[Białystok] Stadion Miejski - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 17th, 2007, 04:11 PM   #81
vostel
Registered User

vostel's Avatar

Likes (Received): 4

co do narzekania kibiców:
- nie zgadzają się z dwupiętrową trybuną za jedną z bramek - znacznie trudniej jest wtedy prowadzić doping
- chcą osłonięcia wolnych przestrzeni w ścianach stadionu, bo przy silnym wietrze naprawdę będzie ziiimno!
- nieco dłuższe zadaszenie, bo będzie tak jak w Kielcach - podczas deszczu najniższe rzędy są całe mokre
vostel no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 17th, 2007, 04:15 PM   #82
vlad
Registered User

Likes (Received): 6904

wygrał naprawdę ciekawy projekt (kwestia gustu) ,aczkolwiek niepokojąca jest rozbieżność między kosztami inwestycji wyliczonymi przez pana arch. Kuryłowicza a pieniędzmi które będzie wstanie wyłożyć magistrat (100 do 250 mln złociszy)

Last edited by vlad; May 18th, 2007 at 11:02 PM.
vlad no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2007, 06:52 PM   #83
ziMer
Registered User

Likes (Received): 557

bardzo ładny stadion, moim zdaniem dużo bardziej przyjemny niż legi trzymam kciuki za jego realizacje
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 17th, 2007, 08:12 PM   #84
odyseush
I see no changes

odyseush's Avatar

BÓG WYBACZA
JAGA NIGDY

podmioty decyzyjne powinny skrupulatnie wszystko przemyśleć

bo jeszcze się JAGA ucieleśni
Old May 17th, 2007, 08:16 PM   #85
Chris740
Registered User

Likes (Received): 136

vlad stadion ma kosztować ~100 mln zł
A kosztować 100 - 250 mln zł będzie cały stadion z zapleczem treningowym. (bodjaże ma on być na elewatorskiej)
A ma to wyglądać chyba tak:http://img443.imageshack.us/img443/6938/dscn3452bu3.jpg

Last edited by Chris740; May 17th, 2007 at 08:22 PM. Reason: aby obrazek nie zaśmiecał forum :)
Chris740 no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2007, 09:26 PM   #86
AUTO
Registered User

AUTO's Avatar

Likes (Received): 1949

Jeśli dobrze rozumiem to na tym stadionie ma grać Hetman. W której lidze występuje ta drużyna? Czy Jagielonia też ma na nim grać?
AUTO no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2007, 09:31 PM   #87
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 409

Nie ma takiego klubu jak Hetman. Po prostu tak nazywa się stadion, bo kiedyś był stadionem milicyjnego klubu sportowego Gwardia (po 1990 zmieniono nazwę na KS Hetman). W związku z brakiem sekcji piłki nożnej w KS Hetman (silna sekcja pięściarska za to), MSW przekazało w 2006 roku stadion miastu. Obecnie jest to stadion miejski, Jagiellonia rozgrywa na nim wszystkie mecze.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2007, 10:05 PM   #88
wojtekbp
Registered User

Likes (Received): 2852

niestety Krzystofie jestes troche w bledzie .
Owszem BKS Hetman istnieje nadal - obecnie uczestniczy w rozgrywkach IV ligi (http://pl.wikipedia.org/wiki/Hetman_Bia%C5%82ystok , http://www.hetman.bialystok.pl/ramki.html , http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=118&id_sezon=67 ). Stadion jest juz rzeczywiscie miejski , wiec mysle ze zarowno Jagiellonia jak i Hetman beda w przyszlosci rozgrywac mecze na nowym obiekcie
wojtekbp no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2007, 07:24 AM   #89
AUTO
Registered User

AUTO's Avatar

Likes (Received): 1949

No to fajnie. Myślę, że jak będzie stadion to Jaga powinna zastąpić kluby z małych miejscowości w OE.
AUTO no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2007, 08:45 AM   #90
krzy65siek
Registered User

