[Košice & Marseille / 2013] Európske hlavné mesto kultúry | European Capital of Culture | Capitale européenne de la culture - Page 13 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko » Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 20th, 2008, 11:35 AM   #241
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Likes (Received): 473

Quote:
Originally Posted by eMareq View Post
A má snáď on niečo proti iným kultúrnym akciám? Ja sa na niektoré celkom teším. Vieš, že tá akcia na Bankove bola mimoriadne zvrzaná a aj sám usporiadateľ si prial, aby to čím skôr skončilo (lebo organizácia zlyhala na celej čiare)?

:
je nanajvis trapne zhadzovat vsetky kulturne akcie jednou nevydarenou
Advertisement

Old September 20th, 2008, 11:57 AM   #242
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Likes (Received): 754

Quote:
Originally Posted by Ayran View Post
je nanajvis trapne zhadzovat vsetky kulturne akcie jednou nevydarenou
a boli aj nejake ine ako tato jedna? Akosi som nepostrehol ine okrem "koncertov" tretotriedych "skupin" na Hlavnej pri archeologickom muzeu (co nepovazujem za kulturnu akciu, kedze sa na to pozera 50 ludi, z toho 25 prislusnici policie)...
Old September 20th, 2008, 01:10 PM   #243
zepp
Registered User

zepp's Avatar

Likes (Received): 20

mal si ich az az... napr. letne kino, akcie vo veritase a na kukucinke (mna celkom zaujal nocny filmovy maraton), da sa tam zapocitat aj t-com fiesta ,ci tie velke sachy na hl. namesti... ved na oficialnej stranke projektu su vsetky zreportovane.

(a skoro by som zabudol na vase oblubene priserky vo vymeniku )
zepp no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 20th, 2008, 02:12 PM   #244
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

ja len dodam ze k EHMK patria aj ms v hokeji
Old September 20th, 2008, 03:40 PM   #245
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 1

Vyzerá to tu, akoby niektorí diskutujúci vykopali voči iným vojnovú sekeru . Dosť to tu znižuje úroveň. Spočiatku tu bola normálna diskusia, tak zo strany zástancov EHMK, ako aj tým, ktorí tomu naklonení veľmi nie sú (tzv. "fanklub antiEHMK" ). No mám pocit, akoby tu niektorí doslova začali útočiť na iných, pričom tu každý vyjadruje len svoj názor, hoci sa to tu už niekoľkokrát opakuje. Každý tu ma z určitého pohľadu pravdu, neviem prečo sa tu nerešpektuje názor druhých.

Aby som ale napísal niečo k veci - Košice nikdy neboli kultúrne mesto, to každý vie, Marekova fotka to aj názorne ilustruje. Hrať sa teraz na nejakú kultúrne vyspelú spoločnosť mi príde smiešne, ale budiš. Čítal som tu o zatracovaní všetkých akcií kvôli jednej nepodarenej na Bankove? Ktoré sú tie všetky? Akosi ma nič nenapadá. Komerčné koncerty do toho rátať v žiadnom prípade nemožno, tie by tu boli tak, či tak.

Ayran, čo majú MS spoločné s kultúrou a EHMK? To organizuje SZĽH, nie mesto.SZĽH mal na výber z dvoch alternatív. A to buď dať MS do Bratislavy, alebo do Bratislavy a niektorého iného mesta. To iné mesto musí mať aspoň 100 000 obyvateľov, musí byť v blízkosti medzinárodného letiska a musí mať halu s kapacitou min. 6000 divákov, spĺňajúcu štandardy pre usporadúvanie medzinárodných hokejových zápasov. Jediné mesto, ktoré má nad 100 000 obyvateľov okrem BA sú práve Košice, takže vyberať sa nedalo. Toto by som tu ale nerád ďalej rozoberal, tak hádam je to už jasné .
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2008, 04:08 PM   #246
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Ayran, čo majú MS spoločné s kultúrou a EHMK? To organizuje SZĽH, nie mesto.SZĽH mal na výber z dvoch alternatív. A to buď dať MS do Bratislavy, alebo do Bratislavy a niektorého iného mesta. To iné mesto musí mať aspoň 100 000 obyvateľov, musí byť v blízkosti medzinárodného letiska a musí mať halu s kapacitou min. 6000 divákov, spĺňajúcu štandardy pre usporadúvanie medzinárodných hokejových zápasov. Jediné mesto, ktoré má nad 100 000 obyvateľov okrem BA sú práve Košice, takže vyberať sa nedalo. Toto by som tu ale nerád ďalej rozoberal, tak hádam je to už jasné .
no maju spolocnu napriklad taku dostavbu , reklamu a sprievodny program okolo ms szlh ? ty organizuju tak akurat v ba onas sa nikto nestara
a k tym dalsim veciam trosku nechapem co si tym chcel povedat ja tie fakty poznam
Old September 20th, 2008, 10:36 PM   #247
Nodes
Registered User

Likes (Received): 46

AYRAN: Tak potom navrhujem vyrubat mestsky park - sak aj tak su tam len slapky a bezdomovci, ze? - a postavit tam aupark II. Predsa musime mat kde nakupovat, mat divadla, superhypermegakina, musime sa mat kde zabavat a najkulturnejsie zit.
Nodes no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2008, 11:12 PM   #248
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nodes View Post
AYRAN: Tak potom navrhujem vyrubat mestsky park - sak aj tak su tam len slapky a bezdomovci, ze? - a postavit tam aupark II. Predsa musime mat kde nakupovat, mat divadla, superhypermegakina, musime sa mat kde zabavat a najkulturnejsie zit.
co mate za palenku to je nejaky novy druh ?
Old September 20th, 2008, 11:36 PM   #249
Nodes
Registered User

Likes (Received): 46

Odpovedal som Ti rovnakou mierou.
Nodes no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2008, 11:45 PM   #250
Ayran
trancer men

Ayran's Avatar

Quote:
Odpovedal som Ti rovnakou mierou.
lenze je rozdiel kritizovat ze niekto stava na mieste kde nic neje a na mieste kde je park to da rozum ale to je tak zbytocna diskusia aj tak budete trepat svoje takze ja koncim tuto diskusiu pre mna zamna chodte zlopatami a zasipte tam stavanisko hlinov je mi to jedno
Old September 20th, 2008, 11:52 PM   #251
metropoly_sk
Registered User

metropoly_sk's Avatar

Likes (Received): 88

nechcete Aupark, nechcete kulturu, tak co vlastne chcete? MHD ? tymto sa mame preslavit vo svete ? alebo cim? Lunikom 9?

Last edited by metropoly_sk; September 21st, 2008 at 12:00 AM.
metropoly_sk no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2008, 08:39 AM   #252
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Quote:
Originally Posted by metropoly_sk View Post
nechcete Aupark, nechcete kulturu, tak co vlastne chcete? MHD ? tymto sa mame preslavit vo svete ? alebo cim? Lunikom 9?
Ale kto tu nechce kulturu. Stale len tocite to iste dookola.
Ta akcia, organizovana mestom, ako "vyvrcholenie" kandidatury na EHMK, na Bankove bola jedno totalne fiasko, to nemoze nikto z EHMK-filov popriet. Ak toto nazyvaju vyvrcholenim, tak potom to je dost hanba.
Koncerty megahviezd, ktore tu boli (Bryan Adams, Yamato, Pink Floyd), nemali nic spolocne s EHMK - akurat na plagat mozno vycapili logo EHMK, to je vsetko. T-com fiesta nie je nahodou komercna akcia firmy T-com? Zasa tam len vycapili logo - mesto ako kandidat na EHMK to neorganizoval.
Tvrdit, ze MS v hokeji spolupracuju alebo maju nieco spolocne s EHMK mi pripada len ako bezduche hladanie argumentov. Dalej, tvrdit, ze SZLH organizuje MS len v BA a onas sa nikto nestara, mi pride dost trapne a smiesne. MS v ladovom hokeji organizuje SZLH v spolupraci s IIHF. Co s tym ma mesto? Akurat, ze tam zasa vycapia logo EHMK a buduci primator (dufam, ze schopnejsi clovek ako NeviemKnapik) povie par teplych slov pred otvaracim zapasom MS (dufam, ze aspon jeden zapas tu budu nasi hrat)...
No a Aupark... Viem si ho predstavit aj na inom mieste, ako na NO. Komousi zhumplovali NO, tak ho humplujme dalej... K tomu som sa uz niekolkokrat vyjadril v prislusnom threade.
Old September 21st, 2008, 09:44 AM   #253
Hafan
Registered User

