[Białystok] Remonty zabytków - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Zabytki

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 12th, 2006, 04:36 PM   #101
MAR_tm

Likes (Received): 5

odpicowany pałacyk:

oraz detale (1280x____)
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 12th, 2006, 09:50 PM   #102
Jedrzej
Registered User

Jedrzej's Avatar

Likes (Received): 1865

Powiedz mi, czy w Białymstoku są jakieś plany wyburzenia całego centrum i zabudowania go od nowa lub wybudowania jakiegoś konkurencyjnego centrum?? Bo z tego co się orientuje to wasz Rynek z ratuszem nie ma zbyt wiele do zaoferowania nie mówiąc już o reszcie miasta (podobno ładna jest tylko jedna ulica). Oraz pytanie drugie. Dlaczego to wszystko jest takie zaniedbane?? Jesteście przecież miastem wojewódzkim, a te w każdym bądz razie wg. są w większości są odremontowane. Niestety, po Białymstoku widze ze nie wszystkie.
Old October 12th, 2006, 10:01 PM   #103
vlad
Registered User

Likes (Received): 6904

^ Białostockie centrum juz raz było doszczętnie zniszczone w 1944 r.( w 90 %)To co widzimy obecnie ,to skutek ziszczenia wizji ludzi odpowiedzialnych za odbudowę centrum ze zgliszczy wojny...
A dlaczego jest tyle rejonów zaniedbanych ? Proponuje to pytanie zadać naszym moherowym władzom
vlad no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old October 12th, 2006, 10:09 PM   #104
MAR_tm

Quote:
Originally Posted by Jedrzej View Post
Powiedz mi, czy w Białymstoku są jakieś plany wyburzenia całego centrum i zabudowania go od nowa lub wybudowania jakiegoś konkurencyjnego centrum?? Bo z tego co się orientuje to wasz Rynek z ratuszem nie ma zbyt wiele do zaoferowania nie mówiąc już o reszcie miasta (podobno ładna jest tylko jedna ulica). Oraz pytanie drugie. Dlaczego to wszystko jest takie zaniedbane?? Jesteście przecież miastem wojewódzkim, a te w każdym bądz razie wg. są w większości są odremontowane. Niestety, po Białymstoku widze ze nie wszystkie.
nie ma żadnych planów odnośnie zabudowy stricte zabytkowej (odtwarzanej) lub jakiegoś ekwiwalentu dawnych układów przestrzennych, ale mało tego, jakiekolwiek pomysły doprowadzenia choć fragmentu miasta do porządku kończą się klęskami po długich przepychankach tam na górze, w magistracie

prowincjonalne myślenie władz i mieszkańców to wspólny mianownik syfu (lub jak kto woli bałaganu, chaosu) w tym mieście
Old October 12th, 2006, 10:15 PM   #105
wojtekbp
Registered User

Likes (Received): 2843

Po pierwsze - nie wszystkie centra miast wojewodzkich sa odnowione i wypicowane - najlepszy przyklad (oprocz Bialego) Warszawa , Lublin , Kielce ...
Po drugie centrum Bialego nie jest takie zle - nie wiem czy pomyslales troche piszac zdanie :
[QUOTE by Jedrzej]Bo z tego co się orientuje to wasz Rynek z ratuszem nie ma zbyt wiele do zaoferowania nie mówiąc już o reszcie miasta (podobno ładna jest tylko jedna ulica).[/QOUTE]
...otoz wlasnie jednym z glownych zabytkow jest zabytkowy Ratusz .
Kolego po co odrazu najezdzasz skoro nigdy w Bialymstoku nie byles i nie masz zielonego pojecia o czym kolwiek co jest w Centrum !!! Wejdz na pierwsza lepsza stronke i kliknij w historie czy zabytki miasta , to nie boli .
Nie jestem z Bialego , studiuje tam i stwierdzam obiektywnie , ze pomimo masakrycznego narzekania Bialostoczan miasto jest calkiem ladne . Fakt rozwija sie troche mniej (jak cala sciana wschodnia) niz reszta kraju , ale to tez sie zmienia .

Last edited by wojtekbp; October 12th, 2006 at 10:17 PM. Reason: .
wojtekbp no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2006, 10:25 PM   #106
wojtekbp
Registered User

jakos irytuja mnie takie komentarza "podobno" ...
Przyjedz , zobacz i dopiero napisz !

Trudno sie dziwic , ze Bstok to pomnik socrealizmu - to ze po wojnie nie budowali ze zlota miejcie pretensje do Stalina albo Hitlera (ewentualnie aliantow , ktorzy nas zdradzili i zostawili na pastwe "ziomkom" zza Buga) .
Old October 12th, 2006, 10:28 PM   #107
MAR_tm

ajajaj, nie ma co porównywać do odbudowanej Warszawy (jak to kiedyś jakaś dziennikarka napisała - legoland, tylko, że ten legoland powstał zgodnie z planami oryginalnej zabudowy), do Lublina też nie ma co porównywać (nie ta skala);
w Białymstoku oryginalnych jest tylko kilka kamienic, kościołów i pałaców/pałacyków, niestety ratusz jest odbudowany od zera, rynek jest zabudowany socrealami i późniejszymi konstrukcjami z lat 70., nie wygląda to imponująco, aczkolwiek sam w sobie ma potencjał, trzeba tylko dobrej woli, gotówki i trzeźwości umysłu

ale miasto ma większe problemy niż doprowadzania centrum do porządku, a mam na myśli budowanie kolejnych kościołów oraz protesty mieszkańców przeciwko zmianom
Old October 12th, 2006, 10:34 PM   #108
MAR_tm

Quote:
Originally Posted by wojtekbp View Post
Trudno sie dziwic , ze Bstok to pomnik socrealizmu - to ze po wojnie nie budowali ze zlota miejcie pretensje do Stalina albo Hitlera (ewentualnie aliantow , ktorzy nas zdradzili i zostawili na pastwe "ziomkom" zza Buga) .
eee tam, poprostu mieliśmy inne priorytety niż odbudowa wątpliwej jakościowo zabudowy, szkoda, że nie odtworzono choćby głównych szlaków (dobrze, że została chociaż w jako takiej całości ul. warszawska)

a to, jak wygląda teraz socreal wie każdy i uświadomi sobie jak wyglądać może, o ile weźmie się pod uwagę możliwość przebudowy tudzież 'odpicowania' w granicach norm dobrego smaku

myślę, że póki jesteśmy samokrytyczni, to jest bodziec i motor do zmian, jeśli zaczniemy myśleć jak większość, to zgnijemy tu
Old October 12th, 2006, 10:38 PM   #109
wojtekbp
Registered User

Jedno co mnie naprawde razi to brzydka elewacja Teatru Wegierki ... budynek jako taki jest ciekawy ale caly pomazany , miejscami nie otynkowany ... bleh .
Jak dla mnie jest to jedna z fajniejszych miejscowek z charakterem w Bialym .
Old October 12th, 2006, 10:41 PM   #110
wojtekbp
Registered User

Quote:
Originally Posted by MAR_tm View Post
myślę, że póki jesteśmy samokrytyczni, to jest bodziec i motor do zmian, jeśli zaczniemy myśleć jak większość, to zgnijemy tu
w tym miescie wszyscy mieszkancy narzekaja na wszystko - "jestesmy najgorsi" , "po kiego **** ty tu przyszles - toz tu nic nie ma" i tak non stop . Z dekacza frustrujace !
Old October 12th, 2006, 10:48 PM   #111
MAR_tm

nie wiem jak inni mówią, akurat ja 'krzyczę' tylko w sprawach inwestycji (tych zaprzepaszczonych i bezsensownie pogrzebanych), a co mnie jeszcze innego tak bardzo frustruje ? chyba nic więcej
Old October 12th, 2006, 10:52 PM   #112
MAR_tm

Quote:
Originally Posted by wojtekbp View Post
Jedno co mnie naprawde razi to brzydka elewacja Teatru Wegierki ... budynek jako taki jest ciekawy ale caly pomazany , miejscami nie otynkowany ... bleh .
zgadzam się, latem jest najciekawiej, gdy działa fontanna i jest pełno spacerowiczów
Old October 13th, 2006, 09:30 PM   #113
vlad
Registered User

Quote:
Originally Posted by MAR_tm View Post
w Białymstoku oryginalnych jest tylko kilka kamienic, kościołów i pałaców/pałacyków,
Mart_mie przesadziłeś z tymi kilkoma oryginalnymi kamienicami , na samej Warszawskiej jest ich kilkadziesiąt
Old October 13th, 2006, 09:33 PM   #114
vlad
Registered User

co do modernistycznego gmachu Teatru Dramatycznego im. Wegierki to słyszałem ze w przyszłym roku planowany jest remont elewacji (oryginalna przedwojennna była biała )
Old October 13th, 2006, 10:27 PM   #115
MAR_tm

Quote:
Originally Posted by vlad View Post
Mart_mie przesadziłeś z tymi kilkoma oryginalnymi kamienicami , na samej Warszawskiej jest ich kilkadziesiąt
masz rację, zupełnie mi jakoś odleciała
ale tych najokazalszych, jest w rzeczywistości około 10-11, oprócz trego sporo parterowych i piętrowych
Old October 13th, 2006, 11:49 PM   #116
wojtekbp
Registered User

Quote:
Originally Posted by vlad View Post
co do modernistycznego gmachu Teatru Dramatycznego im. Wegierki to słyszałem ze w przyszłym roku planowany jest remont elewacji (oryginalna przedwojennna była biała )
no i wypas
Old October 14th, 2006, 12:09 AM   #117
MAR_tm

Old October 18th, 2006, 08:22 PM   #118
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

edit
Nekroskop88 no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2006, 08:24 PM   #119
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

Stara z zewnątrz, nowa w środku

Ta kamienica - przy ul. Sienkiewicza 40 - jeszcze kilka miesięcy temu wyglądała jak ruina. Niedługo będzie w niej elegancki bank. W całym budynku zostały wymienione okna. W środku przeszedł on całkowitą metamorfozę. Wąskie korytarzyki i małe pomieszczenia zostały zastąpione dużą klatką schodową, przestronnym holem, który będzie wydzielony szklanymi ściankami i nowoczesnymi biurami.

Kurier Poranny
Nekroskop88 no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2006, 12:05 AM   #120
MAR_tm

hmmmm Sienkiewicza 40 to nie przypadkiem na przeciwko telepizzy ?
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok

Thread Tools

Posting Rules