[Białystok] Trasa Generalska - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 24th, 2011, 02:06 PM   #61
skowron
Mały dyskutant

skowron's Avatar

Likes (Received): 288

Z infrastruktury drogowej:
http://www.tvp.pl/bialystok/informac...112011/5716004
skowron no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 25th, 2011, 09:16 AM   #62
yorar
Registered User

Likes (Received): 630

Mam pytanie, co do nazw ulic. Jako, że jest do jedna ciągła droga, to czemu do jasnej ciasnej, zmienia się co większe skrzyżowanie nazwa ulicy po której jadę?! Jadę Kleeberga, za chwilę Andersa, a potem jeszcze Sulika... Czemu na całej długości nie ma to jednego patrona?! Może mi to ktoś wytłumaczyć? Czemu ulica gen. Sulika, nie może się nazywać po gen. Andersie, dalej za skrzyżowaniem?
yorar no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2011, 09:28 AM   #63
cheslaw
...

Likes (Received): 3664

Na chłopski rozum:
1. żeby nie było czterocyfrowych numeracji budynków,
2. żeby ktoś jadący w dane miejsce znając nazwę ulicy wiedział, w którą część miasta ma jechać. Przykładowo znając adres Ciołkowskiego 13 nie będąc z Białegostoku i wjeżdżając od Ełku za cholerę nie zgadniesz, z której strony objeżdżać miasto dookoła. W Białymstoku to może mały problem, ale w W-wie są ulice mające po 12-14 km długości.
3. żeby listonoszom było łatwiej,
4. mamy za mało ulic w stosunku do liczby bohaterów narodowych.
5. żeby al. Piłsudskiego nie ciągnęła się od Dojlid do wylotu na W-wę.

P.S. Wiem, wiem, GPS. Ale system nazewnictwa ma dłuższą historię, a GPS nie każdy ma i nie każdy będzie miał zawsze przy sobie jeszcze przez jakiś czas.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old November 25th, 2011, 11:41 AM   #64
Mariusz_K
Registered User

Likes (Received): 16

@yorar: Nie chcę obrażać, ale... trzeba być kompletnym debilem, żeby w ogóle o takie rzeczy pytać. Pewnie lubisz sobie popierdzielać przez Ciołkowskiego i zapewne nie miałeś żadnego problemu ze znalezieniem numeru 54 na Szosie Północno-Obwodowej.
Mariusz_K no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2011, 12:06 PM   #65
katalog
Projektant

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Mariusz_K View Post
@yorar: Nie chcę obrażać, ale... trzeba być kompletnym debilem, żeby w ogóle o takie rzeczy pytać. Pewnie lubisz sobie popierdzielać przez Ciołkowskiego i zapewne nie miałeś żadnego problemu ze znalezieniem numeru 54 na Szosie Północno-Obwodowej.
W sprawie ulicy Ciołkowskiego należy dodać, że poza granicami miasta Ciołkowskiego ma swoją kontynuację w Grabówce (dawniej Kolonia Grabówka). Tzn. jest kontynuacja nazwy, ale numeracja zaczyna się od początku. Dodatkowo w Grabówce nie ma urzędu pocztowego i adresuje się "15-523 Białystok", a gdzieś w dodatkowej linii podaje się Grabówka. Totalne kuriozum dla tych, którzy nie znają dokładnie tych okolic.
Old November 25th, 2011, 03:25 PM   #66
yorar
Registered User

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Na chłopski rozum:
1. żeby nie było czterocyfrowych numeracji budynków,
2. żeby ktoś jadący w dane miejsce znając nazwę ulicy wiedział, w którą część miasta ma jechać. Przykładowo znając adres Ciołkowskiego 13 nie będąc z Białegostoku i wjeżdżając od Ełku za cholerę nie zgadniesz, z której strony objeżdżać miasto dookoła. W Białymstoku to może mały problem, ale w W-wie są ulice mające po 12-14 km długości.
3. żeby listonoszom było łatwiej,
4. mamy za mało ulic w stosunku do liczby bohaterów narodowych.
5. żeby al. Piłsudskiego nie ciągnęła się od Dojlid do wylotu na W-wę.

P.S. Wiem, wiem, GPS. Ale system nazewnictwa ma dłuższą historię, a GPS nie każdy ma i nie każdy będzie miał zawsze przy sobie jeszcze przez jakiś czas.
1. A w czym to przeszkadza? Można się pomylić i przy numerku 45 jaki i przy 254, jeżeli sądzisz, że takie łatwiej zapamiętać.
2. Bez sensu. Wtedy wystarczy powiedzieć, że znajduje się niedaleko, albo pomiędzy skrzyżowaniami ulic i tu daj jakieś nazwy. Mając załóżmy 30 dużych arterii, to nie problem zapamiętać ich nazwy. A jak w ciągu jednej drogi jest 5 nazw, to muszę pamiętać (przykładowo) że Andersa zaczyna się po Kleeberga.
3. I tak muszą przejść z jednego końca na drugi, żeby wrzucić przesyłkę do skrzynki. Poza tym ich to nie obchodzi, czy dostarczą list do Ciołkowskiego 40, czy do Piłsudskiego 1520/3.
4. Może.
5. W tym też nie widzę problemu.

Jeżeli chodzi o stare ulicę, to wiem, że to może być problem. Bo raz powstał tu kawałek ulicy, potem gdzieś drugi kawałek ulicy, a potem postanowiono je połączyć.

@Mariusz_K: Miałem wiele problemów ze znalezieniem konkretnego adresu w Białymstoku, i w żaden sposób w moich poszukiwaniach nie pomogło dzielenie ulic na krótsze kawałki. Bynajmniej, czasami mnie to ogłupiało, bo jak pojechałem za daleko i zaczęła się następna nazwa, to zastanawiałem się gdzie ja się znalazłem.

A jak już dana ulica musi być podzielona na kilka krótszych, to co szkodzi, aby nazwy byłyby poukładane alfabetycznie? To już w ogóle byłoby dużo czytelniej.

Last edited by yorar; November 25th, 2011 at 03:36 PM.
Old November 26th, 2011, 10:43 AM   #67
mocniak
Registered User

mocniak's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by yorar View Post
Bynajmniej, czasami mnie to ogłupiało, bo jak pojechałem za daleko i zaczęła się następna nazwa, to zastanawiałem się gdzie ja się znalazłem.
To w takim razie problem leży w twojej orientacji w terenie, a nie ulicach, jeżeli gubisz się na prostych odcinkach drogi.
Old November 26th, 2011, 09:50 PM   #68
myshaty
Registered User

Likes (Received): 38

Quote:
A jak już dana ulica musi być podzielona na kilka krótszych, to co szkodzi, aby nazwy byłyby poukładane alfabetycznie? To już w ogóle byłoby dużo czytelniej.
to jak proponujesz?
z północy na południe, z zachodu na wschód czy z północy na wschód?
myshaty no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2011, 02:13 PM   #69
mp79
Guest

Likes (Received): 546

Quote:
Jadę Kleeberga, za chwilę Andersa
No i Maczka przegapiłeś
mp79 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2011, 02:21 PM   #70
mp79
Guest

Quote:
Originally Posted by katalog View Post
W sprawie ulicy Ciołkowskiego należy dodać, że poza granicami miasta Ciołkowskiego ma swoją kontynuację w Grabówce (dawniej Kolonia Grabówka). Tzn. jest kontynuacja nazwy, ale numeracja zaczyna się od początku. Dodatkowo w Grabówce nie ma urzędu pocztowego i adresuje się "15-523 Białystok", a gdzieś w dodatkowej linii podaje się Grabówka.
Ja tam zawsze adresuję wg schematu
Grabówka, ul. K. Ciołkowskiego [ileś tam]
15-523 Białystok
Nigdzie nie ma żadnej dodatkowej linii; po prostu przed nazwą ulicy wpisujesz miejscowość, o ile poczta jest w innej miejscowości. Stały schemat adresowania
Old November 27th, 2011, 05:51 PM   #71
yorar
Registered User

Quote:
Originally Posted by mocniak View Post
To w takim razie problem leży w twojej orientacji w terenie, a nie ulicach, jeżeli gubisz się na prostych odcinkach drogi.
Gdyby to jeszcze były proste drogi. Zakręt tu, zakręt tam i jadą na południe, a chciałem się na wschód.

@Myshaty:

Najlepiej byłoby od zachodu na wschód. Jako, że od lewej strony zaczynamy czytać. Kolejno Andersa, Kleeberga, Maczka i na końcu Sulika, od strony wjazdu od Warszawy.
Old November 29th, 2011, 11:26 PM   #72
Eyeless
Łoś antybagienny

Eyeless's Avatar

Likes (Received): 390

Quote:

@Myshaty:

Najlepiej byłoby od zachodu na wschód. Jako, że od lewej strony zaczynamy czytać. Kolejno Andersa, Kleeberga, Maczka i na końcu Sulika, od strony wjazdu od Warszawy.
a przypadkiem nie Kleeberga - Maczka - Andersa - Sulika ?
Eyeless no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2011, 08:18 PM   #73
JacentyKasi
Obserwator :)

JacentyKasi's Avatar

Likes (Received): 843

Quote:
Originally Posted by Eyeless View Post
a przypadkiem nie Kleeberga - Maczka - Andersa - Sulika ?
chyba nie czytałeś od początku tych rewelacji :P

Quote:
Originally Posted by yorar
Mam pytanie, co do nazw ulic. ... Jadę Kleeberga, za chwilę Andersa, a potem jeszcze Sulika... Czemu na całej długości nie ma to jednego patrona?! Może mi to ktoś wytłumaczyć? Czemu ulica gen. Sulika, nie może się nazywać po gen. Andersie, dalej za skrzyżowaniem?
Trzeba znać troszkę historii Białegostoku (nie tak odległej) żeby dobrze odpowiedzieć na zadane pytanie, otóż;
jak niektórzy pamiętają cały odcinek od Wasilkowskiej do szosy na Warszawę nosił nazwę Szosy Północno Obwodowej, po zmianie ustrioju zaczęto zmieniać niektóre nazwy ulic (Gagarina > Solidarności, Aleja 1-go maja > Piłsudskiego itd.) i ktoś wpadł na pomysł żeby tą część ulicy najbardziej zamieszkałą i uprzemysłowioną z całej "obwodnicy" nazwać gen. Andersa, reszta nadal pozostała pod nazwą SPO - ta część leżała na granicy a nawet poza granicami administracyjnymi miasta, a takich ulic z reguły się nie nazywa. Po rozszerzeniu granic miasta pozostały odcinek SPO podzielono umownie na dwie części - Kleberga i Maczka, stąd brak kolejności alfabetycznej jadąc od Warszawy .
druga część pytania; za skrzyżowaniem z Wasilkowską ulica będzie posiadała nową nazwę (Sulika) po pierwsze z powodu tego że będzie to całkowicie nowy odcinek "obwodnicy" a po drugie nie przyjęło się w Polsce numerowanie budynków liczbami ujemnymi - numeracja Andersa zaczyna się od tej krzyżówki w kierunku Maczka więc na nowym odcinku należałoby zacząć od numeru -1, -2 itd. przyjmując za punk "0" skrzyżowanie Wasilkowska x Andersa..
Mam nadzieję że wyczerpująco odpowiedziałem na zagadnienie

Eurovia gromadzi coraz więcej sprzętu w bazie między ul. Zacisze i 27 lipca.

Jeśli planujesz skopiować/udostępnić zdjęcie wykonane przeze mnie, poinformuj mnie o tym zanim to zrobisz. Nie, nie chcę zarobić, chodzi o zasady.
Jeśli przeglądasz zdjęcia w moich postach, musisz wiedzieć że: w 99% kliknięcie w zdjęcie przeniesie Cię na stronę hostingu gdzie będziesz mógł zobaczyć fotkę w dużym rozmiarze :)
JacentyKasi no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2011, 06:49 PM   #74
Eyeless
Łoś antybagienny

Eyeless's Avatar

Likes (Received): 390

Quote:
Originally Posted by JacentyKasi View Post
(...) po drugie nie przyjęło się w Polsce numerowanie budynków liczbami ujemnymi - numeracja Andersa zaczyna się od tej krzyżówki w kierunku Maczka więc na nowym odcinku należałoby zacząć od numeru -1, -2 itd. przyjmując za punk "0" skrzyżowanie Wasilkowska x Andersa..
Mam nadzieję że wyczerpująco odpowiedziałem na zagadnienie
Naprawdę przesadzasz, uważam, że numeracja ujemna byłaby czymś wyjątkowym i wszyscy byśmy się szybko przyzwyczaili, kierowalibyśmy kierowców na ujemną stronę Andersa, a w przyszłości nazwalibyśmy ją po prostu antyAndersa . Moglibyśmy pójść w tym oczywiście jeszcze dalej i numerować domy w zakresie 0,99 - 0,01 , w dalszej przyszłości wciskajac kolejne budynki nie trzeba by było wstawiać tabliczek z literkami, a jedynie wystarczyłoby dodać w adresie kolejną liczbę po przecinku
Eyeless no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2011, 08:10 PM   #75
Varran
Registered User

Varran's Avatar

Pójdźmy na całość i wprowadźmy jeszcze liczby zespolone do określania adresów

A tak na serio czy ktoś z Was ma możliwość i umiejętności zeby zrobić mapkę trasy generalskiej w stylu mapek IgoraSel? Chodzi o rozróznienie na którym etapie znajdują sie kolejne cztery odcinki, oraz zaznaczenie wszytkich obiektów inzynieryjnych. Mapka miałaby pójść do pierwszego postu , byłaby aktualizowana zgodnie z postępem prac na trasie.

Sam niestety z grafiką nigdy nie miałem doczynienia i nie mam nawet drygu do tego typu rzeczy. Choć zmienaić kolory to raczej okresowo bym podołał
Varran no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2011, 06:57 AM   #76
Varran
Registered User

Varran's Avatar

Sorry że drugi raz pod rząd ale wczoraj około 16:00 był pomiar natężęnia ruchu na skrzyżowaniu Andersa i Wojska Polskiego.
Czworo ludzi stało przy każdej jezdni "wjeżdzającej" i liczyło samochody wjezdzające na skrzyowanie.

To rutynowy cykliczny pomiar natęzenia ruchu czy planowana jest jakas korekta w projekcie tego skrzyzowania?
Varran no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2011, 09:57 AM   #77
koczisss
Registered User

koczisss's Avatar

Likes (Received): 106

Quote:
Originally Posted by Varran View Post
Sorry że drugi raz pod rząd ale wczoraj około 16:00 był pomiar natężęnia ruchu na skrzyżowaniu Andersa i Wojska Polskiego.
Czworo ludzi stało przy każdej jezdni "wjeżdzającej" i liczyło samochody wjezdzające na skrzyowanie.

To rutynowy cykliczny pomiar natęzenia ruchu czy planowana jest jakas korekta w projekcie tego skrzyzowania?
Myślę, że studentów zagonili do roboty, co by alkohol im z czaszek wywietrzał
Widziałem pomiar również na skrzyżowaniu Kaczorowskiego, Wiejska, Kopernika, Zwierzyniecka, czyli jest ogólna akcja pomiarowa, a nie tylko na Generalskiej.
koczisss no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2011, 04:57 PM   #78
yorar
Registered User

II rok studiów budownictwa z PB mają takie zajęcia z Podstaw Drogownictwa. Przez godzinę trzeba stać i liczyć pojazdy.
Old December 4th, 2011, 12:47 PM   #79
mp79
Guest

Na PW też to jest; przynajmniej kiedyś było.
Old December 6th, 2011, 08:24 PM   #80
ABWera
Registered User

ABWera's Avatar

Likes (Received): 6852

Quote:
Teraz kolej na ul. Gen. Andersa w Białymstoku

Program Rozwój Polski Wschodniej dofinansuje kolejną drogę w województwie podlaskim. 5 grudnia 2011 r. podpisano umowę o dofinansowanie przebudowy ul. Gen. Andersa w Białymstoku. Miasto przeznaczy na inwestycję około 187 mln zł, z czego ponad 94 mln zł to środki unijne.

Ul. Gen. Andersa zostanie przebudowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Gen. Maczka i Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego do skrzyżowania z ul. Wasilkowską i ul. 27 Lipca, będącą odcinkiem drogi krajowej nr 65.

Prace obejmą gruntowną przebudowę istniejącej dwujezdniowej ulicy. Powstaną m.in. nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, kanały deszczowe i sanitarne, oświetlenie uliczne oraz sygnalizacja świetlna. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. I Armii Wojska Polskiego, zaprojektowane jako dwupoziomowe z estakadą w ciągu ul. Gen. Andersa.
http://www.mrr.gov.pl/aktualnosci/fu..._05122011.aspx
ABWera no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, drogi miejskie

Thread Tools

Posting Rules