[Wrocław] Finanse, budżet i ekonomia - Page 25 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old July 4th, 2018, 04:19 PM   #481
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 36644

Quote:

Najbardziej zadłużone gminy w Polsce

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że Warszawa jest najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. Jej należności to ponad 5 miliardów i 126 milionów złotych.

W przeliczeniu na jednego mieszkańca daje to kwotę 2,9 tys. złotych, co lokuje stolicę na 44. miejscu spośród 2478 gmin w Polsce.

Problemy z niedoborem wykwalifikowanych pracowników zgłasza 51 procent polskich... zobacz więcej »
Zadłużenie stolicy warto dodatkowo zestawić z rocznymi dochodami samorządu, które sięgają 15 mld złotych, co czyni spłatę zadłużenia łatwiejszą.

Pod względem wartości bezwzględnych drugą najbardziej zadłużoną gminą w Polsce jest Łódź, której zobowiązania wynoszą 2 miliardy i 685 milionów złotych. W przeliczeniu na mieszkańca to 3,9 tys. złotych. Podium zamyka Wrocław, którego dług to 2 mld i 674 mln zł, czyli 4,2 tys. zł na mieszańca.

Wysokie zadłużenie ma też Kraków (2,3 mld zł), Lublin (1,3 mld zł), Poznań (1,2 mld zł) oraz Bydgoszcz (1 mld zł).

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/najba...ce,850750.html
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

morcair liked this post
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 6th, 2018, 03:22 PM   #482
mlodyy1985
Registered User

To tuż przed wyborami! Cóż za przypadek!
Quote:
13 mln zł na podwyżki we wrocławskim magistracie

Urzędnicy wrocławskiego magistratu oraz podległych mu jednostek od 1 września będą zarabiać więcej. Podwyżki wyniosą średnio około 300 zł brutto na etat. Marcin Urban, skarbnik miasta tłumaczy, że otrzymają je urzędnicy z najniższymi pensjami. Koszt podwyżek to ok. 13 mln zł.

Podwyżki otrzyma około 10 tysięcy pracowników wrocławskiego magistratu oraz jednostek podległych. Chodzi m.in. o pracowników straży miejskiej, instytucji kultury i szkół. Co ważne, podwyżek nie otrzymają nauczyciele, ponieważ im podwyższenie pensji zapowiedziało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W szkołach więcej zarabiać będą pracownicy administracyjno-techniczni. Podwyżka wyniesie średnio ok. 300 zł brutto na etat.

Jak zapowiada Marcin Urban, skarbnik miasta, większe podwyżki otrzymają pracownicy z najniższymi pensjami, większe zarobki nie będą dotyczyć dyrektorów departamentów. Po decyzji radnych na czwartkowej sesji, pensje wzrosną już od września. Koszt podwyżek to ok. 13 mln zł. Niektórzy radni uważają, że zbliżająca się kampania samorządowa może być powodem podwyżek w magistracie. - Jest mi przykro, że podwyżki zdarzają się raz na cztery lata i to właśnie przed wyborami samorządowymi. Zapewne zła wiadomość jest taka, że następna podwyżka będzie dopiero za pięć lat - komentowała radna Katarzyna Obara-Kowalska, która sama jest kandydatką na prezydenta Wrocławia. Marcin Urban odpiera jednak zarzuty radnej. - To nie jest pierwsza podwyżka od czterech lat. Staramy się stopniowo podwyższać wynagrodzenia, szczególnie te najniższe. Obecne regulacje to efekt ustaleń z Solidarnością. To właśnie ten związek zawodowy wnioskował o podwyżki dla pracowników urzędu. Przychyliliśmy się do tego wniosku - mówi Marcin Urban. Rzeczywiście urzędnicy, szczególnie ci zaczynający swoją zawodową karierę, nie mają co liczyć na wysokie zarobki. Problem z brakiem rąk do pracy doskonale widać we wrocławskiej straży miejskiej. Na koniec 2017 roku brakowało aż 70 strażników, pomimo przeprowadzenia czterech naborów.

W latach 2016-2017 zatrudniono w sumie 22 osoby. W tym samym czasie zwolniło się jednak 75 osób, z czego 67 osób to strażnicy. W latach 2016–2017 odeszło ze służby 20,9 proc. wszystkich strażników. Do rekrutacji w 2017 r. na stanowiska strażnicze przystąpiło jedynie 39 osób, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, ostatecznie zostało zatrudnionych tylko 14 osób. Chodzi głównie o zarobki. Pomimo tego, że od stycznia wrocławscy strażnicy zarabiają więcej, to pensje i tak nie są rewelacyjne. Nowo przyjętym aplikantom straż miejska od stycznia płaci więcej niż dotychczas. Podstawowa pensja wynosiła 2310 złotych brutto (ok. 1676 zł na rękę), a po podwyżce wynosi 2800 zł (ok. 2018 zł na rękę). Od września strażnicy mogą liczyć na kolejną podwyżkę, tym razem ok. 200 zł brutto.
http://www.gazetawroclawska.pl/wiado...acie,13318589/

Ale dyr. Sutryk 20k miesięcznie kasuje. Zdziwiony zapyta pewnie strażników" o so wam chodzi? Przecie zarobki z kasy miasta są super,paczcie na mnie "
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

bombastik liked this post
Old August 7th, 2018, 12:10 PM   #483
mlodyy1985
Registered User

Quote:
Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualne zestawienie finansów gmin. Widać tam, które z nich mają największe dochody z tytułu PIT.

Liderem jest miasto stołeczne Warszawa, które z PITów swoich mieszkańców pobrało 2,05 mld zł w drugim kwartale, czyli o 284 mln zł więcej niż rok temu. To cztery razy więcej niż drugi w rankingu Kraków (576 mln zł, +92 mln zł rdr) i trzeci Wrocław (473 mln zł, +69 mln zł rdr)
https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2412093.html

Wpływy podatkowe z tytułu PIT rosną o kilkanaście % (zasługa koniunktury i pewnie przewyższa jesienne szacunki-i tak zrewidowane w gorę miasta). Niestety patrząc na opóźnienia w sztandarowych inwestycjach(trasy tramwajowe na ND i Popowice;nawet jeśli uda się wybrac firmę ) to w tym roku dużych środków nie wydadzą i będzie jedynie "poprawa na papierze" stanu finansów miasta.
Sponsored Links
Advertisement

Old August 23rd, 2018, 01:09 PM   #484
mlodyy1985
Registered User

Urzędnicy się obudzili...
Quote:
1200 zł zamiast 300. Opłaty za użytkowanie wieczyste o 300% w górę

Dotychczasowe stawki za dzierżawę wieczystą gruntów we Wrocławiu zostały wypowiedziane. Obowiązywały od 2007 roku. Nowe mają wejść w życie od początku 2019 roku.

Mieszkańcy zbudowanego kilka lat temu na miejskim gruncie osiedla Ogrody Hallera we Wrocławiu dostali zawiadomienia o podwyżce. Od nowego roku mają płacić 300 procent więcej niż do tej pory. I tak w niektórych mieszkaniach należność z niecałych 300 złotych rocznie urosła do 1200. Lokatorzy są zaskoczeni kwotami wyliczonymi przez Urząd Miejski, który w uzasadnieniu podwyżki napisał, że wartość działki wzrosła. Jak mówią miasto nie przyczyniło się do zwiększenia atrakcyjności terenu

Dodają, że jest oczywiste, że miasto chce podnieść opłaty przed zmianą przepisów:

- Użytkowanie wieczyste przestanie istnieć, więc jest to ze strony urzędników bardzo brutalne zagranie.

Zgodnie z nowymi przepisami osoby, które od 2019 roku staną się właścicielami gruntów, będą zobowiązane do uiszczania corocznej opłaty przez 20 lat. Wysokość opłaty będzie odpowiadała tej obowiązującej w dniu przekształcenia. W przypadku jednorazowej wpłaty należności będzie można skorzystać z bonifikaty.
http://www.radiowroclaw.pl/articles/...e-o-400-w-gore

Całe szczęście ten relikt PRLu niedługo przestanie obowiązywać(w odniesieniu do mieszkaniowki).
Teraz w pośpiechu pewnie aktualizują gdzie się da stawki i nawet jak wejdzie możliwość wykupu i upustów to wg wyższych stawek.
Old August 23rd, 2018, 01:29 PM   #485
G_s_G
Silesian

G_s_G's Avatar

Likes (Received): 4934

Rachunek za użytkowanie wieczyste poszedł w górę? Odwołaj się.
G_s_G no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2018, 01:38 PM   #486
mlodyy1985
Registered User

Poza tym:
Quote:
Ustawa z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami

Art. 77. 1. Wysokość opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, z zastrzeżeniem ust. 2 i 2a, podlega aktualizacji nie częściej niż raz na 3 lata, jeżeli wartość tej nieruchomości ulegnie zmianie. Zaktualizowaną opłatę roczną ustala się, przy zastosowaniu dotychczasowej stawki procentowej, od wartości nieruchomości określonej na dzień aktualizacji opłaty.

2. Jeżeli wartość nieruchomości gruntowej na dzień aktualizacji opłaty rocznej byłaby niższa niż ustalona w drodze przetargu cena tej nieruchomości w dniu oddania jej w użytkowanie wieczyste, aktualizacji nie dokonuje się. W przypadku nieruchomości oddanych w użytkowanie wieczyste na cele mieszkaniowe przepis stosuje się w okresie 5 lat, licząc od dnia zawarcia umowy o oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste.

2a. W przypadku gdy zaktualizowana wysokość opłaty rocznej przewyższa co najmniej dwukrotnie wysokość dotychczasowej opłaty rocznej, użytkownik wieczysty wnosi opłatę roczną w wysokości odpowiadającej dwukrotności dotychczasowej opłaty rocznej. Pozostałą kwotę ponad dwukrotność dotychczasowej opłaty (nadwyżka) rozkłada się na dwie równe części, które powiększają opłatę roczną w następnych dwóch latach. Opłata roczna w trzecim roku od aktualizacji jest równa kwocie wynikającej z tej aktualizacji.
http://www.przepisy.gofin.pl/przepis...70823,2,0.html

ZTCW to nawet jeśli wycena się zmieni, to gmina nie może dowolnie podnieść opłaty a musi to robić schodkowo. Przepisy nowej ustawy wskazują, że opłata za 2019 będzie podstawą do wyliczenia jednorazowej płatności (dojdą do tego upusty; odpowiednia rada gminy uchwali też zasady u siebie) i maksymalnie płatność przez 20 lat a ponadto będzie gusowski wskaźnik waloryazacji a nie samowolka gmin. Stąd za pięć 12 gminy aktualizują opłaty za PUW.

Last edited by mlodyy1985; August 23rd, 2018 at 01:43 PM.
Old September 13th, 2018, 02:50 PM   #487
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 4944

Z sesji RM nt podsumowania budżetu za pierwsze półrocze.

Dane z pamięci:

Zadłużenie mniejsze o 200 mln r/r

PIT wzrost o 90 mln

CIT wzrost o 10 mln po kilku latach zastoju na poziomie 55 mln

Wydatki inwestycyjne 160 mln zł ( o wiele więcej niż inne miasta).
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old September 13th, 2018, 02:56 PM   #488
mlodyy1985
Registered User

Cieszy wzrost przychodów z PIT, ale mamy koniunkturę. Z tymi inwestycjami to mają na myśli "budowane" trasy na ND i Popowice ? Mieliśmy na nie wydać 80 mln zł w tym roku a jak "dobrze pójdzie" to zamknie się może i kwocie 0 zł.
Old September 13th, 2018, 03:11 PM   #489
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

W Łodzi tak tej koniunktury nie widać 😉

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
[IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/previous.gif[/IMG]Cieszy wzrost przychodów z PIT, ale mamy koniunkturę. Z tymi inwestycjami to mają na myśli "budowane" trasy na ND i Popowice [IMG class=inlineimg]https://www.skyscrapercity.com/images/smilies/lol.gif[/IMG] ? Mieliśmy na nie wydać 80 mln zł w tym roku a jak "dobrze pójdzie" to zamknie się może i kwocie 0 zł.
Old September 19th, 2018, 10:52 AM   #490
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Uzupełnienie danych za pierwsze półrocze:

Zadłużenie:

Na sesji Rady Miejskiej, 13 września, skarbnik zaproponował kolejne zmniejszenie zadłużenia o 111 mln zł

Dochody własne:

Dochody własne wzrosły o 176 mln zł, w tym z podatku PIT i CIT o 94 mln zł, z podatku od czynności cywilnoprawnych o 17 mln zł i z podatku od nieruchomości o 10 mln zł.

Nadwyżka budżetowa w pierwszym półroczu wyniosła 162,5 mln zł.

W I półroczu 2018 r. nadwyżka bieżąca wzrosła o 93 mln zł do kwoty 269 mln zł.
Old September 19th, 2018, 06:24 PM   #491
mlodyy1985
Registered User

A jeszcze bardziej urośnie bo sztandarowe inwestycje jak ND i Popowice mają obsuwę(cieszy wzrost wpływów podatkowych i to, że spada dług;szkoda, że dzieje się to inwestycyjnym marazmem bo nie chwalą się jak wygląda wykonanie wydatków w tym inwestycyjnych).

rzet liked this post
Old September 19th, 2018, 07:09 PM   #492
G_s_G
Silesian

G_s_G's Avatar

Likes (Received): 4934

Jak ma się ma to zadłużenie do długów poszczególnych spółek miejskich, których nie obejmuje to zestawienie? Czy tam też dochodzi do spłaty zadłużenia? Jakiś czas temu była mowa o spłacie długu spółki Stadion Wrocław, a co z resztą?

Zacytuję artykuł ze stycznia tego roku:
Quote:
Ale długi ratusza to nic w porównaniu z tym, jakie zadłużenie mają należące do miasta spółki. Zadłużenie kredytowe miejskich spółek na koniec trzeciego kwartału poprzedniego roku wynosiło w sumie aż 1,7 mld zł. Wśród najbardziej zadłużonych spółek są MPK - 108 mln zł kredytów, np. na zakup tramwajów i autobusów i wkład własny w inwestycje unijne, MPWiK - 436 mln zł, np. na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, Stadion Wrocław - 289 mln zł kredytu na spłatę inwestycji, Wrocławski Park Wodny - 99 mln zł na spłatę inwestycji.

rzet, salto_angel liked this post
G_s_G no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2018, 07:56 PM   #493
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
A jeszcze bardziej urośnie bo sztandarowe inwestycje jak ND i Popowice mają obsuwę(cieszy wzrost wpływów podatkowych i to, że spada dług;szkoda, że dzieje się to inwestycyjnym marazmem bo nie chwalą się jak wygląda wykonanie wydatków w tym inwestycyjnych).
Na sesji RM Skarbik podawał dane o inwestycjach mówiąc, że jest mniej niż powinno z powodu kłopotów z wyborem wykonawców. Jednak porównanie z innymi dużymi miastami było w tym względzie na naszą korzyść, bo wydaliśmy 160 mln zł, gdzie najgorsze miasta typu Łódż wydały ledwie kilkadziesiąt mln zł.

Quote:
Originally Posted by G_s_G View Post
Jak ma się ma to zadłużenie do długów poszczególnych spółek miejskich, których nie obejmuje to zestawienie? Czy tam też dochodzi do spłaty zadłużenia? Jakiś czas temu była mowa o spłacie długu spółki Stadion Wrocław, a co z resztą?

Zacytuję artykuł ze stycznia tego roku:
Tak naprawdę jak ostatnio patrzyłem to większośc miejskich spółek przynosi zysk. Na ogólny negatywny bilans wpływ miał stadion, który musiał spłacać co roku 50 mln zł rat i odsetki. Nie zdziwię się jak stadion od przyszłego roku będzie miał zysk.
MPWIK od lat ma co roku zyski i to po 20 mln zł.
ZOO spłaca kredyt i dalej inwestuje w kolejne atrakcje.
Aquapark - jak wyżej.
MPK - wiadomo, że nie ma szans na siebie zarobić.

Mkbewe, G_s_G liked this post
Old September 19th, 2018, 09:11 PM   #494
mlodyy1985
Registered User

Aquapark faktycznie jest po nad kreską,szkoda że dzieje się to wysokimi cenami usług i tym ,że poza Wejherowska nie powstał żaden basen(żeby nie robić sobie konkurencji).

ZOO zarabia,spłaca kredyt (częściowo pomaga miasto,ale jednak to spora atrakcją,generator ruchu itd.)

MPWiK sporo inwestuje,dług spada.

Lotnisko spłaca kredyt ,ale jak za 3-4 skończą to będą musieli wziąć nowy na rozbudowę terminala.

MPK spłaca kredyt za m.in.Skody 19T i rozbudowy stacji prostownikowych.Inwestycje powstały koło 2010-11 i zaczęli spłacać w marcu 2012 . Zostały 3,5roku i koło 80 mln zł,ale już teraz MPK stara się o nowy na zakup od 39 do niemalże 90w pełni niskopodłogowych tramwajów z EBI.Takze jeśli by miało sens to bierzemy wkrótce kredyt i kończymy spłacać w marcu 2022 a zaczynamy spłacać nowy,ale kasa idzie na coś normalnego.

No i nie widać ,żeby ktoś się wychylał kolejnym pomnikiem władzy.Trawimy te żabę,która jest i lepiej spłacać w czasach koniunktury długi bo dynamisci nieraz pokazali jak ich pieniądze parzą (tam gdzie nie trzeba )a żałują tam gdzie trzeba.

Za to wisienka na torcie to World Games,gdzie za zawody w przeciąganiu liny kredyt (po 25mln przez kolejne 3lata )to spłacamy.

Nie wiem też jak kredyt za hale Grafit.

MajorJambo, salto_angel liked this post
Old November 16th, 2018, 11:04 PM   #495
mlodyy1985
Registered User

Jest projekt budżetu na przyszły rok:
http://bip.um.wroc.pl/artykul/322/36...IoG8yKX2md2w6g

Budżet urośnie do 4,8 mld w tym deficyt 285 mln zł. Planowo ponad 920 mln na inwestycje. Prawie o 100 mln wzrosną wpływy z PIT. Zobaczymy czy uda się zrealizować bo ostatnie lata to niemoc inwestycyjna(tzn. kontynuują, ale głównie drogi a KZ słabiutko i przesuwa się).

Wzrosną nakłady na zieleń do 60 mln, ale nakłady na KZ nadal koło 9% budżetu także słabo. Program rowerowy 26 mln. Nie znalazłem wprost WBO bo było rozbite np. w rozbiciu na zadania drogowe -31 mln, zieleń 9 mln, ale czy to w "ciemno" rzucone czy faktyczna realizacja zadań z lat poprzednich? Nie wiem.

No i 25 mln na Wolrd Games

gauomzei liked this post
Old November 16th, 2018, 11:08 PM   #496
Estymator
Registered User

Likes (Received): 6140

A te World Games to nie spłata Olimpijskiego i basenu na Wejherowskiej?
Estymator no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2018, 09:41 AM   #497
mlodyy1985
Registered User

OIDP to będzie dofinansowanie spółki WG, więc raczej za organizację. Dziwne, że władze nie chwaliły się założeniami. Zobaczymy co będzie w ramach "autopoprawki" bo 14 mln zł na remonty i 4 na utrzymanie torowisk to słabizna.

Czekam też na wykonanie budżetu za ten rok bo na bank przez obsuwę kosztownych inwestycji(ND, Popowice) zarezerwowane środki pewnie przejdą a faktycznie zmniejszy się deficyt/dług.
Old November 17th, 2018, 11:07 AM   #498
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 16239

Porównując budżet Wrocławia do Krakowa i Łodzi, to ten pierwszy coraz bardziej odjeżdża, a drugi goni.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran, Nepal
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2018, 11:28 AM   #499
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Quote:
Originally Posted by zajf View Post
Porównując budżet Wrocławia do Krakowa i Łodzi, to ten pierwszy coraz bardziej odjeżdża, a drugi goni.
Wątpię żebyś był w stanie prawidłowo to ocenić. Na pewno nie robi się tego porównując kwotę globalną, gdzie zaliczają się różne zadania zlecone, dotacje, czy nawet zadłużenie itp.
Old November 17th, 2018, 11:41 AM   #500
mlodyy1985
Registered User

@zajf Kraków ma 10 tys,. nowych podatników PIT co roku, my koło 3 tys. a powinniśmy mieć(proporcjonalnie do liczby mieszkańców czy nawet wielkości budżetu) koło 8 tys. a nie 3. Apelowałem o aktywniejszą kampanię bo ta "luka podatkowa" 5 tys. osób(średnio jedna daje koło 2,5 tys. zł z PIT do budżetu gminy) to w pierwszym roku mamy koło 12,5 mln zł. w drugim narastająco(plus wzrost płac i inflacja niech będzie o 6%) 26 mln, w trzecim koło 40 mln w czwartym koło 56 mln. Łącznie koło 135 mln zł w czasie jednej kadencji!

Inny punkt, który pewnie da więcej pieniędzy to będą środki z tytułu użytkowania wieczystego. O ile znamy zasady wykupu i upustów na terenach należących do Skarbu Państwa(60% w przypadku płatności jednorazowej czyli niejako za 8 lat z góry; sam mam z garażem taka sytuację więc od razu zapłacę i mam spokój z podwyżkami) to w przypadku gminnych jeszcze nie a z tego tytułu mogą być (w zależności od tego co uchwalą radni) dodatkowe miliony. Zapisano 40 mln z UW+ zaledwie 9 mln z tytułu przekształcenia UW a ile będzie to dowiemy sie za rok a IMO znacznie więcej niż zaplanowane te 49 mln zł.

EDIT:
To jeszcze w uzupełnieniu- wg budżetu miasta na koniec września dług spadł do 2480 mln zł. Spodziewam się(wiedząc, że wiele wydatków nie będzie zrealizowanych) że w budżecie będzie może nawet nadwyżka a dług jeszcze spadnie.

Last edited by mlodyy1985; November 17th, 2018 at 02:40 PM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
budżet, ekonomia, wrocław, wroclaw

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules