[Gdynia] Sea Towers - 125,4 m + 141,6 m - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 30th, 2004, 01:24 PM   #1
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 10505

[Gdynia] Sea Towers - 125,4 m + 141,6 m

Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego ruszy budowa pierwszego prawdziwego wieżowca w 3mieście. Budynek złozony z dwóch wież z których wyższa będzie miała 30 pięter wysokości. Inwestor Invest Komfort z Sopotu, autor obecnie najwyższebo budynku Gdyni. Cała inwestycja w swych rozmiarach i charakterze przypomina bardzo Łudzką w Warszawie tylko architektura wydaje się być lepsza.

Mam jeszcze wda skany dobrewj jakości z gazety, ale nie mam ich jak zamieścić bo konta www na republice mi się poblokowały. Wyślę je ochotnikowi.

O gustach się nie dyskutuje
i potem ten kraj wygląda jak wygląda.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 30th, 2004, 01:29 PM   #2
Polishman
Registered User

Polishman's Avatar

Likes (Received): 0

Dobry neews tylko ta architektura taka troche nie najlepsza
Ale z osadem poczekam az bedzie render
W kazdym razie nowy wiezowiec

Przedwojenna Warszawa na pocztówkach z mojej kolekcji
Polishman está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 01:37 PM   #3
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 19264

mi wyślij ,jeśli ich nie zamieścisz.Opisz lokalizację ...centrum czy bardziej obrzeża.
Fakt lepsza od Łuckiej,bryła się nie rozlewa,jest rozczłonkowana na dwie części.
Pozdrawiam
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old June 30th, 2004, 01:44 PM   #4
TommyTOM2
Registered User

TommyTOM2's Avatar

Likes (Received): 1

Info z GW:
"Projekt gdyńskiego WTC jest gotowy, ale różni się od projektu, który zwyciężył w konkursie architektonicznym. Czy władze Gdyni uległy inwestorowi, a widok na morze zostanie zakryty?
W 2002 r. zwycięzcą konkursu na koncepcję architektoniczną placu w kwadracie skweru Kościuszki, ulic Hryniewickiego, Waszyngtona i basenu Prezydenta został wiedeński zespół Architektbüro pod kierunkiem Andrzeja Kapuścika. Teren należy do World Trade Center, więc nawiązanie stylistyką do dwóch nowojorskich wież WTC zburzonych podczas ataków z 11 września 2001 r. było oczywiste.
Natomiast ostateczny projekt skierowany do realizacji przez inwestora - Invest Komfort - znacznie różni się od konkursowego, pomimo iż autor jest ten sam. Podwyższono o kilka kondygnacji wysokość jednej z wież (w projekcie konkursowym obie wieże były jednakowej wysokości). Zmniejszono także odległość między nimi, przez co spajający je łącznik będzie krótszy i mniej okazały.
- Dyskusje nad ostatecznym kształtem tej realizacji trwały 10 miesięcy - mówi Andrzej Kapuścik, autor projektu. - Inwestor naciskał na zmianę koncepcji na jednobryłową. Na to z kolei nie chcieli zgodzić się przedstawiciele miasta. Generalnie jednak jestem zadowolony z tego projektu.
Mniej zadowolona z nowego kształtu kompleksu jest dr Maria Jolanta Sołtysik z wydziału architektury PG, znawczyni gdyńskiej architektury.
- Z jednej strony zauważam troskę władz miasta o architekturę, ale z drugiej wyraźne uleganie presji inwestorów - argumentuje dr Sołtysik. - Tendencja do pięcia się w górę może dziwić w miejscu, gdzie miasto powinno otwierać się na morze. Widok na morze został zablokowany poprzez kolosalną skalę tych budynków. Ta architektura straciła swoją niezwykłość - uważa.
Kierownictwo Invest Komfortu odmówiło odpowiedzi na większość pytań "Gazety" o różnice w obu projektach. Przyznaje jednak, że w nowym obiekcie dominować będzie funkcja mieszkaniowa z niewielkim udziałem biurowej."
TommyTOM2 no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 02:01 PM   #5
oralB
Moderator

oralB's Avatar

Likes (Received): 2027

Świetne wiadomości Według mnie dobrze , że nie będą to wieże o identycznej wysokości . Cieszy to , że jest chęć budowy wież poza Warszawą ( niedawno oddano UNI Centrum - w realu wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach , buduje się Andersię i teraz jeszcze to ) . Ja osobiście jednak troszkę żałuje , że nie powstaną te budynki w Gdańsku , gdyż tam są już jakies wieżowce i tamtejszy skyline bardzo by na tym zyskał , no ale ...
oralB no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 02:35 PM   #6
diffel
Registered User

Likes (Received): 8

W Gdansku jest konserwator zabytkow...
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 03:49 PM   #7
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Konserwator zabytków to nazwa na stan beznadziei jaki panuje w Gdańsku, ale stan ten gdy się przyjrzeć ma wiele oblicz. Tak naprawdę nie jest to jedna osoba gdyż konserwatorzy zabytkó w Gdańsku zmieniają się dość często. Od paru miesięcy jest nowy konserwator i jeszcze wciąż nie do końca wiadomo jaki to człowiek.

Zaś co do tematu wieżowców to wszystko wskazuje, że w przyszłym roku będziemy mieli cztery wierzę od 70-100m licząc WTC jako jeden w trakcie budowy więc nie jest źle.

Old June 30th, 2004, 03:57 PM   #8
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14323

Fajnie, ze powstaje cos wysokiego poza Warszawa, choc ten skan nie wyglada zbyt zachecajaco

Dziki REX: rendery mozesz slac na moj adres z sygnaturki, zamieszcze je na serwerze FDI
bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 04:21 PM   #9
diffel
Registered User

Likes (Received): 8

Cztery?
1. WTC
2,3 Horyzont
4?
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 04:59 PM   #10
WroFanatyk
investmap.pl

WroFanatyk's Avatar

Likes (Received): 4123

Chyle czola...
Poltegor ma 22 i niedlugo sie zawali bo ma juz 300 lat, a nie zapowiada sie zeby cos go we Wro przewyzszalo w najblizszym kilku leciu...
WroFanatyk no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 05:16 PM   #11
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Quote:
Originally Posted by bb78
Fajnie, ze powstaje cos wysokiego poza Warszawa, choc ten skan nie wyglada zbyt zachecajaco

Dziki REX: rendery mozesz slac na moj adres z sygnaturki, zamieszcze je na serwerze FDI
Posłalem ci kolorowe rendery.

Zaś tą czwarty wieżowiec to apartamentowiec też w Gdyni 18-19 pięter "Redłowski Stok" to się nazywało bodajże.

Old June 30th, 2004, 05:22 PM   #12
bb78
Fook eet!

bb78's Avatar

Likes (Received): 14323

Skany od Dzikiego REXa:

bb78 no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 05:50 PM   #13
Polishman
Registered User

Polishman's Avatar

hmm moze w rzeczywistosci bedzie lepiej wygladalal ale tak najgorzej to jescze nie jest

Przedwojenna Warszawa na pocztówkach z mojej kolekcji
Polishman está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 06:16 PM   #14
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dziki REX
Cała inwestycja w swych rozmiarach i charakterze przypomina bardzo Łudzką w Warszawie tylko architektura wydaje się być lepsza.
Nerke dalbym sobie wyciac zeby ten budynek stanal zamiast Luckiej. Swietna wiadomosc. Ogromnie sie ciesze Wiezowiec nad morzem, grrrrrrrr.......
Old June 30th, 2004, 06:27 PM   #15
Misiek
Call me grizzly ;)

Likes (Received): 341

Polskie Miami Podoba mi się i jego architektura wcale nie jest taka zła...wg mnie

Czy to będzie budowane blisko tego kompleksu

Last edited by Misiek; June 30th, 2004 at 06:44 PM.
Misiek no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 06:49 PM   #16
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Likes (Received): 32

Wow, wiezowiec poza warszawa:> No i niezly widok z okien bedzie:> Projekt mi sie nawet podoba, ale ciekaw jestem gdzie to stanie- czy ktos z 3 miasta moglby zapodac jakies foty miejsca gdzie to bedzie ?? Bo architekture widze, ale nie widze ani skali, ani jak to bedzie sie komponowac z miastem..
kotbehemot no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 07:11 PM   #17
Trolley
Registered User

prawa strona nabrzeża Prezydenta (ścisłe centrum miasta), po lewej stronie tego zdjęcia jest Skwer Kościuszki

Inne wysokie budynki, których budowa rozpocznie się w najbliższym czasie w Gdyni:
- Redłowska Kaskada, mieszkania, 18 pięter, Redłowo
- Stryjska/Legionów, mieszkania, 18 pięter, Redłowo.
Trolley no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 07:25 PM   #18
fgdf
^

fgdf's Avatar

Likes (Received): 2

no no 100 na wybrzeżu powinna pęknąć !
fgdf no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 07:31 PM   #19
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 55

JOŁ MADERFAKER !!!!! Najlepsza wiadomośc jaką dzisiaj dostałem ( gdyby jeszcze Portugalia wygrała z Holendrami to będzie super dzień ) . Będzie to najlepszy widok z wieżowca w Polsce - bo jednak widok na bezkresne morze ,port , Hel i ciekawą okolice Gdyni (mam na mysli morene i kępy oksywska i redłowską itp.) to ja chciabym tam mieszkać!!! Pewnie Kulczyka to będzie stać mnie nie
Komfort sobie poradzi z finansową stroną projektu ? Czy coś na ten temat wiadomo ?

A teraz sobie pomarze ! A gdyby tak druga taka wysoka wieża staneła przy hotelu Gdynia na ich tym parkingu od strony Skweru to dopiero by było co ?!

Last edited by cudak; June 30th, 2004 at 07:44 PM.
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2004, 07:40 PM   #20
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 4941

nie podoba mi sie, jednak mieszkaniowe wieżowce nie wyglądaja zbyt dobrze ale znowu nie jest tak źle...

pozdrawiam
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
gdynia, sea towers

Thread Tools

Posting Rules