[Croatia] - Airports & Aviation II - Page 26 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Zrakoplovstvo

Zrakoplovstvo Aviation

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old July 13th, 2007, 11:51 AM   #501
MasonicStage™
Super Moderator

MasonicStage™'s Avatar

Quote:
Originally Posted by kutinA View Post
je,sesvete su u županiji grad zagreb,al nisu zagreb,kužiš ima ona žuta tabla gdje je prekrižen zagreb i ima žuta tabla sesvete,isto kao što ima žuta tabla gdje je prekrižen zagreb i ima žuta tabla donji stupnik,a i donji stupnik i sesvete su u županiji grad zagreb,ali nisu ZAGREB...i kao takva županija grad zagreb ima 779,145...a sam zagreb ima 691 000..recimo sesvete imaju 44,914, lučko 2,800, hrvatski leskovac 2400,zagreb 691 000 .sad kužiš??evo..........http://www.dzs.hr/i jup,zagrebačka županija je priča za sebe
Ti pričaš gluposti. Sesvete su grad Zagreb i pored table Sesvete piše još veća tabla Zagreb-hrvatska metropola. Ja živim u Sesvetama i da one nisu grad Zagreb ja danas nebi imao besplatan pokaz niti pripreme za fakultet jer to dobivaju samo učenici i studenti grada Zagreba. Sorry za OT

Ljudi otvarajte novu dretvu!
Advertisement

Old July 13th, 2007, 12:45 PM   #502
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Likes (Received): 138

Quote:
Originally Posted by DS8 Masonic View Post
Ti pričaš gluposti. Sesvete su grad Zagreb i pored table Sesvete piše još veća tabla Zagreb-hrvatska metropola. Ja živim u Sesvetama i da one nisu grad Zagreb ja danas nebi imao besplatan pokaz niti pripreme za fakultet jer to dobivaju samo učenici i studenti grada Zagreba. Sorry za OT

Ljudi otvarajte novu dretvu!
je isto kao što u Repušnici piše grad kutina -dobrodošli ,to nema veze,ulaziš u prostor županije grada zagreba,al naselje je sesvete,i sam si reko da živiš u sesvetama a ne u zagrebu,a da sesvete jesu županija grad zagreb to se slažem s tobom i to si ti reko,al ja reko da su sesvete jedno a zagreb drugo tak da se more reć da i ti pričaš gluposti
kutinA no está en línea  
Old July 13th, 2007, 01:07 PM   #503
Ballota
Powered by Jet-A1

Ballota's Avatar

Likes (Received): 28404

PREKINITE SPAMAAAAT!!!!

Quote:
Originally Posted by long foot View Post
Naravno da ne znaš jer nije raspisan. Da jest, sigurno bismo o tome čitali u svim novinama. I bilo bi na siteu Društva arhitekata Zagreba koje obavlja sve arhitektonske natječaje za Grad Zagreb.
Osim ako i za ZLZ, poput Arene, pod krinkom vremenske stiske, ne misle uvesti trećerazredno rješenje iz Bakua.
Hmmm....

Aj nek ti bude.

Al ja i dalje mislim da gradnja kreće na proljeće...pa kako god bilo...

__|__
\_______O(-)O_______/
" " "

Ballota no está en línea  
Old July 13th, 2007, 02:44 PM   #504
juricaperesin
-don't let me disturb y-

juricaperesin's Avatar

Likes (Received): 3625

Zračna luka Osijek potpisala ugovor s britanskim Low Coast Airport Groupom

Ovi britanski konzultanti Osječanima će pomoći pri lobiranju i uspostavljanju kontakata s niskotarifnim aviokompanijama

Zračna luka Osijek (ZLO) potpisala je ugovor o suradnji s britanskom tvrtkom Low Coast Airport Group Limited (LCAG) čije je primarno područje interesa razvoj i upravljanje regionalnim zračnim lukama u Europi. Ovi konzultanti Osječanima će pomoći pri lobiranju i uspostavljanju kontakata s niskotarifnim aviokompanijama. Ugovorom je definirano proširenje aktivnosti dovođenjem strateških partnera koji ne moraju, kako je jučer za Poslovni dnevnik objasnila direktorica ZLO-a Blanka Strahonja, ući u vlasničku strukturu, nego, primjerice, u blizini osječkoga aerodroma otvoriti neke tehničke baze za cargo ili putnički prijevoz što će utjecati na povećanje zračnoga prometa. Svojom aktivnošću britanski LCAG kojim predsjeda Paul Whelan sa 30-godišnjim iskustvom u zrakoplovstvu već je pomogao regionalnim lukama u Velikoj Britaniji, a aktivni su u zračnoj luci u talijanskoj Parmi gdje imaju i pet posto vlasničkoga udjela. "Britanci smatraju da ovdje postoje veliki potencijali što smo mi već od prije znali. Uz njihovu pomoć do kraja ove godine trebali bi ugovoriti letove s barem jednom niskotarifnom kompanijom iz Osijeka prema nekoj od europskih destinacija. Analizirajući tržište prošle, kao i ove godine, to bi bila Njemačka i Engleska, konkretnije, gradovi Frankfurt i London s kojima bi se povezali zračnom linijom", tumači Strahonja. Sa ZLO-a od njegove obnove i ponovnoga stavljanja u funkciju nakon ratne devastacije leti isključivo domaći avioprijevoznik Croatia Airlines, i to samo za ljetnih mjeseci, jedan dan u tjednu, kada se uspostavlja "zračni most" sa Splitom i Dubrovnikom. Red letenja nije se promijenio već tri godine. Upravo zbog ograničenog broja letova limitiran je broj putnika sa ZLO-a. Kako je već istaknula direktorica Blanka Strahonja, vrijeme prometovanja ni frekvencije ne odgovaraju potrebama putnika, ali unatoč tome oni bilježe prosječnu popunjenost od 75 posto što je, smatraju, izuzetno dobro. Sama aerodromska zgrada u Klisi površine 1300 četvornih metara omogućava protok od 200 do 400 putnika po satu, odnosno između 100.000 i 150.000 putnika godišnje, a Osječani su lani registrirali tek 2627 putnika dok ih je godinu dana prije, odnosno 2005., bilo 2343. Uz najnoviji ugovor s Britancima Osječani očekuju kako će nastaviti započete pregovore s niskotarifnim avioprijevoznicima poput Ryanaira ili Wizz Aira, a koji su pokazali interes za letove iz Osijeka. I posljednja prepreka koja je onemogućavala slijetenja njihovih aviona na osječku pistu, prema najavi direktorice ZLO-a B. Strahonje, trebala bi biti otklonjena do kraja ove godine jer je Hrvatska kontrola zračne plovidbe raspisala natječaj za kupnju i instaliranje sustava za precizno navođenje vrijednoga oko milijun eura. Takav uređaj nema jedino ZLO u Hrvatskoj, a bez njega je onemogućeno slijetanje zrakoplova u otežanim vremenskim uvjetima, odnosno za niske naoblake ili slabe vidljivosti.

izvor informacija: http://www.poslovni.hr/48379.aspx

.
.

juricaperesin disliked this post
juricaperesin no está en línea  
Old July 13th, 2007, 02:47 PM   #505
Ballota