[Krakow] Browar Lubicz - Page 15 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 23rd, 2012, 05:33 PM   #281
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

Likes (Received): 764

Quote:
Originally Posted by Maff View Post
ironia troche wymuszona, ale co do wypowiedzi EmigratKI to pelne poparcie - chetnie poslucham, jakiż to walor jest w tym budynku ze zdjecia...
Zabawne. Zawsze mnie zastanawia jaki jest walor namalowania trzech kolorowych kresek na czarnym tle, że można to sprzedac za kilkadziesiąt tysiecy dolarów. Nie wiem też czemu namalowanie czyjejś gęby 500 lat temu jest więcej warte niż namalowanie innej gęby również 500 lat temu czy tam może i więcej. I byłbym skłonny wygłosic stwierdzenie, że to co namalował Picasso to są zwykłe bazgroły, ale wiem tak mało na temat malarstwa i mam na tyle szacunku do ludzi którzy się na tym znają, żeby stwierdzic że poprostu się na tym nie znam.
Za tym poszło postanowienie, że skoro się nie znam na malarstwie, to chyba nie będę zanudzał nikogo moim zdaniem na ten temat, ale powyższy tekst jest tego ewidentnym zaprzeczeniem, więc chyba nie powinienem też pouczac tutaj innych, że skoro się na tym nie znają...i tak dalej.

Może zamiast tego tak: co jest ładnego np.w Pałacu pod Krzysztofory?

Quote:
Originally Posted by EmigrantKI View Post
Dzieki za foty!
Wiem, ukamienujecie mnie, ale ja w tym nic ladnego nie widze.
Koszmarek PRLowski z fantazyjnym daszkiem.
Fakt ze to moglaby byc niezla imprezownia, ale jesli w tym miejscu powstaje cos sensownego, to niech to burza i tyle.
A ja nie widzę nic sensownego w powyższej wypowiedzi poza pogrubioną częścią. Oczywiście o ile jest to coś faktycznie sensownego.
Advertisement

Old January 23rd, 2012, 09:10 PM   #282
wetek
Registered User

Likes (Received): 4

Hej Witam wszystkich. Właśnie dzisiaj podpisałem umowę rezerwacyjna w sprawie kupna mieszkania w budynku B. A co do inwestycji to mogę powiedzieć że czekałem na nią parę lat. Sobie i wszytkom innym kupującym życzę brak opóźnienie w budowie i aby jak najszybciej ożyło miejsce które przez ostatnie kilka lat było niszczone a przez niektórych zapominane

Last edited by wetek; January 23rd, 2012 at 10:41 PM.
wetek no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2012, 11:49 PM   #283
EmigrantKI
Registered User

Likes (Received): 350

@kumotrzak

plus

Quote:
Originally Posted by _koriat_ View Post

Chrystepanienaścianie.
Po pierwsze, jeśli już, to nie jest koszmarek PRLowski, tylko postbauhausowski, bo panujący podówczas ustrój nie miał żadnego wpływu na jego styl.
No więc jest to bardzo udany budynek odwołujący się do klasyki modernizmu (te nóżki jak w Savoy <3) z efektowną i subtelnie rozwiązaną konstrukcją dachu - popatrz na to najbardziej ortogonalne zdjęcia g_rega, bardzo lekka i diafaniczna kompozycja zdynamizowana tą v-kształtną wręgą - XX-wieczna architektura przemysłowa w Krakowie nic równie ciekawego po sobie nie zostawiła, no, poza Heanem. Ale skoro już krytykujecie, przedstawcie jakąkolwiek konstruktywną krytykę.
Oczywiscie jestem ignorantem, nawet kompletnym, wpadaliscie w zachwyt, ot skontrowalem i w nagrode dostalem piekna odpowiedz. Bardzo dziekuje ci koriacie.

Cuz pewnie ten budynek nalezy rozpatrywac w kontekscie historycznym, siermieznej urawnilowki PRLowskiej, jako "krzyk rozpaczy" architekta. OK, wstawil jeden ladny element, przelamal w nieskonczonosc powtarzane schematy. No ale z tych fot wyglada, ze ten budynek jest ewentualnie frapujacy z jednej strony. Obrocmy ladna ekspozycja zgodnie z wskazowkami zegara.
Raz: i co mamy? Zaplecze masarni lub zakladu slusarskiego, a z boku doklejony jest jeszcze dwukondygnacyjny koszmarny "PGRniak".
Dwa: i mamy pewnie widok wylacznie na ten "PGRniak".

