[Łódź] Stadion miejski na Widzewie - Page 102 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 22nd, 2012, 01:54 PM   #2021
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Likes (Received): 1054

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
żarty sobie robisz? niby w którym miejscu zmieściłbyś tam 30tys stadion?
To była luźna propozycja, lokalizacja myśle lepsza niż na Henrykowie, a jak zmieścić mądrzejsi ode mnie powinni się głowić.
Advertisement

Old September 22nd, 2012, 02:06 PM   #2022
Radzio100
Registered User

Radzio100's Avatar

Likes (Received): 588

Przeczytałem kilka ostatnich stron tego postu i nie znalazłem żadnego racjonalnego argumentu przeciwko grze zespołu Widzewa na nowo wybudowanym stadionie miejskim przy al. Unii.

Argumenty za budową drugiego stadionu:

1 bo Miasto dało słowo, i je złamało,
2 bo nie lubimy ełkaesiaków i nie będziemy grać "u nich",
3 bo Widzew to wielka tradycja i zasługujemy, żeby stadion był na Piłsudskiego.
Radzio100 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2012, 02:13 PM   #2023
Honda
Registered User

Honda's Avatar

Likes (Received): 40

@Loukas

Może to kontrowersyjne co powiem, ale należałoby się też zastanowić nad potrzebami łodzian. W mieście permanentnego kryzysu, wszechobecnego syfu i mniejszych niż gdzie indziej perspektyw, które do tego cierpi na brak tożsamości lokalnej mieszkańców, dla niektórych z nich (kibiców Widzewa) stadion to jedno z ostatnich, jeśli nie ostatnie źródło pozytywnej identyfikacji z tym łez padołem. Rozmawiałem z wieloma kibicami, dla których to jedna z ostatnich rzeczy, która ich w tym miejscu trzyma. Piłka na Widzewie to też źródło pozytywnych odniesień, poprzez którą przez lata można było (ostatnio coraz rzadziej) "chwalić" się Łodzią w Europie jak i w Polsce (bo dla przeciętnego Polaka Łódź jest tak samo znana jak - z całym szacunkiem - Częstochowa czy Radom).
Tak więc dla wielu mniejsze znaczenie może mieć ta trasa W-Z niż właśnie np. taki stadion. Nie trafia więc do mnie do końca argumentacja lodzera.m i innych przeciwników, że trasa W-Z, trasa Górna (choć tu oczywiście większość osób uważa ją za bezsensowną) itd. są ważniejsze bo podniosą poziom infrastruktury i przyczynią się do ogólnego dobrostanu łodzian. To oczywiście ważne, ale czy ważniejsze niż posiadanie jakiegoś symbolu, z którym duża część łodzian i okolicznych mieszkańców (w ostatnich latach wydano ponad 52 tys. kart kibica na Widzewie) może się identyfikować? No nie wiem...
Advertisement

Old September 22nd, 2012, 02:19 PM   #2024
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 8309

Quote:
Originally Posted by Loukas_ View Post
Jednak nie łudźcie się, że te grube miliony pójdą na inne projekty, czyli trasę W-Z, remonty kamienic czy inne ważne dla rozwoju miasta rzeczy.
Dlaczego nie? Budżet Łodzi to konkretna kwota, konkretne kwoty wpisano też na stadiony i na W-Z w wieloletnim programie inwestycyjnym. Aby zwiększyć kwotę przeznaczoną na W-Z, co okazało się koniecznością, trzeba z tego programu coś innego usnąć. To jest, niestety, prosta matematyka. Rada Miejska może to uczynić jedną uchwałą.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2012, 04:36 PM   #2025
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Może wyeliminujmy najpierw nienawiść za stadionów i podział miasta na strefy wpływów kiboli. Łks zmieni siedzibę i teren stadionu miejskiego będzie neutralny, nie stać nas na dwa stadiony, są ważniejsze sprawy w mieście. Ja chcę żyć w mieście gdzie bycie kibicem i przynależność do jakijś grupy będzie poniżej bycia łodzianinem. Może to utopia, ale dla mnie kijem tych co chcą wywiareć presję na tych co na mecze nie chodzą i nie interesuje ich w jakiej lidze gra ta czy druga drużyna. Mam dosyć wulgaryzmów i napisów na mieście Żydzewa i kałesu i innych wynalazków. Jak Widzew chce mieć swój stadion niech sam go sobie wybuduje.
Old September 22nd, 2012, 05:21 PM   #2026
Karlito77
Registered User

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by Loukas_ View Post
Co można powiedzieć po piątkowej przemowie? Miasto nigdy nie chciało wybudować stadionu dla Widzewa i w UMŁ dobrze wiedziano jak to rozegrać. Do pewnego momentu wszyscy zapewniali, że prace idą zgodnie z planem. Jednak gdy "przyklepano" budowę stadionu miejskiego nagle zaczęły wychodzić brudy aż w końcu zwołano konferencję i powiedziano, że stadionu Widzewa nie będzie.
Myślę to to co napisał kolega jest najbliższe prawdy i można ten temat zamknąć.
Karlito77 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2012, 06:14 PM   #2027
PanCerka2
BANNED

Likes (Received): 1930

Jakie zabawne teksty tu można przeczytać-gdy J.Kropiwnicki nie " wystawił " Łodzi do Euro 2012 -czytaj budowy nowego wspaniałego stadionu podniósł się niewyobrażalny jazgot jakie to wielkie świństwo dla miasta. Obecnie okazuje się,że była to dobra decyzja bo mielibyśmy ogromny kłopot i spore długi - patrz pozostałe euro2012miasta.
Stadion Miejski musi powstać ale na terenach Klubu Sportowego SKS"Start" ,czyli na terenie neutralnym . Warto sobie ten obiekt odwiedzić osobiście lub na mapie satelitarnej i zobaczyć jak potężny i dobrze skomunikowany teren się marnuje.
Kluby ŁKS i Widzewa cierpią na brak większego terenu ,więc trzeba ten teren uwolnić od klubów piłkarskich i przenieść je na obiekt SKS Start na którym kibice ŁKS i Widzewa będą GOŚĆMI, a jak będą fikać i rozrabiać to się kluby rozwiążę i będzie wreszcie spokój.
Ja już tu na forum kiedyś napisałem,że obydwa kluby dostaną nowe stadiony jak zniknie ostatni wrogi napis mazany przez kiboli obydwu klubów.Mamy już jakąś poprawę jeżeli chodzi o napisy ,gdyż są one bardziej wyważone już nie ma śmierć bip... bip... tylko np. ŁKS kocha Grycanki - jest jakiś postęp - jest. Jeszcze troszkę a się ludzi wychowa i wtedy będzie stadion a może nawet dwa.
PanCerka2 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2012, 06:38 PM   #2028
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Wstyd to był kiedy władza się chwaliła z jakim to bndytyzmem walczyła na juwenaliach i z kibolami jak to sobie przypominam i że nie przewiduje poprawy sytuacji hotelowej w mieście. Ja przechodzę obok tematu klubów, nie ciągnie mnie na mecze, a razi mnie walka na terytoria. Muszę zauważyć że ostatnio zniknęły napisy szpecące ekrany akustyczne z Włókniarzy Struga, także da się, szkoda że w innych miejscach nie ma takiej reakcji.
Old September 22nd, 2012, 11:00 PM   #2029
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 8309

Quote:
Originally Posted by PanCerka2 View Post
Stadion Miejski musi powstać ale na terenach Klubu Sportowego SKS"Start" ,czyli na terenie neutralnym . Warto sobie ten obiekt odwiedzić osobiście lub na mapie satelitarnej i zobaczyć jak potężny i dobrze skomunikowany teren się marnuje.
Tylko samochodem. Ogromną zaletą zarówno Stadionu Miejskiego przy al. Unii Lubelskiej, jak i stadionu Widzewa, jest lokalizacja przy samych dworcach kolejowych.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2012, 11:07 PM   #2030
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 8032

No już nie przesadzajmy, że Łódź to zapadła dziura i gdyby nie Widzew to nikt by tu nie mieszkał - bo w takim tonie niektórzy się wypowiadają
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2012, 12:35 AM   #2031
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 2270

