[Białystok] Galerie handlowe - wątek ogólny - Page 5 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Białystok

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 23 votes, 5.00 average.
Old May 25th, 2007, 03:26 PM   #81
shadowbuu
Registered User

shadowbuu's Avatar

Likes (Received): 4

Mam nadzieję, że to nie wejdzie w życie
shadowbuu no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 25th, 2007, 04:32 PM   #82
vlad
Registered User

Likes (Received): 6904

hołota wybrała hołotę aby jej "służyła" ,czego konsekwencją jest płodzenie tak kretyńskich ustaw tudzież prawa
vlad no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2007, 03:32 PM   #83
J_J
Registered User

J_J's Avatar

Likes (Received): 14

Z Gazety Prawnej
Quote:
OPOZYCJA ZAPOWIADA SKARGĘ DO TRYBUNAŁU

Wiceszef klubu SLD Jacek Piechota zapowiedział, że jeśli ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych zostanie przyjęta przez Sejm w obecnym kształcie, Sojusz skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. Jak ocenił Piechota projekt ustawy, autorstwa Samoobrony, łamie konstytucyjne zasady: swobody gospodarczej oraz równości. Jego zdaniem, stoi on również w sprzeczności z prawem europejskim, w tym z zasadami swobody przepływu kapitału i usług.
No nic, ja tam licze na ubecki trybunal
J_J no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old May 27th, 2007, 04:35 PM   #84
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by jay_jay View Post
Z Gazety Prawnej

No nic, ja tam licze na ubecki trybunal
Trzeba się cieszyć póki on istnieje. Bo jak go zabraknie to z nami koniec
Nekroskop88 no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2007, 02:39 PM   #85
karol1

Likes (Received): 0

Tak mi naszły pewne rozważania o kinach w galeriach handlowych.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy takie działające w galeriach mutipleksy są otwarte tylko w godzinach pracy galerii?? Czy są to jednostki autonomiczne?
chodzi mi o to czy takie kina mogą organizować jakieś noce filmowe itp., w czasie gdy gaieria jest zamknięta?

A z drugiej strony zastanawiam się czy rzeczywiście małe kina będą musiały się zwinąć.
Bądź co badź do końca 2008 roku będzie tylko jedno mutikino w Białej., to nie jest centrum miasta (alfa w sumie też nie ścisłe) i myśle, że taki ton mógłby sobie poradzić. Bo ja np. nie chciałbym gonić na augustowską tylko po to by pójść do kina, a później telepać się do centrum na kolację.
Do czasu jakieś galerii w centrum bądź multikina przy Kalinowskiej, los Kina Ton nie wydaje mi się przesądzony, tym bardziej, że narazie tylko KInoplexy/Heliosy są pewne.
Daj Boże Silver Screen na Hetmańskiej....
karol1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2007, 09:53 PM   #86
dafus
Primoz Urzhupan

dafus's Avatar

Likes (Received): 2148

W Galerii Mokotow sklepy sa zamykane o 22, zas w kinie ostatnio siedzialem do 1.00 ( Pachnidlo sie jakos tak konczylo). Do tego jest jeszcze wielki salon gier otwarty do ostatniego klienta, takze smiem postawic teze, ze sklepy sobie, a reszta sobie
dafus no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2007, 10:09 PM   #87
k2ebek

Quote:
Originally Posted by karol1 View Post
Tak mi naszły pewne rozważania o kinach w galeriach handlowych.
Do czasu jakieś galerii w centrum bądź multikina przy Kalinowskiej, los Kina Ton nie wydaje mi się przesądzony, tym bardziej, że narazie tylko KInoplexy/Heliosy są pewne.
Daj Boże Silver Screen na Hetmańskiej....
KINA na Kalinowskiej nie bedzie !
Helios dogadal sie z Kinopleksxem juz dawno, nie zbuduja sobie 3 mkina w Bstoku.
Zreszta bylo o tym pisane w prasie.
k2ebek no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2007, 11:41 PM   #88
J_J
Registered User

J_J's Avatar

No to jest szansa, ze ktos to od nich odkupi bedzie kino innej masci. NA Da Invest nie licze. Kopernik tez bedzie mial problemy przez zawieruchy prawne.
Old May 29th, 2007, 11:19 AM   #89
pushpull
Registered User

pushpull's Avatar

Likes (Received): 367

kalinowskiego, nie kalinowska. cholera czy ja tu wchodzę was poprawiać? :>

a co do kina ton to budynek kina należy chyba do kościoła, albo jakoś tam inaczej jest z nim powiązany, więc możliwe że przestawią się na repertuar bardziej chrześcijański.