Kurcze, nawet nie wiedziałem, że jeszcze mają sekcję piłki nożnej... a może zrobić by tak Białystok United i połączyć Żubry (czy jak tam teraz nazywa się Włókniarz), Hetmana i Jagę he he.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old May 18th, 2007, 09:07 AM   #91
vostel
Registered User

vostel's Avatar

W Białymstoku jest sporo klubów i klubików. Hetman nie będzie grał na miejskim, przynajmniej jeśli będzie w lub poniżej 3 ligi, bo murawa ma swoje wymagania (chyba max 7h użytkowania w ciągu tygodnia).
Old May 18th, 2007, 09:40 AM   #92
wojtekbp
Registered User

Quote:
Originally Posted by AUTO View Post

No to fajnie. Myślę, że jak będzie stadion to Jaga powinna zastąpić kluby z małych miejscowości w OE.
ze stadionem czy bez powrot do OE to juz chyba tylko kwestia miesiaca ....
Old May 18th, 2007, 08:08 PM   #93
dafus
Primoz Urzhupan

dafus's Avatar

Likes (Received): 2148

Twierdzicie, ze kibice tylko marudza i marudza, a jakos zaden z Was, nie pokusil sie o jakas rzeczowa dyskusje. Ba! Nawet nikt nie probowal odeprzec naszych argumentow. Wiec darujcie sobie komentarze typu "zalosne".
dafus no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2007, 08:53 PM   #94
vostel
Registered User

vostel's Avatar

ja próbowałem na forum Jagi
Old May 18th, 2007, 09:05 PM   #95
J_J
Registered User

J_J's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by dafus View Post
Twierdzicie, ze kibice tylko marudza i marudza, a jakos zaden z Was, nie pokusil sie o jakas rzeczowa dyskusje. Ba! Nawet nikt nie probowal odeprzec naszych argumentow. Wiec darujcie sobie komentarze typu "zalosne".
No to mowilem, ze to stadion miejski, a nie Waszego klubu, wiec nie biadolcie z ta bieznia. Nie wasza wlasnosc, nie wasze pieniadze. Jak Jagiellonia sama sobie zbuduje, to bedziecie marudzic. A tak klub gra na komunalnym obiekcie, ze nie wspomne o galerii niedoszlej. Najpierw trzeba bylo blokowac tych co chcieli budowac, zeby pozniej mamic o gruszkach na wierzbie robic zalosne marsze przeciw "angolom".
J_J no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2007, 08:05 AM   #96
krzy65siek
Registered User

Nie ma co się unosić emocjonalnie.

Moim zdaniem projekt jest niezły, ale to kwestia gustu. Szanuję uwagi kibiców na temat odległości trybun od trawy (dla mnie piłka to jest to, a biegać to sobie mogą w Zwierzyńcu), oraz trybun piętrowych - jest to jakiś argument, choć nie wiem czy wtedy stadion nie straci na pojemności.

A przecież awans do OE to nie jest kres ambicji Jagi - Gdzie pomieścimy kibiców Barcy kiedy Jaga awansuje już do Ligi Mistrzów ?

To wszystko można poprawić. Denerwują mnie uwagi "Projektu nie widziałem, ale z waszych wypowiedzi rozumiem, że będzie [...]" i generalnie malkontenctwo. Ktoś chce coś zrobić, wydać kupę kasy (nie klubowej!) na stadion, i zamiast się cieszyć i podchodzić konstruktywnie do tematu to kibice strzelają focha.

Pozdrawiam
Krzysiek
Old May 19th, 2007, 10:14 AM   #97
dafus
Primoz Urzhupan

dafus's Avatar

Quote:
Originally Posted by jay_jay View Post
No to mowilem, ze to stadion miejski, a nie Waszego klubu, wiec nie biadolcie z ta bieznia. Nie wasza wlasnosc, nie wasze pieniadze. Jak Jagiellonia sama sobie zbuduje, to bedziecie marudzic. A tak klub gra na komunalnym obiekcie, ze nie wspomne o galerii niedoszlej. Najpierw trzeba bylo blokowac tych co chcieli budowac, zeby pozniej mamic o gruszkach na wierzbie robic zalosne marsze przeciw "angolom".
Jestes dziennikarzem Wyborczej, ze tak Cie Focus boli? Lubisz jak kasa naszego miasta wyplywa do Anglii? I te wszystkie dziwne zjawiska kolo niedoszlej galerii tez sa ok? I ten smieszny komentarz o gruszkach na wierzbie. Taka zawisc przez Ciebie przemawia, ze nie dobrze sie robi. Zorientuj sie moze, kto skutecznie blokuje budowe galerii, a potem pisz "zalosne marsze". Stadion nie jest nasz, ale ciekawe kto z niego bedzie korzystal? Watpie, ze Ty. I ciekawe za ile lat powstalby stadion, gdyby nie naciski wladz Jagiellonii i ogolu kibicow. Po raz kolejny frustracja, a rzeczowych argumentow przeciw naszym uwagom brak.

P.S. Vostel tak korespondencyjnie to sie nie da, ja oczekuje dyskusji tutaj
P.S.2 Tez sie ciesze, ze stadion powstanie.

Last edited by dafus; May 19th, 2007 at 10:19 AM.
Old May 19th, 2007, 10:30 AM   #98
wojtekbp
Registered User

Nie oszukujmy sie - stadion buduje sie generalnie dla Jagiellonii (ewentualnie dla innych klubow pilkarskich) . Skoro tak to moim zdaniem powinno sie uwzglednic , a przynajmniej rozwazyc uwagi kibicow ...
Atmosfera na meczach Jagiellonii , doping etc. jest jeden pomijajac to ze niepowtarzalna z lepszych w Polsce , szkoda ze o to sie nie dba ... Bstok to nie Londyn (Chelsea) no i mam nadzieje ,ze mimo podstawianych klod kibice zorganizuja sie adekwatnie do zastanych warunkow
http://www.youtube.com/watch?v=l82qm_ZXPIw - pokazecie mi cos takiego w Polsce ?!
Nie wierzycie - przyjdzcie dzisiaj na mecz z Ruchem (nie zapeszam) .

Co do Galerii Jagiellonia to moim zdaniem powinna miec ona niekwestionowane pierwszenstwo przed Focusem (precz z wolnym rynkiem ) . Po pierwsze i ostatnie dlatego , ze przynosi jasne i okreslone korzysci dla lokalnej spolecznosci ... kiedy z Focusem byloby tak jak napisal @dafus .
Old May 19th, 2007, 11:32 AM   #99
J_J
Registered User

J_J's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by dafus View Post
Jestes dziennikarzem Wyborczej, ze tak Cie Focus boli? Lubisz jak kasa naszego miasta wyplywa do Anglii? I te wszystkie dziwne zjawiska kolo niedoszlej galerii tez sa ok? I ten smieszny komentarz o gruszkach na wierzbie. Taka zawisc przez Ciebie przemawia, ze nie dobrze sie robi. Zorientuj sie moze, kto skutecznie blokuje budowe galerii, a potem pisz "zalosne marsze". Stadion nie jest nasz, ale ciekawe kto z niego bedzie korzystal? Watpie, ze Ty. I ciekawe za ile lat powstalby stadion, gdyby nie naciski wladz Jagiellonii i ogolu kibicow. Po raz kolejny frustracja, a rzeczowych argumentow przeciw naszym uwagom brak.

P.S. Vostel tak korespondencyjnie to sie nie da, ja oczekuje dyskusji tutaj
P.S.2 Tez sie ciesze, ze stadion powstanie.
Aha najpierw mialo byc tak polsko tak swojsko, ale jak Niemcy mieli budowac galerie to spoko, juz kasa nie odplynie nigdzie . Typowe myslenie waszego srodowiska.. Ze stadionu nie tylko wy bedziecie korzystac. To miejsce na koncerty inne masowe imprezy. Dziennikarzem wybiorczej nie jestem, tylko nie podoba mi sie, ze rozwrzeszczane stado moze wywierac wplyw na decyzje organow samorzadowych, no ale tak to jest. Strzalkowski powie: budujemy galerie, kibice powiedza: tak my budowac galeria. Strzalkowski powie: my nie lubimy angoli, kibice: my nie lubic angoli. Dbajcie sobie o wasz klub, ale nie narzucajcie swoich wizji innym.
Szanowny kolego, wiem kto to zablokowal i tego kogos juz nie ma, ale decyzja administracyjna jest i o to sie rozchodzi a to, ze nie ma juz wspolinwestora to inna bajka. Zadnej zawisci ze mnie nie ma, tylko wasze srodowisko w listopadzie 2004 roku mi podpadlo. Zachowanie godne psa ogrodnika. Oni maja kase, SSJA nie. Oni kupili grunt SSJA nie, ale i tak trzeba bylo przeszkodzic. Budujcie pewnie, popieram, ale bez ograniczania innych, ktorzy tez chca i sa skuteczniejsi. Wsze argumenty to zakrzyczec i zaslaniac dobrem waszego klubu, a jakos nie kazdy musi interesowac polska pileczka.

Last edited by J_J; May 19th, 2007 at 11:40 AM.
J_J no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2007, 12:18 PM   #100
dafus
Primoz Urzhupan

dafus's Avatar

Po pierwsze nie rob z nas narzedzia Strzalkowskiego, bo jestes w duzym bledzie. Po drugie tego kogos nie ma (Dobrzynski, bojcie sie, niedlugo nam gaz odetna, bo wszelkie dostawy pojda do kosciolow :P ), ale konsekwencje jego decyzji niestety sa. Po trzecie masz troche racji, szwaby tez sa ble, ale oni na szczescie sa wspolinwestorem i calej kasy nie wywioza do Niemiec. Po czwarte zapytam, czy w naszym pieknym miescie organizuja sie koncerty z takim rozmachem, ze potrzebny bedzie do tego stadion? (Nie sugeruje, ze stadion ma byc tylko dla pilkarzy). Na i na koniec wyliczanki nie zgodze sie, ze metoda SSJB ( oni sa sila napedowa ) jest przykrzykiwanie. Za to zaslaniaja sie dobrem klubu, no bo w czyjej wierze walcza? Jakbysmy walczyli o koscioly, to bysmy sie zaslaniali dobrem kosciolow.

Nawiazujac do stadionu, kibice Jagi naprawde ciesza sie, ze bedzie nowy stadion, co nie zmienia faktu, ze nie jest on najlepszym projektem pod wzgledem spelnienia potrzeb fanatykow. Niepodwazalny fakt jest taki, ze najlepiej sie dopinguje z wysokiej stromej, jednopoziomowej trybuny. Faktem tez jest, ze w Kielcach wieje wiatr i leci woda na krzeselka, a nasz projekt jest dosc podobny, tylko troche wiekszy.

P.S. Nie wiem czy dobrze pamietam, reki se uciac nie dam, ale Parkridge dostal pozwolenie w jakis dziwny magiczny sposob, a potem mu je cofnieto, dlaczego to w sumie nie kojarze. A poza tym Strzalkowski wiele razy powtarzal, ze on ma w nosie, co bedzie po drugiej stronie ulicy, wiec nie wiem, czemu zarzucasz mu, ze to on blokowal Focusa.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
białystok, ekstraklasa, infrastruktura sportowa, jagiellonia, podlaskie, stadion, stadiony, stadium

Thread Tools

Posting Rules