[Warszawa] Infrastruktura drogowa - Page 4 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 3rd, 2005, 02:45 PM   #61
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Ta obwodnica Wawy złożona z ekspresówek wyglądaświetnie ale pod ejdnym warunkiem: że naookoło zbudują obwodnicę autostradową z prawdziwego zdarzenia. Bo póki co to jest kpina nie obwodnica.
  Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 3rd, 2005, 03:20 PM   #62
Kraqw - Salwator
Registered User

Likes (Received): 0

widzę, że warszawa wzorem krakowa planuje obwodnice... rewelacja !!!
Kraqw - Salwator no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2005, 03:47 PM   #63
Pstrykacz
Registered User

Pstrykacz's Avatar

Likes (Received): 14380

Quote:
Originally Posted by Kraqw - Salwator
widzę, że warszawa wzorem krakowa planuje obwodnice... rewelacja !!!
Planuje to zbyt mocno powiedziane.
Pstrykacz no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old December 3rd, 2005, 03:59 PM   #64
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 434

GDDKiA planuje. W-wa (w niewielkiej części, ale z jej prezydentem na czele) to raczej przeszkadza w planowaniu.
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2005, 05:21 PM   #65
vampi_r
Registered User

vampi_r's Avatar

Jacek ma całkowitą rację.
Plany są. W wielu sytuacjach brak jednak wsparcia wobec inwestycji po stronie władz miasta (szeroko rozumianych władz, bo mam tu na myśli zwłaszcza władze samorządowe, a nie ratusz), a chwilami jest nawet przeszkadzanie.
Przykłady:
- niedawan historia z poszerzeniem Puławskiej, kiedy to ratusz "przypomniał" sobie, że wzdłuż Puławskiej planowany jest też tramwaj.
- styczniowe wnioski władz Włoch do GDDKiA, by przesunąć POW o 300 metrów na południe w Załuskach. Po 3 miesiącach bicia piany burmistrz Włoch nagle wycofał się z tego pomysłu, ale straty czasu na rozpatrywanie przez GDDKiA możliwości takiej korekty nie dało się już odrobić. Oby to nie miało wpływu na wydanie decyzji lokalizacyjnej przez wojewodę.
- dziwne zachowania władz Bemowa i Bielan w stosunku do S7, trasy wylotowej na Gdańsk. Władze tych dzielnic od lat wydawały pozwolenia na budowę osiedli mieszkanowych przy rezerwach terenu podtrzymując jednoczesnie plany zagospodarowania terenu z rezerwami, a teraz nagle twierdzą, że dróg nie można u nich budowac, bo domy stoją.
- w kwestii S7 przeszkadza też burmistrz Łomianek, któremu też nagle się coś przypomniało i chce przesuniecia trasy nad samą Wisłę (w obszary Natura 2000).
- najwiecej szkody wyrządziło nagłe wprowadzenie nowego Prawa Ochrony Środowiska bez odpowiednio długiego vacatio legis, wobec czego wiele prac nad nowymi trasami trzeba było zaczynac od nowa.
- są jeszcze protesty władz lokalnych w stosunku do Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Protestuje Wesoła, Sulejówek. Każdy chce trasę u swojego sąsiada.
Szkoda że nikt z możnych nie pamięta, że rezerwy terenu pod trasy były od lat i kto jak kto, ale władze lokalne o nich wiedziały. Czemu więc teraz protestują?
Budowa dróg w Polsce to wielka polityka. Wielu z protestujących burmistrzów startowała w wyborach do Sejmu. Burmistrzowi Wesołej się udało.

W sprawie poprawy komunikacji miejskiej władze stolicy, czy miast satelickich nie robią nic. Pół biedy jeśli jest kolej. Jednak z takich miast jak: Marki, Radzymin, Łomianki, Góra Kalwaria, Konstancin, Janki, Magdalenka, Raszyn, Babice, Laski, Truskaw jedyny rozsądny środek transportu to własny samochód.