Podzialy okien dosc chore, a raczej zwyczajnie brzydkie.

Pewnie gdyby to innymi materialami (granitem, marmurem) oblozyc toby lepiej wygladalo.

Kontekstu do otoczenia zero, aczkolwiek sam jestem zwolennikiem kontrastow, tylko ten, dla mnie, jakos malo zasadny jest.

Byc moze adaptacja dla zrobienia np. basenu, czy silowni, czy dla innej funkcje publicznej bylaby mozliwa.
Byc moze ambitny inwestor powinien sie zastanowic jak wydobyc z tego koszmarka jajo ktore jest w nim ukryte. Burzenie to oczywiscie jest pojsce po najmniejszej lini oporu.
Ale, osobiscie uwazam, ze ten budynek nie jest wart kolejnych lat czekania na uwolnienie terenu.
Masz pewnie racje, pewnie miasto powinno sie zatroszczyc, bo tam przeciez powinni siedziec specjalisci a nie ignoranci jak ja.

Swoja droga, ten teren moim zdaniem zaslugiwal na cos lepszego niz zwykla mieszkaniowke z torami za oknami, no ale tego juz sie nie odwroci.
EmigrantKI no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 23rd, 2012, 11:58 PM   #284
Eduardo Espinosa
BANNED

Likes (Received): 8

Quote:
Hej Witam wszystkich. Właśnie dzisiaj podpisałem umowę rezerwacyjna w sprawie kupna mieszkania w budynku B. A co do inwestycji to mogę powiedzieć że czekałem na nią parę lat. Sobie i wszytkom innym kupującym życzę brak opóźnienie w budowie i aby jak najszybciej ożyło miejsce które przez ostatnie kilka lat było niszczone a przez niektórych zapominane
Hej, witaj na forum. Może zostaniemy sąsiadami jak wygram w Totka

A tak na serio to inwestycja bardzo fajna, wydaje mi się, że wszyscy na tym forum trzymają kciuki, aby odbyło się bez problemów i opóźnień.
Eduardo Espinosa no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2012, 02:10 AM   #285
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

No niestety poruszyłeś emigrancie bardzo słuszny argument, ta hala jest atrakcyjna tylko z tej jednej strony i pytanie brzmi czy obranie jej z sąsiadujących budek jest możliwe i da dobry efekt. Niemniej basen tam to dobry pomysł, szczególnie że nie wiem kto od nich kupi mieszkania czy biura przy torach.
No i drugie pytanie, czy da się to jakoś sensownie zaadaptować i czy gra jest warta świeczki.
Old January 24th, 2012, 02:29 AM   #286
Maff
Registered User

Maff's Avatar

Likes (Received): 1386

Quote:
Originally Posted by kmotrzak View Post
Zabawne. Zawsze mnie zastanawia jaki jest walor namalowania trzech kolorowych kresek na czarnym tle, że można to sprzedac za kilkadziesiąt tysiecy dolarów. Nie wiem też czemu namalowanie czyjejś gęby 500 lat temu jest więcej warte niż namalowanie innej gęby również 500 lat temu czy tam może i więcej. I byłbym skłonny wygłosic stwierdzenie, że to co namalował Picasso to są zwykłe bazgroły, ale wiem tak mało na temat malarstwa i mam na tyle szacunku do ludzi którzy się na tym znają, żeby stwierdzic że poprostu się na tym nie znam.
Za tym poszło postanowienie, że skoro się nie znam na malarstwie, to chyba nie będę zanudzał nikogo moim zdaniem na ten temat, ale powyższy tekst jest tego ewidentnym zaprzeczeniem, więc chyba nie powinienem też pouczac tutaj innych, że skoro się na tym nie znają...i tak dalej.

Może zamiast tego tak: co jest ładnego np.w Pałacu pod Krzysztofory?