forum też pewno zostanie bo tam prócz filmów (i tak nie 1 młodości) często jakieś kabarety i inne takie są, poza tym nie wiem czy to nie jest jakoś z domem kultury powiązane.

syrena na pewno się zamknie bo tam są jakieś walki o budynke, a pokój się zamknie bo z tego co zrozumiałem współwłaściciel któregoś z multikin jest właścicielem pokoju. poza tym tam też chyba były jakieś niejasności budynkowe. no i najdroższe kino w końcu w białym to jest, a jakościowo to chyba nie odzwierciedla cen biletów :]
pushpull no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2007, 08:12 PM   #90
req
Andrzej

req's Avatar

Likes (Received): 538

Quote:
a jakościowo to chyba nie odzwierciedla cen biletów :]
Stary, w białymstoku wszystkie kina są marne jakościowo. A po filmie akcji, gdzie dużo sie dzieje, a w tle przygrywa jeszcze jakaś ostra orkiestra czy inna muztka, wychodzi się z bólem głowy (matrix, piła 2, 3 - to są "dzwiękojeby" ), bo tak są podbijane wysokie i niskie pasma. Dlatego czekam na jakiś multipleks, bo póki co, to moje stereo w domu jest lepsze niż istniejące aktualnie w mieście kina
req no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 11:41 AM   #91
Modra

Quote:
Originally Posted by vlad View Post
hołota wybrała hołotę aby jej "służyła" ,czego konsekwencją jest płodzenie tak kretyńskich ustaw tudzież prawa
Mam ciężką robote i nie denerwuj mnie, bo nie mogę wchodzić na forum.
Nie jestem "hołotą", tylko uczciwie zarobkujacym, myślacym człowiekiem, nikogo nie obrażam i trzymam sie konkretów. Dlatego należą mi się przeprosiny. Po co schodzic do poziomu Tarasiewicza i niżej? Podobno to forum aspiruje do elity, więc nie psuj tego wizerunku.
A o konkretnych zapisach ustawy trzeba i mozna dyskutować po jej lekturze! http://www.senat.gov.pl/k6/dok/dr/400/442.pdf
BTW: mam we Wrocku "pod nosem" trzy centra handlowe tzw. galerie: architektura nieciekawa strasznie szybko starzeje się, żadnej konkurencji, wszędzie ten sam towar i te same ceny ( ciuchy droogie, nie ma w ogóle wielu dobrych polskich towarów np. kosmetyków "Lirene"/"Eris" tylko francuszczyzna itd.) Co do Białego, to czekam raczej na rozrywkowy aspekt galerii "Białej"- kina, kręgielnię i restauracje. Na rewelację handlową nie liczyłabym.
Modra no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 11:52 AM   #92
KOOdaq

Likes (Received): 1

Modra, ja też głównie licze na aspekty rozrywkowe Białej mieszkam w takimi miejscu gdzie jest wszedzie daleko... rozrywek w poblizu zadnych, a jak sie chce gdzies pojechac to trzeba cale wycieczki robic... do Białej mam 5 minut na piechote, wiec moje wybawienie przyszlo

kregielnia bedzie w koncu jakas blisko :P
KOOdaq no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 03:05 PM   #93
J_J
Registered User

J_J's Avatar

Quote:
Na rewelację handlową nie liczyłabym.
Przeciez od dawna wiadomo, ze w Bialej to ma byc "markiet" i pare badziewnych sklepow.
Old May 31st, 2007, 05:30 PM   #94
19Dako20
...

19Dako20's Avatar

Likes (Received): 8285

offtopic *ale nowego nie chce mi się zakładać*

co robotnicy robią z rondem pod kościołem św Rocha? taaaakie wielkie kooorki ;]
19Dako20 no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 05:58 PM   #95
Modra

Ciąg dalszy ogólnonarodowej debaty o wielkopowierzchniowych, tym razem sondaż z Gazety Prawnej". 66% uważa, że samorząd lokalny kazdorazowo powinien mieć głos decydujący.
http://www.gazetaprawna.pl/?action=s...39.1.1.0.1.htm
Modra no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2007, 08:13 PM   #96
fanb29
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Modra View Post
Mam ciężką robote i nie denerwuj mnie, bo nie mogę wchodzić na forum.
Nie jestem "hołotą", tylko uczciwie zarobkujacym, myślacym człowiekiem, nikogo nie obrażam i trzymam sie konkretów. Dlatego należą mi się przeprosiny. Po co schodzic do poziomu Tarasiewicza i niżej? Podobno to forum aspiruje do elity, więc nie psuj tego wizerunku.
A o konkretnych zapisach ustawy trzeba i mozna dyskutować po jej lekturze! http://www.senat.gov.pl/k6/dok/dr/400/442.pdf
BTW: mam we Wrocku "pod nosem" trzy centra handlowe tzw. galerie: architektura nieciekawa strasznie szybko starzeje się, żadnej konkurencji, wszędzie ten sam towar i te same ceny ( ciuchy droogie, nie ma w ogóle wielu dobrych polskich towarów np. kosmetyków "Lirene"/"Eris" tylko francuszczyzna itd.) Co do Białego, to czekam raczej na rozrywkowy aspekt galerii "Białej"- kina, kręgielnię i restauracje. Na rewelację handlową nie liczyłabym.
popieram Cie Modra , całkowita racja, najważniejsze w tych centrach handlowych jest sapekt rozrywkowy, miejsce gdzie mozna spędzić czasem wolne chwile ... reszta to sztampa ciuchy...ciuchy ..ciuchy butiki itp. a asortyment wszędzie identyczny bo to sklepiki sieciowe nic oryginalnego nie wymyślą seryjne sztampowe badziewie za które jak ma markowe metki każą sobie płacić słono a polskiego nie tolerują bo min.mała przebitka .W krajach gdzie jest dobrze rozwinięta infrastruktura rekreacyjno sportowo kulturalna shopingi nie są tak mocno oblegane jak u nas
fanb29 no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2007, 10:19 AM   #97
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1566

Małe i duże sklepy. Kto wygra wojnę o klienta?

Zbliża się koniec hegemonii jedynego w Białymstoku hipermarketu. Ale już wkrótce problemy z brakiem klientów może mieć nie tylko Auchan, ale także małe sklepiki osiedlowe. Właściciele tych ostatnich zapewniają, że konkurencji się nie boją

W ubiegłym roku z polskich osiedli zniknęło 3 tys. sklepików, głównie osiedlowych spożywczaków - wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej AC Nielsen. Ale na tle innych europejskich krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Włochy, Anglia, Czechy i Słowacja, właściciele naszych rodzimych małych sklepików i tak nie powinni narzekać na brak klientów. Tradycyjny handel w Polsce jest bardzo silny i wciąż wygrywa z hipermarketami.

W Białymstoku sytuacja małych sklepików jest jeszcze łatwiejsza. Jedyny w mieście hipermarket nigdy nie był dla nich znaczącą konkurencją.

Hipermarkety w drodze

Jednak już wkrótce sytuacja białostockich sklepów może radykalnie się zmienić, a to z powodu budujących się w mieście galerii handlowych i hipermarketów. Wszystko wskazuje na to, że jako pierwsza otworzy się Galeria Biała (przy ul. Augustowskiej), gdzie zakupy będzie można robić prawdopodobnie już w listopadzie. Znajdzie się tam m.in. Real, sklep rtv-agd Media Markt.

Mniej więcej w tym samym czasie zostaną otwarte także centra handlowe na Zielonych Wzgórzach i Galeria Podlaska przy wylocie na Wasilków. W obu tych miejscach znajdą się hipermarkety Carrefour.

Intensywne prace budowlane trwają także przy ul. Świętojańskiej. Fabryka Biruny znikła już z powierzchni ziemi. Mniej więcej w połowie przyszłego roku stanie tam ogromna galeria.

Kolejnym powstającym już centrum handlowym jest obiekt między ul. Hetmańską a al. Jana Pawła II. Tu prace utknęły w martwym punkcie, bo inwestor - firma Da Invest - ciągle nie ma pozwolenia na przebudowę alei, a bez tego nie może rozpocząć budowy centrum.

Powstanie tu prawdopodobnie hipermarket Auchan. Otwarcie centrum inwestor planuje na połowę przyszłego roku.

Sieci nie boją się konkurencji

Otwarcie hipermarketów niewątpliwie skomplikuje sytuację wielu handlowcom, którzy prowadzą małe osiedlowe sklepiki. W takiej sytuacji może znaleźć się bardzo popularna w Białymstoku sieć "Lewiatan". Choć według Adama Imielskiego z "Lewiatana", odpowiedzialnego za kontakt z mediami, powstanie hipermarketów wcale nie musi oznaczać końca dla osiedlowych spożywczaków.

- Z doświadczenia wiem, że otwarcie hipermarketu w okolicy naszego sklepu zawsze powoduje u nas kilkutygodniowy spadek obrotów. Jednak po trzech, czterech miesiąca utargi wracają do stanu poprzedniego. Wierzymy, że i tym razem będzie podobnie - mówi Imielski. Dodaje, że sieć jest dobrze przygotowana do walki z konkurencją.

- Dużo uwagi poświęcamy poznaniu oczekiwań naszych klientów i dopasowaniu asortymentu do ich potrzeb. Znamy ich, a oni nas. A dzięki temu, że jesteśmy jedną z największych sieci handlowych w Polsce (posiadamy blisko 2 tys. sklepów), możemy zapewnić konkurencyjne ceny - dodaje.

Ale nie tylko "Lewiatan" nie boi się konkurencji kolosów. Także takie sieci sklepów, jak "Biedronka" czy "Żabka" zapewniają, że z hipermarketami sobie poradzą.

- Konkurencja jest normalnym zjawiskiem na rynku, a odpowiedzią na nią jest nasza atrakcyjna oferta - stwierdził Paweł Tymiński, rzecznik prasowy "Biedronki".

- "Żabka" to zupełnie inny niż hipermarkety sektor rynku. My jesteśmy sklepami tzw. w najbliższym sąsiedztwie. W asortymencie mamy podstawowe artykuły. Hipermarkety nie są dla nas konkurencją - powiedział nam wczoraj Konrad Napierała, rzecznik prasowy "Żabki".

Społem stawia na reklamę

Niewątpliwie najwięcej do stracenia ma białostocki PSS Społem. W innych miastach, jak Wrocław, Warszawa czy Lublin, gdzie hipermarkety funkcjonują już od wielu lat - sklepy tej sieci mają marginalny udział w rynku. Tymczasem białostockie "Społem" ma się bardzo dobrze. Z roku na rok przybywa mu klientów. "Społem" nie zamierza oddać klientów bez walki.

- Reklamy w mediach, promocje cenowe, kolportaż gazetki firmowej - zdradza metodę walki z hipermarketami Krystyna Sosińska, prezes PSS "Społem" w Białymstoku.

Sieć planuje także specjalną kampanię związaną ze 110-leciem istnienia białostockiej spółdzielni. Rozpocznie się ona w drugiej połowie sierpnia.

Czy to wystarczy, by zachować silną pozycję na białostockim rynku, okaże się już jesienią.

Hipermarketów nie obawia się także szefostwo białostockiej sieci sklepów "Farmer" (należącej do Marketu ABC). Janusz Szmurło, dyrektor handlowy:

- Poza codziennymi artykułami spożywczymi i warzywami, w naszym asortymencie jest mnóstwo gotowych dań, głównie garmażeryjnych, jak kotlety mięsne i rybne, sałatki, surówki oraz potrawy typowo regionalne: kiszka i babka ziemniaczana, chłodnik. I to właśnie one są naszym atutem. Klientami są najczęściej osoby, które nie mają czasu same gotować. Wracając z pracy, zachodzą do nas i kupują coś, co można szybko przyrządzić. Jestem przekonany, że hipermarkety nie odbiorą nam klientów.

Fot.Agnieszka Sadowska/AG
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2007, 10:46 AM   #98
wojtekbp
Registered User

Likes (Received): 2850

Zacznijmy od tego , ze nikt do Alfy nie bedzie chodzil po chleb . Mysle , ze duza czesc osob udajacych sie do Bialej czy Podlaskiej rowniez .
Osiedlowe sklepiki (wylaczajac te w najblizszej odleglosci od ktoregos z centrow handlowych) moga spac spokojnie...
wojtekbp no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2007, 10:48 AM   #99
wojtekbp
Registered User

Likes (Received): 2850

Quote:
Originally Posted by wojtekbp View Post
Mysle , ze duza czesc osob udajacych sie do Bialej czy Podlaskiej rowniez .
ladnie mi sie napisalo
czytac miedzy slowami
wojtekbp no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2007, 11:43 AM   #100
Nekroskop88
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by wojtekbp View Post
ladnie mi sie napisalo
czytac miedzy slowami
no do Białej Podlaskiej nikt po chleb nie pójdzie