Księga skarg i wniosków - Page 1013 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 30th, 2018, 01:44 PM   #20241
skejl
Registered User

skejl's Avatar

Likes (Received): 11798

Uzupełnię dla jasności:

1. Jeśli serwer podaje ten sam obrazek po http i https
LUB
2. Jeśli serwer podaje obrazek po https, a na żądania po http odpowiada przekierowaniem na https

to — bez zmian w treści postów — powinno działać w zasadzie każdemu.
Advertisement

Old June 30th, 2018, 06:20 PM   #20242
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 3646

Czy mogę prosić jakiegoś moda o zmianę nazwy wątku
https://www.skyscrapercity.com/showt...hp?p=149962079
na
[Daleki Wschód] Kasprica wątek cykliczny - Japonia 2016

z góry dziękuję.

Luki_SL liked this post
kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2018, 11:41 PM   #20243
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 29138

Poprawione zgodnie z prośbą

kaspric liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old July 1st, 2018, 10:35 PM   #20244
el nino
Wanna play?

el nino's Avatar

Likes (Received): 9520

Kolega niestety słownictwo ma zawsze nie za wysokich lotów, ale moim w tym poście to już zdecydowanie odjechał: https://www.skyscrapercity.com/showp...postcount=6842
el nino no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2018, 09:44 AM   #20245
el nino
Wanna play?

el nino's Avatar

Likes (Received): 9520

Quote:
Originally Posted by el nino View Post
Kolega niestety słownictwo ma zawsze nie za wysokich lotów, ale moim w tym poście to już zdecydowanie odjechał: https://www.skyscrapercity.com/showp...postcount=6842
Czyli rozumiem iż poniższe jest tolerowane na tym forum:
Quote:
Ehhh... szmaciarstwo z kamerami się szerzy.
el nino no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2018, 11:21 AM   #20246
Suli
Registered User

Suli's Avatar

Likes (Received): 851

Ja tam nie widzę nic złego we wpisie Dziadaśmeitnikowego. Wręcz przeciwnie - podpisuję się pod nim obiema rękami.
Suli no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2018, 02:45 PM   #20247
Łosiu
Decomposed User

Łosiu's Avatar

Likes (Received): 7486

Taki post w wątku mundialowym:

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
kiedy na skutek infekcji szybko wzrosła jego temperatura ciała

Znowu niedbalstwo lekarskie zabiło człowieka

!!..Sepsa i wszystko jasne!!..Dyżurne konowały !! i wszystko kuirw./.powinno się wieszać jednego konowała tygodniowo, to takie proste!!.jasne!???!
Ja wiem, że ten user jest dość specyficzny, ale może warto byłoby postawić jakąś granicę.
Old July 3rd, 2018, 12:57 PM   #20248
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

lenin - miesiąc
a za oknem słonko świeci.

Łosiu, BlazD liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2018, 11:32 PM   #20249
k%
Man with the golden Zippo

k%'s Avatar

Likes (Received): 27833

dajcie już żyć z waszymi pozwami i całą resztą w tych księgach

Exelcior liked this post
k% no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2018, 05:37 AM   #20250
Matticitt
Lodzermensch

Likes (Received): 1688

Wszyscy w dzisiejszych czasach tacy ztriggerowani. Nie podoba mi się czyjś post - bum niech go usuną bo czuje się obrażony. A kiedyś fora służyły do wolnego wypowiadania się - bez cenzury.

PS Za co Lenin dostał briga? Jeśli jego wypowiedź jest aż tak straszna, i niezgodna z regulaminem, to dlaczego post nie został usunięty? Jeśli nie jest - to dlaczego brig?!

Darek Yoker, Bartas2004 liked this post
Matticitt no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2018, 11:34 AM   #20251
panAeL
Registered User

panAeL's Avatar

Likes (Received): 2318

Quote:
Originally Posted by Din Sevenn View Post
Hoser zgwałcił Rihannę?

A co do "grafiti" - popieram - dziś wysypiska, jutro kościoły. Z k...mi w środku. AVE SATAN.
Zgłaszam... satanizm :P
panAeL no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2018, 11:16 AM   #20252
panAeL
Registered User

panAeL's Avatar

Likes (Received): 2318

Nie ma reakcji. Czy gdybym spytał czy Michael Schudrich zgwałcił Dodę, a zamiast "kościoły" wstawił "synagogi" bylibyście równie obojętni?
panAeL no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2018, 01:08 PM   #20253
Din Sevenn
Persona non grata

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 5447

Bo wiedzą, że to z przymrużeniem oka? Zważ waść na temat źródłowy.

O przewadze liczbowej w PL jednej sekty nad drugą nie będę się rozpisywał, i tak przepraszam za śmiecenie w księdze.
Din Sevenn está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 5th, 2018, 01:09 PM   #20254
Ronald W. Reagan
Registered User

Ronald W. Reagan's Avatar

Likes (Received): 12396

Można coś zmienić w wątkach łódzkich? Brak nam moderacji. Dyskusja staje się niemożliwa już. Jesteśmy na etapie Onetu i przepychankach czy można parkować na chodniku, co to jest mpzp i że urzędnicy to barany. Od roku brakuje aktywnego moderatora.

Proszę moderację o wzięcie się do roboty. Dział łódzki się stoczył do poziomu ogólnodostępnych komentatorni-kloak przez takie zaniechania. A przecież nie o to chodzi na prywatnym, specjalistycznym forum?
Ronald W. Reagan no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2018, 01:35 PM   #20255
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 8137

Daj spokój - wrzuciłem tam parę zdań podsumowania i się uspokoiło, a dyskusja była merytoryczna, tyle, że niektórzy byli niedoedukowani, ale widzę szansę na poprawę

Przynajmniej jak chodzi o wątek OT. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia do zachowania w innych wątkach - daj linki, nikt nie będzie wertował całego łódzkiego działu.

Przypominam: zgłaszamy niecenzuralne i nieobyczajne zachowania, a nie niezgodne ze swoimi poglądy
Old July 5th, 2018, 02:20 PM   #20256
Ronald W. Reagan
Registered User

Ale mnie nie chodzi o niecenzuralne słownictwo. To by wyłapał algorytm.

Moderator to jest ktoś więcej. Forum w Łodzi utraciło swój największy atut i ewidentnie zmierza w kierunku katastrofy napędzanej marudzeniem, malkontenctwem i trolingiem.

Potrzebny jest w Łodzi moderator. Bo ewidentnie mamy tam już poziom Onetu i onetowe przekomarzanki. A przecież nie takie było kiedyś forum. To było miejsce dla ludzi, którzy pewien poziom wiedzy o rzeczywistości już mieli na starcie. A teraz ci ludzie zginęli w banale. Rządzi banał.

Aby to naprawić potrzeba moderacji. I nie moderacji od szukania przekleństw - tylko moderacji aktywnej. Aktywnie broniącej przed miernością.
Old July 5th, 2018, 02:26 PM   #20257
Darek Yoker
Registered User

Likes (Received): 7489

Najlepiej potrzebny jest koledze R.W.R taki moderator który zamknie usta wszelkim dyskusjom także konstruktywnie krytycznym . I rękami moderatorów brig ując usunie niewygodnych mu adwersarzy .
Znamy tą metodę z przeszłości . Uczynić siebie postacią konstruktywnie niezbędną na forum po czym swoim "autorytetem i merytorycznością" wymóc taką reakcje na moderacji która będzie tą "jedynie słuszną" reakcją .

Bartas2004, łodzianin liked this post
Darek Yoker no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2018, 02:30 PM   #20258
czlapka
Ziemia Obiecana

czlapka's Avatar

Likes (Received): 4042

Oho i w kolejnym temacie widzę będzie to samo...
Ktoś jest potrzebny w łódzkich wątkach to na pewno.

Bo z jednej strony mamy "jęczenie buły" i dokładnie te same przepychanki w 10 tematach.
Z drugiej strony Ronald W. Reagan (mimo iż bliżej mi do jego poglądów) też IMO przegina, bo wygląda to tak jakby faktycznie malkontenctwo i inne zdanie powinno być zakazane.

Jestem zdania, że te wszystkie dyskusje powinny być na zdecydowanie innym poziomie, jednak jak lodzer.m moderował na bieżąco to to wszystko inaczej wyglądało

nowy1212, JGambolputty liked this post
czlapka no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2018, 02:49 PM   #20259
Ronald W. Reagan
Registered User

No ale przyznasz przecież, że ciekawie się dyskutuje z ludźmi, którzy twoją wiedzę mogą zbudować, pomóc zrozumieć, odpowiedzieć na pytanie lub nawet sprawić, że zmienisz zdanie.

Ale gdy po drugiej stronie masz tylko kontestatorów czekających by się dowalić do każdego twojego wpisu to się robi słabe. Przejrzyj sto czy dwieście wpisów np. forumowicza "depeche". Tam nie ma nic. Be wartościowa treść. I mamy takich pięciu trolli. Regularnie dewastują każdy merytoryczny wątek.

I mnie nie chodzi o ludzi o innym zdaniu. Mnie chodzi o tych którzy nie wkładają na forum żadnej pracy. Nie analizują, nie tworzą tabel, nie dostarczają info z innych źródeł, nie są insajderami, nie robią zdjęć, nie posiadają specjalistycznej wiedzy etc. - wchodzą na forum tylko i wyłącznie by się wyhasać, by popluć, by trolować.

To się robi męczące i w efekcie wątki równają w dół. I forum przestaje być ciekawe.

--

Mamy taki wątek militarny. Był IMO unikalny na tle całego internetu w skali kraju. Nie dopilnowano tam tego o czym piszę powyżej.

Jest tam teraz lepiej, czy może jednak nie?
Old July 5th, 2018, 04:48 PM   #20260
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 7848

Quote:
Originally Posted by Ronald W. Reagan View Post
No ale przyznasz przecież, że ciekawie się dyskutuje z ludźmi, którzy twoją wiedzę mogą zbudować, pomóc zrozumieć, odpowiedzieć na pytanie lub nawet sprawić, że zmienisz zdanie.

Ale gdy po drugiej stronie masz tylko kontestatorów czekających by się dowalić do każdego twojego wpisu to się robi słabe. Przejrzyj sto czy dwieście wpisów np. forumowicza "depeche". Tam nie ma nic. Be wartościowa treść. I mamy takich pięciu trolli. Regularnie dewastują każdy merytoryczny wątek.
Z całym szacunkiem ale nikt się nie dowala do każdego twojego wpisu, jak napiszesz coś z sensem, mogę dać lajka i chyba nawet dwa dni temu lajka dałem, choc szczerze za tobą nie przepadam. Ale napisałeś coś, z czym się a 100% zgadzam i głupio było nie dać. Powiem więcej, jest taki twój post sprzed paru ładnych lat, który uważam że jest jednym z najlepszych na całym tym forum. Niestety twoje zdanie w miedzy czasie się zmieniło bardzo mocno między innymi w tym temacie, chorągiewka władzy zmieniła optyke i twoje posty też. Stąd z reguły się kompletnie nie zgadzamy, stąd często na rzeczy, które piszesz reaguje, ale nie na wszystkie, na najbardziej skrajne twoje posty.

Quote:
I mnie nie chodzi o ludzi o innym zdaniu. Mnie chodzi o tych którzy nie wkładają na forum żadnej pracy. Nie analizują, nie tworzą tabel, nie dostarczają info z innych źródeł, nie są insajderami, nie robią zdjęć, nie posiadają specjalistycznej wiedzy etc. - wchodzą na forum tylko i wyłącznie by się wyhasać, by popluć, by trolować.
Problem w tym, że ty owszem, analizujesz, tworzysz te tabele, czasami robisz kupę pracy, ale głownie po to, by poprzeć swoje tezy. Często one są błędne, nie zgadzają sie z rzeczywistością, ale ty często starasz się tymi wybiórczo zrobionymy tabelami udowadniać coś, co jest nieprawdą.
Pokażę to na przykładzie:
Mówiliśmy o inwestycjach w drogi, że jest w Łodzi taka nędza że to trudno opisać. Dziury łata się kaloszem i asfaltem. Nowych dróg poza centrum Łodzi nie buduje się prawie wcale, no chyba że jest remontowana linia tramwajowa to przy okazji wyremontują drogę, albo jakieś osiedlówki. Coś tam "na bogato" robi sie w NCŁ, tyle że drogi które tam sie robi urywają sie nagle na Tuwima czy Kopcińskiego i nie wiadomo kiedy będa ukończone. Czyli kompletnie bez sensu. Najdroższą czysto drogową inwestycją w mieście będzie prawdopodobnie w ciągu najbliższych 3 lat droga, której celem będzie ułatwienie wyjazdu parkingu z kompleksu biurowego dewelopera (niech bedzie dwu deweloperów). Dla kogoś kto musi poruszać się samochodem po mieście, bo nie ma czasu na jazdę KM, to absurd totalny. No i gadamy, ze w mieście od 2-3 lat nic się z drogami nie robi, że nie ma planów, że dojazdy do A1 są na etapie gadania od 7 lat, że coś się zrobi itp. Jednocześnie miasto puszcza masę kasy na głupoty (stadiony, Expo itp.).
No i pojawiaz się ty, ze swoimi tabelkami, w tym wydatkami budżetu Łodzi na "transport". Z tabeli wynika że wydano w ciągu trzech lat ponad 2 mld. Dajesz to i można powiedzieć sugerujesz "patrzcie jakie nasze miasto dobre, ile na te drogi wydaje, trolujecie". czego ty się spodziewasz po takiej tabeli? Zrozumienia?
Wiesz co mi to przypomniało? Sytuację z Szydło i nagrodami. Przegięli na maksa. Ale też w TVP sporządzili tabele dla ciemnego ludu, policzyli, pokombinowali i im wyszło, że PO dawało więcej...

Kolejna sprawa to twój styl. Brakuje argumentów, to się słówek czepiasz, drobiazgów. I ciągniesz temat przez parę dni. By twoje było na wierzchu. To jest naprawdę męczące. Ja sam już wiem, że po jednym, dwu dniach dyskusji z tobą lepiej przez tydzień nie zagladać do wątku, cieszyć się latem itp. a nie pyskować z RR. Dziś znowu zrobiłem błąd. Do wątków nie zaglądałem ale zauważyłem twój wpis w księdze, więc trudno było nie zareagować, bo jak zwykle jednostronnie wszystko podasz

Twoją postawę na tym forum najcelniej podsumował Darek sceną z filmu rejs:
Quote:
takie zdanie z filmu "Rejs" gdy uzasadniano że potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było .
W samo sedno jeśli chodzi o ciebie i parę innych osób reagujacych alergicznie na krytykę tego, co się dzieje w mieście

Quote:
To się robi męczące i w efekcie wątki równają w dół. I forum przestaje być ciekawe.
To przestać prowadzić wojnę z każdym, kto ma inne zdanie i broni je. Przestań tworzyć te tabele, co mają jak wiadomościach TVP udowodnić twoją rację. Przyjmij do wiadomości że możesz się mylić , a nie szukaj dziury w całym, by jednak wyszło że adwersarz się myli. Nie szukaj na siłę danych, by wyszło na twoje. Jeśli miasto rezygnuje z rynku Kobro, drogi dojazdowej do NCŁ, ale zamierza dalej budować za podobne pieniadze drogę obsługującą głównie parking, może na kilkakset miejsc, to nie pisz że w biurowcach pracować będzie 7000 ludzi i oni tą drogę potrzebują. Może i będą pracować, ale kilka tygodni temu, jak się spieraliśmy o ilość miejsc pod tym biurowcem, (moim zdaniem ich liość była zbyt mała) to pisałeś, że miejsca parkingowe są drogie a deweloperzy nastawiają się że ludzie przyjadą do pracy KM i rowerami a jedynie menagerstwo furami. Więc pomyśl, jak twój argument o tych 7000 ludzi pracujących w tych biurowcach i potrzebujacych tej drogi wygląda? a potem sie dziwisz, że ja czy parę innych osób po prostu z dystansem podchodzi do tych twoich tabelek, wyliczeń itp. Ja sie przyzwyczaiłem że tworzysz je subiektywnie, by potwierdzasz swoje tezy, nawet nie stwarzasz pozorów obiektywności, dopasowując dobierane wartości bardzo dowolnie. I masz efekt

Quote:
Mamy taki wątek militarny. Był IMO unikalny na tle całego internetu w skali kraju. Nie dopilnowano tam tego o czym piszę powyżej.

Jest tam teraz lepiej, czy może jednak nie?
Wiesz, jak bym chciał wiedzieć, "ile dobrego chce nasza lokalna władza nam zrobić" to bym se odpalił Fb i wszedł na profil Zdanowskiej. Tu wolę poczytać różne punkty widzenia, rózne argumenty, by wyrobić sobie zdanie. Nawet w takim wątku militarnym. Śledzę różne wątki, bo wolę poczytać wymianę zdań i argumentów, a nie odpalić Fakty czy Wiadomości, by mi na tacy podano to, co podający chce dać. Czasami się włączę w dyskusje, ale najczęściej stoję z boku i wyrabiam sobie zdanie. Tobie przeszkadza, że ktoś inny może mieć swoje zdanie rozbieżne z twoim. I chciałbyś być tym, co pisze, a inni tylko spijają to co piszesz. To jest forum kolego, a więc miejsce wymiany opinii. Jak chcesz być spijany pisz na Fb Zdanowskiej

Dzielnica Straconych Nadziei - czyli dawne Nowe Centrum Łodzi albo po prostu w skrócie Ch.j, d..a i kamieni kupa

-------------------------------------------

potrzebna jest krytyka konstruktywna a najlepiej taka krytyka której by w ogóle nie było z filmy Rejs, wiecznie aktualne

Darek Yoker, łodzianin liked this post

Last edited by Bartas2004; July 5th, 2018 at 05:24 PM.
Bartas2004 está en línea ahora   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
moderacja, skargi, wnioski

Thread Tools

Posting Rules