A ja nie widzę nic sensownego w powyższej wypowiedzi poza pogrubioną częścią. Oczywiście o ile jest to coś faktycznie sensownego.

kmotrzak - słabiunia ta analogia i personalna wycieczka w moja stronę, ale spieszę z wyjaśnieniem, tak prostym, jak to tylko możliwe...

ani na architekturze ani na malarstwie sie nie znam. sek w tym, żę w przypadku tego pierwszego, pewne elementy tej architektury wpływają na ludzi żyjących w danym miejscu (miesicie), o tyle taki kubizm nie bardzo, o ile nie pójdzie się do muzeum w sposób świadomy. rozumiesz co chcę Ci przekazać, czy mam rozwinąć?
Maff no está en línea   Reply With Quote
Old January 24th, 2012, 02:46 AM   #287
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

Chcesz mi przekazać że architektura to sztuka użytkowa więc twoimi zdaniem masz prawo ją komentować nie znając się na niej. Nie do końca rozumiem tylko po co. Fakt użytkowości nie umniejsza wartości sfery artystycznej. Koriat wyjaśnił wartość budynku, pozostaje ci to zaakceptować lub obstawać przy swoim, czyli wracamy do bazgrołów picassa. Ludziom podoba się galeria krakowska i dobrze na nich oddziałuje. Bo jest nowa.

przy okazji, ja tam żadnej wycieczki nie widzę. Niepotrzebnie jej tam na siłę szukasz
Old January 24th, 2012, 12:15 PM   #288
_koriat_
tararam!

_koriat_'s Avatar

Likes (Received): 3176

Quote:
k
ani na architekturze ani na malarstwie sie nie znam. sek w tym, żę w przypadku tego pierwszego, pewne elementy tej architektury wpływają na ludzi żyjących w danym miejscu (miesicie), o tyle taki kubizm nie bardzo, o ile nie pójdzie się do muzeum w sposób świadomy. rozumiesz co chcę Ci przekazać, czy mam rozwinąć?
O, kazus bipromozaiki pokazuje przeciwnie Pamiętam, jak w dyskusji na forum Wyborczej jakiś mądrala zestawił Holbeina, o to jest sztuka, z Malewiczem, o, to sztuka, jako i mozaika, nie jest w żadnym razie. A ogólnie świadomość artystyczna społeczeństwa spada, więc np sztuka sakralna wygląda jak wygląda
Old January 24th, 2012, 01:26 PM   #289
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 41476

Ja chciałbym tylko nieśmiało zauważyć, że na terenie browaru, ewentualnie poza tzw. pałacem (khe khe...pałacem nawet na krakowską miarę niespecjalnie okazałym) nie ma budynków, które posiadałyby jakąś niesamowitą wartość architektoniczną. Tymczasem XIX-wieczne zabudowania, w gruncie rzeczy o charakterze baraków, pozostają, a znacznie ciekawsza - także na tle obiektów powstających w epoce - tyle że młodsza hala idzie do rozwałki. Przy czym tego typu XIX-wiecznych budynków z muru pruskiego w Krakowie jeszcze sporo jest, w lepszym gatunku zresztą (np. zabudowa dworca towarowego), a podobnej hali - już raczej nie ma. Nikt też nie mówi, że musiałaby zostać w całości wyeksponowana z każdej strony.
Przy czym urbanistycznie bardziej sensowna byłaby budowa nowych budynków w pierzei Strzeleckiej, na miejscu piętrowych zabudowań browarnych niż wstawianie intensywnej mieszkaniówki parę metrów od torów kolejowych linii średnicowej. A potem, przy przebudowie, która prędzej czy później nastąpi będzie wrzask, że normy hałasu, że ekrany, że nie-po-to-kupiliśmy-za-ciężkie-pieniądze-mieszkania-żeby-nam-tory-dobudowywać etc.
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia

Last edited by behemot; January 24th, 2012 at 01:32 PM.
behemot no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2012, 12:39 PM   #290
goodmorning
Registered User

goodmorning's Avatar

Likes (Received): 0

Kraków jest miastem o kompletnie roz... urbanistyce - oczywiście poza częścią budowaną do 1939 ale to też z wyjątkami. Nigdy nie zbudowano tutaj miasta wzdłuż rzeki a w chwili obecnej buduje sie chaotycznie byle jak i byle gdzie - osiedla - nie tworzące miasta tylko wyspy pozbawione porządku w szerszym kontekscie. Jest w Krakowie sporo budynków modernistycznych o przyzwoitej jakości i oczywiście powinno się o nie dbać. Niektóre z nich są jednak tak arogancko wstawione w tkankę urbanistyczną że po mimo ich wartości architektonicznej szkodzą miastu. Tak jest np z hotelem Forum. Hala w Browarze nie jest architekturą tej jakości co hotel Forum. Ma oczywiście ciekawą łupinę ale ale poza nią w zasadzie nic więcej + nie tworzy żadnej wartości dodanej pod względem ubranistycznym. Moim zdaniem jeśli po wyburzeniu powstaną budynki tak jak na modelu tworzące pierzeję widoczną od strony kolei oraz z placu dworcowego to bedzie dla miasta znacznie lepsze. A urbanistyka tych mieszkaniówek jest uporządkowana i miejska. Ja się osobiście cieszę że powstają w Krakówku takie kwartały.

Last edited by goodmorning; February 26th, 2012 at 01:08 PM.
goodmorning no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 01:23 PM   #291
fjtk_
homo hutus

fjtk_'s Avatar

Likes (Received): 2477

dobry widok na obecną sytuację

Quote:
Originally Posted by tygryss-kr View Post
15 marca 2012. Ciekawy widok na teren pomiędzy ul. Kopernika, Strzelecką, Lubicz i linią kolejową,
czyli budowa na terenie dawnego Browaru Kraków.
Na pierwszym planie studentki w Ignatianum

..
Old March 22nd, 2012, 03:42 PM   #292
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

najlepiej na tym zdjęciu wyszły nowe perony, na których papa wygląda w tym ujęciu jak aluminium
Za to za popełnienie Ignatianum ktoś powinien już dawno być pacjentem na Babińskiego.

Co do browaru to prace wyglądają na znacznie bardziej zaawansowane niż by się to mogło wydawać z poziomu ulicy. Trans-Ziem (zapewne) bawi się tam w najlepsze.
Old March 23rd, 2012, 11:57 AM   #293
witu102
Registered User

witu102's Avatar

Likes (Received): 2686

ale problem w tym, że nowe perony nie są kryte papą tylko blachąwięc wszystko wygląda jak powinno
witu102 no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2012, 12:35 AM   #294
marcin-krak
Registered User

marcin-krak's Avatar

Likes (Received): 1219

Kilka fotek ze strony inwestora z marca:

http://browarlubicz.pl/pl/aktualnosc...-23-marca-2012
marcin-krak no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 02:11 PM   #295
Wujek Samo Zło
Registered User

Likes (Received): 2177

ABM Solid ma kontrakt na budowie Browaru Lubicz

Wirtualny Nowy Przemysł, 2012.04.19

ABM Solid wykona na zamówienie Porr Polska prace na budowie kompleksu mieszkalno-biurowego Browar Lubicz w Krakowie. Zadanie obejmuje wykonanie kompletnych robót stanu surowego obiektu, wraz z dostawą żurawi wieżowych i niezbędnych materiałów.

Wartość prac wynosi 13,5 mln zł netto, a termin ich realizacji mija 10 grudnia 2012 roku.
Old April 19th, 2012, 05:36 PM   #296
Maff
Registered User

Maff's Avatar

Likes (Received): 1386

eee, 13mln za co? za wybudowanie wszystkigo? troche mało.
Maff no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 07:35 PM   #297
chef666
Registered User

chef666's Avatar

Quote:

eee, 13mln za co? za wybudowanie wszystkigo? troche mało.
To nie jest tak mało. Zastanawia mnie tylko czy w tym wliczone są materiały bo stwierdzenie:
Quote:
Zadanie obejmuje wykonanie kompletnych robót stanu surowego obiektu, wraz z dostawą żurawi wieżowych i niezbędnych materiałów.
nie jest do końca jasne.
Old April 19th, 2012, 11:19 PM   #298
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

no z tego jasno wynika, że za 13 milionów wykonawca jest zobowiązany do postawienia budynku w stanie surowym (zapewne otwartym). Prawdopodobnie firma ta jest podwykonawcą dla PORR, dlatego taka suma i taki zakres. Resztę za inne pieniadze zrobi inny podwykonawca.
Old April 20th, 2012, 09:37 AM   #299
kubaNH
Registered User

Likes (Received): 260

do 10 grudnia, wydaje mi sie ze to nie za duzo czasu. chodzi o budynek A?
czy ktos sie moze orientuje jakie ceny?
kubaNH no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2012, 06:10 PM   #300
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

chodzi zapewne o Etap I, czyli budynki A,B,I,J oraz H. Bodaj 2 z nich to stricte lofty (w tym pałac) więc lania betonu nie ma aż tak wiele. Z resztą prywatni inwestorzy nie mają tyle czasu do publiczni, bo każdy dzień opóźnień ich kosztuje. Mają calutki sezon, myślę że uwiną się bez problemu (a oni muszą myśleć podobnie, inaczej słono zapłacą deweloperowi).

Co do cen- odwiedź stronę.
http://browarlubicz.pl/pl/
Advertisement

Reply

Tags
kraków

Thread Tools

Posting Rules