[Varaždinska županija] - Construction update - Page 3 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 16th, 2010, 08:06 PM   #41
tomekk_2008
Registered User

tomekk_2008's Avatar

Likes (Received): 1

Oglasio se i župan.
Štromar: Čačić nije ostavio zaduženu županiju

http://www.varazdinska-zupanija.hr/i...1527&Itemid=13
tomekk_2008 no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement

Old March 17th, 2010, 02:50 PM   #42
El Diablo
BANNED

Likes (Received): 1159

Quote:
Originally Posted by Roby_Petric View Post
Ja bum iz svoje perspektive dodal da je grad izgubio praktički kultno rekreacijsko mjesto gradnjom dvorane na mjestu rukometnog i košarkaškog igrališta, gdje se čak znalo i "pokefetati" za mjesto, a ponekad i odigrati tekma među ekipama koje su se fajtale za terene...

Isto vrijedi i za igralište na Slobodi, gdje je danas TTS.
Stari, mogu samo reći da me srce boli. Nekad je na Partizanu znalo biti pola grada na haklu (nogometnom i košarkaškom) i onda se naprave pametni i to poruše. Isto tak i Sloboda di sam odrasel na nogaču i šici. Dva kultna rekreacijska mjesta poruše sam tak.
El Diablo no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2010, 07:18 PM   #43
tomekk_2008
Registered User

tomekk_2008's Avatar

Kao što sam već negdje napisao, u Remetincu pokraj Novog Marofa se gradi osnovna škola s ciljem rasterećenja marofske.Evo malo slika od danas koje sam dobio O samom projektu baš i ne znam puno, al ću pokušat iskopat.Inače dvorana nije bila dogovorena u početku, sad ne znam dal su uspjeli izvuć lovu i za nju il će pričekat.Izvođać radova je Meteor grupa.

Ovo je danas friško zalijano pa su bili nazočni učenici PŠ Remetinec, ravnatelj OŠ Novi Marof i ne znam tko još.Kad stignem otići ću i ja osobno poslikat ali malo iz daljine da dobijete dojam di se to nalazi, a možda kroz vikend skoknem i do kulturnog centra i još malo po Marofu....
Sponsored Links
Advertisement

Old March 17th, 2010, 09:29 PM   #44
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 11217

Ma Tomek, svaka Ti dala!!

Već smo zaboravili what this forum is all about. Samo brbljamo ko neke babe.

Hvala na update!
Samo navali dalje!
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2010, 10:30 PM   #45
tomekk_2008
Registered User

tomekk_2008's Avatar

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post

Ma Tomek, svaka Ti dala!!

Već smo zaboravili what this forum is all about. Samo brbljamo ko neke babe.

Hvala na update!
Samo navali dalje!
Tnx, hehe pa brbljamo al ipak se tiče teme i zanimljivo je, bar meni
Žao mi je kaj prije nisam naletio na ovaj forum(tj jesam al sam izgubio link, al nije to bilo tako davno) pa bi onda još bilo slika od mene pošto često hodamo po Varaždinu s profom tako da bi onda bio i prije slikao.
Što se tiče onih ugovorenih obilazaka, to bi trebalo bit tek negdje u svibnju kad opet nebude nastave u školi.
Inače sad ide sve toplije, a ja spojim ugodno s korisnim pa onda često idem na "turneju" s biciklom pa bude vjerojatno i slika iz drugih mjesta
Eto, ako bude vremena nove slike iz moje okolice budu za vikend...
Old March 18th, 2010, 01:12 AM   #46
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Svakako iskoristi svaku priliku koju vam nude za razgled...primjerice tako ja imam kompletnu foto dokumentaciju kad sam bil na praksi (fax) za vrijeme gradnje varaždinske banke pred desetak godina! Naravno ne u digitalnom obliku Al to sve s vremenom dobije strašnu vrijednost. Bili bi danas presretni da imamo kvalitetne fotke s gradnje poznatijih građevina u gradu (kao primjerice vodotornja, VAME...) da ne spominjem koliko to znači u manjim mjestima tipa Novi Marof itsl.
Dakle, samo naprijed!
Old March 18th, 2010, 03:04 AM   #47
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 148

Hvala Tomekk na odličnom updateu! Samo tako dalje

Drago mi je što vidim da se sve više ljudi uključuje u raspravu na ovom forumu. Čak, i mi mladi srednjoškolci (oprosti Tomekk ako sam fulao, ali dobio sam dojam da ideš u srednju, pa me ispravi ako sam fulao )

UPDATE:
Da nadodam, počeli su radovi i kraj sjeveroistočnog ugla Zagrebačke banke. Tamo će se raditi novi izlaz za nuždu, budući da se kraj sadašnjeg gradi novi kolni ulaz (a izlaz za nuždu mora biti na suprotnom kraju). Budući da je projektantica ista ona koja je radila i prvotni projekt te zgrade, nadam se da nekih neugodnih estetskih iznenađenja neće biti.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2010, 10:17 AM   #48
palomas
Registered User

palomas's Avatar

Likes (Received): 191

Quote:
Originally Posted by tomekk_2008 View Post
Oglasio se i župan.
Štromar: Čačić nije ostavio zaduženu županiju

http://www.varazdinska-zupanija.hr/i...1527&Itemid=13

Koliko god se suzdržavam, teško mi je prešutjeti ovako retardiran proljev... Ak Štromar veli da županija nije zadužena - onda valjda nije. Dužničko ropstvo u narednih 20-30 godina od 832 miljuna kuna, to je sitnica.. Ali pošto su mnoge klauzule potpisanih Čačićevih ugovora "poslovna" tajna, nagađa se da su obaveze županije ustvari prilično veće od tih 832 miljuna kuna.

Od svega je najbitnije da je ostalo nešto siće u blagajni, kad ju je Čačić napustio.. I naravno - za sve to je "kriv" Šuker, koji se samo usudio reči istinu, sram ga bilo kako se je uopće usudio!??

Čudi me kako Čačić nije uveo besplatno ljetovanje, barem za sve građane županije iz mjesta i gradova u kojima HNS drži lokalnu vlast. S tim potezom kupio bi (tuđim novcem) još više simpatija i glasova... Uveo je "besplatni prijevoz" svih učenika i studenata, na račun gradova i županije. Sad kad su gradovi, općine i županija pred bankrotom - za to je naravno kriva država i Šuker, jer vrhovno božanstvo je uvijek u pravu, on je po defaultu najpametniji, bezgriješan i pošten..

Last edited by palomas; March 18th, 2010 at 10:38 AM.
palomas no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2010, 04:34 PM   #49
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Likes (Received): 35

Pa Štromar je iz potpuno drugog političkog tabora pa može objektivno i nepristano zboriti
karelcro no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2010, 10:36 AM   #50
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

Likes (Received): 177

Quote:
Originally Posted by kutinA View Post
Zadatak za nekog od vas ,poslikajte centar Ivanca da vidimo kak izgleda,jel na interentu nema ni jedne normalne fotografije,sve nešt priroda,kućerci,groblja i slično i dajte onu četverotračnu obilaznicu po mogućnosti.
evo za dva tjedna ja opet idem u domovinu. ako do tad niko ne upali koje nove slike od ivanca onda cu ja morati znaci trazi se centar, malo okolice i poduzetnicka zona nema problema
salinovec no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2010, 02:00 PM   #51
max-hr
Registered User

max-hr's Avatar

Likes (Received): 0

i kada jos bus stigel poslikaj novu cestu (obilaznicu)

hvala ti i sretan put i uzivaj
max-hr no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2010, 11:26 AM   #52
max-hr
Registered User

max-hr's Avatar

Likes (Received): 0

da na novu rajterovu mislim, pa ona obilazi centar grada
max-hr no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2010, 03:40 PM   #53
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

Quote:
Originally Posted by max-hr View Post
i kada jos bus stigel poslikaj novu cestu (obilaznicu)

hvala ti i sretan put i uzivaj
koju obilaznicu mislis? ili mislis u ivancu u centru onu novu rajterovu?
Old March 28th, 2010, 06:09 PM   #54
tomekk_2008
Registered User

tomekk_2008's Avatar

Marofska poduzetnička zona koju je otvorio bivši predsjednik Mesić:

Ili možda samo obična cesta iza autobusnog kolodvora :/

iz koje vire šahtovi:

Inače sad je oglašena prodaja zemljišta i to na autobusnom kolodvoru.Ne znam dal se to misli na tu zonu il onaj dio uz sam kolodvor uz cestu...
Old March 29th, 2010, 10:22 PM   #55
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Tko je delal ovu cestu?
Old March 30th, 2010, 09:59 PM   #56
tomekk_2008
Registered User

tomekk_2008's Avatar

Quote:
Originally Posted by karelcro View Post
Tko je delal ovu cestu?
Nisam baš to tak pratil prije jer se to radilo već u jesenskom razdoblju pa onda niti nisam išel baš tam, al mislim da Cesta
Old April 7th, 2010, 07:09 PM   #57
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
Originally Posted by tomekk_2008 View Post
Nisam baš to tak pratil prije jer se to radilo već u jesenskom razdoblju pa onda niti nisam išel baš tam, al mislim da Cesta
Sramota
Old May 12th, 2010, 05:39 PM   #58
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

http://www.vecernji.hr/regije/skola-...-clanak-138476

Quote:
Bivši predsjednik S. Mesić otvorio fotonaponsku centralu
Škola će prodajom struje namaknuti čak sto tisuća kuna
Osnovna škola Franje Serta na godinu će proizvoditi između 10.000 i 11.000 kilovatsati struje

U sklopu velike svečanosti održane u povodu Dana općine Bednja, u Osnovnoj školi Franje Serta u Bednji u rad je puštena fotonaponska centrala.

Time je ta škola ostala upisana kao prvi školski objekt u Hrvatskoj koji je počeo proizvoditi električnu struju iz sunčeve energije.

Nakon pozdrava saborskog zastupnika Zlatka Koračevića, koji je projekt prije godinu dana pokrenuo s tadašnjim ravnateljem Agencije za promicanje izvoza i ulaganja Slobodanom Mikacom i uz potporu Fonda za energetsku učinkovitost, solarnu centralu u rad je pustio bivši predsjednik Republike Stjepan Mesić.

– Ove godine u Varaždinskoj županiji realizirat ćemo još nekoliko ovakvih projekata, prije svega u Lepoglavi. Time naše škole, prve u državi, daju doprinos sporazumu koji je potpisala i Hrvatska, a to je da se do 2020. godine barem 20 posto energije u nas mora proizvesti iz obnovljivih izvora. Usto, do jeseni ćemo snagu centrale u Bednji povećati na 30 kilovatponda – naglasio je Koračević.

Primjer velikima– Škola će na godinu proizvoditi između 10.000 i 11.000 kilovatsati struje. Budući da će proizvoditi puno više struje nego što joj je potrebno, isporučivat će je u sustav HEP-a. Prodavat će je po 3,77 kuna, a škola je inače kupuje od HEP-a po 70 lipa, što znači da je razlika golema. Na godinu će, prodajom struje, škola proizvesti oko 100.000 kuna prihoda – kazao je projektant Mario Kos.

Bivši predsjednik Stjepan Mesić čestitao je domaćinima i vodstvu općine Bednja, jer je imalo hrabrosti upustiti se u projekt koji je poruka cijeloj Hrvatskoj. To više, kazao je, što je Bednja mala sredina, pa ovaj velik iskorak može poslužiti kao primjer velikima.
Znam da energetski lobiji (termoelektranski, hidroelektranski,nuklearni, koji hoćete) neće dozvoliti ekspanziju ovakvih projekata pa je red da ih pohvalimo i istaknemo...
Old May 12th, 2010, 06:33 PM   #59
karelcro
Registered User

karelcro's Avatar

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
http://www.vecernji.hr/regije/skola-...-clanak-138476

Znam da energetski lobiji (termoelektranski, hidroelektranski,nuklearni, koji hoćete) neće dozvoliti ekspanziju ovakvih projekata pa je red da ih pohvalimo i istaknemo...
Fino, lijepo i pohvalno samo te pare nikad nebudu vidli
Old May 17th, 2010, 11:15 PM   #60
salinovec
Registered User

salinovec's Avatar

I V A N E C

Evo kao sto sam obecao, poslikal sam grad kolko sam god mogo. malo kasnim sa postavljanjem na forum, al tek sam koji dan dobio adsl sad ide malo lakse

krenimo redom

eto neko je htio cetverotracnu glavnu cestu kroz grad da poslikam. now look at this

Kruzni tok prije glavne ceste iz smjera grada, lijevo prema lepoglavi, desno prema varazdinu

tvornica cipela ivancica

pored odma lidl

ovaj nije znao kuda...

novi trgostil uz glavnu cestu, kafic matrix

vidi se kraj cetverotracne ceste

petrol benzinska prije kraja

do benzinske super centar za poljoprivredu, tu je i pocetak poduzetnicke zone ivanec koja ide uz glavnu cestu i prema lijevo do pruge

kraj cetverotracne ceste, druga benzinska, radic

toliko o glavnoj cesti. sljedeci post -> poslovna zona ivanec
Sponsored Links
Advertisement

Reply

Thread Tools

Posting Rules