[Jaworzno] Infrastruktura drogowa - Page 729 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 14th, 2019, 10:13 AM   #14561
demoos
Registered User

Likes (Received): 15861

ŻĄDĄM zeby na mojej ulicy tez postawic takie zakazy. Czekam na reszte mieszkancow centrum miasta az zloza te same pisma. Bo przeciez kazda droga moze byc tylko dla mieszkancow...

Dlaczego jako mieszkaniec tamtej okolicy, mam byc szykanowany i dlaczego jadac do znajomych mam nadkladac tam drogi? Normalnie nie musze wjezdzac na TS, teraz bym musial.
demoos no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 14th, 2019, 11:14 AM   #14562
J am KOSA
Registered User

J am KOSA's Avatar

Likes (Received): 275

A ja chce by na mojej był szlaban i wjazd tylko lokalsi i komunikacja miejska, bo hałas jaki powodują samochody jadące do elektrowni jest nie do zniesienia

demoos liked this post

Last edited by J am KOSA; February 15th, 2019 at 12:42 AM. Reason: Literówki
J am KOSA no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2019, 07:46 PM   #14563
modus66
Registered User

Likes (Received): 437

A ja żądam żeby z mojej ulicy która była wyremontowana 3 lata temu PKM wycofał ciężkie autobusy a puścił co najwyżej mini busy które powinien zakupić na tą okoliczność. No błagam.

J am KOSA, demoos, qbass86, .wojtek liked this post
modus66 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old February 20th, 2019, 06:43 PM   #14564
user1414213562
sqrt(2)=...

Likes (Received): 214

Quote:
Originally Posted by demoos View Post
ŻĄDĄM zeby na mojej ulicy tez postawic takie zakazy. Czekam na reszte mieszkancow centrum miasta az zloza te same pisma. Bo przeciez kazda droga moze byc tylko dla mieszkancow...

Dlaczego jako mieszkaniec tamtej okolicy, mam byc szykanowany i dlaczego jadac do znajomych mam nadkladac tam drogi? Normalnie nie musze wjezdzac na TS, teraz bym musial.
Ach, czyli jednak wcale nie chcesz usunięcia ruchu przelotowego z tej ulicy i stąd bierze się stawianie nierealnych warunków i szukanie wymówek. Bo ważniejsze jest, żebyś mógł sobie skracać tamtędy drogę.

Ale zaraz, przecież jakiś czas temu mówiłeś, że podział dróg w zależności od funkcji, jaką mają pełnić, jest już zrobiony. No to jak to, jest taki z góry ustalony podział, czy go nie ma i "każda droga może być tylko dla mieszkańców" lub też może się tamtędy odbywać tranzyt w zależności od tego, jak się w danym momencie dyrektorowi MZDiM zachce?
Quote:
Originally Posted by J am KOSA View Post
A ja chce by na mojej był szlaban i wjazd tylko lokalsi i komunikacja miejska, bo hałas jaki powodują samochody jadące do elektrowni jest nie do zniesienia
Nie wiem na jakiej ulicy mieszkasz. Sprawdź czy w SUiKZP, czy jest na niej przewidziany ruch przelotowy. Jeśli nie, to pisz na "Bednarków".
Quote:
Originally Posted by modus66 View Post
A ja żądam żeby z mojej ulicy która była wyremontowana 3 lata temu PKM wycofał ciężkie autobusy a puścił co najwyżej mini busy które powinien zakupić na tą okoliczność. No błagam.
To zrób petycję, zbieraj podpisy. W przypadku mieszkańców Grunwaldzkiej mówimy nie o żadnym widzimisie, tylko o przestrzeganiu norm hałasu i zasad BRD.

Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.
– Mahatma Gandhi
user1414213562 no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2019, 06:39 PM   #14565
modus66
Registered User

Quote:
Originally Posted by user1414213562 View Post
Ach, czyli jednak wcale nie chcesz usunięcia ruchu przelotowego z tej ulicy i stąd bierze się stawianie nierealnych warunków i szukanie wymówek. Bo ważniejsze jest, żebyś mógł sobie skracać tamtędy drogę.

Ale zaraz, przecież jakiś czas temu mówiłeś, że podział dróg w zależności od funkcji, jaką mają pełnić, jest już zrobiony. No to jak to, jest taki z góry ustalony podział, czy go nie ma i "każda droga może być tylko dla mieszkańców" lub też może się tamtędy odbywać tranzyt w zależności od tego, jak się w danym momencie dyrektorowi MZDiM zachce?

Nie wiem na jakiej ulicy mieszkasz. Sprawdź czy w SUiKZP, czy jest na niej przewidziany ruch przelotowy. Jeśli nie, to pisz na "Bednarków".

To zrób petycję, zbieraj podpisy. W przypadku mieszkańców Grunwaldzkiej mówimy nie o żadnym widzimisie, tylko o przestrzeganiu norm hałasu i zasad BRD.
A jakie zasady BRD są tam łamane? Że ktoś tam przejeżdża samochodem z prędkością 20km/h bo szybciej się nie da? Skutecznie to uniemożliwiają progi zwalniające w liczbie 3 szt. i multum zaparkowanych samochodów? W mieście jest pewnie co najmniej kilkanaście ulic z takim problemem i co wszystkie ma miasto dostosować tylko do życzeń mieszkańców?
Co do autobusów to był sarkazm, część zniknie po remoncie Podwala.
Old February 23rd, 2019, 06:48 PM   #14566
user1414213562
sqrt(2)=...

Łamana jest zasada nr 1, czyli zasada funkcjonalności (hierarchiczności), która mówi, że ruch przelotowy nie powinien się odbywać po tego typu ulicach osiedlowych między blokami. W praktyce wygląda to tak:
Quote:
Problem z ruchem na wspomnianym odcinku jest widoczny gołym okiem. Droga jest wąska i zezwalająca na parkowanie aut na poboczu. Ostatnio kierowca zjeżdżający z górki od Piekarskiej nie wyrobił zakrętu, wjechał na chodnik i połamał pokrywę studzienki. Tego właśnie boją się mieszkańcy. Na ulicę, która stała się bardzo ruchliwa, wychodzą ich dzieci. Odległość od klatek schodowych do jezdni to tylko 4 metry.
http://www.jaw.pl/2019/01/potrzeby-m...al-ignorowane/

Zgadza się, w Jaworznie jest wiele ulic z tego typu problemami i prędzej czy później wszystkie powinny zostać rozwiązane. Ale na razie dyrektor MZDiM robi dokładnie na odwrót, a do Kopenhagi nam jeszcze daleko.

Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.
– Mahatma Gandhi
Old February 24th, 2019, 02:57 PM   #14567
demoos
Registered User

Nigdy Kopenhaga nie bedziemy.
Old February 27th, 2019, 06:59 PM   #14568
modus66
Registered User

Quote:
Łamana jest zasada nr 1, czyli zasada funkcjonalności (hierarchiczności), która mówi, że ruch przelotowy nie powinien się odbywać po tego typu ulicach osiedlowych między blokami. W praktyce wygląda to tak:

http://www.jaw.pl/2019/01/potrzeby-m...al-ignorowane/

Zgadza się, w Jaworznie jest wiele ulic z tego typu problemami i prędzej czy później wszystkie powinny zostać rozwiązane. Ale na razie dyrektor MZDiM robi dokładnie na odwrót, a do Kopenhagi nam jeszcze daleko.
I jak chcesz rozwiązać ten problem? Zamknąć ulicę dla "obcych" która została wyremontowana za publiczne pieniądze? Kilka lat temu ta droga została zbudowana w zamian za zamknięcie wjazdu z DK do szybu Leopold a mieszkańcom wyremontowano ulicę i chodniki za ich zgodą. Miasto przejęło teren od spółki restrukturyzacji kopalń. Jeśli wspólnota chce mieć swój teren jak inne wspólnoty niech się rozliczy z miastem. Dla mnie jest nie do przyjęcia żeby wspólnota najpierw wykorzystała finansowo miasto do remontu swojej infrastruktury a później żądała zamknięcia drogi dla innych użytkowników. Innego rozwiązania tam nie ma. Stawianie znaków że to droga tylko dla mieszkańców czy robienie jednokierunkowej nic nie da.
Old February 28th, 2019, 10:47 AM   #14569
demoos
Registered User

Przeciez to tak palacy problem, ze trzeba ustawic tam policjantow 24h na dobe...
Old March 3rd, 2019, 05:38 PM   #14570
user1414213562
sqrt(2)=...

Quote:
Originally Posted by modus66 View Post
I jak chcesz rozwiązać ten problem? Zamknąć ulicę dla "obcych" która została wyremontowana za publiczne pieniądze? Kilka lat temu ta droga została zbudowana w zamian za zamknięcie wjazdu z DK do szybu Leopold a mieszkańcom wyremontowano ulicę i chodniki za ich zgodą. Miasto przejęło teren od spółki restrukturyzacji kopalń. Jeśli wspólnota chce mieć swój teren jak inne wspólnoty niech się rozliczy z miastem. Dla mnie jest nie do przyjęcia żeby wspólnota najpierw wykorzystała finansowo miasto do remontu swojej infrastruktury a później żądała zamknięcia drogi dla innych użytkowników. Innego rozwiązania tam nie ma. Stawianie znaków że to droga tylko dla mieszkańców czy robienie jednokierunkowej nic nie da.
Czyli to niby był taki deal - my wam wyremontujemy drogę, a wy w zamian będziecie znosić ruch przelotowy pod oknami. Może czasem paru pieszych będzie potrąconych, no ale nie ma nic za darmo...

Tylko, że w ten sposób nawet urzędnicy nie próbują tego tłumaczyć. Piszą natomiast o obawach, że kolejki na skrzyżowaniu by się wydłużyły.

Jakoś tym ludziom nie mówi się, że jeśli chcą mieć równą drogę, to niech sobie za remont zapłacą:
Quote:
Mieszkańcy ul. Mysłowickiej, przez którą prowadzi również szlak rowerowy, naprawdę potrzebują pomocy, w 21 wieku nie powinno być już takich dróg, zwłaszcza w gminie, która posiada miano dobrego gospodarza.
http://www.jaw.pl/2019/03/koszmar-mi...okiego-brzegu/

– Mahatma Gandhi
Old March 4th, 2019, 08:24 PM   #14571
modus66
Registered User

Quote:
Czyli to niby był taki deal - my wam wyremontujemy drogę, a wy w zamian będziecie znosić ruch przelotowy pod oknami. Może czasem paru pieszych będzie potrąconych, no ale nie ma nic za darmo...

Tylko, że w ten sposób nawet urzędnicy nie próbują tego tłumaczyć. Piszą natomiast o obawach, że kolejki na skrzyżowaniu by się wydłużyły.

Jakoś tym ludziom nie mówi się, że jeśli chcą mieć równą drogę, to niech sobie za remont zapłacą:

http://www.jaw.pl/2019/03/koszmar-mi...okiego-brzegu/
Możesz uważać jak chcesz. Powtarzam. Miasto przejęło teren od wspólnoty (to był kiedyś teren należący do kopalni Jan Kanty bloki i przyległy teren) w zamian za zgodę budowy drogi od ul Piekarskiej do Grunwaldzkiej, zamknięcie zjazdu z DK do szybu Leopold wyremontowano wspólnocie a raczej zbudowano drogę, chodnik, parkingi i oświetlenie. Na terenie który wcześniej był prywatny. Bez zgody wspólnoty miasto by nie przejęło terenu i tego nie zrobiło. Mieszkańcy godząc się na to mogło przewidzieć że będą tam jeździć samochody i że sytuacja się zmieni. Przecież mogli się nie godzić i pozostać ze ślepą drogą do Grunwaldzkiej a miasto by zrobiło tylko ślepy dojazd do szybu Leopold. Tylko ciekawe jak by jeździli do centrum miasta. Legalnie tylko przez Podłęże a od Katowic chyba zawracając pod Netto. Wiec tak to był deal obu stron. Jeśli chcą mieć drogę dla siebie oddać za remont od bloku do Grunwaldzkiej miasto niech odda teren i po sprawie. I jeszcze raz tak to był deal bo z jakiegoś powodu miasto nie wykupiło i nie wyremontowało dróg i chodników w pozostałej części osiedla. Dlaczego?
I nie porównuj sytuacji do Wysokiego Brzegu bo to nie jest prywatny teren.
I jakoś nie podajesz żadnego sensownego rozwiązania w jaki sposób ten ruch tam zmniejszyć. I zapewne nikt się na nic nie umawiał ani na to że będzie tam tyle aut jeździć ani na to że nie będzie można tamtędy jeździć bo to droga publiczna. Najlepszym i jedynym rozwiązaniem choć drogim jest budowa drogi Nowopiłsudskiego od Circle do Piekarskiej.
Old March 5th, 2019, 07:59 PM   #14572
modus66
Registered User

Czy ktoś się orientuje kiedy będzie ogłoszony przetarg na remont 11 Listopada i budowę łącznika do TŚ. Chodzi o to czy znowu roboty wejdą w okres zimowy czyli przestój przez 2-3 miesiące jak na Podwalu czy będzie to zrobione z głową czyli bez przestoju. Przynajmniej jeśli chodzi o 11 Listopada.
Old March 6th, 2019, 07:50 AM   #14573
LoozaQ
Registered User

LoozaQ's Avatar

Likes (Received): 469

Zgodnie z Planem zamówień na 2019 r. przetarg (poz. 1.21) jest planowany na III kwartał czyli... jakbyś zgadł
LoozaQ no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2019, 05:41 PM   #14574
modus66
Registered User

Ożesz k. mać.

Wczoraj dokończyli ścieralną na Podwalu, kończą parking przy domach prywatnych, porządkują teren od 11 Listopada, zostało jeszcze trochę prac brukarskich, montaż barierek, wiat przystankowych i oznakowanie. Przy dobrych wiatrach tydzień-dwa i powinni całkiem przejść na św Wojciecha.
Old March 13th, 2019, 02:16 PM   #14575
wlodku
Registered User

Likes (Received): 21

Wjazd na Promienną od Martyniaków zamknięty od 1 kwietnia.

https://www.ckziu.jaworzno.pl/uwaga-...icy-promiennej
wlodku no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2019, 10:43 PM   #14576
likaon
Registered User

Likes (Received): 63

Na Św.Wojciecha jakiś totalny "meksyk". Nie wiem kto zezwolił ta taką organizację ruchu (a właściwie kompletny jej brak).
Na jedynym wolnym pasie zasada kto pierwszy ten lepszy, mijanki na wysokości skrzyżowania z Drabika Północną raz z prawej, raz lewej. Przystanki komunikacji miejskiej nie przeniesione - czyli w centrum zamieszania.
To takie osobiste spostrzeżenia z wtorkowego poranka.
likaon no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2019, 08:44 PM   #14577
modus66
Registered User

Quote:
Originally Posted by likaon View Post
Na Św.Wojciecha jakiś totalny "meksyk". Nie wiem kto zezwolił ta taką organizację ruchu (a właściwie kompletny jej brak).
Na jedynym wolnym pasie zasada kto pierwszy ten lepszy, mijanki na wysokości skrzyżowania z Drabika Północną raz z prawej, raz lewej. Przystanki komunikacji miejskiej nie przeniesione - czyli w centrum zamieszania.
To takie osobiste spostrzeżenia z wtorkowego poranka.
Zapewne WIM to on prowadzi inwestycje. Dla mnie od 2-3 lat WIM ich organizacja przetargów, doglądanie robót, odbiory to dno.
Old March 16th, 2019, 05:41 AM   #14578
demoos
Registered User

WIM nie zezwala na OR, tylko MZDiM.
Old March 16th, 2019, 03:44 PM   #14579
mikevein
Registered User

Likes (Received): 185

MZDiM nie ma czasu na takie drobiazgi, przecież wojenka z jaw.pl i pyskówki w internecie się same prowadzić nie będą.
mikevein está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 16th, 2019, 04:18 PM   #14580
demoos
Registered User

Wojenkami z jawpl nie zajmuja sie ci od OR
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Tags
śląskie, dk79, drogi, drogi miejskie, inwestycje, jaworzno, obwodnica