Quote:
Originally Posted by BonjoPOL View Post
No już nie przesadzajmy, że Łódź to zapadła dziura i gdyby nie Widzew to nikt by tu nie mieszkał - bo w takim tonie niektórzy się wypowiadają
No nie to jest może i trochę przesadne stwierdzenie, ale kluby sportowe takie jak Widzew, ŁKS i Start mogą odgrywać znaczącą rolę w budowaniu tożsamości lokalnej wśród mieszkańców danego regionu. Popatrzcie na przykład Barcelony, Athletic Bilbao, czy Celticu Glasgow. Każdy z tych 3 klubów jest swego rodzaju symbolem dla danej społeczności, który wytwarza więź z miastem/regionem dla danego grona osób. Dlaczego tak jest? Ano dlatego, że w przeciwieństwie do tego co niektórzy promują na tym forum, kluby sportowe (a w szczególności piłkarskie) to nie tylko tych 0.5% kiboli promowanych przez tv i gazety (wiadomo nakład się łatwiej wtedy sprzeda i jest o czym pisać), ale też liczne fankluby i grona sympatyków szerzące wiedzę o klubie, a co za tym idzie mieście. Ponadto trzeba też pamiętać, że jednym z ważniejszych fundamentów danego klubu sportowego jest też TRADYCJA i HISTORIA, która jest niesamowicie ważną wartością dla większości kibiców (częste są akcje upamiętniające ważne wydarzenia - np. powstanie warszawskie). Dlatego blokowanie rozwoju (a można nawet powiedzieć, że swego rodzaju dobijanie) Widzewa jest karygodne i całkowicie bezczeszczące pamięć naszych wspólnych przodków - robotników, którzy tworzyli Widzew. Myślę, że niektórzy krzykacze cieszący się z upadku budowy stadionu Widzewa w swojej ślepocie nie widzą, że poza kamienicami to miasto tworzyli i tworzą też ludzie i jak dla mnie takim samym "zabytkiem" jak fabryki jest klub sportowy Widzew Łódź, który musi być tak samo rozwijany jak ŁKS.

Decyzja o niebudowaniu nowego stadionu dla Widzewa (w tej czy innej pojemności) jest tak samo zła jak np. decyzja o nieremontowaniu kamienic w śródmieściu, bo w podobny sposób dotyka część społeczności lokalnej.

Problem stadionów to nie tylko problem wydanych czy też nie pieniędzy.

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2012, 12:52 AM   #2032
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 8032

Ale czy ktoś blokuje/dobija klub?! Skoro ma taką rzeszę sympatyków jak Celtic czy Barcelona, to czemu, tak samo jak oni, sami nie wybudują sobie stadionu? Ba, nawet teren i całą infrastrukturę mieliby "za darmo". Nie mówiąc o tysiącach/milionach złotych ładowanych co rok w "promocję miasta". Czy miasto Glasgow lub Barcelona wykupuje takie pakiety w klubach? No bez jaj Kluby ich promują, ale nikt nie myśli aby wyłożyć za to chociażby jeden euro.

W Polsce jak zwykle wszystko na odwrót. Zamiast zadbać o zwiększenie poziomu sportowego mające na celu pozyskanie inwestorów i zachęcenie kibiców, a na końcu za zarobioną na sprzedaży graczy i pamiątek/na dniach meczowych kasę rozbudować wiecznie przepełniony obiekt klubowy, u nas najpierw buduje się stadion, potem myśli o zachęceniu kibiców (bo świeci on pustkami) i rozpaczliwie szuka inwestorów/sponsorów (najczęściej to... miasto), a jak coś kasy zostanie to jest ładowana w marnych piłkarzy i szkółkę.

Eh.
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2012, 12:57 AM   #2033
Radzio100
Registered User

Radzio100's Avatar

Likes (Received): 588

Quote:
Originally Posted by AlfaQuarto View Post
No nie to jest może i trochę przesadne stwierdzenie, ale kluby sportowe takie jak Widzew, ŁKS i Start mogą odgrywać znaczącą rolę w budowaniu tożsamości lokalnej wśród mieszkańców danego regionu.
Ale nie odgrywają i w zasadzie nigdy nie odgrywały. Miasto jest podzielone jakąś niewidzialną (przynajmniej dla mnie) granicą pomiędzy strefami wpływów Widzewa i ŁKS-u i permanentnie dewastowane. Przekonaj teraz mieszkańców tego miasta, żeby władowali 150 baniek na kolejny stadion.

Niech kluby zaczną się zmieniać, to może podejście mieszkańców również się zmieni.
Radzio100 no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2012, 09:28 AM   #2034
PanCerka2
BANNED

Likes (Received): 1930

Tak wygląda stadion SKS Start Łódź informacja dla leniwych.http://lodzkie.fotopolska.eu/308971,foto.html
Argument,ze stadiony ŁKS i Widzewa znajdują się obok dworców to dobry argument,ale nie przesadzajmy z nim bo przypominam,że na Radogoszczu Zachodzie będzie przystanek ŁKA a stamtąd jest już w miarę blisko do stadionu Startu.
Gwoli prawdzie historycznej to klub SKS Start jeżeli chodzi o neutralność wobec klubów ŁKS i Widzew idealny nie jest bo przecież nie kto inny jak Ludwik Sobolewski był przez pewien czas kierownikiem sekcji piłkarskiej Startu a następnie jako prezes Spółdzielni Pracy Kombud współpracował z tym było nie było Spółdzielczym klubem z Bałut. Oczywiście kilku piłkarzy ze Startu gralo w Widzewie ,ŁKS - Grębosz ,Kowenicki,Surlit...
Dla mnie obiekt Startu Łódź wraz z przyległym terenem kompletnie się marnuje, wystarczy zobaczyć na mapie jaki to wielki pas terenu od ul. Pojezierskiej do ul Św.Teresy od Dzieciątka Jezus.Oczywiście nie orientuję się czyje to są tereny i tu może być tzw. pies pogrzebany.
.
PanCerka2 no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2012, 12:36 PM   #2035
takiataki
Registered User

takiataki's Avatar

Likes (Received): 1681

Quote:
Originally Posted by LESiO View Post
Na razie to ja czekam na jakiekolwiek argumenty z waszej strony. Byle nie było to: "bo na al. Unii", "bo w Barcelonie się da", "Cacek chciał, ale miasto mu zabroniło (i tutaj co chwile jakieś inne markujące pseuda działania Cacka)". Jak na razie nic więcej się nie przewija w tych jałowych dyskusjach.
Kiedy jakieś konkrety ze strony obrońców budowy stadionu Widzewa?
Drogi kolego LESiO - odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się chociażby w poście Residentes de Łódź (ten z karykaturą).
Biję się z własnymi myślami, bo z jednej strony jestem miłośnikiem sportu a z drugiej strony zależy mi na dobru Łodzi, i zdaję sobie sprawę, że kolejny stadion na obecną chwilę byłby zbyt dużym obciążeniem finansowym. Nie ma po prostu pieniędzy.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wstrzymanie się z decyzją do 2014-2015 roku kiedy zaczną kończyć się kluczowe inwestycje dla Łodzi i odblokuje się trochę kasa miasta. Poza tym w 2014 roku czekają wybory samorządowe i kolejne obietnice więc znów zacznie się przysłowiowe lizanie d**y wyborcom Stadion dla ŁKS-u będzie wybudowany więc cała uwaga będzie skupiona na Widzewie. Będzie licytacja - kto da więcej.
Kto wie, może Widzew zyska nawet więcej niż chce na obecną chwilę?
PS. Jako kibic Łodzi, chciałbym, aby oba kluby były traktowane tak samo.
Podoba mi się pomysł z SMS-em -> ożywiłby trochę tamte rejony. Ale już po ptokach...
takiataki no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2012, 01:02 PM   #2036
Loukas_
Discover Lodz

Loukas_'s Avatar

Likes (Received): 819

naprawdę tego typu przepychanki nie mają sensu. Ktoś kogo piłka nożna czy ogólnie pojęty sport nie interesuje, ten nie zrozumie na czym cała ta zabawa polega. Tak samo kibic, któremu nie robi różnicy czy chodnik w jego mieście po którym idzie jest równy i granitowy czy betonowy i dziurawy nie zrozumie na czym polega lokalny patriotyzm i przywiązanie do Łodzi. Należy poznać i zrozumieć obydwa zachowania żeby móc w miarę obiektywnie podejść do sprawy.

Sam jestem kibicem, ale nie tylko piłkarskim. Bywałem na meczach siatkarzy w Atlas Arenie, kibicuję Kubicy, Kowalczyk, Stochowi czy innym wielkim sportowcom z których możemy być dumni i odczuwam ogromną radość gdy wygrywają. Toważyszą temu ogromne emocje.

Skoków narciarskich na przykład w telewizji oglądać nie lubię (nudy straszne). Jednak bycie podczas pucharu świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem czy nawet zwyczajne przebywanie w tym mieście podczas zawodów jest niesamowitym przeżyciem. Tysiące kibiców, każdy ubrany w biało-czerwone stroje, pełno straganów, muzyki. Naprawdę to co stworzyli w Zakopanem to ogromne show, z którego teraz czerpią organizatorzy z innych krajów. Każdy chce dorównać tej atmosferze, która panuje pod Giewontem.

Sport to emocje, które pozwalają zapomnieć o otaczających nas problemach, sprawiają że jesteśmy radośni i bardziej otwarci na ludzi. Poza tym przywraca w nas patriotyzm i często jednoczy. To jest dla mnie definicja sportu i ja właśnie tak go postrzegam. Nie można patrzeć na sport jedynie przez pryzmat 3-4 tysięcy kibiców, albo raczej kiboli, za którymi przemawia agresja i chęć wyładowania się na meczu.

Mówicie, że stadion Widzewa nie będzie żadnym narzędziem marketingowym dla miasta. Moim zdaniem może być najlepszym jaki UMŁ mógłby sobie wymarzyć. I to widać jak na dłoni po komentarzach zagranicznych turystów, którzy przebywali w naszym kraju podczas Euro 2012. Widzew nie musi grać w Lidze Mistrzów. Wystarczy, że będzie kwalifikował się do eliminacji Ligi Europy. Tam owszem, są kluby kazachskie, ale czasem można trafić na zespoły z Czech, Słowacji, Austrii, Szwecji czy Holandii. Taki kibic, który przyjedzie na mecz swojego zespołu do Łodzi nie wykonuje tylko drogi lotnisko-stadion, stadion-lotnisko. On zostaje 2-3 dni w mieście, nocuje w hotelu, przebywa w pubach i restauracjach. Po pierwsze daje zarobić lokalnym przedsiębiorcom, a po drugie już po powrocie do swojej ojczyzny i spotkaniu sięz kumplami mówi im "słuchajcie. byłem w Łodzi, nie jedźcie tam, dziura straszna. Napadli mnie, pobili, zabrali telefon. Pytali o jakiś ŁKS i Widzew" przyznam, że to dość realny przykład, ale równe dobrze może powiedzieć tak: "słuchajcie, byłem w Łodzi. Niezwykle klimatyczne miasto ze świetną, zabytkową ulicą na której jest masa pubów. Musicie się tam wybrać!" Jaką rekomendację wolicie? Nieobiektywną reklamę miasta w telewizji, która ukazuje same pozytywne aspekty czy radę kumpla, który powie wam gdzie w danym mieście można wypić dobre piwo a gdzie dostanie się po mordzie?
Loukas_ no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2012, 11:30 PM   #2037
pawel123
Kibicuj (w) Łodzi

pawel123's Avatar

Likes (Received): 106

Do wątku o stadionie Widzewa:

Quote:
Budowa stadionu Widzewa. Firmy chciały minimum 8-9 mln zł dopłat rocznie

Temat budowy stadionu przy al. Piłsudskiego był jednym z najważniejszych podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji sportu. Jakich nowych informacji dowiedzieliśmy się z jej obrad?
Przypomnijmy, że wszystkie firmy, które były zainteresowane budową stadionu Widzewa w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, wycofały się z dalszych negocjacji. W piątek poinformowała o tym prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która stwierdziła, że głównym powodem ich decyzji był brak zgody miasta na coroczne dofinansowywanie funkcjonowania obiektu (szczegóły tutaj).

Na poniedziałkowej komisji sportu jednym z głównych poruszonych punktów były właśnie losy inwestycji przy al. Piłsudskiego. O kolejnych szczegółach informował m.in. Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za inwestycje. - Rozważaliśmy dwa tryby. Pierwszym była realizacja inwestycji w ramach koncesji i nie dopłacania w przyszłości do stadionu, gdzie wszelkie ryzyka wziąłby na siebie partner, który w założeniu razem z klubem byłby na tyle silny, że dałby sobie radę z inwestycją. Drugą opcją były dopłaty w wysokości 8-9 mln zł rocznie co najmniej. W związku z tym, że miasto dawało 155 mln na inwestycję [na tę kwotę składają się budowa jednej trybuny, przebudowa okolicznych dróg i wartość gruntów - przyp. red.] i ze względu, że do negocjacji zgłosiły się trzy firmy, które miały w tym zakresie kompetencje, zdecydowaliśmy się na pierwszy wariant - tłumaczył Cieślak.

W kontekście negocjacji z firmami Małgorzata Belta, dyrektor biura ds. inwestycji, mówiła m.in.: - Każda z firm chciała, żebyśmy zagwarantowali dopłaty. Nie spotkaliśmy się natomiast z partnerem, który na etapie eksploatacji miałby jakiś konkretny pomysł

Władze Łodzi zapewniały także, że zatrudniona do negocjacji firma doradcza zakładała, że realizacja inwestycji w trybie koncesyjnym "się zepnie".

Radni pytali przedstawicieli magistratu m.in. o to, czy z racji fiaska negocjacji sensowne jest utrzymanie środków na przebudowę dróg, na co zabezpieczono 21 mln zł. - W tym tygodniu pani prezydent ma spotkać się z zarządem klubu i rozmawiać na temat przyszłości. Od tych rozmów sporo zależy. Na tym etapie przebudowa dróg wydaje się bezcelowa. Jeśli uda się jednak znaleźć wspólne rozwiązanie, możemy rozpisać kolejny przetarg do realizacji inwestycji i pieniądze na drogi mogą zostać - odpowiedział Cieślak.

Na komisji dowiedzieliśmy się również, że od połowy maja, czyli momentu wysłania zaproszeń do negocjacji, z każdą firmą przeprowadzono po dwa trzygodzinne spotkania. - 17 maja wysłaliśmy zaproszenia i do pierwszego spotkania chcieliśmy doprowadzić jeszcze w maju. Na wniosek firm przesunięto jednak termin, żeby mogły się lepiej przygotować do negocjacji - opowiadała Belta. - Do pierwszego spotkania doszło w dniach 4-5 czerwiec, a do kolejnego 9 i 10 lipca. Spotkania z każdym partnerem trwały trzy godziny, a z każdego było sporządzanych około 50 stron stenogramu, który następnie był wysyłany do akceptacji partnerów.

- Czy to nie za mało spotkań? - dopytywali radni?

- Wyznaczaliśmy wcześniejsze terminy, ale tak jak już wspomniałam, każda z firm prosiła o jego przedłużenie - tłumaczyła Belta. - Poza tym po każdej turze negocjacji powstawały odpowiedzi na pytania i wyjaśnienia dla firm. Po ostatniej turze też wysłaliśmy odpowiedzi i jednocześnie spytaliśmy się firm, czy widzą dalszą potrzebę negocjacji, czy możemy przystępować do składania ofert. W tym momencie wszystkie trzy firmy zrezygnowały jednak z dalszych rozmów.
http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/...nimum_8_9.html
pawel123 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2012, 09:48 AM   #2038
fajfus
Registered User

Likes (Received): 6

No pewnie, stadionu już wiadomo, nie będzie to i dróg też nie będzie. Co za miasto... Chyba trzeba uciekać, ostatni gasi światło http://expressilustrowany.pl/nie-bed...f1dae060000000
fajfus no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2012, 09:55 AM   #2039
Stewie_G
Registered User

Stewie_G's Avatar

Likes (Received): 5872

Rozkład odjazdów z Łódź Kaliska
http://rozklad-pkp.pl/bin/stboard.ex...yes&dirInput=&
Old September 25th, 2012, 03:03 PM   #2040
Bart_S
Registered User

Bart_S's Avatar

Likes (Received): 12

Wystarczy przeczytać posty sprzed roku ,dwóch w tym wątku lub wątku o stadionie miejskim aby przekonać się że przewidzenie tego że stadion Widzewa w formie PPP nie powstanie było dość proste i wielu to zrobiło. To nie ma racji bytu z punktu widzenia ekonomi - stadion sam się nie utrzyma, władze miasta nie mają zamiaru - ze słusznych zresztą względów - płacić za utrzymanie 2 stadionów. Powstaje 1 stadion miejski na gruntach miasta - gdzie wcześniej grał zarówno ŁKS jak i Widzew - budowany i finansowany przez miasto. Jak dla mnie częstotliwość granych meczów oraz ich ilość nie ma najmilejszego znaczenia - już to zostało omówione nie raz. Obecna dyskusja na ten temat jest pozbawiona sensu bo jest mocno spóźniona - powinna się odbywać wtedy kiedy szukano kompromisu co do lokalizacji 1 ponad 30 tyś stadionu miejskiego. Ale wtedy nie było chętnych do szukania kompromisowej lokalizacji ze strony władz Widzewa. Popełniono błąd, a na naprawę jest już za późno. Zresztą to był błąd o tyle jeśli założymy że właściciel klubu nie chciał dostać od miasta stadionu dla posiadanego klubu tylko dlatego aby sprzedać go później na korzystnych warunkach - patrz przykład legii i koncernu ITI. Bo to że właściciel Widzewa wybuduje stadion finansując go samemu nikt kto posiada chodź jedna funkcjonującą poprawnie szarą komórkę uwierzyć nie mógł.
Advertisement

Reply

Tags
łódź, łódzkie, infrastruktura sportowa, stadion, stadiony, widzew

Thread Tools

Posting Rules