Strona internetowa: http://siskom.waw.pl
vampi_r no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2005, 11:42 PM   #66
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 341

Zmienią zdanie jak ludzie zaczną głosować nogami i uciekać z tych lokalizacji, bo nie będzie można normalnie dojechać do Centrum. Nikt normalny na dojazd do pracy nie będzie tracił ok. 2 godz! (w jedną stronę naturalnie)
Old December 4th, 2005, 11:59 AM   #67
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by vampi_r
Może masz w takim razie większą wiedzę na temat przedłuzenia NS do Piaseczna i dalej
Robercie jesli coś wiem to juz to pokazywałem na forum . Jak wiemy trasa NS miałaby prowdzić dalej na południe od POW wzdłuż lini kolejki radomskiej , przez tereny gminy Lesznowola i miałby się łączyć z "trasą krakowską" w Tarczynie . Jedynie to co znalazłem to plan zagopodarowania gminy Lesznowola z zaznaczoną w/w trasą .

Dzięki SISKOM-owi za rozpropagowanie naszego forum SSC

( uwaga duże )
http://www.lesznowola.waw.pl/upload/...zestrzenne.jpg
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2005, 12:51 PM   #68
rcube
Kult Krowy

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by cudak
Jak wiecie mieszkam w Piasecznie od lat 4 . W miedzyczasie pracowałem w trzech firmach dojeżdżając do Centrum , Okęcia ( przez Dawidy i Raszyn ) i teraz kurna aż na ..... Targówek ( co zajmuje mi w najlepszym przypadku 1.5 godz. ) .

Jak się przeprowadziłem to Piaseczno miało 25 tyś mieszkańców - wg. oficjalnych danych ze spisu z końca 2003 r. już 34 tyś ..... ile dzisiaj , nie wiem? Nie zapominajmy , że po drodze mamy Julianow ( bardzo duże osiedla na tyłach Lasu Kabackiego ), Mysiadło , Iwiczna dalej Zalesie , Górę Kalwarię i trochę nowych osiedli wzdłuż samej ul. Puławskiej w W-wie. I bez przerwy się buduje . Wszystkie ewentulane objazdy są rozpoznane przez wiekszość , więc ul. Karczunkowska, Ludwinowska , Baletowa i inne objazdy przez Zgorzałę czy Dawidy są również zapchane . Puławska pomijając obecne remonty zatyka się na wysokości odcinka al. Wilanowska - ul. Wałbrzyska/al. Lotników . Pokonanie tego 500 m odcinka zajmuje w korku 20 min i jest obecnie ( zawsze ) największym utrapieniem .

Ruch jest ogromny i przybywa z każdym rokiem . Korek zaczyna się juz przed Piasecznem ( dla jadących z Góry Kalwiarii ) . Z samego centrum miasta również cieżko wyjechać , gdyż mamy tylko trzy ulice wyjazdowe w kierunku W-wy (Okulickiego , Chyliczkowska i taki objazd wokół dawnej zajezdni trolejbusowej przez Energetyczną ) , które wszystkie zbiegają się do Puławskiej . Korek do W-wy w godzinach 7-10 jest permanętny od Piaseczna do metra Wilanowska ( jakies 10 km ) .

Komunikacja miejska dochodzi do Piaseczna z każdej strony ( linie ZDM 707 , 709 , 710 , 724 , 727 ) jak i linie prywatne najróżniejszej maści ( Ekspres Piaseczno, linie do Julianowa , Kalwari , Zalesia ) tylko co z tego ? Autobus jedzie 34 min rozkładowo , a w korku 45-55 min. tylko pomiędzy Piasecznem i metrem Wilanowska . Do metra również w godzianach porannych cieżko się dostać . Jak podjedzie sześciowagonowy Alsthom to można próbować , ale jak przyjedzie czterowagonowy "rusek" , nawet lepiej nie próbować .... . Metro wypełnionia się na Ursynowie jak dojedzie do Wilanowskiej to już nie wiele zostaje miejsca , a dopiero tutaj przesiadają sie mieszkańcu okolicy jak i całe południowe suburbia ..... najciekawsze , że komunikacja na Puławskiej jest zapchana w obydwa kierunku , bo rano również ludzie jadą w stronę Piaseczna do pracy do niezliczonych ilości firm , firemek , kompleksów magazynowych , centrów handlowych itd. a popłudniu wracają do W-wy ....

Do tego przybył nam nowy market w Piasecznie tzw. Outlet , więc poza niewielka przebudową skrzyżowania Puławska/Energetyczna , zmieniono sygnalizację co spowodowało jeszcze większe zamieszanie i korki się wydłużyły w Piasecznie . Ruch do Janek jest gigantyczny , więc wielu próbuje wjechać do W-wy przez Magdalenkę i Piaseczno , co powoduje , że ruch ciężki bardzo wzrósł w ostatnich latach co powoduje , że DW 721 jest również permanetnie zakorkowana od Magdalenki do Piaseczna .
Puławska w granicach W-wy jest 3 pasmowa w Piasecznie "robi się" - po dwa pasy .

