[Białystok] Mieszkaniówka w budowie - Page 360 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Białystok

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 36 votes, 4.97 average.
Old September 11th, 2019, 02:35 PM   #7181
Yakuza_
Registered User

Likes (Received): 127

a w Porosłach mnożą się miniszeregówki.

Szkoda że takim budownictwem nie zabudowane są jednorodzinne obszary osiedla np Nowe Miasto. Ile osób miało by swój wymarzony ogródek a jednocześnie nie marnowało by się tyle drogocennej działki (budownictwo typu słupek) w dobrej lokalizacji

noclab liked this post
Yakuza_ no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old September 11th, 2019, 03:08 PM   #7182
Behaviour
Registered User

Likes (Received): 2658

Ale tam ładnie będzie "dziedziniec" płynąć podczas deszczów. I co chwile tabliczka zakaz gry w piłkę bo jeszcze auta poobijają ; )

noclab liked this post
Behaviour no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2019, 03:32 PM   #7183
SP 101
Registered User

Likes (Received): 131

Płynąć jak w Grabówce w tzw."Pekinie".Taki ciąg szeregówek Campo tam jest.
SP 101 no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2019, 03:39 PM   #7184
Yakuza_
Registered User

Likes (Received): 127

Quote:
Originally Posted by SP 101 View Post
Płynąć jak w Grabówce w tzw."Pekinie".Taki ciąg szeregówek Campo tam jest.

ostatnio widziałem ogłoszenie za 56m w tej szeregówce ktoś 410 tys chciał fakt że dobrze wykończone
Yakuza_ no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2019, 03:51 PM   #7185
noclab
Registered User

noclab's Avatar

Likes (Received): 3033

Quote:
Originally Posted by tomasz1w View Post
Uwaga była ogółem, nie tylko w sprawie jadu, ale również odnośnie oceny człowieka po tym gdzie mieszka/co kupuje. Chapeau bas za wyczerpującą odpowiedź z Twojej strony. Chodziło mi głównie o to, że część z tych "fachowców-estetów-narzekaczy" być może nawet nie powąchała jeszcze prawdziwego życia i wciąż mieszka przy mamusi. Jak pojawi się dziecko, rodzina, pełna za nią odpowiedzialność, bez "mama, tata, daj", do tego jakieś poważne problemy, to życie szybko zweryfikuje buńczuczne podejście.
Pozdrawiam i przepraszam, jeżeli osobiście odebrałeś mój wpis, ale nie to było moją intencją (no może oprócz uwagi odnośnie wizualizacji, ale to już sobie wyjaśniliśmy).
Spoko, no offence
A szydera na wizki była, bo one zawsze są wyidealizowane. I to nawet nie chodzi o same elewacje, ale właśnie otoczenie. Oczywiście nikt nie będzie dawać bardziej "urealnionego" obrazu, bo byłby to strzał w stopę, więc zostaje nam tylko szydzić ze świadomością, że nic to nie zmieni, a sama szydera nie ma żadnego znaczenia. No może ma minimalne, bo być może (choć to mało prawdopodobne) są ludzie, którzy wierzą, że to będzie wyglądać tak jak na obrazku
noclab no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2019, 04:41 PM   #7186
Eyeless
Łoś antybagienny

Eyeless's Avatar

Likes (Received): 390

Z wizkami problem jest jeden, rzeczywiste pole kapusty potrafi przeobrazić się w park, a 10 piętrowy odrapany wieżowiec stojący obok tymczasowo zniknąć.
Zmiany w elewacji (kształt, kolor) to w zasadzie przy tym kosmetyka.
Taka baza jest doskonałym polem do tworzenia pięknych ironicznych uwag, co niewątpliwie wzbogaca to forum, oczywiście po perełki pozostaje przekierować do wątku 100LP.

noclab liked this post
Eyeless no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2019, 07:23 AM   #7187
kkkrzysiek
Registered User

Likes (Received): 323

To nie jest tak, że hejtuję. Ta inwestycja na Słonimskiej naprawdę wygląda ciekawie z mojej perspektywy (i wielkość dostępnych mieszkań i lokalizacja), ale jak zobaczyłem jak blisko istniejących budynków to powstaje, to entuzjazm opadł. Nie mówię nie, jak już powstanie i wciąż będą wolne mieszkania pewnie zobaczę czy jest coś, co mi pasuje.

Jestem na etapie, że szukam czegoś "na własność" - na razie się rozglądam, co oferuje rynek, nie chcę podjąć decyzji pod wpływem chwili, do konkretniejszych kroków pewnie podejdę za rok, może dwa. Zależy mi na dość nowym budynku (nie musi być prosto od dewelopera, ale też nie 20 czy więcej lat, powiedzmy do 10, ale raczej młodsze), lokalizacji (nie że koniecznie centrum, ale chcę mieć do pewnych miejsc blisko) i na przykład Nowe Miasto raczej odpada, Zielone Wzgórza, Słoneczny Stok i Leśna Dolina też. Za to w grę wchodzą Bojary, Sienkiewicza, Białostoczek, Antoniuk, Centrum, od biedy Przydworcowe/Piaski i Piasta. Reszty osiedli właściwie nie biorę pod uwagę.
Ewentualnie wielka wolta i mały domek - 85-100 m. Wtedy może być już i dalej od miasta, ale to raczej ostateczność, bo nie chce mi się tracić dużo czasu na dojazdy do/z pracy.

Jak ktoś wspomniał - nie chcę kupować dziury w ziemi, bo moim zdaniem to nieracjonalne. Mam nadzieję, że to, co piszecie o cenach też jest prawdą, bo nagle wiele używanych mieszkań ma ceny > 7000 zł/m^2. Śmiech mnie ogarnia, kiedy czytam o dwupokojowych mieszkaniach o powierzchni ~32-35 m^2 (wynajmuję dwupokojowe ~45 i wcale nie jest jakoś super dużo miejsca) za 200 i więcej tysięcy. Do tego większość mieszkań ma układ jednostronny, czasami narożny, a to nie bardzo mi się podoba w kontekście upalnego lata. Właśnie w takich chwilach bardziej życzliwie spoglądam na opcję "mały dom", ale do tego trzeba doliczyć koszt działki i cena przestaje być aż tak konkurencyjna. Zaletą jest możliwość skrojenia go bardziej pod siebie.

Pracuję niedaleko bloków na Łąkowej, widzę je codziennie i po prostu wygląda to strasznie - ściana płaczu zwieńczona reklamą dewelopera. O wiele przyjemniej jest przejść się między starymi blokami niż przy tych molochach. Dodatkowo ruch na Towarowej/Poleskiej i Sienkiewicza będzie się jeszcze zwiększał, co utrudni wjazd/wyjazd z osiedla w godzinach szczytu (między innymi dlatego rozglądam się za miejscówką, gdzie spokojnie dojdę z buta w mniej niż 30 minut).

W nowych blokach nie podobają mi się jeszcze mieszkania na niskim parterze i z "tarasami" - nie chciałbym tak mieszkać ze świadomością, że każdy zagląda ci w okna albo całe życie z zasłoniętymi roletami, to raczej miejsce na usługi, a jak nie ma usług, to parter wyżej o ten metr, półtora. Ogródki w szeregówkach to często też śmiech na sali, więcej z tym problemu niż korzyści z takiego mikroplacyku.

Wizualnie podobają mi się te bloki przy stadionie, ale lokalizacja już bardzo na nie. Jako ciekawe opcje rozważam powstający bloczek przy Fabrycznej, róg Sienkiewicza/Ogrodowa, Słonimskiej (wspomniany wcześniej Rogowski, ale i niedawno wybudowany blok, ale tam już zostały praktycznie tylko mieszkania z antresolą ), w innym kierunku przy Wiatrakowej i Ukośnej (ciekawe jak dźwięki z torów i nowej trasy łączącej Białostoczek z Antonikiem?).

Gdzieś w tym wątku przewinęły się też nawet szeregówki/bliźniaki, które nawet bym mógł zaakceptować - jedne na Skidelskiej (pod warunkiem, że hałas z trasy generalskiej/1000-lecia PP i od torów nie jest za duży) a drugie to chyba zakątek Kawaleryjska (duży minus za lokalizację i chyba jednak za duży jak na moje potrzeby).
kkkrzysiek no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2019, 09:21 AM   #7188
cheslaw
...

Likes (Received): 3682

Quote:
Fajne wejścia do chałupy. Można po aucie, pod autem lub boczkiem, boczkiem pomiędzy.

m.dorotka, matsta19 liked this post
cheslaw está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 15th, 2019, 11:44 AM   #7189
svir
Registered User

Likes (Received): 808

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie blo-ko-wisko !!

W okolicy, wyludniają się kolejne domy, czyści się kwartał 15MW,U wg. planu. Po drugiej stronie Bema też kilka gotowych do wyburzenia:

Jak naniesie się na mapę to wygląda tak: (czarny niezamieszkane, niebieski prawdodobnie niezamieszkane). Na kolejnych spacerach z psami sprawdzę kolejne domy:

Old September 15th, 2019, 12:36 PM   #7190
noclab
Registered User

noclab's Avatar

Likes (Received): 3033

Równie dobrze mógłbyś napisać: Śnipiszki, Wilno

matsta19, kup_mi_kredki liked this post
noclab no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2019, 01:07 PM   #7191
Koder
Registered User

Koder's Avatar

Likes (Received): 196

Kamienica Rogowskiego przy Czarnej

i sąsiadka na Młynowej

zelatyna, noclab, martm, adamxx85, RLU, asdolf, yogi44 liked this post
Koder no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2019, 08:31 PM   #7192
lukas29
Registered User

lukas29's Avatar

Likes (Received): 9180

https://twitter.com/Bialystok_STAT/s...66013705920513

kaziq liked this post
lukas29 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 08:37 AM   #7193
pol32
Registered User

Likes (Received): 118

Te kolory jakieś dziwne, cztery powiaty mają po 101 a każdy inną barwę.

noclab, tpq, martm liked this post
pol32 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 09:59 AM   #7194
Marwo
Registered User

Likes (Received): 19

Parę zapowiedzi z wniosków o PNB:

Data wpływu: 2019-09-11
Inwestor: New Flats Group Sp. z o.o. Sp. K.
Nazwa zamierzenia:Budowa 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych , w tym 1 z usługami, z 2 podziemnymi garażami, 6 murkami oporowymi, instalacjami: doziemnej kanalizacji deszczowej, oświetlenia terenu, 4 wewnętrznymi gazowymi, z zagospodarowaniem terenu, ul. Lodowa
Stan prawny: W trakcie rozpatrywania

Data wpływu: 2019-09-16
Inwestor: Marta Redlińska Marek Rogowski „Duet Nieruchomości” S.C.
Nazwa zamierzenia: Budowa budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej (16 budynków) wraz z wewnętrzną instalacją gazową, instalacją elektryczną oświetlenia terenu, dwoma murami oporowych oraz zagospodarowaniem terenu oraz rozbiórka budynku mieszkalnego nr ewid. 499, ul. Krzywa

Data wpływu: 2019-09-16
Inwestor:Tyszko Stanisław
Nazwa zamierzenia: Budowa 9 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej z wewnętrzną i doziemną instalacją gazową oraz doziemnymi instalacjami energetycznymi, wod.-kan., ul. Chętnika

Data wpływu: 2019-09-18
Inwestor:Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Maciej Piekut
Nazwa zamierzenia: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową, murkami oporowymi, zagospodarowaniem terenu, projektowaną wewnętrzną instalacją gazową, projektowaną doziemną instalacją kanalizacji deszczowej ze studniami chłonnymi i rozbiórką 2 budynków- mieszkalnego (nr.dz. 1516/3) oraz usługowego (nr.dz. 1516/3 i 3819/6), ul. Wiedeńska

Data wpływu: 2019-09-18
Inwestor:Czarnowski Marek
Nazwa zamierzenia: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z handlem i usługami w parterze budynku, z garażem podziemnym, niezbędną infrastrukturą techniczną: wentylacją mechaniczną, doziemną instalacją KD ze zbiornikiem retencyjno- rozsączającym, doziemną instalacją KS, doziemną instalacją elektryczną i oświetleniem terenu oraz murami oporowymi i zagospodarowaniem terenu, ul. Wysoki Stoczek

Yakuza_, noclab, kmls, asdolf, m.dorotka liked this post
Marwo está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 19th, 2019, 11:13 PM   #7195
m.dorotka
Registered User

m.dorotka's Avatar

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by Marwo View Post
Parę zapowiedzi z wniosków o PNB:

Data wpływu: 2019-09-11
Inwestor: New Flats Group Sp. z o.o. Sp. K.
Nazwa zamierzenia:Budowa 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych , w tym 1 z usługami, z 2 podziemnymi garażami, 6 murkami oporowymi, instalacjami: doziemnej kanalizacji deszczowej, oświetlenia terenu, 4 wewnętrznymi gazowymi, z zagospodarowaniem terenu, ul. Lodowa
Blok w Zawadach? Gdzie??
m.dorotka no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 09:39 AM   #7196
Bob Budowniczy 2017
Registered User

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by m.dorotka View Post
Blok w Zawadach? Gdzie??
Zerknij do MPZP
Ja znam 2 miejsca w Zawadach gdzie można budować bloki:
1. Jadąc z Dziesiecin mostem jakieś 500 m od mostu po prawej
2. I z grubsza pisząc , okolice kościoła

Czuwaj

m.dorotka liked this post
Bob Budowniczy 2017 no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 09:45 AM   #7197
nietomek
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by m.dorotka View Post
Blok w Zawadach? Gdzie??

Uzupełnienie:

Zawady ul. Lodowa, pomiędzy ul. św. Krzysztofa i Szronową - działka nr 102/78 o powierzchni 0,66 ha.

https://www.google.pl/maps/@53.17029.../data=!3m1!1e3

Plan zagospodarowania mówi że (UCHWAŁA NR LXIII/721/14 RADY MIASTA BIAŁYSTOK):
...
§38.1.Tereny oznaczone na rysunku planu symbolami:13.1MN,MW,U;13.2MN,MW,U (dotyczy to tej działki) przeznacza się pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, mieszkaniową wielorodzinną oraz usługi,wraz z obiektami i urządzeniami towarzyszącymi oraz zielenią urządzoną.
...
1)powierzchnia zabudowy-max.50%terenu inwestycji;
2)teren biologicznie czynny-min.25%terenu inwestycji;
3)wysokość budynków-max.12m (do 3 kondygnacji nadziemnych);
4)geometria dachów-dachy symetryczne o kącie nachylenia połaci dachowych od 25ş do 45ş;...

No i będzie pierzeja!

m.dorotka liked this post
nietomek no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 07:01 PM   #7198
Napoljon
Registered User

Likes (Received): 6

Dziwi mnie, że do tej pory nikt nie skomentował nowych inwestycji Jaz-budu.

Polecam się zapoznać.
https://www.jaz-bud.pl/bialystok.html
Napoljon no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2019, 07:07 PM   #7199
Anonymouss
Only New Investments

Anonymouss's Avatar

Likes (Received): 2235

Quote:
Originally Posted by Napoljon View Post
Dziwi mnie, że do tej pory nikt nie skomentował nowych inwestycji Jaz-budu.

Polecam się zapoznać.
https://www.jaz-bud.pl/bialystok.html
Cofnij się parę stron, już dawno skomentowane. Brak komentarza.....

m.dorotka, asdolf liked this post
Anonymouss no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2019, 10:34 PM   #7200
svir
Registered User

Likes (Received): 808

U R pojawił sie Kopernik II. W sumie niczym nie różni się od I tylko wygięty jest w drugą stronę:

Obejmuje całą drugą część kwartału, będzie niezła studnia:

m.dorotka, Yakuza_, wifon liked this post
svir no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules