[Białystok] Infrastruktura drogowa - Page 699 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 15th, 2019, 09:11 PM   #13961
Eyeless
Łoś antybagienny

Eyeless's Avatar

Likes (Received): 389

Stan z piątku.
Wykonana bariera na przepuście.
Wyasfaltowana zachodnia nitka, połowa z drugą warstwą.
Kolejna relacja pod koniec miesiąca.

noclab, RLU, pol32, Bomirek liked this post
Eyeless no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 16th, 2019, 09:11 AM   #13962
Behaviour
Registered User

Likes (Received): 2655

Quote:
Originally Posted by JacentyKasi View Post
Obserwowałem ponad tydzień żeby mieć pewność i: otwarcie TN odciążyło Składową na tyle, że teraz w okolicy godziny 16-stej jest na niej po prostu pusto, a w godzinach porannych przejazd Popiełuszki >> Składowa zaliczamy na jednej zmianie świateł, do tej pory można tam było stać i cztery zmiany
Ja zauważyłem większe korki na Ciołkowskiego w okolicy stadionu. Kiedyś na światłach na skrzyżowaniu z Wiosenną w kierunku na Łapy stało kilkanaście samochodów. Teraz korek ciągnie się często od skrzyżowania z Dywizjonu 303.

noclab liked this post
Behaviour no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 10:53 AM   #13963
Barney999
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Behaviour View Post
Ja zauważyłem większe korki na Ciołkowskiego w okolicy stadionu. Kiedyś na światłach na skrzyżowaniu z Wiosenną w kierunku na Łapy stało kilkanaście samochodów. Teraz korek ciągnie się często od skrzyżowania z Dywizjonu 303.
Prawda, codziennie jeżdżę tą trasą i to co się tam teraz dzieje jest nie do pomyślenia ... Oczywiście żaden z urzędasów nie pomyśli nawet o tym by wydłużyć cykl świateł w kierunku Łap.
Barney999 no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 12:04 PM   #13964
SP 101
Registered User

Likes (Received): 129

Mam wrażenie,że na Ciołkowskiego masakrycznie zwiększył się ruch.
SP 101 no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 12:07 PM   #13965
kaziq
._.

kaziq's Avatar

Likes (Received): 2408

x2
Rozumiem, że napisałeś pismo do UM w tej sprawie? Albo do ZDiIM?
Albo może zgłosiłeś to na portalu https://www.citty.bialystok.pl/ (co zajmuje dosłownie 30 sek) lub chociażby do lokalnego radnego?

A no tak, zapomniałem. Urzędas to nadczłowiek, który sam ma się domyślić co użytkownicy dróg myślą o cyklu świateł.

btw, sprawdziłem na Citty, nikt nie zgłaszał problemów z tym związanych... każdy narzeka, nikt nie działa

cheslaw, noclab, Mott liked this post
kaziq no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 01:27 PM   #13966
cheslaw
...

Likes (Received): 3643

Typowo:

Kierowca: Nie da się jeździć, w Polsce mamy nadmiar znaków i za dużo ograniczeń.
Ja: Ile takich przypadków zgłosiłeś w ostatnim roku do zarządców dróg?
Kierowca: Ale jak to ja?!?
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2019, 10:01 PM   #13967
noclab
Registered User

noclab's Avatar

Likes (Received): 3033

Quote:
Originally Posted by kaziq View Post
x2
Rozumiem, że napisałeś pismo do UM w tej sprawie? Albo do ZDiIM?
Albo może zgłosiłeś to na portalu https://www.citty.bialystok.pl/ (co zajmuje dosłownie 30 sek) lub chociażby do lokalnego radnego?

A no tak, zapomniałem. Urzędas to nadczłowiek, który sam ma się domyślić co użytkownicy dróg myślą o cyklu świateł.

btw, sprawdziłem na Citty, nikt nie zgłaszał problemów z tym związanych... każdy narzeka, nikt nie działa
Urzędnik potrafi odpisać na uwagi na temat barierek ograniczających widoczność na rondach nad TN "Trasa została wybudowana zgodnie z projektem" i zamyka sprawę. Nawet nie masz możliwości dyskutować.
Czytam też czasem odpowiedzi na interpelacje radnych. Nie są może wprost chamskie, czy aroganckie, ale między wierszami da się wyczytać coś w rodzaju poczucia wyższości i pogardy wobec pytającego. "My wiemy wszystko najlepiej, a ty się zamknij" - taki jest tego wydźwięk. Jeśli UM zacznie bardziej życzliwie i uprzejmie odpowiadać nawet na bezzasadne wnioski (i niech czasem tłumaczą jak krowie na miedzy, czemu wniosek nie przejdzie), to może mieszkańcy będą chętniej pisać. Jeśli brakuje ludzi, to niech zatrudnią. Prawdziwą "promocję wewnętrzną" wygrywa się nie jakimiś bzdurnymi kampaniami (były kiedyś plakaty skierowane do białostoczan), czy festynami, estradami, bajerami, ale zwyczajną codzienną życzliwością wobec mieszkańców. Jeśli ludzie czują, że prezydent, radny, urzędnik jest dla nich, to bardziej im ufają. A jeśli bardziej im ufają, to władza pracuje sprawniej i efektywniej. To się nazywa kapitał społeczny by Robert Putnam (i koło 20 lat badań to potwierdzających).

@cheslaw, też nie przejeżdżam na pełnej... wręcz przeciwnie, często prawie się zatrzymuję. Korona z głowy nie spadła mi z tego powodu, ale przy podjeździe na taką Wrocławską, czy Transportową jest niepokój. Barierka dużo zasłania (plus jeszcze dźwigar kładki dla pieszych), a jeszcze jak, nie daj Boże, w martwym polu ktoś się znajdzie, to robi się niebezpiecznie.

I nie popadajmy w skrajności - nie chodzi o to, by latać na złamanie karku (starczy, że "na dole" nikt nie przestrzega tych 70), ale aby użytkownicy czuli się bezpiecznie i komfortowo, np. pieszy czy rowerzysta miał większą pewność, że kierowca go widzi...

pol32, kor_nick liked this post

Last edited by noclab; September 17th, 2019 at 01:16 PM.
noclab no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 11:49 AM   #13968
cheslaw
...

Przejeżdżałem już chyba przez wszystkie ronda na TN i nie dostrzegłem problemu braku widoczności. Auto mam niskie, ale może po prostu nie przejeżdżam przez PdP na pełnej k..wie.
Old September 17th, 2019, 04:24 PM   #13969
koczisss
Registered User

koczisss's Avatar

Likes (Received): 106

Z perspektywy rowerzysty jest jedno miejsce, gdzie widoczności nie ma wcale, lecz nie jestem wstanie teraz powiedzieć gdzie to jest. Jadąc ścieżką nie widać nawet skrawka pasa ruchu po lewej stronie, to i kierowca nic nie widzi. Widoczność jest taka jadąc ścieżką w stronę Kleosina.
Old September 17th, 2019, 05:09 PM   #13970
cheslaw
...

Kierowca ma oczy nieco wyżej niż poziom asfaltu.
Old September 17th, 2019, 06:23 PM   #13971
SP 101
Registered User

Jak wiemy ścieżką kończy się wcześniej przed Kleosinem i trzeba jechać chodnikiem,by tuż przed końcem mijając tory do jednostki przejechać wąskim chodnikiem.Byłem świadkiem jak dziecko zjechało z chodnika na ulicę właśnie w tym wąskim miejscu.Dobrze,że nie jechało żadne auto.Dziwnie zrobili to na końcu.Brak ścieżki.
Old September 17th, 2019, 08:08 PM   #13972
cheslaw
...

Ten brak ścieżki to porażka. Miejsce wg mnie dało się wygospodarować.
Old September 17th, 2019, 08:49 PM   #13973
wifon
Registered User

wifon's Avatar

Likes (Received): 1239

Ja natomiast obserwowałem dziś jednorazowo TN z poziomu ronda TN x Popiełuszki, próbując wjechać z TN na tę drugą z kierunkiem na Tunel Fieldrofa Nila (od strony JP2). Całe rondo zastawione samochodami, które nie mają możliwości z niego zjechać (w kierunku Popiełuszki > Boboli > tory > Elewatorska).
Domyślam się że nadłożenie kilometrów do węzła z Hetmańską zrekompensowałoby mi tych kilka minut

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 10:00 AM   #13974
cheslaw
...

Krajowa 19. Tiry na ulicy Piastowskiej zostają. Nowe znaki dopiero w przyszłym roku

Po otwarciu skrzyżowania JPII z NSZ zapowiada się przełożenie ruchu TIRów z DK 19 na Trasę Niepodległości - Ciołkowskiego - Dywizjonu 303 - Kuronia.
Old September 19th, 2019, 11:31 AM   #13975
SP 101
Registered User

Kiedy otworzą te skrzyżowanie?To na Rekreacyjnym Osiedlu dopiero będą mieli głośno.
Old September 19th, 2019, 09:41 PM   #13976
noclab
Registered User

noclab's Avatar

Likes (Received): 3033

No przecież Trasa Niepodległości powstała docelowo właśnie po to. Może się to zmieni, gdy powstanie prawdziwa zachodnia obwodnica miasta. Politycy obiecują w tym lub w przyszłym roku przetargi na nasze odcinki S19, no zobaczymy...
noclab no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 07:43 AM   #13977
kaziq
._.

kaziq's Avatar

Likes (Received): 2408

bez przesady, tirów w ciągu dk19<->s8 jest jak na lekarstwo

dk19<->dk65 nadal będzie jeździć jak jeździ, a dk19<->dk8(kierunek Augustów) czas najwyższy wrzucić na Ciołkowskiego w kierunku TG, nie widzę żadnych powodów by tego nie zrobić.
kaziq no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 08:00 PM   #13978
KELUSAM
Registered User

Likes (Received): 89

Skrzyżowanie Trasy Niepodległości z JP II już w podbudowie. Miejmy nadzieję że szybko położą wiążącą i skonczy się konieczność pokonywania nawrotek.
KELUSAM no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 10:14 AM   #13979
pol32
Registered User

Likes (Received): 117

Z Porannego o wylotówce w stronę Warszawy.

Quote:
Obydwie inwestycje budowane są na wylocie z Białegostoku w stronę Warszawy. Mają usprawnić wjazd i wyjazd z miasta oraz połączyć krajową ósemkę z miejską obwodnicą.

Prace budowlane trwają, co doskonale widać na zdjęciach z lotu ptaka, które otrzymaliśmy od Piotra Sutuły.

Węzeł Porosły to jedna z najdroższych drogowych inwestycji prowadzonych przez miasto. Jej koszt to blisko 200 mln zł. Prace budowlane ruszyły wiosną. Prawie gotowe są już fragmenty jezdni. W tej chwili trwają prace m.in. przy wiaduktach, murach oporowych i sieci wodociągowej. Przebudowywana jest sieć teletechniczna, elektryczna, powstaje uliczne oświetlenie.

W okolicy miejscowości Porosły na skrzyżowaniu ekspresowej ósemki, drogi wojewódzkiej, powiatowej i gminnej powstaje bezkolizyjny węzeł drogowy. Dwupoziomowe skrzyżowanie budowane jest również u zbiegu ulic Jana Pawła II i Elewatorskiej, wraz z wiaduktem kolejowym nad torami.

W ramach tej inwestycji przebudowany zostanie 800-metrowy brakujący odcinek ul. Kleeberga. Dzięki temu S8 połączy się w końcu z trasą generalską. Zniknie wąskie gardło.

- Roboty budowlane mają zakończyć się 9 czerwca 2020 roku - mówi Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

Do tego czasu kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Fragment al. Jana Pawła II od ul. Elewatorskiej do przejazdu kolejowego został zamknięty dla ruchu. Wyznaczone objazdy korkują się, zwłaszcza w godzinach szczytu. Nie wiele lepiej jest na trasach, z których korzysta część kierowców, jadąc na Fasty lub Dzikie. Tu też zdarzają się korki. Obecna organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca roku. Potem możliwe są zmiany.

Znacznie krócej, bo do 22 listopada tego roku potrwa przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych. Powstaje tu wyspa centralna, która wraz z ul. NZS połączy trasę generalską i otwartą niedawno trasę niepodległości.

- Wykonano już roboty drogowe– m.in. wykopy, nasypy, podbudowy pomocnicze, zasadnicze, ustawianie krawężników i obrzeży - wylicza Anna Kowalska.

Prawie gotowe są też chodniki i ścieżki rowerowe. Teraz drogowcy skupiają się na wyspie centralnej.

Według pierwszych planów, miał tu powstać bezkolizyjny tunel. Jednak koszt jego budowy był dla miasta zbyt wysoki.

Źródło: https://poranny.pl/budowa-wezla-poro...ar/c1-14442957

noclab, konradb4, martm liked this post
pol32 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2019, 11:54 AM   #13980
sewesew
Registered User

Likes (Received): 22

Taka wielka ta "wylotówka" że aż do Klepackiej sięga :O

Poziom "artykułów" na tej stronie jest pod poziomem dna.
sewesew no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, drogi miejskie

Thread Tools

Posting Rules