Dobra teraz ponarzekaliśmy , a teraz spróbuje znaleźć jakies plusy
:

- inni nie mają lepiej a być może jeszcze gorzej
- czekamy w przyszłym roku na przebudowę Puławskiej w granicach Piaseczna i dalej w kierunku Góry Kalwarii - pewnie podczas budowy będzie tylko gorzej , ale potem być może będzie lepiej ?
- gdyby do Puławskiej ( na wysokości wiaduktu kolejowego ) doszłą POW (S-2) to rozwiązało by bardzo wiele problemów komunikacyjnych - 2008 ?
- w ciągu roku zostało uruchomiono wiele prywatnych lini autobusowych , które odciążyły "siedemsetki" do których jeszcze nie dawno nie dało się wogóle wejść . Teraz prywatnym można już nawet za 3 zł dojechać do Centrum W-wy . Droga trwa 1 godzinę , ale przynajmniej nie ma tłoku , raczej masz miejsc siedzące i jest taniej niż w ZDM ......
- w Piasecznie ZDM rok temu zmienił przebieg lini 709 kierując ją w stronę nowych osiedli ( min. mojego ) jak i do dworca PKP ......
- Koleje Mazowieckie do nowego rozkładu - dodały z Piaseczna w porannym szczycie po 1-nym pociągu . Zamiast jednego odjazdu na godzinę mamy pomiędzy 5-8 - odjazdy do W-wy co 30 min . Pociąg z Piaseczna jedzie do Centrum 38 min . Tylko jest drogi - musisz kupić bilet na pociąg i na komunikację miejską , podobnie jak z prywatnymi liniami autobusowymi , ale jest alternatywa .

Większej ilości plusów nie ma , no chyba , że weźmiemy pod uwagę ceny mieszkań ...... ale koszty dojazdów i stracony czas - drugi raz się bym zastanowił dwa razy , czy mieszkać w Piasecznie ?

Mysle ze Koleje Mazowieckie to najlepsze rozwiazanie

Albo probuj dogadac sie z Sojuzem zeby na 5 dni w tygodniu mogl Ciebie przenocowac w Luckiej

Moje plfoto.com
rcube no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2005, 10:01 PM   #69
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 434

Quote:
Originally Posted by vampi_r
- dziwne zachowania władz Bemowa i Bielan w stosunku do S7, trasy wylotowej na Gdańsk. Władze tych dzielnic od lat wydawały pozwolenia na budowę osiedli mieszkanowych przy rezerwach terenu podtrzymując jednoczesnie plany zagospodarowania terenu z rezerwami, a teraz nagle twierdzą, że dróg nie można u nich budowac, bo domy stoją.
My mam to szczęście, że jakims cudem wybudowano u nas obwodnicę w latach siedemdziesiątych. Chyba jako jedyne miasto w Polsce.
Oryginalnie przebiegała w ogromnej większości przez pola i lasy (za wyjątkiem końcowego odcinka w Gdyni Demptowie i Chyloni). Jeśli była zabudowa to typu wiejskiego.
Obecnie zabudowa podchodzi pod samą drogę. Rekord bije poniższy budynek, który stoi 30-40 m od skraju drogi (ta żółta barierka w tle to początek wiaduktu nad obwodnicą ).

Wynika z tego, że ludzie są gotowi z własnej woli mieszkać w takiej odległości od ruchliwej drogi (mają szczęście, że jest skarpa i drzewa).
Sam nawet mieszkam w pobliżu z własnej woli, chociaż w odległości kilka razy większej czyli jakieś 200 m.
Z drugiej stron wiem jak to wygląda od strony developera. Na planach osiedla obwodnicy nie umieszczono bo przecież po co straszyć klienta. Sprzedawcy w dziale sprzedaży też milczą. Tyle, że taka strategia jest mało skuteczna, gdyż każdy przed zakupem pójdzie zobaczyć okolicę i drogę albo zobaczy albo usłyszy.
Natomiast jeśli droga jest tylko w planach to mogę sobie wyobrazić jak odbywa się 'pełne' informowanie klienta.

PS: W planach mamy drogę ekspresową S6 z Gdańska-Osowy na skróty do Lęborka. I tutaj jest już standardowo. Każdy krok formalny w kierunku tej drogi wywołuje głośne sprzeciwy garstki mieszkańców mieszkających przy granicy rezerwy oraz pseudo-ekologów. W dalszym przebiegu droga ma przechodzić przez podtrójmiejskie wsie, do których odbywa się ucieczka z miasta. I jest dokładnie tak samo jak w Warszawie.

Last edited by jacek_k; December 4th, 2005 at 10:03 PM. Reason: Literówki
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2005, 08:41 AM   #70
Garf
Registered User

Likes (Received): 24

Witam
ja w chwili obecnej mieszkam w magdalenece!
codziennie rano jest to droga przez męke.... maja kobieta mówi ze ja wyrabiam dwa razy wiecej kilometrów dla tego ze krece i błądzę! ale w korku nie potrafię stac! poprostu cholera mnie trafia!
z Magdalenki mam dwie drogi do wyboru! jeszcze do roku zeszłego wybierałem puławską od tego roku nie zblizam sie do niej! jak nie musze! jezdze Al Krakowska jak dojezdam do zwęzenia to odbijam na raszyn i uliczkami wewnetrznymi przebijam sie spowrotem do krakowskiej w sumie zajmuje mi to 5 minut! ale wiem ze tak nie powinno być! bo ludziom rozjezdzam drogi wewnętrzne! ale co robic jak mam stracic 20 minut stojac na krakowskiej! dlaczego nie dobuduja trzeciego pasa to duzo by pomogło! tak wiem prawdopodbnie czekaja jak wybuduja POW i Salomea wolica i wtedy przez raszyn bedą jezdzic nieliczni i nie bedzie potrzebny ten trzeci pas! ale ku... kiedy oni to wybuduja a dobudowa 3 pasa moznaby zrobic w miare szybko i sprawnie! w wiekszosci trasy rezerwa pod to jest! tylko w jednym miescu budynek dochodzi do drogi!!! Jak sie jezdzi puławska to jest kompletna tragedia! wyskakuje na pulawska albo karczunkowska albo ludwinowska i stoje! nie wazne gdzie wyjade! wole wiec ludwinowska ale jest gorzej bo sa śpiacy policjanci! i teraz jeszcze wiekszy horror w ten syf znaczy korek wpakowali kolejne swiatła! po jaki ...! co znaczy przebudowa puławskiej! czy tylko ma byc przebudowa w rejonie piaseczna czy tez ma byc przebudowana w rejonie warszawskim! jezeli tylko kolo piaseczna to nic to nie da jak w piasecznie sa dwa pasy a pozniej trzy i tak jest korek i tak! to poco dobudowywac ten trzeci pas jak ten obecny odcinek trzypasmowy bedzie dalej zakorkowany! bedzie jeszcze wielkszy korek!
Garf no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2005, 11:37 AM   #71
Garf
Registered User

Mam pytanie!
czy z obwodnicą jablonny wiąże także przebudowa modlińskiej od zweżenia do tego wzniesienia od którego ma odchodzic obwodnica! tam jest rezerwa! wszystkie komisy sa odsuniete od drogi! czy ktos moze mi odpowiedziec na to pytanie..??
Old December 5th, 2005, 02:03 PM   #72
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 852

Odcinek o którym piszesz jest już w gestii ZDM więc nie będzie robiony przez GDDKiA, która jest inwestorem budowy obwodnicy Jabłonny.
O ile pamiętam kilka miesięcy temu na stronie ZDM była informacja o przetargu na poszerzenie Modlińskiej na tym odcinku. Niestety na pewno nie chodziło o wybór wykonawcy, a zdaje się, że tylko o koncepcję przebudowy.
Jeśli po wyborach samorządowych nie zmieni się władza w Warszawie i nie będzie radykalnych zmian w ZDM i w całym systemie zarządzania drogami w Warszawie (mamy osobno działający ZDM, Miejskiego Inżyniera Ruchu, Biuro Drogownictwa w ratuszu ) to prędzej zrobią 2x2 do Serocka wraz z obwodnicą tej miejscowości niż poszerzą ten krótki kawałek Modlińskiej.
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2005, 02:24 PM   #73
Garf
Registered User

ok dzieki za odpowiedz.
więc zostawia 500 metrowe wąskie gardlo... poraszka...
wiec patrzac od strony modlińskiej obwodnica nic nie zmini dalej bedzie ogromny korek na tym zwężeniu! i jeszcze jedno czy ktos ma moze plany tej obwodnicy jak bedzie rozwiazany wjazd na ta obwodnicę! znowu światła czy jakos inaczej???
Old December 5th, 2005, 05:24 PM   #74
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Quote:
Originally Posted by Garf
Witam
ja w chwili obecnej mieszkam w magdalenece!
(...) i teraz jeszcze wiekszy horror w ten syf znaczy korek wpakowali kolejne swiatła! po jaki ...! co znaczy przebudowa puławskiej! czy tylko ma byc przebudowa w rejonie piaseczna czy tez ma byc przebudowana w rejonie warszawskim! jezeli tylko kolo piaseczna to nic to nie da jak w piasecznie sa dwa pasy a pozniej trzy i tak jest korek i tak! to poco dobudowywac ten trzeci pas jak ten obecny odcinek trzypasmowy bedzie dalej zakorkowany! bedzie jeszcze wielkszy korek!
Niestety Puławska będzie modernizowana tylko na odcinku w rejonie Piaseczna. Odcinek Okulickiego (DW721 ) – Warszawa ma zyskać trzeci pas oraz niektóre skrzyżowania mają stać się bezkolizyjne (przynajmniej dla jadących w ciągu Puławskiej ). Natomiast na odcinku Okulickiego (DW721 ) – Góra Kalwaria ma być dobudowana druga jezdnia – będzie 2x2 i skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Powstanie też obwodnica Góry Kalwarii.
Na odcinku warszawskim można się spodziewać jedynie modernizacji a’la ZDM – czyli dostawienie kolejnych, niezsynchronizowanych sygnalizacji świetlnych (są jeszcze 3 miejsca w których pewnie założą światła ).
W rezultacie będzie tak jak piszesz tzn. korek w stronę centrum Warszawy będzie jeszcze większy niż dziś. Obecnie korki rozkładają się np. na wyjazdy z Piaseczna, przejazd przez Górę Kalwarię czy w końcu odcinek 1x2 między Górą Kalwarią a Piasecznem. Po modernizacji DK79 jedynym wąskim gardłem pozostanie odcinek warszawski. Jeśli nic się nie zmieni to już niedługo korek będzie zaczynał się bardzo daleko przed Piasecznem – mam na myśli korek wynikający z braku przepustowości na odcinku warszawskim, być może obecnie DK79 też się korkuje, ale przyczyną jest to, że to ona ma zbyt małą przepustowość.

Moim zdaniem Puławska na odcinku ursynowskim powinna stać się GP bezkolizyjna 2x3. Byłaby to taka prawie S tyle, że byłaby większa dostępność niż do drogi klasy S.
Ruch uległaby rozbiciu na:
- węźle z POW – w stronę centrum można byłoby tam zjechać na POW i następnie w odcinek Trasy N-S POW-Marynarska, część ruchu skierowałaby się na tzw. Wysoki Ursynów (co raz więcej „celów podróży” się tu pojawia – szkoły, miejsca pracy itp.; w budowę POW na wschód w realnym terminie raczej nie wierzę );
- drugim miejscem rozbicia ruchu byłby węzeł z Obwodnicą Etapową (pod warunkiem, że ta obwodnica stanie się wreszcie bezkolizyjna przynajmniej na odcinku Puławska – Sobieskiego ) – ruch dzieliłby się na 3 części:
1) jadących prosto Puławską (kolejne rozbicie na Puławską i al. Niepodległości );
2) skręcających w Rzymowskiego (do centrum przez Wołoską – gdyby zbudować ul. Rostafińskich jako 2x2 lub 1x4, poszerzyć Żwirki i Wigury od Banacha do Wawelskiej do 3 pasów, zbudować węzły z Trasę Łazienkowską i pl. Zawiszy to byłby całkiem niezły dojazd do zachodniej części centrum – ale tu chyba większe sf niż POW... );
3) skręcających w Dolinę Służewiecką (do centrum przez Sobieskiego lub Wisłostradę – najlepiej bezkolizyjną od Trasy S do północnej granicy miasta – dobry dojazd do wschodniej części centrum ).
To co napisałem odnosi się do porannego szczytu. Należy pamiętać też, że to nie jest tak, iż celem podróży dla wszystkich wjeżdżających do miasta jest Śródmieście (np. skrzyżowanie al. Jerozolimskich z Marszałkowską ). Nie mam jakiś specjalistycznych badań, ale patrząc na to, że w godzinach szczytu spory ruch panuje również w stronę od centrum oraz na to, że co raz więcej „punktów docelowych” pojawia się poza centrum, śmiem twierdzić, że ruch do Śródmieścia to jest jedynie jakiś % całego ruchu w stronę centrum. Co więcej ten % cały czas się zmniejsza. Aby trzymać się już południa miasta – zobaczmy ile miejsc pracy (zakładów produkcyjnych, hurtowni, magazynów, a nawet biurowców czy szkół, również wyższych ) powstało na Mokotowie, Ursynowie czy w Piasecznie. I niestety nie jest tak, że np. w centrum biznesowym na Służewcu pracują sami mieszkańcy Mokotowa. Pracują tam np. mieszkańcy Białołęki czy właśnie Piaseczna, którzy wyjeżdżając ze swoich miejsc zamieszkania jadą do centrum choć w rzeczywistości do niego nie jadą
Na skutek braku obwodnic, również czy przede wszystkim wewnątrzmiejskich, często po prostu opłaca się jechać przez centrum miasta mimo, że się do tego centrum nie jedzie. Np. jadąc z Ursynowa na Bemowo wcale nie trzeba obciążać dróg prowadzących do centrum – gdyby był POW na Bemowo można byłoby dojechać właśnie POW przez węzeł Konotopa i nowy odcinek Trasy AK. Czy w drugą stronę – jak jadę odwiedzić wujka w Międzylesiu, to jadę najpierw Puławską na północ, później Doliną Służewiecką i Sikorskiego, Trasą Siekierkowską i od niedawna Wałem Miedzeszyńskim i Bronowską. Czyli od wyjazdu z domu do Czerniakowskiej „obciążam” kierunek do centrum choć jadę w zasadzie niemal w przeciwną stronę! I tak jest lepiej – kiedyś trzeba było jechać aż do Trasy Łazienkowskiej. Btw. pamiętacie te korki na Czerniakowskiej (od Witosa do Trasy Ł )? Po zbudowaniu Trasy Siekierkowskiej nagle okazało się, że nie wszyscy stojący wcześniej w korku na tym odcinku Wisłostrady jechali do centrum
Zwiększanie przepustowości tras prowadzących do centrum ma sens, ale musi iść w parze z budową obwodnic oraz stworzeniem sprawnego systemu rozprowadzenia ruchu. System ten to zarówno zachęcenie np. jadących z Mokotowa na Żoliborz do wyboru Trasy Ł i Wisłostrady zamiast al. Jana Pawła II, jak i ułatwienie „rozbicia ruchu” na poszczególnych skrzyżowaniach.

Oczywiście rozbudowa dróg w nieskończoność nie jest rozwiązaniem. Bardzo duże znaczenie ma włączenie kolei w system komunikacji miejskiej, tak jak np. w Berlinie U-bahn (metro ) i S-bahn (odpowiednik SKM ).
Wspólny bilet to pewne rozwiązanie, ale czy np. Koleje Mazowieckie nie mogą wprowadzić systemu biletowego takiego jak w Warszawie, a zwłaszcza w metrze (płaci się za wejście na peron )? Wtedy nie byłoby nierozwiązywalnego problemu rozliczeń między ZTM a KM.
Kiedy uda się TRWALE włączyć kolej do systemu komunikacji miejskiej trzeba już „tylko” wyremontować tory, odnowić i ewentualnie zmienić lokalizacje stacji kolejowych, zbudować parkingi przy stacjach i zorganizować lokalną komunikację dowożącą do nich, w końcu wymienić tabor.

Podsumowanie tego przydługiego wywodu.
Biorąc pod uwagę to, że dróg dojazdowych z prawdziwego zdarzenia nie ma, że nie ma obwodnic, że w wielu miejscach jest fatalna organizacja ruchu i że kolej jest praktycznie zupełnie niewykorzystana można stwierdzić, że Warszawa ma gigantyczne rezerwy.
Potrzeba „tylko” kogoś z „jajem” aby zsynchronizował działania różnych szczebli administracji (rządowej --> GDDKiA, państwa w państwie czyli PKP, wojewódzkiej, powiatowej, a nawet gminnej i dzielnicowej ). Co najważniejsze - problemem nie są pieniądze!
Old December 6th, 2005, 01:52 AM   #75
siskom_tak
BANNED

siskom_tak's Avatar

Quote:
ok dzieki za odpowiedz.
wiec patrzac od strony modlińskiej obwodnica nic nie zmini dalej bedzie ogromny korek na tym zwężeniu! i jeszcze jedno czy ktos ma moze plany tej obwodnicy jak bedzie rozwiazany wjazd na ta obwodnicę! znowu światła czy jakos inaczej???
No a kto może mieć plany tej obwodnicy?

Powyższa mapka jest zmniejszona do 30%.
Jeśli chcesz mieć większą, to na naszej stronie w dziale Zasoby -> Mapy
siskom_tak no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2005, 04:38 AM   #76
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Oby tą obwodnicę zaczęli w końcu budować - mieli przecież zacząć w tym roku!
Wydaje mi się że w przyszłości powinni ją przedłużyć dalej na północ, już w ciągu DW630.
Jak można się domyślać z przedstawionej mapki na obwodnicy będą co najmniej dwie sygnalizacje świetlne. Jadąc od strony Warszawy pierwsze światła będą przy zjeździe na obwodnicę z obecnej drogi, a drugie na tym skrzyżowaniu z wyspą centralną mniej więcej w połowie obwodnicy. Rondo będzie pewnie takie jak w Zegrzu. Być może światła będą na obecnej DK61 między obwodnicą a Legionowem, tam gdzie dochodzi ta jezdnia lokalna - wygląda to na typowe skrzyżowanie.
Poza tym ciekawe czy po zbudowaniu drugiej jezdni od Zegrza do Jabłonny "wytrzyma" to rondo na początku obwodnicy (od strony Legionowa) i nie będą się przed nim robiły korki?
Old December 23rd, 2005, 04:29 PM   #77
bewu1
Registered User

Likes (Received): 3311

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...de4a63299ff4e7

ciekawa wiadomość
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2005, 04:48 PM   #78
kanabi
Tribunus Plebis

kanabi's Avatar

Likes (Received): 39

Quote:
ok dzieki za odpowiedz.
podobne waskie gardlo jest w Pruszkowie na przedluzeniu al. Jerozolimskich. jadac od Wawy w pewnym momencie za swiatlami konczy sie 2x2 i zaczyna sie 1x1, by po jakis 500m zamienic sie w 1x2.
kanabi no está en línea   Reply With Quote
Old December 24th, 2005, 12:29 AM   #79
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

Likes (Received): 28

raczej 2x2 -> 1x2 -> 1x4 chyba tak powinno byc. tak gwoli ścisłości.
Old December 24th, 2005, 02:10 AM   #80
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Quote:
Originally Posted by bewu1
Bardzo dobra Ciekawe czy ta obwodnica będzie 2x2? Biorąc pod uwagę to, że ta obwodnica ma być bezkolizyjna mogliby zrobić od razu S79 i S50 - choć pewnie za krótkie będą aby oznaczyć jako S.
Zastanawia również, czy najpierw powstanie ta obwodnica i dopiero później dobudują drugą jezdnię między Górą a Warszawą czy najpierw druga jezdnia a później obwodnica czy też będą robili równolegle?

Dla leniwych - to co jest 'pod linkiem':

Budowa obwodnicy Góra Kalwarii w ciągu dróg krajowych nr 79 i 50

Ř Długość odcinka 8,6 km
Ř Przebieg przez:
- powiat Piaseczno – teren miasta i gminy Góra Kalwaria
Ř Powiązania z drogami publicznymi:
- 2 węzły z istniejącą drogą krajową nr 79 Warszawa-Góra Kalwaria
- węzeł z istniejącą drogą krajową nr 50 Płońsk-Grójec-Mińsk Mazowiecki
Pozostałe drogi przecinające obwodnicę zaprojektowane są jako dwupoziomowe
skrzyżowania bez możliwości zjazdu na projektowaną drogę. W ten sposób
zrealizowanych będzie 7 skrzyżowań (przejazdów).
Ř Stan projektowy i planowana realizacja:
- złożono wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi, spodziewany
termin uzyskania decyzji – koniec 2005r.
- w roku 2006 planowane są wykupy oraz wykonanie projektu budowlanego
umożliwiające uzyskanie pozwolenia na budowę
- realizacja w latach 2007 – 2009

Last edited by Mr X; December 24th, 2005 at 02:29 AM.
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
drogi miejskie, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules