[Wrocław] Finanse, budżet i ekonomia - Page 24 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old March 13th, 2018, 11:36 AM   #461
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 16260

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Brawo dynamiści, brawo PiS!
PiS to jeszcze na tym wygra. Wystarczy, że nie zgodzi się na proponowaną podwyżkę.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal

625, Mkbewe liked this post
zajf no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 13th, 2018, 07:04 PM   #462
bombastik
Registered User

Likes (Received): 198

del

Last edited by bombastik; March 13th, 2018 at 07:10 PM.
bombastik no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2018, 06:05 PM   #463
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 36775

Przeklejam z wątku statystycznego:
Quote:
Originally Posted by marcin.poznan View Post
Trochę danych z ministerstwa finansów dotyczących podatków PIT i CIT naliczonych dla samorządów.
Najpierw dla rdzeni aglomeracji oba podatki łącznie w kwotach bezwzględnych:

sam PIT:

sam CIT:

W przeliczeniu na 1 m-ca:

Aglomeracyjnie:

Dodam, że wpływy Wrocławia z PIT osiągają ponad 83% z Krakowa. Stolica Małopolski dzięki aktywnej kampanii ma coroczny przyrost nowych podatników o 10 tys. podczas, gdy my zaledwie o niecałe 3 tys. Jeślibyśmy mieli o podobny procent jak KRK za sprawą większych działań zamiast ograniczającej się do jednorazowej akcji "rozlicz PIT" (o co apelował parę dni temu Wrocławki Ruch Obywatelski i osiągnęlibyśmy extra 5 tys. nowych podatników co roku to przekładałoby się na extra 10 mln zł w każdym roku i łącznie narastająco bliżej 100 mln w czasie kadencji( efekt wzrostu płac o 5-7% nie został uwzględniony). Ale to za mało dynamiczne...
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

puncore liked this post
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 19th, 2018, 11:37 AM   #464
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 9075

CIT nam spadł przez AmRest?
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528
625 no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2018, 11:59 AM   #465
macrose
Registered User

Likes (Received): 2205

AmRest jeszcze nie uciekł z Wrocławia.

Mkbewe liked this post
macrose no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2018, 01:34 AM   #466
Wrocer
super&megatalls fan

Wrocer's Avatar

Likes (Received): 1598

Piękna pani radna miażdżąco o stanie finansów Wrocławia i ma sporo, jeśli nie 100%, racji. Zresztą sami oceńcie:

Małe intro:
Quote:
Radna miejska Katarzyna Obara-Kowalska ostro krytykuje politykę władz Wrocławia. W swoim liście skierowanym do radnych, którzy w czwartek udzielą absolutorium prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi, pisze m.in., że mówienie o nadwyżce budżetowej, podczas gdy z powodu niedofinansowania w mieście jest smog, a torowiska są w tak złym stanie, że tramwaje nie mogą utrzymać się w pionie, brzmi kuriozalnie.
Całość tego sporego artykułu-listu radnej:
https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci...266-40243.html
Nawiązując do niesprawiedliwych i dziwacznych interpretacji mojej aktywności na forum pragnę zapewnić wszystkich zainteresowanych, że pisuję tu nie na złość komukolwiek, a mój głos w dyskusji wynika z zainteresowania inwestycjami głównie we Wrocławiu, a także z chęci pozyskania i przekazania informacji/opinii z postępów inwestycji w licznych interesujących mnie wątkach i nie ma to nic wspólnego ze spamowaniem/trollowaniem, jak to niektórzy próbują mi zarzucić. Jeżeli ktoś nie toleruje poglądów innych (moich), naprawdę nie musi czytać moich postów.
Wrocer no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2018, 09:55 AM   #467
mlodyy1985
Registered User

No to dlaczego nie zagłosowała przeciw? Przecież terminy sesji są znane daleko naprzód, no ale :
Quote:
Niestety tak się pechowo składa, że z powodu zaplanowanej przed wieloma miesiącami właśnie na przełom marca i kwietnia 2018 roku, podróży do Indii, nie będę obecna na głosowaniu dotyczącym udzielenia absolutorium prezydentowi Wrocławia.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

Mkbewe, bombastik liked this post
Old April 6th, 2018, 10:02 AM   #468
Sulej
Wrocławianin

Sulej's Avatar

Likes (Received): 1000

Trzeba poinformować kurię, że cud za życia Rafał Dutkiewicz już ma - "przywrócenie wzroku ślepemu". Rozumiem że wedlug Pani Radnej do 2016 tory byly w dobrym stanie, Wrocław nie był nadmiernie zadluzony, etc. Dlatego Dutkiewicz mógł liczyć na jej pełne poparcie.
Sulej está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 6th, 2018, 10:12 AM   #469
mlodyy1985
Registered User

Jak pani radna będąc w koalicji miała "konfitury" , to "klaskała". Jak odeszła to nagle zaczeła dostrzegać fatalny stan torowisk i smog.

Mkbewe liked this post
Old April 6th, 2018, 10:32 AM   #470
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 16260

Z ciekawości: jakie to miała konfitury?
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2018, 03:42 PM   #471
mlodyy1985
Registered User

Quote:

Ile zarabiają prezesi miejskich spółek

Zarabiają rocznie setki tysięcy złotych. Sprawdziliśmy wynagrodzenia prezesów spółek. Niektórzy zarabiają ponad dwa razy więcej niż prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Na kolejnych slajdach publikujemy wynagrodzenia wybranych prezesów, od najmniejszego do największego.Wynagrodzenia publikujemy na podstawie aktualnych oświadczeń majątkowych za 2016 rok. Wszystkie kwoty, które podajemy są kwotami brutto.

Marcin Przychodny, jako prezes spółki Word Games zarobił w ciągu jedenastu miesięcy, w 2016 roku ponad 221 tys. zł. Obecnie Marcin Przychodny jest prezesem piłkarskiego Śląska Wrocław.

Krzysztof Hołub, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego zarobił w 2016 roku ponad 291 tys. zł, co daje miesięcznie ok. 24 tys. zł.

Jolanta Szczepańska, prezes wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji zarabia 312 tys. zł rocznie, co daje miesięcznie kwotę 26 tys. zł.

Kazimierz Fiurst, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego we Wrocławiu zarobił przez cały rok ponad 343 tys. zł (28 tys. zł miesięcznie). Na wynagrodzenie, na takim samym poziomie może liczyć także Bartosz Małysa, prezes Ekosystemu (na fot.)

Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo zarobił w rok, według ostatniego oświadczenia majątkowego ok. 374 tys. zł, co daje miesięcznie kwotę 31 tys. zł.

Paweł Rychel, prezes Wrocławskich Inwestycji, zarobił w 2016 roku 375 tys. zł (31 tys. zł miesięcznie).
http://www.gazetawroclawska.pl/stref...1554,28714754/

G_s_G, ershi liked this post
Old May 3rd, 2018, 01:09 PM   #472
yvain
antypolski motorniczy

yvain's Avatar

Likes (Received): 1352

Przy takich wynikach takie wynagrodzenia? Dlaczego?

Dzban liked this post
yvain está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 4th, 2018, 01:44 PM   #473
mlodyy1985
Registered User

Taka Jolka na przykład... super robota a odpowiedzialność prawie żadna. A jak zapytają ją" a dlaczego mamy taką fatalną KZ"? To odpowie:
- to zależy od środków jakie otrzymamy od Wydziału Transportu;
- nie mamy wpływu na WIM i wydzielenia,organizację ruchu,priorytet ;
- nie nasza wina, że torowiska są w tak fatalnym stanie("zasługa" ZDiUM)

Praktycznie nieważne co i jak a 28k wpada co miesiąc

wessig liked this post
Old May 5th, 2018, 11:11 AM   #474
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 3518

Może przydałaby się we Wrocławiu "uchwała kominowa"?
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2018, 08:53 PM   #475
under-writer
Registered User

Likes (Received): 187

Zarząd Zasobu Komunalnego dopuścił do przedawnienia roszczeń z tytułu niezapłaconych należności za lokale mieszkalne

http://bip.um.wroc.pl/artykul/671/31...bu-komunalnego

625 liked this post
under-writer no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2018, 11:41 AM   #476
mlodyy1985
Registered User

Dwór sam się wyżywi:

Quote:

Sowite nagrody miejskich urzędników

Prezydent Rafał Dutkiewicz nie otrzymał żadnej premii, ale jego zastępcy już owszem. Oprócz wiceprezydentów docenieni przez kierownictwo urzędu zostali dyrektorzy departamentów, wydziałów i biur. Urzędnicy w ubiegłym roku otrzymali sowite nagrody

Dyrektorzy departamentów, wydziałów i biur

Dyrektorzy departamentów otrzymali w 2017 roku w sumie ponad 247 tys. zł nagród, co w przeliczeniu na jedną osobę wynosi 35388 zł. Dyrektorzy wydziałów i biur otrzymali w ubiegłym roku ponad 472 tys. zł, co w przeliczeniu na jedną wynosi 10511 zł.

W 2017 roku wypłacono wiceprezydentom ponad 151 tys. zł nagród, co w przeliczeniu na jedną osobę wynosi 37958 zł. Wiceprezydentami we Wrocławiu są: Wojciech Adamski, Maciej Bluj, Adam Grehl i Magdalena Piasecka.

Urząd Miejski Wrocławia tłumaczy, że kadra kierownicza nie miała podwyżek od 2009 roku. - Praca kadry kierowniczej urzędu obciążana jest dużą odpowiedzialnością, ,zarówno w obszarze podejmowanie kluczowych decyzji, jak i ich późniejszych konsekwencji - tłumaczy wrocławski magistrat.
http://www.gazetawroclawska.pl/wiado...2805,29481925/

duża odpowiedzialnością i konsekwencjami , yhy

rzet, wessig, zajf, G_s_G, bombastik, Pittero liked this post
Old June 10th, 2018, 11:57 AM   #477
rzet
Registered User

Likes (Received): 1022

Więcej nagród nam potrzeba. MPK i zarządcy od transportu szyn czy jak im tam też dostali?

G_s_G liked this post
rzet está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 11th, 2018, 09:02 AM   #478
koskow
Registered User

Likes (Received): 29

Właśnie tak działa UKŁAD WROCŁAWSKI. Film o kreatywnej księgowości Dutkiewicza i niszczeniu polskich firm.

rzet, N/A liked this post
koskow no está en línea   Reply With Quote
Old June 13th, 2018, 08:16 PM   #479
rzet
Registered User

Likes (Received): 1022

ciekawe.. Te zagrywki budżetowe i przelewanie długów do spółek to niestety chora norma nie tylko tutaj.

A tak z innej beczki, o co chodzi z "roszczygnął" oraz "czeba", które się tak często pojawiało z ust wielu osób w filmie?
To jakieś lokalny dialekt na Południu by trz jako cz mówić?
rzet está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 14th, 2018, 12:48 AM   #480
korver
Registered User

korver's Avatar

Likes (Received): 1481

Akurat Tvp to mało wiarygodne źródło informacji, żeby się do niego odnosić. Niemniej jednak pensje dyrektorów miejskich spółek są niedorzeczne i posady po znajomości porozrywane. Szczególnie zarobki w MPK irytują w kontekście tego jak nasza KZ funkcjonuje.
Władza jest właśnie w trakcie likwidacji Ślężańskiego Parku Krajobrazowego -> ogromnego skarbu dla wrocławian. Władza doprowadziła do upadku wyjątkowej Szkoły Jazzu we Wrocławiu. Pamiętajmy o tym przy urnach!
korver no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budżet, ekonomia, wrocław, wroclaw

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules