[DW676] Białystok - Supraśl - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone | Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 4th, 2018, 01:10 PM   #61
vlad
Registered User

Likes (Received): 6904

Ostatnia prosta do Supraśla.
Czy nie mogli po prostu wyremontować tej drogi w takiej skali plus obwodnica Ogrodniczek?

Prace drogowe trwają także w samym Supraślu. Zdjęcia w reaktywowanym wątku:
https://www.skyscrapercity.com/showth...637577&page=28
vlad no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old January 10th, 2018, 10:50 AM   #62
Ticonderoga
Marsjanin

Ticonderoga's Avatar

Likes (Received): 1020

Festiwal głupoty. A tak było przyjemnie jeździć tamtędy rowerem...

Mott, vlad liked this post
Ticonderoga no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 08:10 AM   #63
mp79
Guest

Likes (Received): 546

Rozmach co najmniej taki, jakby przejście graniczne w Krynkach czekało już na otwarcie.
mp79 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 6th, 2018, 10:44 AM   #64
udet1123
udet1123

Likes (Received): 33

Quote:
Originally Posted by mp79 View Post
Rozmach co najmniej taki, jakby przejście graniczne w Krynkach czekało już na otwarcie.

Standard lepszy niż miejscami A4 i A18 2x2 i po dwie serwisówki.
Tylko czekać aż Tadeusz wyasfaltuje Raginisa w takim standardzie?!

Krymek, vlad liked this post
udet1123 no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2018, 06:48 PM   #65
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by vlad View Post
Może mnie ktoś łaskawie oświecić po jakiego grzyba powstaje w tym miejscu estakada? Plizzz...
Nie jestem z Podlasia, nie mam wglądu do projektu i nie znam szczegółów ale z tego co widziałem to ma to napewno związek z ukształtowaniem terenu, stawami i młynem przy zakręcie. Czy ten młyn nie jest zabytkiem? Estakada rozwiązuje pewne problemy w tym miejscu. Będzie też bezpieczniej w tym miejscu
zimnylech no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2018, 07:30 PM   #66
gienkos
Registered User

Quote:
Originally Posted by zimnylech View Post
Nie jestem z Podlasia, nie mam wglądu do projektu i nie znam szczegółów ale z tego co widziałem to ma to napewno związek z ukształtowaniem terenu, stawami i młynem przy zakręcie. Czy ten młyn nie jest zabytkiem? Estakada rozwiązuje pewne problemy w tym miejscu. Będzie też bezpieczniej w tym miejscu
To żaden młyn, to dokładnie te miejsce gdzie powstaje estakada

https://www.google.pl/maps/@53.19449...2!8i6656?hl=pl
gienkos no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2018, 08:17 PM   #67
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar

Quote:
Originally Posted by gienkos View Post
To żaden młyn, to dokładnie te miejsce gdzie powstaje estakada

https://www.google.pl/maps/@53.19449...2!8i6656?hl=pl
Teraz nie ale w przeszłości? Czy przypadkiem koło z czerpakami nie było z drugiej strony budynku tam gdzie mostek i rzeczka? Czy ten budynek nie był głównym powodem budowy estakady w tym miejscu? Zauważ, że najłatwiej byłoby go wyburzyć i przy rozbudowie drogi zmniejszyć profil zakrętu w tym miejscu? Nie trzeba byłoby budować estakady itp.. Ja nie jestem z Podlasia ale przejeżdzałem tamtędy wielokrotnie i też mnie to zastanawiało... Mało tego, do pewnych informacji już dotarłem plus link który wkleje....

Krasne - Nawiedzony młyn. O synu młynarza - Historia straszliwa

Chcielibyście żeby to zburzyli? Tak by było najłatwiej, estakady też by nie budowano

Last edited by zimnylech; February 18th, 2018 at 08:24 PM.
Old February 19th, 2018, 04:45 PM   #68
vlad
Registered User

Likes (Received): 6904

Jakoś wcześniej nikt się o ten młyn nie rozbił prawda? Budowanie kilkusetmetrowej estakady za na oko kilkanaście milionów złotych do tego w tak malowniczym miejscu aby droga omijała dawny młyn w dalszej odległości było by jakimś mega idiotyzmem.
vlad no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2018, 06:32 PM   #69
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar

Quote:
Originally Posted by vlad View Post
Jakos wczesniej nikt sie o ten mlyn nie rozbil prawda? Budowanie kilkusetmetrowej estakady za na oko kilkanascie milionów zlotych do tego w tak malowniczym miejscu aby droga omijala dawny mlyn w dalszej odleglosci bylo by jakims mega idiotyzmem.
Byly tam wypadki i utrudnienia w ruchu. Ja tego nie rozumiem ze Wy miejscowi nie widzicie ze to miejsce bezpiecznym nigdy nie bylo a ja z drugiego konca Polski o tym wiem, zreszta sam sie o tym prawie przekonalem. Poszukaj informacji o wypadkach w Krasne, poszukaj ile razy tam sie samochody zderzaly, poszukaj ile razy auta czy to wpadaly do stawu czy potracaly pieszych. Poszukaj lub popytaj ile razy ruch byl organizowany wahadlowo lub w niektorych sytuacjach przez dluzszy czas calkowicie blokowany. Budowa estakady w tym miejscu jest uzasadniona i wcale nie kosztowniejsza od innych rozwiazan w tym miejscu. Pomimo estakady miejsce pozostanie malowniczym miejscem, nie bedzie trzeba wyburzac charakterystycznego budynku. Niemal calkowicie zmniejszy sie prawdopodobienstwo potracenia jakiegos miejscowego, dzieki przejazdowi przez estakade nie bedzie tez sytuacji naglego wpadniecia w mgle która w tym zanizeniu terenu czrsto wystepuje...
Old February 19th, 2018, 06:47 PM   #70
cheslaw
...

Likes (Received): 3642

Jak można wypaść z drogi jadąc 50 km/h? Podaj jakiś przykład, skoro tyle ich znasz.

vlad liked this post
cheslaw está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 19th, 2018, 07:24 PM   #71
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar

Przyklady sa chociazby w archiwalnych wiadomosciach kuriera porannego i nie tylko. Niestety wielokrotnie predkosc byla przekraczana i to najczesciej przez mieszkanców podlaskiego a nie ludzi z poza. Brawura byla i bedzie ale teraz bedzie mimo wszystko bezpieczniej. Narazie to wszystko brzydko wyglada, rozkopane ale po zakonczeniu znowu bedzie malowniczo ale przede wszystkim bezpieczniej.
Old February 19th, 2018, 09:11 PM   #72
cheslaw
...

To daj link, chętnie poczytam o przyczynach. Wg mapy wypadków w ostatnich latach w okolicach miejscowości Krasne (nie wiadomo, czy w miejscu powstającej estakady) miał miejsce jeden wypadek lekki, czyli bez poważnych urazów. Z tego co wiem, baza zbiera dane od 2007 r. Brak informacji o wypadkach z udziałem pieszych na odcinku Białystok-Supraśl, ale to pewnie też doskonale wiesz, z czego to wynika.

Malowniczo może będzie za 50 lat, jak drzewa odrosną.

Last edited by cheslaw; February 19th, 2018 at 09:31 PM.
Old February 19th, 2018, 10:55 PM   #73
sledzik
białostocki

Likes (Received): 127

Zimnylech idź sobie trolować gdzie indziej. Przypętałeś się na to forum i wypisujesz bzdury. Na całe 5 postów w 4 zabierasz głos w temacie o którym nie masz pojęcia, więc lepiej daj sobie spokój, albo to wszystko jest jakąś nieudolną prowokacją więc tym bardziej sobie odpuść. A co do tej poronionej estakady, a szerzej całej przebudowy trasy do Supraśla to prawda jest taka, że zniszczono bezpowrotnie jedną z najbardziej malowniczych tras w okolicy Białegostoku. Wyrżnięto hektary puszczy wyłącznie dlatego bo ktoś miał nadmiar forsy do wydania. Z całej trasy jedynie obwodnica Ogrodniczek ma jako taki sens reszty absolutnie nic nie uzasadniało.

vlad, cheslaw, Chris740 liked this post
sledzik no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2018, 11:00 PM   #74
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
To daj link, ch?tnie poczytam o przyczynach. Wg mapy wypadków w ostatnich latach w okolicach miejscowo?ci Krasne (nie wiadomo, czy w miejscu powstaj?cej estakady) mia? miejsce jeden wypadek lekki, czyli bez powa?nych urazów. Z tego co wiem, baza zbiera dane od 2007 r. Brak informacji o wypadkach z udzia?em pieszych na odcinku Bia?ystok-Supra?l, ale to pewnie te? doskonale wiesz, z czego to wynika
Przyczyny juz wymienialem. Sa to przede wszystkim brawura, prosta jezdnia z obu stron zarowno od strony Ogrodniczek jak i Suprasla skierowana w dol przez co Ci mniej myslacy nadmiernie rozpedzaja swoje auta, w dole jest zakret i stary mlyn przy samej drodze przyslaniajacy widok. Do tego w tym miejscu, tj. tym zanizeniu czesto wystepuja mgly i tez oblodzenie. Jest to poprostu niebezpieczne miejsce.

Ta mapa jest oczywiscie
niekompletna, przedstawia tylko kolizje motocyklisty ze zwierzem.
http://www.poranny.pl/wypadek/a/kras...lowy,10562815/

http://www.poranny.pl/wypadek/art/49...ecie,id,t.html
Byly tez inne niestety..

Jeszcze raz powtarzam, budowa estakady jest w jakims stopniu uzasadniona. Obecnie wyglada to fatalnie ale jeszcze zobaczycie ze nie bedzie tak zle. Teraz juz nie ma co plakac.. Co to da?

Last edited by zimnylech; February 19th, 2018 at 11:18 PM.
Old February 19th, 2018, 11:33 PM   #75
Behaviour
Registered User

Likes (Received): 2655

Czyli z powodu bezmózgich idiotów którzy nie potrafią dostosować prędkości do panujących na drodze warunków powinniśmy wszędzie robić autostrady? A myślałem że od tego są policjanci, mandaty czy zatrzymanie prawa jazdy.

vlad, cheslaw, sledzik liked this post
Behaviour está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 19th, 2018, 11:42 PM   #76
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar

Nie tylko. Jest jeszcze ten stary mlyn ktorego nikt nie chcial wyburzyc bo tak by bylo najprosciej. Mniej drzew by sie wycielo, zmienilo profil zakretu. Pisalem juz o tym.
Old February 20th, 2018, 07:46 AM   #77
cheslaw
...

Jeśli dwa wypadki i jedna kolizja w ciągu 10 lat spowodowane przez bezmyślność i brawurę determinują budowę estakady, to ja nie wiem, czemu tylko tu na tę estakadę się uparłeś.

Młynowi i innym budynkom ta droga nie zagrażała, ponieważ do tej pory mieściła się w tym miejscu bez problemu, a estakada wraz z serwisówkami biegnącymi przy niej poszerzy pas drogowy o dobre kilkanaście metrów.

Na odcinku estakady prędkość zostanie podniesiona z 60 km/h do 70 km/h. Praktycznie na całej długości budowanej trasy będą ograniczenia do prędkości pomiędzy 40 a 70 km/h. Na oko śmiem twierdzić, że 70% długości trasy będzie z ograniczeniami. Już samo to, czyli droga poprzecinana co kilkaset metrów ograniczeniami prędkości powinna wystarczyć miernotom umysłowym do przewidzenia, że również na zakręcie w Krasnem mogą spodziewać się ograniczenia prędkości. Skoro jednak do 60 km/h nie potrafili bezpiecznie zwolnić, to jak uzasadnisz, że teraz do 70 km/h każdemu się uda i przez kolejną dekadę nie wystąpią trzy podobne przypadki? Nadal będzie tam tak samo ostry zakręt, a do tego dojdą łącznie 4 zjazdy na serwisówki.

Oczywiście rozumiem, że wyprofilowany łuk jezdni na estakadzie będzie łatwiejszy do pokonania, ale czy nie uważasz, że istnieją rozwiązania pośrednie? Niemal to samo można było uzyskać poprawiając geometrię nasypu bez wycinania lasu. Przed wypadnięciem z estakady do stawu lub na ciąg pieszo-rowerowy uchronią bariery. Dlaczego takie samy bariery nie mogły powstać bez estakady?

Behaviour, sledzik, Chris740, vlad, wifon liked this post

Last edited by cheslaw; February 20th, 2018 at 03:14 PM.
Old April 3rd, 2018, 10:17 AM   #78
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar

Tak to wygląda w Krasnym obecnie jadąc od Krynek do młyna:
Old April 3rd, 2018, 10:20 AM   #79
zimnylech
Registered User

zimnylech's Avatar