[Białystok] Lotnisko - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 8th, 2007, 10:52 PM   #101
Modra

Likes (Received): 0

Zlatuję do Białego. Lotnisko już prawie gotowe. http://www.bialystokonline.pl/artykul.php?ida=19932
Może warto byłoby odświeżyć ten wątek, bo dyskusja przeniosła się do ogólniejszej ścieżki o wszystkich inwestycjach w Białym : https://www.skyscrapercity.com/showth...313026&page=88

Last edited by Modra; April 14th, 2007 at 03:14 PM.
Modra no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 14th, 2007, 07:28 PM   #102
Modra

Na mapce robót drogowych 2007 ( w załączonym linku) wyrażnie widać, że peryferyjna Żwirki i Wigury ma połączyć rejon lotniska ze Żwierzyniecką. Malownicza leśna droga dla VIP-ów? http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/...73278069099887
Old April 14th, 2007, 09:50 PM   #103
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Modra View Post
Na mapce robót drogowych 2007 ( w załączonym linku) wyrażnie widać, że peryferyjna Żwirki i Wigury ma połączyć rejon lotniska ze Żwierzyniecką. Malownicza leśna droga dla VIP-ów? http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/...73278069099887
Dzięki za linka. Ja myślę, że to po prostu remont dziurawej ulicy (bez podtekstów vipowskich)
Nekroskop88 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 15th, 2007, 03:06 PM   #104
k2ebek

Quote:
Originally Posted by Nekroskop88 View Post
Dzięki za linka. Ja myślę, że to po prostu remont dziurawej ulicy (bez podtekstów vipowskich)
Nie uwazacie, ze lotnisko bez obslugi duzych rejsowych samolotow pasazerskich to bezsens ?
k2ebek no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2007, 03:37 PM   #105
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by k2ebek View Post
Nie uwazacie, ze lotnisko bez obslugi duzych rejsowych samolotow pasazerskich to bezsens ?
Uważacie. Moim zdaniem lotnisko powinno być gdzieś pod Białymstokiem, z odpowiednim pasem do przyjmowania samolotów tanich linii lotniczych.
Nekroskop88 no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2007, 04:46 PM   #106
itman
Registered User

Likes (Received): 1795

Quote:
Originally Posted by k2ebek View Post
No jasne zaorać i zbudować hipermarket, a także po co utrzymywać sieci kolejowe skoro nie jeżdżą super-szybkie pociągi TGV
itman no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2007, 06:26 PM   #107
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 409

Lotnisko na Krywlanach to pomysł poroniony od samego początku - mam wrażenie, że jest to efekt skutecznego lobbingu aeroklubu.

Teren w tym miejscu jest zbyt drogi na przeznaczanie go na lotnisko - w chwili obecnej to tylko łąka, nic więcej, w dodatku łąka bez żadnych perspektyw rozwoju.

o ile mi wiadomo w otulinie lotniska jest ograniczenie wysokości budynków. Ciekaw jak się do tego mają Sądy, planowany Kampus Akademicki (czy Uniwersytecki) czy Park Naukowo Technologiczny... Ma ktoś dokładne wymagania?

To co moim zdaniem dyskwalifikuje ten teren to właśnie brak perspektyw rozwoju - nie ma co marzyć, żeby na tym terenie mogły kiedykolwiek lądować samoloty obsługujące połączenia z całą Europą (a do tego powinniśmy zmierzać chyba jednak).

Sprzedać ziemię (najlepiej na inwestycje przemysłowe, ktoś ma pomysł gdzie poza tym miejscem można by postawić w Białymstoku fabrykę telewizorów na przykład?) i za te pieniądze kupić teren gdzieś indziej, taniej - najlepiej w stronę centrum wojewodztwa. (Poprawiając połączenia lotniska z Łomżą, Zambrowem itp).

Gdyby tak lotnisko było położone niedaleko od S8, byłoby świetnym lotniskiem zapasowym dla Okęcia (w chwili obecnej najczęściej lądują w Poznaniu, a to jednak dość daleko).

Pozdrawiam
Krzysiek

Last edited by krzy65siek; April 15th, 2007 at 06:37 PM.
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2007, 01:53 AM   #108
Modra

Cała prawda i tylko prawda Krzyśku. A co do Żwirki i Wigury upieram się przy swoim, drogi Nekro.Zachęcam do spacerku wzdłuż Żwirki. Dziurawych ulic jest strasznie dużo w kolejce do naprawy i od lat nie mogą doprosić się remontu.Ta ulica jest ostatnia pod względem gęstości zaludnienia (po jednej stronie las , po drugiej wolno stojące domy), poza tym ma wygodny dojazd od i do wszystkich przecznic. Jest to zatem ewidentna inwestycyjka "nomenklaturowa" pod notabli, biznesmenów i polityków tam zamieszkałych a chętnych na przeloty do Warszawki. Howgh.
A czy wiecie, że to lotnisko było w Białymstoku pierwszym celem Niemców pamietnego czerwcowego świtu 1941 r., gdy skończyła sie przyjaźń Adolfa z Józiem? W naszym domu na Zwierzyńcu był zakwaterowany lotnik sowiecki oficer Kudraszow. Słysząc warkot krążących nad lotniskiem samolotów wybiegł w bieliźnie na podwórze, gdzie moja rodzina przywitała go okrzykami: Giermańcy! Roześmiał się, że nie, skąd: Eto maniowry! Za moment przyjechał po niego gazik i z piskiem opon właśnie tą VIP-owską wówczas leśną drogą ruszyli na lotnisko, a walka i bombardowanie rozgorzało na dobre. Zginął i on i jego rodzina ewakuowana Szosą Baranowicką ( tam była jatka).
Old April 17th, 2007, 12:40 PM   #109
krzy65siek
Registered User

Skoro nie na Krywlanach, to gdzie?

Jak myślicie jaki rejon województwa byłby optymalny?

Pozdrawiam
Krzysiek
Old April 17th, 2007, 12:45 PM   #110
pushpull
Registered User

pushpull's Avatar

Likes (Received): 367

ja bym był za okolicami choroszczy. nie wiem na ile technicznie jest to tam możliwe, ale gdzieś słyszałem o takim pomyśle. tak czy siak sensowniejszy kierunek będzie w zachodnią bądź północno - zachodnią stronę województwa wg mnie.
pushpull no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2007, 08:03 PM   #111
odyseush
I see no changes

odyseush's Avatar

Krywlany to obecnie rzeczywiście kiepska lokalizacja, chociaż nie znam dokładnie wszystkich za i przeciw. Ekonomicznie rzecz biorąc to zgadzam się z Krzyśkiem co do kwestii wartości gruntów. Do np. hałasu można się przyzwyczaić... jednak w transporcie lotniczym nie chodzi o to by wylądować możliwie najbliżej centrum miasta od czego mamy kolej. Poza tym lotnisko by na siebie zarobić musiałoby obsługiwać cały region.

Moim zdaniem ciekawa lokalizacja to no okolice Moniek - blisko kolej Ełk-Białystok, w miarę centralny punkt województwa a dodatkowo otwarte wrota na mazury dla turystów z Zachodu. No i jedna z naszych "stref dolarowych" miałaby impuls do rozwoju.

Oczywiście lokalizacja ciekawa ze względu na miejsce na siatce kartograficznej, gdyż nie wnikam tutaj w ukształtowanie terenu, korytarze dolotowe itp.

Tak czy siak budowanie jednego bądź kilku lotnisk w regionie obsługujących wyłącznie awionetki i inne paralotnie to pomysł z czasów braci Wright. Heh 100 kilka lat minęło jak jeden dzień....

PS. A Krywlany oddać w ręce miłośników motoryzacji Pokazali że potrafią się zorganizować na przykładzie muzeum na Węglowej.
Old April 26th, 2007, 09:29 PM   #112
EeddeekK
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by odyseush View Post
Moim zdaniem ciekawa lokalizacja to no okolice Moniek
Mońki? że Biebrza i te sprawy? ekolodzy by głowy poobcinali

Quote:
Originally Posted by odyseush View Post
PS. A Krywlany oddać w ręce miłośników motoryzacji Pokazali że potrafią się zorganizować na przykładzie muzeum na Węglowej.
widziałeś te stare dresiarskie bmki które czują się elo elo i driftują przed panienkami? na Krywlanach IMO trzeba coś zbudować
EeddeekK no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2007, 07:12 AM   #113
krzy65siek
Registered User

Mońki to o tyle trudna sprawa, że po pierwsze ekolodzy (Biebrza) a po drugie sieć drogowa taka sobie.

Daleko i kiepski dojazd z Suwałk, Kiepski dojazd z Łomży... i nie ma jak poprawić, bo Biebrza, kiepski dojazd z Siemiatycz i Bielska Podlaskiego.

Tyle, że Warmia i Mazury by na tym skorzystały.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old April 29th, 2007, 09:53 PM   #114
Oktawiusz
Registered User

Likes (Received): 35

Już wyżej się kiedyś rozpisywałem, że dla mnie pomysł typu lotnisko Krywlany, to takie same od dupy strony branie się za inwestycje na Podlasiu, jak dwie "słynne" na całą Polskę obwodnice. Czasem mam wrażenie, że na białostoczczyźnie nie można po prostu czegoś zrobić, tu wszystko trzeba spieprzyć. No bo jak tu nie porównać takiego Tylendy od lotnisk na Podlasiu do Topczeswkiego od dróg na Podlasiu? Napuszone gęby, górnolotne zapowiedzi "już ruszamy!", "w przyszłym roku wielkie otwarcie!", a co na końcu? Jak można być tak skończonym idiotą jak członkowie zarządu wojwewództwa podlaskiego, którzy wpieprzają kilka baniek w jakieś dokumentacje i projekty, a na końcu inwestycja się wywraca, bo nikt nie uzgodnił wycinki z Lasami Państwowymi? (tak było przynajmniej rok temu)

Dziś byłem na Okęciu. I jak zwykle wkurzałem się. Gdy przypatrzeć się rejestracjom samochodów to się ma wrażenie, że przynajmniej połowa z nich to rejestracje podlaskie i lubelskie. Po co ci ludzie naginają po 200-300 km?

Acha, co tam lotnisko. Podlasie to bogaty region i inwestycje już tu niepotrzbne. Lepiej dwie bańki wpitolić w jakieś referendum, które potrzebne jest jak wrzód na tyłku.
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Oktawiusz no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2007, 03:01 PM   #115
karol1

Wg mnie lotnisko na Krywlanach musi powstać, z całym bagażem zalet i wad (tych jest więcej)
Niestety, trzeba teraz płacić za błędy poprzedniej ekipy rządzącej, która miotała sie między róznymi wariantami i jak zwykle gówno z tego wyszło
Teraz kasa na Krywlany jest, potrzebny jest tylko plan zagospodarowania przestrzennego, wycinka lasu i można budować.
Oczywiście to mało fortunna lokalizacja, brak perspektyw rozwoju itp., ale myśle, że jakby porzucono ten pomysł i szukano nowej lokalizacji to ugrzeźlibyśmy w papierach na długo...,a Białystok czekać kolejnych lat nie może, a takie 40-50 osobowe samoloty powinny wystarczyć obecnie do obsługi ruchu turystycznego i biznesowego, takie są wyniki ekspertyz Urzędu Lotnictwa Cywilnego, co ciekawe ULC stwierdził, że Krywlany mogą odebrać wielu pasażerów z Okęcia...

także lotnisko na Krywlanach to wg. mnie na zło konieczne.
chociaż władze już teraz powinny działać w sprawie lokalizacji wielkiego portu międzynarodowego, który za kilka dobrych lat przejmowałby ruch z Krywlan.
karol1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2007, 03:53 PM   #116
Mister_MR.
Registered User

Mister_MR.'s Avatar

Likes (Received): 653

Te wasze Krywlany przypominają mi trochę nasze lotnisko w Świdniku. Dwa największe miasta na ścianie wschodniej będą miały lotniska dla małych samolocików, a ludzie z Lublina i Białegostoku wciąż będą latali w świat z lotniska w Warszawie. Niestety komuś chyba bardzo zależy aby Wschód Polski się nie rozwinął.
Mister_MR. no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2007, 04:06 PM   #117
Krikaren
wnerwiający pytający!

Krikaren's Avatar

Niech beda Krywlany - BYLE JAK NAJSZYBCIEJ !!!
Krikaren no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2007, 04:23 PM   #118
krzy65siek
Registered User

Krikaren, będziesz gdzieś latał z takiego lotniska dla samolotów dyspozycyjnych? Bo ja nie.

A z takiego lotniska z którego dolecę do Paryża i Londynu to i owszem.

Jak dla mnie, to lotnisko Krywlany może wcale nie powstawać.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old May 4th, 2007, 05:08 PM   #119
karol1

Krywlany to nie tylko samoloty dyspozycyjne,
to również ruch turystyczny,
przy katastrofalnej infrastrukturze drogowej to jest szansa do pozyskiwania nowych inwestorów.
Takimi lotniskami interesują się też tanie linie, więc jest szansa, że Krywlany będą "żywym" lotniskiem, które spełni swoje zadanie do czasu powstania dużego portu- i o tym trzeba już mysleć.
karol1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2007, 01:22 AM   #120
fanb29
BANNED

Likes (Received): 1

w Białymstoku dużo gadania a inne miasta podobnej lub mniejszej wielkośći działają.....można poogladać linki
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=290171
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=334230
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=417920
moze starczy już słów , czas do dzieła....
fanb29 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, lotnisko

Thread Tools

Posting Rules