Hafan's Avatar

Location: biele miesto na mape sveta - čierna diera uprostred Európy

Quote:
Veď správa mestkej zelene, chce tam vyrúbať zopár stromov (myslím, že asi tak 300). No ale nemáš istotu, že by sa do toho aupark II nenasáčkavali šľapky a bezďáci
Old September 21st, 2008, 09:57 AM   #254
metropoly_sk
Registered User

metropoly_sk's Avatar

Quote:
Originally Posted by veteran View Post
Ale kto tu nechce kulturu. Stale len tocite to iste dookola.
Ta akcia, organizovana mestom, ako "vyvrcholenie" kandidatury na EHMK, na Bankove bola jedno totalne fiasko, to nemoze nikto z EHMK-filov popriet. Ak toto nazyvaju vyvrcholenim, tak potom to je dost hanba.
Koncerty megahviezd, ktore tu boli (Bryan Adams, Yamato, Pink Floyd), nemali nic spolocne s EHMK - akurat na plagat mozno vycapili logo EHMK, to je vsetko. T-com fiesta nie je nahodou komercna akcia firmy T-com? Zasa tam len vycapili logo - mesto ako kandidat na EHMK to neorganizoval.
Tvrdit, ze MS v hokeji spolupracuju alebo maju nieco spolocne s EHMK mi pripada len ako bezduche hladanie argumentov. Dalej, tvrdit, ze SZLH organizuje MS len v BA a onas sa nikto nestara, mi pride dost trapne a smiesne. MS v ladovom hokeji organizuje SZLH v spolupraci s IIHF. Co s tym ma mesto? Akurat, ze tam zasa vycapia logo EHMK a buduci primator (dufam, ze schopnejsi clovek ako NeviemKnapik) povie par teplych slov pred otvaracim zapasom MS (dufam, ze aspon jeden zapas tu budu nasi hrat)...
No a Aupark... Viem si ho predstavit aj na inom mieste, ako na NO. Komousi zhumplovali NO, tak ho humplujme dalej... K tomu som sa uz niekolkokrat vyjadril v prislusnom threade.
Na zaklade tvojho prispevku sa ta chcem spytat vidis ty vobec nejaku pozitivnu vec na nasom meste? pripada mi to ze si v tomto smere zufaly a nevyrovnany a prejavuje sa to v tychto diskusiach. nic v zlom.
Old September 21st, 2008, 09:57 AM   #255
Hafan
Registered User

Hafan's Avatar

Quote:
Ja nechcem aupark (dôvody som uviedol v aupark vlákne). Ale proti tomu aby sa EHMK v roku 2013 stali Košice nič nenamietam. Beriem to, ako skvelú príležitosť ako sa aspoň trochu zviditeľniť. Dúfam, že tú príležitosť využijeme a nepremrháme. Ale zase ak by sme nevyhrali, tak by som to nebral ako tragédiu. Ale je pravda, že tá akcia na bani Bankov ma viac-menej sklamala. No ale čo už.

Mimochodom, ktosi niekde spomenul, že to zastrešenie amfiteátra sa nebude konať. Neviete čo je na tom pravdy? A o tom ostrove kultúry medzi budovou Východoslovenského múzea a knižnicou neviete niečo? Bola vyhlásená už nejaká architektonická súťaž alebo niečo podobné?
Old September 21st, 2008, 11:23 AM   #256
eMareq
Registered User

Likes (Received): 19

Quote:
Toto mesto má kopec problémov z minulosti, ktoré sa neriešia, len sa to posúva neustále na ďalšie volebné obdobia (+ stojí to kopec našich peňazí) a dotýkajú sa priamo obyvateľstva. Ty ich zjavne nevidíš, alebo ani vidieť nechceš (je to tvoja vec).

Proti kandidatúre na EHMK by som nemal nič, ak by som videl, že je reálny záujem ich riešiť (hoc i len čiastkové výsledky vypísané na stránke mesta, doteraz však nie sú žiadne). Inak je to čistá potemkinovská dedina (aj keď sa Ti to zjavne nepáči). Pokiaľ si máme zalepiť oči EHMK a pritom nevidieť ako to je navôkol, je to veľmi krátkozraké. A ani ten turista z cudziny, ktorý sem príde kvôli EHMK, sa opiť rožkom (EHMK) nenechá. EHMK je možno výzva, ale prečo až teraz?

(ospravedlňujem sa ostatným za niektoré príspevky, som krátko po operácii a v tom čase som sa necítil ktovieako dobre).
eMareq no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2008, 12:58 PM   #257
veteran
www.fotokosice.eu

veteran's Avatar

Quote:
Na zaklade tvojho prispevku sa ta chcem spytat vidis ty vobec nejaku pozitivnu vec na nasom meste? pripada mi to ze si v tomto smere zufaly a nevyrovnany a prejavuje sa to v tychto diskusiach. nic v zlom.
Mam byt nadseny zo situacie v meste??? Som nevyrovnany a zufaly??? V com prosim ta? Z coho by som mal byt zufaly. Myslis si, ze teraz sa pojdem hodit pod vlak, ze sme EHMK? Hlavne, ze mam co jest, pit a mam kde byvat.

Skusim ti vypisat pozitiva a negativa na tomto meste (uz si sa ma to niekolkokrat pytal, tak ti to teda vypisem)
Negativa
Projekty, ktore financuju sukromne firmy (vid priklad Central Park), su brzdene primitivmi vo vedeni mesta na cele s hlavnym architektom.
MHD - No comment - katastrofa a la Magoriat
Dopravna situacia v meste - katastrofa no. 2. Zapchy na Hlinkovej a dalsie, ktore pribudnu na Palakeho vdaka "skvelemu" projektu MUK.
Kriminalita na sidliskach (THC, KVP)
Verejne osvetlenie - katastrofa a la Magoriat. Verejna sutaz s dopredu jasnym vitazom - VEROS, potom prebehla "rekonstrukcia", pri ktorej sa v minimalne 50% pripadoch pouzili ploche svietidla, takze sice mozno menej elektriny zeru, ale svietia strasne slabo.
Neexistencia cyklotras - az na Tr.SNP, kde bielou ciarou rozdelili chodnik na dve casti, a cesticku do Cermela.
atd, atd...

Pozitiva
Aspon nejaky stavebny ruch v meste (koncom 90. rokov tu prakticky neexistoval) - aj tak su to vacsinou len rekonstrukcie a vystavba architektonicky bezcennych objektov (TESCO, LIDL,...)

Dalsie pozitiva vidim v osobe starostu Sidliska Tahanovce - JUDr. Betusa. To je spravny starosta. Ludia na Budapestianskej ziadali lepsie osvetlenie ulice a maju ho. Dotiahol sem investora, ktory dufam zacne satavat niekolko tisic bytov na jar 2009. atd, atd.

Takze, ak sa ti zda, ze dolezitejsie bude ak nam k muzeu pristavia nejaku preslenu futuristicku ohavu a zrekonstruuju nam vymenniky, zatial co ludia budu stat v zapchach, zbytocne cakat po tme (narazam na VO) na prostriedok MHD a nebudu mat kde chodit za rekreaciou, tak potom sa uz s tebou nemam o com bavit.

Prosim ta, nezacni zasa s koncertami a divadelnymi predstaveniami, lebo tie by tu boli aj bez EHMK. EHMK nam mozno pomoze k zviditelneniu sa, ale ci k pozitivnemu alebo negativnemu uvidime v roku 2013. Ja sa vsak obavam, ze ak po komunalnych volbach pridu do vedenia taki neschopni ludia, ako su teraz, tak sa zviditelnime v negativnom. Ovela vacsie zviditenenie, dufam, prinesu MS v hokeji, ktore chvalabohu neorganizuje mesto. Howgh, dohovoril som.
Old September 21st, 2008, 05:20 PM   #258
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hafan View Post
Mimochodom, ktosi niekde spomenul, že to zastrešenie amfiteátra sa nebude konať. Neviete čo je na tom pravdy? A o tom ostrove kultúry medzi budovou Východoslovenského múzea a knižnicou neviete niečo? Bola vyhlásená už nejaká architektonická súťaž alebo niečo podobné?
Projekt zastrešenia amfiku je hádam starší ako ja, pred nedávnom bol oživený v súvislosti s kandidatúrou na EHMK. Nedávno bolo definitívne rozhodnuté, že sa to realizovať nebude, nakoľko sa rozhodlo o výstavbe futbalového štadióna, v ktorom bude možno usporadúvať kultúrne podujatia, dokonca pri väčšej diváckej kulise.

K vám ostatným, čo sa tu hádate: Zamyslite sa nad sebou, k čomu toto hádanie sa vedie? Tí, čo tak vehementne obraňujete titul, ktorý mesto získalo namiesto toho, aby ste písali o tom, čo všetko sa tu vďaka tomu chystá, čo mesto urobí, aby túto šancu využilo, aké podujatia sa tu chystajú, útočíte na ostatných, ktorí podobný názor nezdieľajú. Mňa to už prestalo baviť toto čítať, fórum malo nejakú úroveň, písalo sa tu k veci, ale na čo sa to zvrhol, tak na to nemám slov. Ak sa niekto z iného mesta, alebo zahraničia bude chcieť dozvedieť niečo o EHMK, tak tu nájde len kilometre príspevkov s hádkami, veď tu nikto, okrem Košičanov už nepíše...
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2008, 09:44 AM   #259
metropoly_sk
Registered User

metropoly_sk's Avatar

nejak uz nemam chut sa bavit na tuto temu i ked by som mal dalej co pisat.

dakujem za vasu diskusiu. presvedcili ste ma o to, ze mesto kosice bude nadalej len plakat nad samym sebou a nikam sa dalej nepohne a to presne z dovodu ze tu je velmi vela takych obcanov ako tu par pesimistov.

Last edited by metropoly_sk; September 22nd, 2008 at 08:02 PM.
Old September 22nd, 2008, 05:06 PM   #260
Hafan
Registered User

Hafan's Avatar

Festival MoOn Ride Festival v Košiciach

IC Culture Train – centrum súčasných umení ako neštátne kultúrne centrum, pôsobiace v Košiciach 1,5 roka, ponúka metropole východu i širokému okoliu festival trvajúci od 14.9. do 13.10. pod názvom MOON RIDE.
Oficiálne otvorenie festivalu sa uskutoční v areáli KASÁRNI (bývalé kasárenské sklady na Kukučínovej ulici), ktoré boli pod názvom „KulturPark“ zaradené medzi investičné projekty kandidatúry EHMK 2013. Predkladateľom projektu je IC culture train – koordinátor expertnej skupiny pre súčasné umenie, ktorý víziu navrhol a naďalej rozpracúva. IC culture train v tejto vízii ponúka mestu a jeho občanom nové dimenzie v oblasti kultúrneho rozvoja. Spoluprácou viacerých neštátnych iniciatív, aktívnych v oblasti súčasného umenia a spolupôsobením s Fakultou umení TU Košice, sa môže „KulturPark“ stať miestom vzájomnej podpory, rozvoja a interakcie umeleckého potenciálu, ktorý doteraz nemal priestor na svoju činnosť.

Výnimočnosť tohto festivalu je v jeho dramaturgii. Festival horizontálne prezentuje druhy súčasného umenia ako hudba, divadlo, tanec, multimédia, vizuál a práve to ho odlišuje od iných prehliadok či festivalov. MOON RIDE nie je jednorázovým projektom, ktorým IC Culture Train raz v roku odprezentuje „niečo“ a potom celý rok “nič“, ale je prirodzeným vyvrcholením celoročnej činnosti centra. Formu festivalu na prezentovanie špičky súčasného alternatívneho a nekomerčného umenia sme zvolili na úvod sezóny už druhýkrát. Hlavnou témou tohto ročníka je prezentácia umelcov z krajín „V 4“, krajín nám blízkych a predsa nie celkom známych. V Maďarsku, Česku, Poľsku i na Slovensku existuje mnoho interpretov a umelcov, ktorí sú viac známi a žiadaní v západnej Európe ako doma či v regióne V4. Mediálne sú prezentovaní tí interpreti, ktorí svojím strednoprúdovým zaradením nepresiahnu hranice štátu a nezúčastňujú sa na veľkých európskych renomovaných podujatiach. Naša ponuka je naopak zameraná na kvalitu a jedinečnosť pozvaných účinkujúcich, ktorí sú hosťami na veľkých zahraničných festivaloch, ako napr. SZIGET a podobne. Našim cieľom je predstaviť verejnosti to pravé – kvalitou európske a prevedením súčasné.

Festival MOON RIDE je zároveň jedným z mnohých podporných projektov kandidatúry Košíc na európske hlavné mesto kultúry 2013. Spĺňa všetky indície, ako napríklad: multižánrovosť, multikultúrnosť, medziregionálny a medzikultúrny dialóg, občianskú participáciu, inovatívnosť v prezentácii, podporu osobnej angažovanosti, rozvoj atď...

Program:

PROGRAM FESTIVALU

14/09 OTVORENIE | ROVÁS | TEATR A | EAST OF EDEN | GULO ČAR | K
15/09 ZERO DB | DJ SANIY | DJ JAZZMATIC | IC
16/09 *
17/09 SKRAT | IC
18/09 Služebníci lorda Alfreda | IC
19/09 GUMA GUAR | IC
20/09 *
21/09 MIDILIDI | ABUSE | IC
22/09 NOISE CUT | COLORSTAR | DJ SAGANITA | IC
23/09 *
24/09 *
25/09 TEATR BIURO PODRÓŻY | K
26/09 ANYMADE | KYL THE SISTEM | IC
27/09 VEREJNÝ OBJEKT | DVA | H
28/09 V. OBJEKT | DJ DANIEL BALÁŽ | The COMPLAINER | LAZY POETS| H/IC
29/09 ROBOTOBIBOK | KHOIBA | IC
30/09 *
01/10 DEBRIS COMPANY | DOUBLE AFFAIR | KUFRIK BROTHERS | K
02/10 RADIO IVO | IC
03/10 KIEGO IZZÓ | H
04/10 *
05/10 NINA HYNES | LONGITAL | KUFRIK BROTHERS | IC
06/10 ERIK SUMO BAND feat. KISS ERZSI | FOOLCUT | IC
07/10 THEN AND NOW | H
08/10 CORP! | IC
09/10 MÁSFÉL | CHIKI LIKI TU-A | IC
10/10 DIVADLO NA PERÓNE | IC
11/10 FINITA LA COMMEDIA | IC
12/10 DJ NOOKIE | DJ ROS | DJ SAYKO | DJ 4:TUNE COOKIE | IC
13/10 SKYLINE | DJ IČI | IC

* - Voľný deň
IC - IC Culture train | Nižná úvrať 25 | Vyšné Opátske
K - Kasárne | Kukučínova ul.
H - Hlavná ul. | Dolná brána

Viac informácií na webovej stránke: http://moonride.icct.sk/

Last edited by Hafan; September 22nd, 2008 at 05:11 PM.
Hafan no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules