kafejki ogródki itd.
Pomyślałem w ten sposób ponieważ jakoś trudno mi sobie wyobrazić tam takie budynki które by nie wyglądały na "wciśnięte na siłe" a te pokazane wizualizacje mnie do tego jeszcze bardziej przekonały...
smolak no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2005, 09:03 PM   #71
Kaczor

Likes (Received): 2

Jestem na NIE. Marszalkowska i zasluguje na odzyskanie poludniowej pierzei.
Kaczor no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2005, 10:26 PM   #72
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 13

Lipny pomysl, juz wole gorszą zabudowę (tzn taka jak na projekcie)
Old June 29th, 2005, 11:31 PM   #73
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by Van der Rohe
jezu, jak czytam takie komentarze to rośnie we mnie potrzeba obrony Kaczora...
niewiedza wymieszana ze skrajną pogardą - okropne :-(

jeśli chcesz wiedzieć to do tych projektów (PROJEKTÓW, nie wizualek, wizualki to tylko część całości, dla mediów) zostały zaproszone NAJLEPSZE pracownie z całej Polski.
Przykro mi, ale ja naprawde nie widze w tych wizualizacjach niczego nowego, poza tym, ze wizualki sa lepszej jakosci niz poprzednie. Nadal nie uporano sie z problemem palacu- po pierwsze z jego kompozycją (ani nie jest podkreslony, ani zasloniety, po prostu obudowali cos dookola), ani z tym jak urbanistycznie stoi (ja jestem za zburzeniem rozleglych elementow przyziemia PKiN). Nadal nie podoba mi sie tez plac, ktory zaplanowano, moim zdaniem nalezaloby takze zroznicowac wysokosc budynkow.
Nie krytykuje na oslep, byle strzelac- po prostu moim zdaniem koncepcja na _takie_ miejsce nie powinna zostac przygotowana niechlujnie, przypadkowo akurat przed wyborami (nawet jesli pudeleczka na wizualizacjach są b. ładne).

Quote:
Mnie też Kaczor wkurwia, ale jako bywalcy forum o dość poważnej tematyce powinniśmy bardziej uważać na swoje wypowiedzi. Co innego celna krytyka, a co innego okładanie na oślep bez zastanowienia.

No nie można zapominać że Kaczor parę zasług jednak ma. Zawsze będę go cenił za przywrócenie funkcji NAM-a. Prawda - obsadził to stanowisko niewłaściwym człowiekiem, ale to się da w przyszłości odkręcić.
Poza tym szacunek dla Kaczora za wywalenie z Pl. Defilad kolistego bulwaru.
tu zgoda.
kotbehemot no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 04:25 PM   #74
anakin

"Poza tym szacunek dla Kaczora za wywalenie z Pl. Defilad kolistego bulwaru" - to jedyny plus koncepcji Boro jaki widze
Old June 30th, 2005, 05:36 PM   #75
Admiral Dochodiaga
I'm a rubber ball

Admiral Dochodiaga's Avatar

Likes (Received): 1

to z lotu ptaka jest straszne
Zupełnie jakby w samym centrum ustawili jakieś hale przemysłowe...
I jeszcze tak strasznie nisko...
Mam nadzieje, że go odrzucą.
Admiral Dochodiaga no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 06:30 PM   #76
tutturu
arch & urb

tutturu's Avatar

Likes (Received): 14

Warszawa przyszłości" przed PKiN

Dziś otwarcie wystawy na placu Defilad. Na ekranach i billboardach zobaczymy projekty architektoniczne, które zamierzają realizować władze Warszawy

Oto jedna z wizji zabudowy centrum stolicy
Tuż po oficjalnym rozpoczęciu pokazu, który zaplanowano na godz. 20.30, na placu Defilad zagra Marek Biliński. Będzie to wielkie widowisko multimedialne.

- Muzyk na potrzeby tego koncertu zaprosił do współpracy grupę artystów, która za pomocą ekranów diodowych zilustruje jego utwory - mówi Marcin Roszkowski, rzecznik prezydenta Warszawy.

Sama wystawa nawiązuje do przedwojennego pomysłu prezydenta Stefana Starzyńskiego. Dziś na placu przed Pałacem Kultury zostaną wystawione makiety i wizualizacje, m.in. Portu Praskiego, Stadionu Narodowego czy Centrum Chopinowskiego. Władze miasta zaprezentują też swoją wizję zabudowy ścisłego centrum miasta. Chodzi o place Defilad i Piłsudskiego oraz ul. Krakowskie Przedmieście. Przebudowa tych terenów ma zacząć się od wzniesienia nowego domu towarowego, który ma stanąć przed PKiN.
...-Facet mieszka na Fabrycznej - rzekł z wystudiowaną nonszalancją - Kamieniczka, mówię wam,plakatowa. Powiśle i jego romantyka, przewodnik krajoznawczy, strona taka i taka. Wewnątrz całkiem przywoicie, można żyć, o ile nie ma się takich przesadnych wymagań, jak umywalka czy wieszak ...
L.Tyrmand "Zły"
tutturu no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 08:09 PM   #77
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 55

Jutro mam zamiar zahaczyć o w/w wystawę w drodzę na kolejną akcję pt. " Byłem...." . Czekajcie dziatki , a będzie się jutro działo ( oby tylko pogoda dopisała ) ! Widoki gwarantowane , kolejny "osmiotysięcznik" czeka na mnie . Pssss na razie to tajemnica .

Na pewno porobię fotki z wystawy również .
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2005, 08:20 PM   #78
JPS
Expert

JPS's Avatar

Quote:
Originally Posted by decapitated
Plac Defilad mógłby być zabudowany IMO niskimi budynkami, ale musiałabyc to architektura z najwyższej półki, a nie wypociny Sztaniszkis. Natomiast powinny być zabudowane wieżowcami rogi Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej (Metropol i nowa Rotunda), Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej (nad stacją ). Wieżowce mogłyby tekże stanąć przy Emilii Plater, nie obraże się
W pełni się zgadzam!

Kilka komentarzy:

Festiwal wizualek trwa, co tydzień coś nowego, co jedna to gorsza... Ta ostatnia (z lotu kaczki) dobrze uświadamia jak ten projekt zabudowy można bardzo łatwo spieprzyć, przy przeciętnej architekturze. Oczywiście nie wiadomo jeszcze jak te budynki będą wyglądały w wersji końcowej, ale te pokazane na wizualizacji - lekkie, szklane baraczki spod kosiarki w żaden sposób nie integrują Pajaca z miastem. Wygląda to po prostu koszmarnie...

Uważam, że w tym miejscu, który jest wizytówką miasta, powinien być rozpisany międzynarodowy konkurs - jak na Muzeum Żydów Polskich...

Co do poprzedniej wersji (bulwar kolisty) to oczywiście miał wiele mankamentów (np. brak agory), ale po pierwsze był mocno zróżnicowany wysokością zabudowy, a po drugie to patrząc na jego stare wizualki, Złote Tarasy jakoś do niego nawiązywały, a nie jak teraz - ni w pięć ni w dziesięć...

A jeżeli chodzi o obecną politykę Kaczora w stosunku do kupców z KDT (i nie tylko), to się nie będę wypowiadał, bo dostałbym chyba bana...
Old June 30th, 2005, 08:27 PM   #79
tutturu
arch & urb

tutturu's Avatar

Likes (Received): 14

Podejrzewam że to tu można wrzucić

Tylko Forum żal Zobaczie jakie latarnie, szykują się kolejne skyscrapers
...-Facet mieszka na Fabrycznej - rzekł z wystudiowaną nonszalancją - Kamieniczka, mówię wam,plakatowa. Powiśle i jego romantyka, przewodnik krajoznawczy, strona taka i taka. Wewnątrz całkiem przywoicie, można żyć, o ile nie ma się takich przesadnych wymagań, jak umywalka czy wieszak ...
L.Tyrmand "Zły"
tutturu no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2005, 12:02 AM   #80
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 449

Quote:
Originally Posted by tutturu
Podejrzewam że to tu można wrzucić

Tylko Forum żal Zobaczie jakie latarnie, szykują się kolejne skyscrapers

render trochę przekłamuje - plan uwzględnia szpaler drzew po północnej stronie jerozolimskich
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śródmieście, kamery, pkin, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules