[Warszawa] Infrastruktura drogowa - Page 6 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 6th, 2006, 02:14 AM   #101
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 13581

buhahaha, dobre naprawdę dobre
zajf no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 6th, 2006, 12:05 PM   #102
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1674

@rcube Teraz możesz wysłać to do prasy i powiedzieć, że zamontowali odwrotnie

@Poler Dobra robota . Powinieneś teraz jechać do Konotopy i sfotografować rosnące w polu ziemniaki i napisać tam gdzie trzeba, że nie ma jeszcze autostrady a być powinna. Może w wyniku Twoich działań A2 wybudowaliby do 2008 roku

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl

Last edited by fairhair26; April 6th, 2006 at 01:10 PM.
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2006, 12:26 PM   #103
obserwator
Ehh...

obserwator's Avatar

Likes (Received): 520

Fajnie, szkoda tylko że takich poniszczonych tablic są w mieście jeszcze dziesiątki. Jeśli nie wymienili jeszcze tych w centrum w okolicach Złotych Tarasów to zgłaszam je jako kolejny obiekt do krucjaty

Quote:
Originally Posted by baks22
Co to za osiedle budują z tyłu
Pegaz 2 Ronsona
obserwator no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old April 6th, 2006, 12:32 PM   #104
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 20171

Wisłostrada nitka w kierunku Wilanowa - duża tablica nad jezdnią pomiezy mostem średnicowym a poniatowskim... codziennie mnie razi, bo brakuje chyba 2 z 4 segementów... sama dykta wystaje z podspodu
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2006, 12:40 PM   #105
Castle_Bravo
Urban experience...

Castle_Bravo's Avatar

Likes (Received): 251

Gratuluje, nie wiedzialem ze polscy urzednicy licza sie ze zdaniem ludzi
Old April 6th, 2006, 12:58 PM   #106
Arek
Registered User

Arek's Avatar

Likes (Received): 111

Gratulacje dla Polera! Czasami warto spróbowac i napisać co trzeba i wysłać gdzie trzeba. Często niestety na takie pisma nie odtrzymujemy odpowiedzi lub są one nie na temat. Zdarzają się jednak przypadki reakcji. W moim sytuacji trzeba było na nią czekać dwa miesiące, ale opłaciło się. Gdy wróciłem we wrześniu do Polski znalazłem w skrzynce kopertę, a wniej dwa pisma: jedno z ZDM i drugie z Komendy Stołecznej Policji. Naszczęście okazało się że nie chodzi o mandat, ale sprawę którą sygnalizowałem nabrała rozpędu. Dzięki temu na Górczewskiej przy przystanku autobusowym Syreny zamiast rozjechanej ziemi i parkujących na niej samochodami, mamy dziś ogodzone i zadbane trawniki

Przepraszam POLER że wykorzystuje twój wątek do chwalenia się swoim sukcesem, ale myśle że Ciebie on jak najbardziej ucieszy, dla widoku policjantów wyganiającej parkujących na trawniku kierowców było warto!
Arek no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2006, 02:16 PM   #107
Berliner
Bär

Berliner's Avatar

Likes (Received): 158

Podaje kolejny beznadziejny przykład rozwiazan komunikacyjnych w Warszawie:

Jadąc w kierunku Wilanowa Wisłostradą po wyjechaniu z tunelu okazuje się,że wszyscy jadący lewym pasem muszą go zmienić żeby dalej jechać na południe, co powoduje spowolnienie ruchu i wbijanie się na chama albo wogóle dezorientuje nieznających miasta, a jeśli nawet ktoś rzeczywiście chce wiechać już na most Poniatowskiego to też nie wie który ślimak prowadzi do centrum a który na prage!!!! A to z prostego powodu, że nie oznaczyli tych wjazdów!!!! Nie wiem kto jest winny temu zaniedbaniu, ale też chyba przydałby sie jakis mail ale do kogo ??? zdm???
Berliner no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2006, 03:04 PM   #108
vampi_r
Registered User

vampi_r's Avatar

Likes (Received): 0

Poler.

Oto moja lista próśb dla Warszawy:

1. By wydali wreszcie decyzję lokalizacyjną dla POW
2. By zaczęto wreszcie projektowac Trasę Mostu Północnego
3. By wylali tych nierobów od dróg w urzędach miejskich.

Zrób też coś dla Polski:
wymyśl sposób na wcześniejsze wybory (najlepiej jeszcze w kwietniu br.) prezydenta RP.

Strona internetowa: http://siskom.waw.pl
vampi_r no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2006, 03:48 PM   #109
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 3

Metoda na wybory jest bardzo prosta - należy tylko znaleźć ochotnika z dubeltówką. Czy czym tam się zwykle strzela do kaczek.

Oczywiście przyłączam się do gratulacji, małe a cieszy
embercadero no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2006, 04:46 PM   #110
comrade7
Registered User

comrade7's Avatar

Likes (Received): 571

Takie małe sprawy można naprawdę skutecznie załatwić wysyłając mejla do odpowiedniej osoby w odpowiedniej instytucji. Kiedyś na jednym z przystanków autobusowych, obok którego przechodziłem codziennie lezał wywalony kosz na smieci z całą górą smieci rozsypanych w jego okolicy. Nikt tego nie sprzątał przez wiele dni - wreszcie sie wkurzyłem i napisałem 2 mejle - do MPK i do MPO. Co ciekawe - odpisali na następny dzien, MPO napisało że to kwestia MPK a MPK, ze sprawą się zajmą. Kolejnego dnia śmieci zniknęły Sukces! A nawet zdjęć nie wysyłałem

Także ogolne przesłanie - w sprawach małych, dot. bieżącej działalnosci danych służb czy instytucji mejl wyglada na skuteczny, zwłaszcza jeśli wyśle się go odpowiedniej osobie. Jesli jeszcze poparty zdjeciem to juz w ogole wypas, a dodanie "do wiadomosci" kilku gazet to juz w ogole

Natomiast w sprawach duzych czy 'jednorazowych', np dotyczacych jakichs inwestycji to sie nie sprawdzi: "wezcie wybudujcie wreszcie obwodnice autostradową w moim miescie" - to nie przejdzie Ale tutaj mozna pisać do rzeczników danej instytucji, chocby o to by zdobyc informacje o stanie sprawy. Sam np wymieniłem pare mejli z rzecznikiem GDDKiA - pełna kulturka, informacje z pierwszej reki z praktycznie najwyzszego szczebla.

Ogolnie wydaje mi sie ze Polacy dzisiaj są zbyt głęboko pogrążeni w przekonaniu o bierności i złej woli wszelkich instytucji i urzędów ktore mają służyc obywatelom. Dochodzi do paradoksu, ze ludzie krytykują wszystko dookoła "z góry", nawet nie próbując poprosić osobę kompetentną o załatwienie sprawy czy chocby o jakas informację - bo i tak "w tym kraju nic zalatwic sie nie da". Tymczasem jesli juz sie ruszy tyłek i podziała to efekty - jak widać - mozna osiagnac.
comrade7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2006, 05:23 PM   #111
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 91

Oczywiście ja też mam kilka spraw "na oku" które chciałbym u władz dzielnicy czy miasta poruszyć. Najbardziej denerwują mnie urzędnicy którzy odpisują, że to nie ich sprawa, innego urzędu. Taka typowa polska spychologia. Jest jeszcze jedna sprawa w której miałem swój udział a mianowicie wydzielenie miejsc parkingowych na nowym odcinku Rosoła (między. Głąby zaprojektowali szeroki na 6 metrów chodnik przy kilku pawilonach usługowych i stawiając za skrzyżowaniem znak zakazu uznali że załatwią sprawę. Kierowcy jak to kierowcy - znakiem się nie przejmowali i stawiali samochody na chodniku. Wysłałem w sumie do burmistrza 3 obszerne pisma. Przy ostatnim przyznali mi rację i pewnie mieli jeszcze skargi od innych użytkowników bo wzięli się do roboty i przerobili ten chodnik wydzielając miejsce na samochody. Nie zrobiono tego oczywiscie profesjonalnie ale obnizono wjazd a miejsca postojowe odgrodzono od chodnika słupkami. Gdyby to zaprojektowano właściciwie na początku koszty byłyby mniejsze i większa estetyka otoczenia. No ale poprawiili, trzeba im przyznać że przyznali się do błedu i jak na razie wszystko gra.
Poler no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2006, 11:18 AM   #112
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

I znowu muszę się pochwalić małym sukcesem. Z pewnością przyspieszyłem proces łatania dziur na ursynowskiej ul. Migdałowej bo dziś w rozmowie z miłymi panami potwierdzili oni że dostali pilne zlecenie od urzędniczki aby niezwłocznie zabrali się za te dziury. 2 pisemka w zeszłym tygodniu pusciłem gdzie trzeba i proszę - dziś raną miło było patrzeć na roboty drogowe.

Old April 7th, 2006, 11:26 AM   #113
jacekq
Registered User

Likes (Received): 6166

Poler - panowie wiedzieli, że ich wizerunki będą opublikowane?
Old April 7th, 2006, 11:55 AM   #114
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Quote:
Originally Posted by jacekq
Poler - panowie wiedzieli, że ich wizerunki będą opublikowane?
Oczywiście, sami się ładnie ustawili do zdjęcia.
Old April 8th, 2006, 09:48 PM   #115
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

[Warszawa] Zintegrowany System Zarządzania Ruchem

Ze strony ZDM:

Przetarg na budowę Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem rozstrzygnięty
Zakończyło się postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na Zaprojektowanie
i budowę Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem na terenie obszaru I w Warszawie.

1) przetargiem było zainteresowanych 27 firm
2) na rynku europejskim (w zakresie podobnych systemów) istnieje co najmniej 8 firm, które mogą spełnić warunki udziału w postępowaniu postawione w tym przetargu. Podobne systemy zostały wdrożone min. w takich miastach jak: Berlin, Bruksela, Monachium, Maryslia, Frankfurt n. Menem, Clearmont – Feerand, Eindhoven, Graz oraz w miastach chińskich i amerykańskich.
3) do przetargu przystąpiły dwa konsorcja:
oferta nr 1 - Konsorcjum:
Lider - Siemens Sp. zo.o.-Warszawa
Partner – Siemens Aktiengesellschaft - Monachium

cena brutto: 34 120 317,68

oferta nr 2 – Konsorcjum:
Pełnomocnik Konsorcjum: Peek Traffic BV – Holandia
Alcatel Polska S.A. – Warszawa oraz Alcatel Alenia Space ETCA S.A. – Belgia

cena brutto: 32 556 569,65

4) obydwa Konsorcja spełniły warunki udziału w postępowaniu, postawione przez Zamawiającego, tj: ekonomiczne, doświadczenie w realizacji podobnych systemów oraz personel kierowniczy;
5) do oceny merytorycznej ofert zostali powołani dwaj eksperci z Poznania i Krakowa;
6) ofertę nr 2 odrzucono na podstawie art 89 ust 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli jej treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Wykonawca do swojej oferty załączył nośnik elektroniczny CD, jednakże nośnik ten nie zawiera żadnych plików – jest pusty. Oferta nie zawiera plików w wersji elektronicznej jak i papierowej, wymaganych zgodnie z pkt 8.4.5.1 Instrukcji dla Wykonawców” 7) Ze względu na wadliwą ofertę nr 2 - Zamawiający wybrał ofertę nr 1 – konsorcjum Siemens Sp. zo.o.-Warszawa i Siemens Aktiengesellschaft – Monachium.
8) Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej

W tekście zaznaczyłem ciekawy fragment o odrzuceniu tańszej oferty. Czy to błąd czy może jakiś sabotaż. Dołączyć czystą płytę do dokumentacji przetargowej wartej ponad 30 baniek? Interesujące.
Old April 8th, 2006, 10:37 PM   #116
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 24577

Pożyjemy zobaczymy,co wykombinują wybrańcyCiekawe ile pieniędzy w tym kontrakcie kosztują same znaki firmowe Siemensa(chyba jakieś 20%) umieszczane na każdym urządzeniu

Last edited by Luki_SL; April 8th, 2006 at 10:43 PM.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2006, 04:48 AM   #117
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 852

Teraz będą się odwoływać, procesować itp.
Mnie ciekawi jak ten system zadziała – np. tylko raz widziałem, aby te tablice świetlne przed tunelem wyświetlały coś innego niż 50km/h, choć wiele razy w tunelu coś robili (powinna być o tym informacja wyświetlona i właśnie raz była – czyli jednak można ).
A jeśli już przy tej 50-dziesiątce. Wczoraj jadę sobie przez tunel środkowym pasem (na prawym w oddali autobus ) w sznurze aut 120km/h, a lewym pasem wolno bo wolno ale cały czas wyprzedzają
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2006, 12:50 PM   #118
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Akurat te tablice świetlne przed wjazdem do tunelu miałem okazję wczoraj dokładnie zaobserwować podczas padania promieni słonecznych od tyłu. Ta tekstowa (niby) tablica to tak naprawdę jest w stanie wyświetlać tylko 2 komunikaty. Widać to doskonale przy ostrym słońcu. Nie jest to pełna informacyjna tablica taka jak np. na niemieckich autostradach która potrafi każdy tekst wyświetlić bo jest sterowana z punktu kontrolnego. W tej informacji o systemie zarządzania czytam że tunel wzdłuż Wisły będzie ważnym elementem całego systemu i na pewno te tablice zostaną wymienione na prawdziwe tablice informacyjne. To co teraz tam stoi to prowizorka.Tak samo te świecące znaki 50km/h. Są dwa stany - świeci 50 albo nic nie świeci.
Old April 9th, 2006, 04:43 PM   #119
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 852

Hmm... czyli byłoby to dość typowe – wydano sporo kasy na obecne tablice, aby za kilka lat je wyrzucić i zamontować nowe...
Ten system sterowania ruchem na Wisłostradzie by się bardzo przydał, zwłaszcza, że przybywa sygnalizacji świetlnych, ale będzie on jak środek przeciwbólowy na złamaną nogę – nieco pomorze, ulży w cierpieniu (zmniejszy korki ) ale problemu nie rozwiąże.
Chciałbym, aby nastała w Warszawie taka ekipa rządząca, która podejmie decyzję (i ją zrealizuje/zacznie realizować ) o tym, aby Wisłostrada stała się bezkolizyjna przynajmniej od Trasy Siekierkowskiej do północnej granicy miasta. System sterowania ruchem na Wisłostradzie był dobrym rozwiązaniem jakieś 10 lat temu.
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2006, 12:30 AM   #120
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1674

Fajne fotki

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links